Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Начина по който възприемаме света го прави илюзорен, недействителен, главно заради емоционалния заряд, с който натоварваме обектите около нас.

Действителния свят се нарича ноуменален.

няма как да не е ноумен,при положение,че самото понятие, абхава,означава абстрактна субективност.....Тоест-като субекти, ние винаги възприемаме нещата през собственото си его.И не само това-мозъкът ни се "къпе" в органични опиати (допамин и т,н,),които ни допринасят за доброто настроение и ни помагат за справянето с околния свят.В същото време обаче, изопачават възприемането на действителността.

Просто ние никога не можем да бъдем обективни.

Заради това и всичко е илюзия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Света е ноуменален, а това как го възприемаме ти сам обясни.

Редактирано от Gothica (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моя живот,моите мисли ,чувства,визуалния поглед -те са моята реалност и ваша илюзия.

Универсална истина и реалност ,няма ,това е относително понятие.

За всеки всичко е различно.

Света ни не е илюзия.

Всъщност самото съществуване няма как да е илюзия ,то е факт ,аз съм тук и съществувам.

Илюзорни са възприятията ни за нещата,затова и самата дума сама по себе си е нереална.

Факт.

Ако за моя мъж да спи с друга жена е изневяра и води до проблеми,то за мюсюлманите повечето жени са показност за богатство и гордост.Значи изневярата не е това което е :).И ред други примери.

Всичко е въпрос на гледна точка ,манталитет,националност,бит,култура ,но самото съществуване,ако това се има предвид под думата "свят" не е илюзия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
.........

Ако за моя мъж да спи с друга жена е изневяра и води до проблеми,то за мюсюлманите повечето жени са показност за богатство и гордост.Значи изневярата не е това което е :).И ред други примери.

Всичко е въпрос на гледна точка ,манталитет,националност,бит,култура ,но самото съществуване,ако това се има предвид под думата "свят" не е илюзия.

:beer:

Едно време са казвали "Cogito-ergo sum !" (мисля-следователно съществувам). Сега можем да перефразираме на "Coito-ergo sum" (правя секс-следователно съществувам)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
:speak:

Едно време са казвали "Cogito-ergo sum !" (мисля-следователно съществувам). Сега можем да перефразираме на "Coito-ergo sum" (правя секс-следователно съществувам)

Себереализацията е първата истинска среща с реалността. Осъзнаването на Аз-а, и пресътворяването му.

И е оргазъм над главата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има, да...

Действителността е живота ни, реалността са тънките светове. Действителното е онова, което наричам илюзия.

Греша ли...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Себереализацията не е ли самозадоволяване... над главата.

Такова е. Затова и винаги казвам, че егото всъщност е нещо много полезно oups-pardon-9877.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Има, да...

Действителността е живота ни, реалността са тънките светове. Действителното е онова, което наричам илюзия.

Греша ли...

Склонен съм да не се съглася.

Реално е че Слънцето изгрява на хоризонта, но действителността, е че Земята се върти около Слънцето.

Прост пример но добре поясняващ разликата междау тези привидни синоними.

Та от тук изхождам че реален е нашият живот, а действителни са, както ти се изрази, тънките светове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Маат, осъзнаването на Аз-а, и пресътворяването му имах предвид под себереализация. В този смисъл само.

Егото си е его, самооправдателно, или не.

...

Как определяш виртуалността, Gothica, реалност, или действителност...?

Редактирано от infinity1305 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Как определяш виртуалността, Gothica, реалност, или действителност...?

Разбира се, че като реалност.

Реално ние виждаме картина, но в действителност имаме поток от фотини.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Разбира се, че като реалност.

Реално ние виждаме картина, но в действителност имаме поток от фотини.

Също като финните енергийни потоци...? Реалност, и действителност, едновременно.

Дали нещо, което съществува, без действие/не е буквализъм/ е действителност?

Вероятно разбираш накъде се отнасям, но ми е интересно...

Маат, обещавам да опитам като теб. Някой път... защото засега ме интересува друго...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
:)

biggrin.gif ок може да се каже че правенето на секс е съществуване и за някои човешки същества даже си е единствена реалност ;) ,но кой как го възприема си е вече друг въпрос.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не е действителност, даже не е и реалност.

Познай какво е! biggrin.gif

Какво е Маат, че не знам...? icon_rolleyes.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не е действителност, даже не е и реалност.

Познай какво е! biggrin.gif

Може би просто Е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

infinity1305 :) когато се погледнеш в огледалото виждаш там образа си ,той е действителен ,но не е реален ,нали?

Реалността си ти ,а това в огледалото е временната твоя действителност,като в същото време обаче не е илюзия :).

Това са три различни определения на измерението в което съществуваме - триизмерно :)

Като по принцип се движим в двете измерение -заключени от гравитацията-физически, в подсъзнанието си някои хора достигат и в четвъртото измерение.

Ами в общи линии така ги разбирам аз нещата ,незнам дали ти отговорих точно на въпроса,надявам се.:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
infinity1305 :wors: когато се погледнеш в огледалото виждаш там образа си ,той е действителен ,но не е реален ,нали?

Реалността си ти ,а това в огледалото е временната твоя действителност,като в същото време обаче не е илюзия ;).

Това са три различни определения на измерението в което съществуваме - триизмерно :)

Като по принцип се движим в двете измерение -заключени от гравитацията-физически, в подсъзнанието си някои хора достигат и в четвъртото измерение.

Ами в общи линии така ги разбирам аз нещата ,незнам дали ти отговорих точно на въпроса,надявам се.:)

Нещо си ги оплескал(а) тия измерения:

-Отговора на въпроса КЪДЕ присвоява ТРИ измерения ... а те разбираемо казани са

ГОРЕ-ДОЛО, ЛЯВО-ДЯСНО, НАПРЕД-НАЗАД

-Отговора на въпроса КОГА присвоява ЧЕТВЪРТОТО измерение

т.е. ВРЕМЕТО

Връзката между тях е направил набезизвестния Старшина който наредил на подчинените си

- Ще копаете от мен до обяд! ... Ясно ли ви е? biggrin.gif

Така че всички се намират и в ЧЕТВЪРТОТО измерение а дали някои хора достигат 5, 12 .... N-тото измерение САМО ТЕ СИ ЗНАЯТ.

Редактирано от sonif (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май ,не те разбрах добре.

Нали точно това казах и аз-съществуваме триизмерно.

Работим в дву -обаче.

А четвъртото т.е. това което ти определяш като времепространство преполагам ,май не го владем повсеместно и масово.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже виртуалността е обратното на реалността, то може би по тази сила е реална. Ама това са си ваши насоки...

Нищото реално ли е?

По-реално нещо няма, мисля аз.

За илюзията говорим, но кой е нашият свят, към който я отнасяме?

И като чуя илюзия се сещам за...

"... Презимувай при мен

в моя свят, в моя свят остани

- ще се срещнем, две планети изгубени.

Аз те гледам смутен,

в мен звучи оня паметен стих

- Господи, колко си хубава."

Това е за илюзията и нормалното отношение на хората към нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А аз смятам , че всеки ден се върши много работа и постепенно се пукат мехурите на много илюзии. Форумите са много полезни в този процес, защото думите могат да се препрочитат, в различна емоционална натовареност на съзнанието. Тогава едно и също нещо звучи различно и е възможно да донесе друг смисъл. Но едва, когато човек се научи да гледа нещата безпристрастно лесно ще достига до истината зад думите. За този безпристрастен поглед е необходимо да се освободиш от егото си. То е особено чувствително на думите и чувства необходимост да брани "истините" си. Е, това си е негово право. Но по този начин се превръща в лъжец. Който търси универсалната истина ще бъде лъган , докато не се освободи от него. Защото егото казва "Аз искам" и когато истината не отговаря на очакванията му, започва да му пречи и то и обявява война-къде с жертви, къде не. А истината просто Е. И ако истината е, че ако някой иска да донесе усмивка, егото на друг ще го приеме понякога като подигравка (ирония на Великана към малките джуджета). Пречупена през призмата реалност.

Смятам, че всеки, когато седне нещо да напише, първо трябва да се копита:"Кои са мотивите да го направя? Какво искам да постигна? Нещо искам да разбера, което не ми е ясно? Искам да науча някого на нещо? Ако не мога да го науча, това означава ли , че е глупак? Ако му кажа, че е глупак, какво ми се иска той да почувства? Рана ли искам да му отворя? Или искам да лекувам раните?".

Който разбере, че мотивите са му са да наранява хората, ще осъзнае болестта си. Тя е лечима.

Който е напълно наясно със себе си и личните си мотиви е защитен и от неразбирането , с което се посрещат думите му. Той е търпелив, защото се подпира на истината, която го прави силен.

Подвластните на Луцифер, още не са осъзнали личната си сила. Когато заработят с нея, те ще целуват а няма да чакат другите да им доказват любовта си. Видно е, че в състоянието ,в което се намират ,това е невъзможно.

Редактирано от mecholari (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Нещо много сложно взе да става.В известна степен съм съгласен с теб,ама това от значение ли е?

Важно е да си съгласен с мене, ако нещо лично си го проверил и преживял. Да приемаш нещата на доверие (защото ти харесват или по друга причина), за мен не е най-правилния подход. Вярата понякога може да е гола вода(винаги се сещам за Галилейо Галилей).

Има много хора, които са говорили истини, а други не са ги разбрали и жестоко са се подиграли с тях.Така ли трябва да бъде? И всичко това , заради илюзии.

"Не прави предположения", казва Толтекската книга на мъдростта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами илюзии са си...

Аз сега например съм приятно подпийнал...Думите ми се межделеят пред очите и всички вие,изказващи се тук сте прото едни илюзии, създадени с двоичен код в моя компютър.

След минутка, като му натисна копчето за изключване-вас няма и да ви има....

А ми кажете-как да не сте илюзия?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първоначалното ми впечатление беше, че това е философска тема, но вече не мисля така.

Тя е по-скоро извор за поетически бисери и словесни интерпретации.

Общо взето съживяване на творчеството на френските абсурдисти. Да живее Луи Арагон!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Първоначалното ми впечатление беше, че това е философска тема, но вече не мисля така.

Тя е по-скоро извор за поетически бисери и словесни интерпретации.

Общо взето съживяване на творчеството на френските абсурдисти. Да живее Луи Арагон!!!

Луи Арагон, освен със сексуалната си ориентация беше по известен със сюрреализма , отколкото с абсурдизма, но простено да ти е, чадо божие, простено да ти е cool.gif

Маат, рабиньо своего пола, ради что се срамиш да признаеш истината ?Илюзия си ти, неръкотворна, както и всичко видимо и невидимо на този свят!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Луи Арагон, освен със сексуалната си ориентация беше по известен със сюрреализма , отколкото с абсурдизма, но простено да ти е, чадо божие, простено да ти е cool.gif

Маат, рабиньо своего пола, ради что се срамиш да признаеш истината ?Илюзия си ти, неръкотворна, както и всичко видимо и невидимо на този свят!

Така, не ме наричай чадо, щото не съм ти чадо.

После всички сюрреалисти, са и абсурдисти, дотолкова доколкото и Кафка е такъв преди тях или Киркегор още по-преди тях. Не ми се навлиза в лингвистични и понятийни усложнения.

Egal. Alles.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...