Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Тогава значи нищо не е реално.ВСИЧКО Е ИЛЮЗИЯ. cool.gif

Какво значи всичко? Всичко, което ти виждаш (и аз и Х и У...) никак не е ВСИЧКО! Нали?

Виждам илюзорността на нашия свят в това, че ние си мислим, че нещата са това, което ние виждаме. Но по верно е, че това което ние виждаме, е своеобразна проекция на действителните неща. Холографския характер на вселената е едно солидно непряко доказателство за това. Стига човек да не страда от детински инат и разни други недетински неща и да си тропка по пода с немирно краче: "Няма пък! Не съм илюзия!"

Все едно холографското изображение, или холографската плака да се цупят, че не ги признават за оригинали. Е, да не би да са?

Редактирано от Багира (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

N e o

Права си за повечето неща.Илюзията обаче няма общо с незнанието,даже напротив тя идва със знанието,та се получава парадокса ,че колкото повече знаеш толкова по-лесно можеш да попаднеш илюзорния свят.Не светът е илюзорен ,а представата ни за него. :huh:

Нищо подобно - представата не е знанието, представата е плод на минали познания и именно тя е илюзията за настоящето знание, от което отделя човека и той попада именно в плен на своите представи - тоест илюзии. И така си стои в миналото.

Знанието не идва от философстване за нещата, а от правенето им.

Ето по кое се отличава един свободен дух от несвободния.

Преди около 20-на години изчетох на един дъх всичко, които Щайнер е издал. Есно от книжлетата е Философия на свободата. Ето нещичко от нея тук:

Свободният дух действа по свои импулси, а именно интуиции, мисловно подбрани от целостта на неговия свят на идеите. За несвободния дух причината, поради която той отделя определена интуиция от своя свят на идеите, за да я положи в основата на едно действие, се намира в дадения му възприятиен свят, тоест в досегашните му преживявания. Преди да стигне до някакво решение, той си спомня как някой е постъпил или е смятал за правилно да постъпи в аналогичен на неговия случай, или пък какво Бог е заповядал относно този случай и така нататък, и действа в зависимост от това. За свободния дух тези предварителни условия не са единствените подтици към действие. Той взема едно направо първично решение, без да се интересува как други са постъпвали в подобен случай и каква заповед съществува за това. Той има чисто идейни причини, които го подбуждат да излъчи измежду множеството свои понятия едно точно определено и да го претвори в дело. Неговото действие обаче ще бъде част от възприемаемата действителност. Следователно извършеното от него ще бъде тъждествено с едно съвсем определено възприятийно съдържание. Понятието ще трябва да се осъществи в един конкретен отделен процес. Самото понятие не ще може да съдържа този отделен случай. Към него то ще може да се отнася по същия начин, както едно понятие се отнася изобщо към дадено възприятие, например понятието за лъв към един отделен лъв. Междинно звено между понятието и възприятието е представата (срв. стр. 99 и сл.). За несвободния дух това междинно звено по начало е дадено. В съзнанието му мотивите по начало съществуват като представи. Ако иска да извърши нещо, той го прави така, както го е видял или както му е заповядано за отделния случай. Поради това авторитетът действа най-добре чрез примери, тоест чрез предаване на точно определени отделни действия в съзнанието на несвободния дух. Християнинът действа не толкова според учението, колкото по образец на Спасителя. Правилата имат по-малко значение за положителните действия, отколкото не извършването на определени деяния. Законите приемат форма на всеобщи понятия само тогава, когато забраняват действия, но не и когато повеляват извършването им. На несвободния дух закони за това, което е наложително да извърши, трябва да се дават в съвсем конкретна форма: Почисти улицата пред твоята порта! Плати в данъчната служба Х данъците си в установения тук размер! и така нататък, форма на понятия имат законите за предотвратяване на деяния: Не кради! Не прелюбодействай! Но и тези закони въздействат на несвободния дух само чрез насочване към някоя конкретна представа, например към представата за съответните временни наказания, за терзание на съвестта или за вечно проклятие и подобни.

Щом подтикът към дадено действие се появи в общопонятийната форма (например: прави добро на ближния си; живей така, че да не вредиш на здравето си), тогава във всеки отделен случай тепърва трябва да се намери конкретна представа за действие (отнасяне на понятието към дадено възприятийно съдържание). При свободния Дух, който не се влияе нито от някакъв образец, нито от страха за някакво наказание и т. н., това превръщане на понятието в представа винаги е необходимо.

Изхождайки от съвкупността на своите идеи, човекът произвежда конкретни представи на първо място чрез въображението. Следователно, за да осъществи своите идеи и за да се утвърди, свободният дух се нуждае от нравствено въображение. То е източник за действията на свободния дух. Затова и само хора с нравствено въображение са действително морално продуктивни. Елементарните проповедници на морал, сиреч хората, които надълго и нашироко излагат нравствени правила, без да могат да ги превъплътят в конкретни представи, са морално непродуктивни. Те приличат на критиците, които умеят смислено да разясняват какви качества трябва да притежава една художествена творба, но не са в състояние лично да създадат абсолютно нищо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, не всички илюзии са приятни...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Във вечността ще ида – без тяло и без его.

И Бог ще възкреся, и ще възкръсна в Него."

- Ангелус Силезиус /превод на Л. Занев/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
"Във вечността ще ида – без тяло и без его.

И Бог ще възкреся, и ще възкръсна в Него."

- Ангелус Силезиус /превод на Л. Занев/

Във вечността или в нищото,разлика няма.Всички ще отидем там,това е сигурно.Само дето някои се побъркват от това знание и са готови да прегърнат всяка илюзия с надеждата да получат нещо по специално.Невърмайнд-каза Кърт Кобейн....и направи "Нирвана"..... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Във вечността или в нищото,разлика няма.Всички ще отидем там,това е сигурно.Само дето някои се побъркват от това знание и са готови да прегърнат всяка илюзия с надеждата да получат нещо по специално.Невърмайнд-каза Кърт Кобейн....и направи "Нирвана"..... :rolleyes:

Това, което цитираш, най-напред е казал "Гарванът" на Едгар Алън По и е повлиял на цялата съвременна американска литература. А ако ти си от "кухите", запартъците, за които няма нищо, освен животинското оцеляване, искрено те съжалявам.

Но не вярва. Повече ми приличаш на човек с агорафобия, на който така или иначе предстои да отиде до пазара...за да не умре от глад. :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Това, което цитираш, най-напред е казал "Гарванът" на Едгар Алън По и е повлиял на цялата съвременна американска литература. А ако ти си от "кухите", запартъците, за които няма нищо, освен животинското оцеляване, искрено те съжалявам.

Но не вярва. Повече ми приличаш на човек с агорафобия, на който така или иначе предстои да отиде до пазара...за да не умре от глад. :inlove1:

Нищо не цитирам,просто си казах какво мисля по въпроса.А за другите ти догадки няма смисъл да говоря,пък и ми харесва да ме разсмиват неочаквано.Де го чукаш,де се пука.Извинявай,че засегнах болното ти място,но истината понякога наранява,особено ако се опитваш да я избегнеш на всяка цена. cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Нищо не цитирам,просто си казах какво мисля по въпроса.А за другите ти догадки няма смисъл да говоря,пък и ми харесва да ме разсмиват неочаквано.Де го чукаш,де се пука.Извинявай,че засегнах болното ти място,но истината понякога наранява,особено ако се опитваш да я избегнеш на всяка цена. cool.gif

Има такова стихотворение "Гарванът" се нарича, на По - култово е, всеки интелигентен човек го е чел. И там всеки куплет завършва с цитираното "невърмор" от теб. Това имах предвид. И нищо не си ми засегнал, недей да имаш чувство за вина /заедно с агорафобията ще ти стане множко :inlove1: /

А нашият свят наистина нещо като холограма, майя, свят на сенки - но за да се види и осъзнае това, е необходимо дистанциране /известната максима на Айнщайн за страничния наблюдател/

Иначе си живееш в мъглата и си живян от тукашните сили... и дори си уверен, че приказките за свобода и нови хоризонти са бълнуване на малоумен...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Има такова стихотворение "Гарванът" се нарича, на По - култово е, всеки интелигентен човек го е чел. И там всеки куплет завършва с цитираното "невърмор" от теб. Това имах предвид. И нищо не си ми засегнал, недей да имаш чувство за вина /заедно с агорафобията ще ти стане множко ;) /

А нашият свят наистина нещо като холограма, майя, свят на сенки - но за да се види и осъзнае това, е необходимо дистанциране /известната максима на Айнщайн за страничния наблюдател/

Иначе си живееш в мъглата и си живян от тукашните сили... и дори си уверен, че приказките за свобода и нови хоризонти са бълнуване на малоумен...

Вальо,чети!Ама чети не това което на теб ти се иска,а това което е написано.Невърмор аз не съм писал.Невърмайнд е от една песен на "Нирвана" и няма нищо общо с "Гарванът" на По.Аз може да имам интерес към окултизма,но не си падам по култовете много.Нямам чувство за вина,макар че харесвам да пия червените.Твоите проблеми са си само твои,не се мъчи да ги джиросаш на кой ти падне.И някой ден може и да ти кажа кога се издаде,много ми хареса тогава ,че изобщо не се усети.....Така че можеш спокойно да продължаваш с шоуто ,но знай че видях как става номера и вече не ми е интересно. cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Извинявай,че засегнах болното ти място,но истината понякога наранява,особено ако се опитваш да я избегнеш на всяка цена. cool.gif

И нищо не си ми засегнал, недей да имаш чувство за вина /заедно с агорафобията ще ти стане множко ;) /

Не си шизо...Истинските такива никога не си задават такива въпроси,а и са винаги силно вярващи в себе си,каквото и да значи това. cool.gif

Нео, вярваш ли си силно?

Ако хората подсъзнателно приемат за истина , нещата които им се иска да са истина, възможно е да вярват и в илюзии. Въпросът е защо им се иска да вярват в такива неща?

Възможно ли е някой да иска да вижда другия наранен? А защо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Нео, вярваш ли си силно?

Ако хората подсъзнателно приемат за истина , нещата които им се иска да са истина, възможно е да вярват и в илюзии. Въпросът е защо им се иска да вярват в такива неща?

Възможно ли е някой да иска да вижда другия наранен? А защо?

А отговорът приятелю мой го носи вятъра!Не очаквах ,че ще се включиш точно тук.Със сигурност не искам да те наранявам.Нито който и да е друг.Просто се опитвам да съм обективен,доколкото е възможно. cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А отговорът приятелю мой го носи вятъра!Не очаквах ,че ще се включиш точно тук.Със сигурност не искам да те наранявам.Нито който и да е друг.Просто се опитвам да съм обективен,доколкото е възможно. cool.gif

Е, излъгани са ти очакванията, може би. Или си повярвал предварително в лъжи. Имал си лъжлив образ за мен, може би.

Ще се зарадвам ако успееш да ме нараниш. Винаги се радвам на такива хора. Научават ме, те са моите учители, всъщност. Най-добрите.

Смятам, че са твърде неудобни въпросите ми за теб. Лесно говориш за другите, какви са. А за теб "вятърът ми говори". Това ще бъде "истина" за мен, докато не ми отговориш на въпросите, може би. "Питайте", ме води, защото не обичам да предполагам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Е, излъгани са ти очакванията, може би. Или си повярвал предварително в лъжи. Имал си лъжлив образ за мен, може би.

Ще се зарадвам ако успееш да ме нараниш. Винаги се радвам на такива хора. Научават ме, те са моите учители, всъщност. Най-добрите.

Смятам, че са твърде неудобни въпросите ми за теб. Лесно говориш за другите, какви са. А за теб "вятърът ми говори". Това ще бъде "истина" за мен, докато не ми отговориш на въпросите, може би. "Питайте", ме води, защото не обичам да предполагам.

И на теб ще ти кажа ,не се надценявай толкова....Изобщо не са ти неудобни въпросите,защото просто не ги виждам.Имам доста добър образ за теб и изобщо не ме интересуваш вече.Съжалявам това е положението.Ще се радвам и ако с тебе е така.Просто не е зле да послушаме професионалистите когато ни казват нещо от тяхната сфера.А ти им се обиждаш,което не е добър знак.... cool.gif Явно е много болезнено да настъпъпиш някого по илюзиите....Лека вечер!Не се коси! :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спокойно, де! Илюзия са и идеите на някой, че всичко му е ясно, също са илюзорни и представите, че обяснява на другите и в резултат на това им се изясняват нещата. Илюзия е да си мислим, че някой копнее точно ние точно това да му обясним...

А спокойствието не е ли и то илюзия? Да, но и безпокойството е илюзия...

А най- илюзорна е идеята, че можем да отделим едното от другото...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
И на теб ще ти кажа ,не се надценявай толкова....Изобщо не са ти неудобни въпросите,защото просто не ги виждам.Имам доста добър образ за теб и изобщо не ме интересуваш вече.Съжалявам това е положението.Ще се радвам и ако с тебе е така.Просто не е зле да послушаме професионалистите когато ни казват нещо от тяхната сфера.А ти им се обиждаш,което не е добър знак.... cool.gif Явно е много болезнено да настъпъпиш някого по илюзиите....Лека вечер!Не се коси! :P

Ще ти кажа как ми звучиш. "Аз виждам наранени хора. И обидени. Боли ги, защото ги настъпвам по илюзиите. Аз съм причината за всичко това. Обективен съм.".

Силно вярваш във всичко това. Това е силната вяра на Нео в мислите на Нео. Интересуваш ли се дали ще се съглася с определението ти за хората , които имат силна вяра в себе си?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Спокойно, де! Илюзия са и идеите на някой, че всичко му е ясно, също са илюзорни и представите, че обяснява на другите и в резултат на това им се изясняват нещата. Илюзия е да си мислим, че някой копнее точно ние точно това да му обясним...

А спокойствието не е ли и то илюзия? Да, но и безпокойството е илюзия...

А най- илюзорна е идеята, че можем да отделим едното от другото...

:P Споко сме....Нали на киното му казват -Великата илюзия?От там идват сигурно и много от нашите илюзии....

Ще ти кажа как ми звучиш. "Аз виждам наранени хора. И обидени. Боли ги, защото ги настъпвам по илюзиите. Аз съм причината за всичко това. Обективен съм.".

Силно вярваш във всичко това. Това е силната вяра на Нео в мислите на Нео. Интересуваш ли се дали ще се съглася с определението ти за хората , които имат силна вяра в себе си?

Не мога да ти помогна,приятелю.Не се интересувам,благодаря....Чел ли си нещо на Кен Киси,това ме интересува?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този свят е реален само за егото ни, защото то е от света.

Този свят е илюзия, просто защото е вече сътворен, всичко сътворено, излязло от абсолютното е ограничено в себе си и естествено е илюзия.Светът в който живеем е ограничен в себе си и неможе да бъде истински в Истината, всеки който пожелае да се издигне над света в съвършенството, ще трябва да преживее изгарянето на всичко земно Във себе си, на всяка илюзия, за да остане само Единния в него и сам той да стане събожествен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Илюзия са и идеите на някой, че всичко му е ясно, също са илюзорни и представите, че обяснява на другите и в резултат на това им се изясняват нещата.

Здравейте,

извинявам се ,че ще се изкажа по въпроси дето не ги схващам ама ,понеже Ви чета с с любопитство и се замислих дали тази мисъл(цитираната,която ми хареса мого и ще си я сложа към фаворитите) не си я казал ,ЧОВЕКА(не някаква маймун-човек) който е почнал да стържи с един камък фигурките по едни колони....ей тези примерно

http://www.urgeschichte.org/DieBeweise/Gob...gobeklitepe.htm

И общо взето всички тези идеи,чути от някои,записани,или внушени,(всички живи и не живи богове)са им станали ясни ,че да почнат да ги ОБЯСНЯВАТ на другите!!!

поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
:sobbing: Споко сме....Нали на киното му казват -Великата илюзия?От там идват сигурно и много от нашите илюзии....

Право в десятката... Понеже точно както киното е съвсем истинско, но всъщност - не е, така и нашият свят и живот са съвсем истински, но всъщност не са. Една проекция!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Вальо,чети!Ама чети не това което на теб ти се иска,а това което е написано.Невърмор аз не съм писал.Невърмайнд е от една песен на "Нирвана" и няма нищо общо с "Гарванът" на По.Аз може да имам интерес към окултизма,но не си падам по култовете много.Нямам чувство за вина,макар че харесвам да пия червените.Твоите проблеми са си само твои,не се мъчи да ги джиросаш на кой ти падне.И някой ден може и да ти кажа кога се издаде,много ми хареса тогава ,че изобщо не се усети.....Така че можеш спокойно да продължаваш с шоуто ,но знай че видях как става номера и вече не ми е интересно. cool.gif

Да, прав си - не съм дочел думата :go ahead:

...а шоуто трябва да продължи!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква илюзия бе? Това е просто едно състояние на енергията и когато ние го възпремем(когато се раждаме) ние се интерпретатираме към това състояние посредтсвом тяло(част от състоянието на енергията) и нашата енергия(като безсмъртно съществено) прави нещо като синоптична връзка с тялото. Това е просто пътоване! Без никакъв страх от нищо или никой! Правиш избор, нищо повече, поредица от избори които придружават патуването, по-скоро би било забавно, някой полудяват от демоните, други виждат истината и страха ги напуска, следователно могат да сътворят каквото поискат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
Каква илюзия бе? Това е просто едно състояние на енергията и когато ние го възпремем(когато се раждаме) ние се интерпретатираме към това състояние посредтсвом тяло(част от състоянието на енергията) и нашата енергия(като безсмъртно съществено) прави нещо като синоптична връзка с тялото. Това е просто пътоване! Без никакъв страх от нищо или никой! Правиш избор, нищо повече, поредица от избори които придружават патуването, по-скоро би било забавно, някой полудяват от демоните, други виждат истината и страха ги напуска, следователно могат да сътворят каквото поискат.

Браво,kaldata-sux!Добро попадение....Трябват само няколко пояснения,за да си доизясним въпроса.Коя е тая наша енергия и какво е това синоптична връзка. cool.gifpost-145623-1214319209_thumb.jpg

Редактирано от N e o (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Това е просто пътоване! Без никакъв страх от нищо или никой! Правиш избор, нищо повече, поредица от избори които придружават патуването, по-скоро би било забавно, някой полудяват от демоните, други виждат истината и страха ги напуска, следователно могат да сътворят каквото поискат.

Абсолютна забава, верно! И истинско пътуване- потъване... И ако има дъно- пак е добре...

Петър Дънов е казал, че човек прави каквото иска. После идва ... каквото следва.

Чакай да помисля кое от всичкото е илюзорно... Идеята, че контролирам положението? Да, доста е илюзорна. Правя ли избор? И това е спорен въпрос. Доста често само така си мисля. Може ли да избягам от последствието от избора си? Защо да питаме ли Тантал по въпроса?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Абсолютна забава, верно! И истинско пътуване- потъване... И ако има дъно- пак е добре...

Петър Дънов е казал, че човек прави каквото иска. После идва ... каквото следва.

Чакай да помисля кое от всичкото е илюзорно... Идеята, че контролирам положението? Да, доста е илюзорна. Правя ли избор? И това е спорен въпрос. Доста често само така си мисля. Може ли да избягам от последствието от избора си? Защо да питаме ли Тантал по въпроса?

Самозабравил си се, това е пътуване между любовта и страха и много ясно че има следствие от всеки избор, нали за това е избора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да. За да предприемеш такова пътуване наистина трябва да забравиш много съществени неща за себе си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...