Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

spasov2

Исторически факти за втората световна война

Препоръчан отговор

аз съм напълноп съгласа че е имало зверства но ми е адски интересно дали някои се е замислял някога защо Хитлер е избрал точно тази политика как той е решил да избива масово евреи не че не е избивал и други но към тях е бил най ожесточен не казвам че нещо може да го оправаде но и това е въпрос върху който трябва да се размишлява. :)

Това да не е един "тънък" намек, че евреите е имало защо да бъдат подлaгани на седукция?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Така си е.Винаги има причина нещо да се случва.Описано е в много старите книги,но все пак няма оправдателна причина да напавиш милиони хора на сапун.Хитлер явно не е разбирал напълно същноста на това което е наредил да се извърши с евреите.Но как хората около него са му позволили това?Да се опиташ да изтребиш един народ и да завладееш светът е все едно да се опиташ да загасиш горски пожар с пръдня.

така е прав си и ние сме свидетели на това че опитът е неуспешен

Това да не е един "тънък" намек, че евреите е имало защо да бъдат подлaгани на седукция?

Не, не е никакъв намек Хитлер си е мислел че е имало защо а той всъшност въобще не е вникнал в същността на нещата. Не простия и обиновен евреин е бил за убиване. Пък и подходът му не бил подходящ а и покрай евреите е избил толкова много други хора въбще и изобщо грешна политика почти отвсякаде погледнато. На мен лично ми се вижда че нещата са доста задълбочени и не ни се дава достатъчно информация за да разберем какви точно са били целите на Хитлер. Дали тази грешка с избиванетонатолкова хора е била от незнание или нарочно направена. Поняког адори си мисля че Хитлер и бил псевдобоец срещу евреите. Дали не еизпълнявал точно техни нареждания. Има неща върху коитода с еразмишлява. Ясно е че е бил подпомогнат отнякаде и че е бил марионетка на някои но на кои точно и с каква цел е доста по интересно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

В един друг форум попаднах на книгата на Базил Лидъл Харт - История на Втората Световна война и реших да пусна линкчето тук. Ето малко информация

liddelharthistoryofthewwiibgnk8.png

Download

Приятно четене! :)

П.П. За по-сигурно качих книгата и тук.

Редактирано от bozko (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
така е прав си и ние сме свидетели на това че опитът е неуспешен

Не, не е никакъв намек Хитлер си е мислел че е имало защо а той всъшност въобще не е вникнал в същността на нещата. Не простия и обиновен евреин е бил за убиване. Пък и подходът му не бил подходящ а и покрай евреите е избил толкова много други хора въбще и изобщо грешна политика почти отвсякаде погледнато. На мен лично ми се вижда че нещата са доста задълбочени и не ни се дава достатъчно информация за да разберем какви точно са били целите на Хитлер. Дали тази грешка с избиванетонатолкова хора е била от незнание или нарочно направена. Поняког адори си мисля че Хитлер и бил псевдобоец срещу евреите. Дали не еизпълнявал точно техни нареждания. Има неща върху коитода с еразмишлява. Ясно е че е бил подпомогнат отнякаде и че е бил марионетка на някои но на кои точно и с каква цел е доста по интересно.

Аха, излагаш "другата" теория, че всъщност Хитлер е бил маша в ръцете на големите евреи за да отнеме имуществото на дребните евреи. Прокрадват се и такива слухове, но аз не съм се впускал в анализи от този род. Тук вече не мога да твърдя нищо :) За мен по-интересни са политическите игри между съюзниците и анализите на военните операции.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аха, излагаш "другата" теория, че всъщност Хитлер е бил маша в ръцете на големите евреи за да отнеме имуществото на дребните евреи. Прокрадват се и такива слухове, но аз не съм се впускал в анализи от този род. Тук вече не мога да твърдя нищо :) За мен по-интересни са политическите игри между съюзниците и анализите на военните операции.

ами да нещо такова имах предвид въпреки че имуществото на дребнит еевреи не е било чак толкова изкусително. Не мисля че фактът че Израел е създаден през 1948 е за пренебрегване. Доста удобен момент най накрая да бъде създадена тази държава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ами да нещо такова имах предвид въпреки че имуществото на дребнит еевреи не е било чак толкова изкусително. Не мисля че фактът че Израел е създаден през 1948 е за пренебрегване. Доста удобен момент най накрая да бъде създадена тази държава.

Още по-смели предположения :whist: Похвално! Но какъв е смисълът да пратиш милиони да живеят в пясъците, след като не са зле на предишното си място? Апропо, в Австрия, Полша, САЩ, Беларус, Украйна, Русия и т.н. живеят доста евреи. Защо да си правят невиждана по опустошителност война, само за да не отидат после да живеят в така мечтаната страна? Има какво още да се иска от тезата ти. Но мисля, че отиваме на далеч в спора. Иде реч не това е мястото за обсъждане на подобна проблематика. Втората световна война завършва 1945 година и за трите тревожни години до 1948 има случили се други интересни събития, които водят до преразпределение на териториите на предишните съюзници. Предлагам да похвалим spasov2 за добрия обзор и да се ограничим с коментари около годините 1938 - 1945.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
имах как да защитя тезата но си прав излизаме от темата ;)

E, и за това си има лек :) Отваряй нова тема и ще дискутираме :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

знам само че русия е дала 27 000 000 жертви на войната,което е най-бруталният факт за миналия век

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
... хора за опити в клиники и лаборатории...

След войната някои от лекарите извършващи опити върху концлагеристи са осъдени на смърт, а други са заминали на работа в Щатите.

... Или в България след 1944 год.? поне за България кога разбра за тях?

Лагери е имало и преди 1944 г. А някои от немските функционират и след войната.

Аха, излагаш "другата" теория, че всъщност Хитлер е бил маша в ръцете на големите евреи за да отнеме имуществото на дребните евреи.

В началния период на създаване на националсоциалистическата партия в Германия е имало немалко спонсори евреи. Единственото което ги е отблъснало е антисемитизма на фашистката партия. Благодарение на Хитлер се създава държавата Израел и еврейската нация. Едва ли самия фюрер е очаквал такива последици от дейността си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Любопитно - какво са пишели руските медии преди през месец септември , преди 77 години по темата тук :

7273431_original.png

7274671_original.png

7274242_original.png

7273993_original.png

7273886_original.png

7273506_original.png

7273205_original.png

7272852_original.png

7272519_original.png

7272267_original.png

7272111_original.png

7271871_original.png

7271492_original.png

7271322_original.png

7271089_original.png

7270693_original.png

7270623_original.png

7270146_original.png

7269636_original.png

7269593_original.png

7269366_original.png

7268967_original.png

7268779_original.png

7268518_original.png

7268118_original.png

7267923_original.png

7267610_original.png

7267425_original.png

7267113_original.png

7266909_original.png

7266769_original.png

7266453_original.png

7266169_original.png

7265824_original.png

7265555_original.png

7265469_original.png

7265266_original.png

7264849_original.png

7264756_original.png

7264453_original.png

7264236_original.png

7263987_original.png

7263709_original.png

7263338_original.png

7263107_original.png

7262894_original.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще бъда кратък.

Историята се пише от победителите.Никъде не споменавате за Концлагерите в Сибир и САЩ / стотици хиляди убити американци от японски произход / . Табу е да се пита как в 12 газови камери горят 6 млн. души за 3 години. Охраната на тези лагери е била в 90 % съставена от ....лагерници със специални правомощия.Знае ли се колко хиляди са родените дечица в тези лагери,и как става това...?Защо жертвите на холокоста са около 800 000 през 1945 година,и как нарастват до 6 млн. през 1949 година ? Защо са сринати градове като Дрезден и София-предимно цивилни жертви и цели...?  Как ще се коментира най-голямото престъпление срещу Човечеството- атомните бомби над Хирошима и Нагазаки ?

Кой и как е предложил Адолф Хитлер за Нобелова награда за мир ? Не на последно място- Ролята на Римо-католическата църква и самият Папа и тяхното отношение към Германия в периода на Втората Световна война. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 17.09.2016 г. в 18:17, dimd написа:

Защо жертвите на холокоста са около 800 000 през 1945 година,и как нарастват до 6 млн. през 1949 година ? 

А, ето какво липсва! Тема със заглавие "Митът за Холокоста". След като има за плоската Земя, защо логично да не последва и това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на ‎10‎.‎9‎.‎2006‎ г. в 14:22, amber13 написа:

аз съм напълноп съгласа че е имало зверства но ми е адски интересно дали някои се е замислял някога защо Хитлер е избрал точно тази политика как той е решил да избива масово евреи не че не е избивал и други но към тях е бил най ожесточен не казвам че нещо може да го оправаде но и това е въпрос върху който трябва да се размишлява. :sobbing:

Щото автентичната идеология, която представя Хитлер, всъщност принадлежи на евреите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Единственият познат запис на Хитлер, когато говори нормално(а не крещи и ръкомаха). Видеото е в края на статията.

Линк: https://www.warhistoryonline.com/featured/recording-of-hitlers-normal-speakingvoice.html?utm_medium=social&utm_campaign=postplanner&utm_source=facebook.com

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак ли бе миро!

" след многочасова агония в локва от урина умира най-"  сигурно и ти ще се гевасаш по същия начин кат ти дойде времето и това без да си диктатор!   Какво общо обаче има това със Втората светована война, че  да събуждаш стара тема - не знам!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ! не знаех че Сталин няма нищо общо с ВСВ...

Сори... :)

ъъ.. предполагам Хитлер също ....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Ma как са го написали само- като сценарий за холивуд. Първо на тоя му прилошало, после другия загубил говор и картина... :)   Художествена, журналистическа фантастика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Миро Бързия линк пaк е нaмерил руски призрaци под кревaтa...този път сa му спуснaли клипче дa не хaби перодръжкaтa. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, просто в медиите се отразява и Финландия, в аспекта че 6 декември им е ден на независимостта.

Клипчето е  просто част от темата за фактите във ВСВ.

Но теб не това те интересува , нали :)  Болен си на тема "опорки" , спускани инструкции и т.н. :) Ако мога да те цитирам от съседната тема към оня спамер :

Цитат

Момко обърни внимaние нa здрaвето си. 

Толковa негaтивизъм и злобa водят до проблеми. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, miro20 написа:

Ако мога да те цитирам от съседната тема към оня спамер :

Цитат

Момко обърни внимaние нa здрaвето си. 

Толковa негaтивизъм и злобa водят до проблеми. 

Е да де, това и за тебе се отнасял Правилно си разбрал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Spoiler

Е как към мен се отнася, като прекрасно се вижда кой е обсебен от комплекси и сипе из темите офтопици, личностни нападки, обиди и заяжданици.

:) 

Аз дали ходя из темите да обиждам, да правя забележки кой какво и къде пише ?

Имаш ли какво да кажеш за ВСВ или отпразнувалата празника си , Финландия ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 5.03.2017 г. в 14:59, miro20 написа:

А ! не знаех че Сталин няма нищо общо с ВСВ...

Сори... :)

Това че Сталин е човека победил Хитлер във ВСВ Миро не означава че целия му живот преди и след ВСВ е свързан с нея.
Така че ти като вдигаш стара тема с факти от живота му извън ВСВ мисля че точно тази не е най подходящата тема за дискусия на този факт от живота му а именно как си е заминал от този свят.
Ама ти нали нямаш друго поръчение като цел и е разбираемо да се объркаш "несъзнателно".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...