Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Раждането ни не е илюзия, смъртта ни не е илюзия, живота ни не е илюзия. Това, че живеем в лъжи не ни превръща в измислица. Това, че сме пешки, не ни пречи да стоим на черно-бялата дъска. Поне така мисля аз, за себе си.

Съмнявам се ,че си спомняш раждането си.Това което се е родило не си била ти.Човек не се ражда. Човек се става!А останалото наистина е илюзия.... cool.gif Когато почнах Всичкологията имах идеята да обясня точно това.Но сгреших,че ви оставих да го обърнете на несериозно.А пазителката на метлата съвсем обърка нещата.... :Pcool.gif Аз не съм пешка вече....Идеята ми бе да ви обясня, че и вие не сте..... cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ха-че аз си спомням, когато бях един от многото-всички бяхме белички, с опашки и търсехме нещо по едни тунели cool.gif
Това е защото ти си "the chosen one". biggrin.gif Видял светлината в края на тунела и вече не се страхуваш от нея. biggrin.gif

ПП: Спамъри гадни biggrin.gif Инфи, щом метлата е в теб, аз ще ида да взема лопатката.

@ Вало: Всеки има своя си истина. За едни реално е материалното/физическото, за други е нематериалното/духовното. На кой както му е угодно. А относно фигурките, имах предвид ролята ни в споменатото горе документално филмче.

Редактирано от yvsot (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Илюзия не означава измислица. В будизма се казва че нещата са илюзорни защото нито едно нещо няма независимо съществуване. Всичко е взаимосвързано и взаимозависимо. Нищо не съществува само по себе си. Т.е. няма трайна реалност. Всяко нещо, всеки феномен вътрешен или външен се появява, променя се през цялото време и в крайна сметка изчезва. Като дъга след дъжд. Като сън. Нищо не е трайно само по себе си.

Нещата са илюзорни, но се проявяват. В този смисъл раждането, живота, болестите и смъртта са илюзорни.

Това, което не е илюзорно - осъзнава и преживява нещата. Гледа през очите ни и слуша през ушите ни. Мисли мислите и е между тях.

Което е същността ни.

А дали пешки, царе, царици или коне - въпрос на избор. Всяка роля е интересна и предлага разнообразни възможности.

пп

просто друга гледна точка, без претенции за спор или за единствена достоверност

Редактирано от Вало (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Това е защото ти си "the chosen one". biggrin.gif Видял светлината в края на тунела и вече не се страхуваш от нея. biggrin.gif

ПП: Спамъри гадни biggrin.gif Инфи, щом метлата е в теб, аз ще ида да взема лопатката.

@ Вало: Всеки има своя си истина. За едни реално е материалното/физическото, за други е нематериалното/духовното. На кой както му е угодно. А относно фигурките, имах предвид ролята ни в споменатото горе документално филмче.

Тцк.Не е той.Може да съм аз.Както казах и преди-Нео е Дао. На чист български.А може би на средно корео-китайски.Интрересно ми е само едно:

Защо когато някой иска да каже нещо истинско,модераторите ги избива на спам? cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И спамът е илюзия, споко. И модераторите. Глобалните и те са илюзия. При това глобална. :line dance:biggrin.gif

А метлите - те от какви цветя се правят? :)

Редактирано от Maat (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И да е илюзия , ще го раберем чак след това... Като си сменим "квартирата" :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
И да е илюзия , ще го раберем чак след това... Като си сменим "квартирата" :)

Ами някои го разбират по рано,после е малко безсмислено и късно! cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Neo, най-добре ги разбира тия работи. Хи ис дъ чоузън Уан! Чоу Зън Уан - нещо полу-китайско, полу-корейски звучи. :doh:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Neo, най-добре ги разбира тия работи. Хи ис дъ чоузън Уан! Чоу Зън Уан - нещо полу-китайско, полу-корейски звучи. :doh:

Ти май си много бавно топлещ! :line dance::wors: Този нео за който говориш е американец.А аз съм китайски диск с надпис на латински! cool.gif:P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това твойто отива към психо-патология... и ми омръзна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Това твойто отива към психо-патология... и ми омръзна.

Ти май си забравил че смехът е здраве.Не приемай нещата толкова навътре. cool.gif Все пак всичко е илюзия,която в момента споделяме...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Илюзия ли? Живота в мен не е илюзия.

Изобщо не е илюзия!

ЖИВОТ Е!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С големи усилия успях до убедя скептика в мен да не взема думата.Оптимиста само ще повтори че Всичко е илюзия.Това че вие не смятате така ,само го потвърждава!Но така или иначе всички казваме истината! cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Една моя приятелка по-нагоре из темата зададе един въпрос - тоалетната и тя илюзия ли е?

Аз няма да й повтарям въпроса, но ще предложа нещо на тези, които твърдят, че всичко е илюзия, следващия път, когато им се доходи до тоалетна, да не я посетят, а да си кажат, че позивите им са само една илюзия и да си проследят резултата... от тази илюзия.

Истината е, че много ни се иска да живеем в илюзиите си и по този начин да се залъгваме, за да понасяме по-леко реалностите, но в крайна сметка те винаги ни опровергават и то недвусмислено...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
.....

Аз няма да й повтарям въпроса, но ще предложа нещо на тези, които твърдят, че всичко е илюзия, следващия път, когато им се доходи до тоалетна, да не я посетят, а да си кажат, че позивите им са само една илюзия и да си проследят резултата... от тази илюзия.

...

Точно това и правя всяка сутрин :speak: Въобразявам си, че с илюзорната част от себе си, която накратко съм нарекъл "дупе", сядам върху още по-илюзпрното нещо, което съм нарекъл "позлатено нощно гърне" и се наслаждавам на илюзията, наречена от мен самия "дефекация'. Всичко това само си го въобразявам-тъй като всичко това, което го правя си е една илюзия.както и самото ми "писане" в момента-и то е илюзия cool.gif

p.s.обаче олеква-вЕрвайте ми biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Точно това и правя всяка сутрин :speak: Въобразявам си, че с илюзорната част от себе си, която накратко съм нарекъл "дупе", сядам върху още по-илюзпрното нещо, което съм нарекъл "позлатено нощно гърне" и се наслаждавам на илюзията, наречена от мен самия "дефекация'. Всичко това само си го въобразявам-тъй като всичко това, което го правя си е една илюзия.както и самото ми "писане" в момента-и то е илюзия cool.gif

p.s.обаче олеква-вЕрвайте ми biggrin.gif

Ахахахааааааааааааааа.

Ами тогава, щом смяташ така, ахахаа, олекването ти и то ли е илюзия?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ехххх илюзии + фантазии и сънища хихих biggrin.gif;)

Поздрави на сънуващите и да не забравят да си пуснат водата защото илюзията която следва...

:speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ехххх илюзии + фантазии и сънища хихих biggrin.gif;)

Поздрави на сънуващите и да не забравят да си пуснат водата защото илюзията която следва...

:speak:

Няма страшно,моето китайско братчедче препоръча Глейд микроспрей ! ;) На мен ми се струва,че леко се отплесваме от темата.Елементарните физиологични нужди не виждам да са в противоречие с това което ви казах. cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
.....

Ами тогава, щом смяташ така, ахахаа, олекването ти и то ли е илюзия?

мда :P

даже е и по-зле, защото освен, че е илюзия е и самозаблуда :)

Няма страшно,моето китайско братчедче препоръча Глейд микроспрей ! ;) На мен ми се струва,че леко се отплесваме от темата.Елементарните физиологични нужди не виждам да са в противоречие с това което ви казах. cool.gif

в противоречие са-не се сърди, но или трябва да приемеш , че всичко е илюзорно, или обратното.Защото след като говориш за "физиология"-би трябвало да приемаш за истиненен материалния свят-а приемеш ли го......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
мда :)

даже е и по-зле, защото освен, че е илюзия е и самозаблуда ;)

в противоречие са-не се сърди, но или трябва да приемеш , че всичко е илюзорно, или обратното.Защото след като говориш за "физиология"-би трябвало да приемаш за истиненен материалния свят-а приемеш ли го......

Няма за какво да се сърдя.Не са в противоречие,защото всички усещания всъщност са просто видове електро-химични дразнения в "хипертрофиралия ганглий",както ти веднъж нарече мозъка. И като се отчете за колко кратко време се прави това,как да не го наречеш илюзия.Само след 50 -60 кръга на земята около слънцето,повечето от пишещите тук илюзии отдавна ще сме изчезнали.И форума най-вероятно също няма да е даже спомен.Така че продължавам да си твърдя ,че всичко е илюзия! cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко си е съвсем реално.Просто всеки един от нас го възприема по различен начин.Понякога и аз се изкушавам да си мисля,че всичко е илюзия,но като се порежа,съвсем неилюзорно ме боли и тече кръв...Пък и всъщност какво значи "реално" и "илюзия"? Илюзиите също са реални - щом ги има,значи СА. Щом СА,значи са реални. Реална илюзия - ех,че добре звучи... biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Горният израз може леко да се поразмести и да стане "илюзорна реалност"...Всъщност е едно и също...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май си прекалил с "чичо хашо" или си прекалил с гъбите, щом говориш за "илюзорна реалност" cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Митът за пещерата" го разбирам така-материалния свят който познаваме е само част от нашия духовен път,оковите за които се споменава е сегашния ни физически свят,светлината,истината предстоят след физическата смърт,когато продължава нашето усъвършенстване,в друга реалност,затова смятам че сегашния свят е нереален дотолкова,че тва е нещо като изпитания,уроци,грешки които трябва да правим за да научаваме нови неща за самите себе си,по истински-важните неща,състояние,самосъзнание,предстоят в следващото ниво,форма на съществуване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Откъде да знаем какво предстои след физическата смърт...Това е нещо в сферата на хипотезите и вярванията. Всичко,с което разполагаме е този живот...Със сигурност. Дори и следващата седмица всъщност не е сигурна - разполагаме единствено с днешния ден. Винаги е "днес". И трябва да го живеем пълноценно,а не да се успокояваме с теории за отвъдното и да пълним главите си с интелектуални измислици...Реалност или илюзия - на кой му пука... Who cares,както имаше един лаф... laugh.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...