Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Трябва ли да ни интересува този въпрос?Според мен този въпрос е много важен и от отговора му зависи живота ни,в буквалния смисъл на думата.Защо е важно да знаем истината?-В Библията се казва"За да получат те вечен живот,е необходимо да приемат познание за тебе,единственият истински Бог,и за онзи,когото ти изпрати,Исус Христос."Знаейки истината имаме надежда за вечен живот в рая.Твърде основателна причина,така мисля.

Исус е Месията(еврейски)и Христос(гръцки),което означава Помазаник или назначен от Бога за специална мисия.Идването му е било предсказано в Библията много години преди това.Бог използвал библейските пророци и дал подробно описание на онова,което щял да извърши и преживее.Защо боло необходимо това?Ами,за да няма никакво съмнение.Когато Исус попитал учениците си какво мислят те,Петър му отговорил-"Ти си Помазаника,Син на живия Бог"(Матей 16,16) .Те били твърдо убедени в това,че Исус е очаквания Месия.

Какъв е произходът на Исус?Библията учи,че Исус живял в небесата.Михей пророкувал,че Месията щял да се роди във Витлеем и че произхождал" от ранни времена"(Михей 5,2).В много случаи самият Исус казвал,че преди да се роди като човек,живял в небесата(Йоан 3,13 6,38). Исус е наречен първороден,защото е първото творение на Бога(Колосяни 1,15)Той е единороден,това означава,че е единственото Божие творение,което е създадено пряко от Бога.Всяко нещо създадено след това е с участието на Исус(Колосяни 1,16).Освен това Исус е наречен "Словото",защото говорел от името на Бога.Така също бил известен като "учител"На какво учел хората-преди всичко посланието му представлявало"добрата новина за царството"Чие послание било това?Самият Исус казал,че онова,на което учи другите,не е негово,а принадлежи на онзи,който Го е пратил(Йоан7,16).

Дали първородния Син е равен на Бога,както ни учат.Не.Библията учи,че Отец е по-велик от Сина.(1Коринтяни 11,3 Йоан 14,28)Синът е бил създаден,а както знаем Бог няма начало,нито край.(Псалм 90,2)

Защо Исус дошъл на земята?Всички знаем историята на Адам и какво се случило в Едемската градина.Адам бил създаден съвършен ,той не се разболявал и имал възможността да се наслаждава на всички божии творения на земята за винаги.Лука 3,38 нарича Адам "син на Бога!!!За съжаление той загубил скъпоценния си живот,но не само за себе си,а и за бъдещите си потомци.В книгата на ап.Павел Римляни 5,12 четем-"Чрез един човек(Адам)грехът влезе в света и чрез греха-смъртта,и по този начин смъртта се разпростря върху всички хора,защото всички станаха грешни"Цената за живота на Адам и потомците му била твърде висока-кой можел да я плати?Единствено Исус.Той дал живота си като откуп за греховете на всички хора и по този начин всеки ,който повярва в него да има надежда за живот.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 90
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Син Божи! Агнеца, този които отиде на кръста да поеме греховете човечески.

Справка Из вероопределенията на Събора в Константинопол през 1341 г. АНАТЕМА, АНАТЕМА, АНАТЕМА на мъдруващите и утвърждаващите, че Светлината, възсияла от Господа при Неговото божествено п

Малоумен садомазохист.

Не, отговора ти е малоумен.

Редактирано от агни (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Исус Христос е човек и пророк.Обожествяването на Исус е свързано с Никейския събор през 325г.Имаме си император Константин,чийто интереси са били единствено целостта на империята,от друга страна свещеници с голямо въображение твърдящо,че Исус е божи син.Като противници на тези,са християните,които твърдят,че Исус не е бог.В последния момент мястото на събора бива променено в град Никея,което възпрепядствало идването на много представителите на "арийското християнство".Видимо повече представителите на догмата за Троицата чрез гласуване заклеймяват всички християни,които не са съгласни с тях и са наречени еретици.Сходството между Исус и Адам,освен,че са хора и двамата са нямали бащи.Тази шоу програма с греха също е много калпава.Да се родиш грешен означава да имаш оправдание пред Създателя за постъпките си(грешен се родих,грешен бях:help:.Човек придобива грях едва в съзнателния си живот.Исус е дошъл на земята по същата причина поради която са дошли предишните пророци.Не да изкупват грехове,а да известят Божието слово.Винаги ми е било чудно как може да се приема идеята,че Бог слязъл при грешните хора за да се погаврят с него и това ги спасява.Като причина се изтъква любовта на Бог към света.Бог ако иска да прости греховете на хората достатъчно е да го пожелае.Явно идеята за "живия бог на земята" е била твърде съблазнителна и същевременно добра рекламна кампания.Именно заради всички абсурди около концепцията за Троицата и до ден днешен се казва,че върху това не трябва да се мисли,а да се вярва.Много прилича и на предизборните кампаний на нашите политици:wors:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как кой е Исус Христос?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
:rolleyes: Пише се Иисус Христос ;)

И аз в същия дух щях да питам Кой е Иисус Христос?, а не погрешното изписване на името Му, което е характерно за инославните изповедания!! :rolleyes:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
И аз в същия дух щях да питам Кой е Иисус Христос?, а не погрешното изписване на името Му, което е характерно за инославните изповедания!! :)

Е ако за спор и "Иисус Христос" е напълно погрешно изписване.На еврит или арамейски такова име не съществува.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човека умря заради нас,вие глупости приказвате тука за името му sad.gif

И двете са верни

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Човека умря заради нас,вие глупости приказвате тука за името му sad.gif

И двете са верни

И двете имена са верни според http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D0%B8%D1%81%D1%83%D1%81 : "Исус Христос или Иисус Христос[1] (8/4 г. пр.н.е. — 29/36 г. сл.н.е.; от гр. Ιησούς Χριστός), известен още като Исус от Назарет или Иса (на араб.), е едно от трите лица на Бога в християнството и пророк в исляма"

Просто от почит към него предпочитам да го наричам с правилното му име.Това е.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Наистина ,прави впечатление,че се заформя един спор за това как точно се е казвал Исус.Това няма никакво значение.От такива безсмислени спорове никой няма полза.Или поне ние,тези ,които се интересуваме от духовни въпроси.Мислех си ,че щом някой е влезнал точно в този форум,при изобилието от информация,то той търси някаква полза за себе си,търси да открие истината...

Таа,като сме на тази тема иска ми се да ви задам няколко въпроса.

Дали някой мисли,че факта ,че се е родил в България(напр.) го прави християнин?(последовател на Исус Христос)

Дали ако на едно бебе му нарисуват едно кръстче в някоя църква това го прави християнин?

Дали ако някой ходи на църква всяка неделя,това го прави християнин?

Ще ви дам една писта-вж.началото на темата...

Редактирано от arenas (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иисус е бил просто човек, който доста добре е използвал духовния си и психичен потенциал!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
Иначе, на въпроса "Кой е Исус Христос", отговорът е, че Той не е този, които си мислиш, че е - Той е Този, Който Е. Или, ако това не ти стига - Исус е Животът, който предава Себе Си на Смъртта, за да сътвори нов Живот

Браво,приятелю,ама не става ясно на какво се позоваваш.Отговърът ,който си дал виси във въздуха.Горната фраза не ми говори нищо.

P.S.Да.Това,което съм написал е отговорът на въпроса "Кой е Исус Христос",според Свидетелите на Йехова.Тези хора четат Библията.Опитват се да живеят според нейните принципи.Имаш ли нещо против?

Моята база е Библията.

Редактирано от arenas (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Как да не е ясно? Щом не цитирам някого, значи - позовавам се на себе си. Или този източник не ти се струва достатъчно авторитетен?

Обич моя, Вашите старейшни описват Исус Христос като комбинация от Хитлер, Сталин и Мао. Ще дойде и ще изтрепе 2/3 от хората, демек лошите, да може добрите да си живеят живота. Вашият "месия" не отива по далеч от Хитлер, които мечтаеше за хилядолетен Райх, в който "лошите" са тор. Само че Хитлер изби 6-7 милиона души, а вие очаквате Исус да избие 4-5 милиарда. И подобно на Бухарин да отглежда нова порода хора чрез разстрели. Не ти ли се струва малко прекалено?

То ние сами се самоунищожаваме,ден след ден,миг след миг

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В едно съм сигурна. Христос е имал мисия. Най-просто казано мисията му е била да отвори очите на хората за истината. Но дълбоко се съмнявам, че ние сме разбрали неговото послание. Имам чувството, че посланието му е изкривявано през призмата на тези, които са го разпнали. Дълбоко се съмнявам в истинноста на това, което ни се представя за Нов завет. Подчертавам ТОВА КОЕТО НИ СЕ ПРЕДСТАВЯ ЗА НОВ ЗАВЕТ. Все имам чувството, че мисията и словото на Христос са преработвани целенасочено за да може те да служат за нечии цели, за манипулиране и упражняване на власт над човека.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не, отговора ти е малоумен.

Абсолютно. Как може да говорите така за някой, който е почитан от почти целия свят. Все пак Исус Христос е този, на който всички се молят и възлагат надеждите си на него. Ако беше такъв какъвто твърдиш, то тогава...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Червените ескадрони

Христо Смирненски

В утрото на светла eра, с факела на нова вера,

идат бодри ескадрони с устрем горд и набег смел,

а над тях, кат хищни птици, кат настръхнали орлици,

спускат се и разпиляват гръм шрапнел подир шрапнел.

Кон изправя се, изцвили и отронил сетни сили,

грохне мъртъв на земята някой воин поразен.

В миг уплашен спира коня, но наново той догоня

стъпките на ескадрона, в общий прилив устремен.

И развели буйни гриви, над пожънатите ниви,

като вихър отминават ескадрон след ескадрон.

Под копитата извива прах на облачета сиви

и премрежва с бронзов блясък огнения хоризонт.

Ето татък край върбите екнаха пушкала скрити

и вълни от кървав пламък срещнаха се гръд със гръд;

сви се буря безпощадна, зазвънтя стомана хладна –

кратка схватка и наново ескадроните летят...

Ах, летете, ескадрони! В устрема ви милиони

погледи са приковани със надежда и любов.

Свил десницата корава, целий свят се днес изправя

стреснат, трогнат, очарован от победния ви зов.

Нека в ужас, в изненада рухне всяка черна сграда

на световната неправда, на сподавения стон

и човекът да намери зад открехнатите двери

мъртви старите химери на бездушния закон.

Ах, летете вий сред сеч и дъжд от огнени картечи,

вий – развихрени предтечи на безоблачните дни!

С буря, мълния и грохот възвестете гордий поход

на възбунените роби, на червените вълни!

И когато сетний камък на обгьрнатия в пламък

и разруха древен замък се отрони в пепелта,

вий слезнете от конете и земята целунете –

възцарете вечна обич, вечна правда на света

Редактирано от drahshta (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дан Браун беше споменал в една от своите книги за конграс в Рим, който преработил Библията и идеализирал образа на Христос. Склонен съм да вярвам на това твърдение. Вземете за пример това, колко лесно македонците забравиха кои са за около 50 години. А за 2000 можеш да сътвориш каквото пожелаеш. Мисля, че той е бил прост човек, както са Мартин Лутър Кинг и Махатма Ганди, с интересен мироглед и ораторски способности.

Редактирано от estario (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Дан Браун беше споменал в една от своите книги за конграс в Рим, който преработил Библията и идеализирал образа на Христос. Склонен съм да вярвам на това твърдение. Вземете за пример това, колко лесно македонците забравиха кои са за около 50 години. А за 2000 можеш да сътвориш каквото пожелаеш. Мисля, че той е бил прост човек, както са Мартин Лутър Кинг и Махатма Ганди, с интересен мироглед и ораторски способности.

Наистина ли вярвате на това твърдение? никога ли не сте се опитали сам(А) да узнаете кой наистина е Исус Христос? Може да ви стане интересно да узнаете това, като наистина започнете да четете Библията. И ако решите да го направите, може би след време ще мислите по друг начин, за което искрено се надявам. Magika

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Казвате, че Исус ще дойде да избие лошите и добрите да си живеят живота

Да!Горе-долу така ще стане.Много си прав като казваш,че лошите ще бъдат унищожени,докато добрите ще си живеят живота.Точно в това е смисъла.Затова казах,че от отговора на въпроса"Кой е Исус Христос"зависи живота ни.

Искам,обаче,да акцентирам на някои неточности.Вярно-заради Хитлер и Сталин умряха много хора,невинни хора.Схващаш ли разликата.А от друга страна,тези които умрат в деня,когато Исус се върне,ще бъдат сметнати за виновни.Онзи,който е писал правилата на играта,един ден ще удари калема и ще каже ДО ТУК! И ще потърси сметка на всеки един от нас,поотделно. Всички ние дължим живота си на Бог и Той един ден ще си го поиска обратно.И този ден никак не е далече.

Между другото аз искам да съм от страната на добрите...

"лошите" са 2/3 от хората - значи към днешна дата 5 000 000 000 души и да установи хилядолетна империя.

Никой не може

да знае колко ще загинат в онзи ден,но поне можем да се надяваме да бъдат по-малко.Свидетелите на Йехова се трудят всеки ден именно за това.За да намалее броят им.

Любовта и страха са несъвместими. Който обича не се страхува. Който се страхува - не обича.

Много ми харесаха тези фрази.Всички сме съгласни с теб,че това е точно така.

Но,дай да видим,дали всички хора еднакво очакват завръщането на Исус.Струва ми се ,че някои хора очакват този ден със страх...Други се надяват изобщо да не дойде...Защо ли...

Да повторим"Любовта и страха са несъвместими"Ако някой изпитва страх,значи...не обича Бога.Значи е лицемер.

Тези думи всеки може да ги провери.Успех.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Дали първородния Син е равен на Бога,както ни учат.Не.Библията учи,че Отец е по-велик от Сина.(1Коринтяни 11,3 Йоан 14,28)Синът е бил създаден,а както знаем Бог няма начало,нито край.(Псалм 90,2)

Phi 2:5 Имайте в себе си същия дух, който беше и в Христа Исуса;

Phi 2:6 Който, както беше в Божия образ, пак не счете, че трябва твърдо да държи равенството с Бога,

Phi 2:7 но се отказва всичко, като взе на Себе Си образ на слуга и стана подобен на човеците;

Phi 2:8 и, като се намери в човешки образ, смири Себе Си и стана послушен до смърт, даже смърт на кръст.

Joh 16:15 Всичко, що има Отец, е Мое; затова казах, че от Моето като взема, ще ви известява.

Rev 1:10. В неделен ден бидох в изстъпление Духом; и чух зад себе си глас голем като от тръба

Rev 1:11. който говореше: Аз съм Алфа и Омега, първий и последний; и каквото виждаш напиши в книга и проводи на седемте църкви които са в Азия,- в Ефес, и в Смирна, и в Пергам, и в Тиатир, и в Сардис, и във Филаделфия, и в Лаодикия.

Rev 1:12. И обърнах се да видя гласа който ми проговори; и в обръщането си видех седем светилника златни;

Rev 1:13. и в сред седемте светилника видех едного подобен Сину Человеческому, облечен с дълга дреха, и препасан до градите със злат пояс;

Rev 1:14. а главата и космите му беха бели като бела вълна, като снег, и очите му като пламик огнен;

Rev 1:15. и нозете му подобни халколивану, както в пещ нажежени; и гласът му като глас на много води;

Rev 1:16. и имаше в десната си ръка седем звезди, и из устата му излезваше меч остър и от двете страни; и лицето му светеше както свети слънцето в силата си.

Rev 1:17. И когато го видех паднах при нозете му като мъртъв; и тури десната си ръка на мене и казваше ми: Не бой се: аз съм първий и последний,

Rev 1:18. и живеещий; и мъртъв бех, и, ето, живея във веки веков, Амин; и имам ключовете на ада и на смъртта.

(Цариградски превод)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Tози разговор нещо май грешна посока е заел.

Какви войни ,какви виновни ,какви невинни ,незнам аз ,за какво говорите, ohmy.gif .

Христос изповядва ЛЮБОВ и от никого нищо не изисква ,за никого няма да има наказание и никой няма да умира ,защото не бил праведен.Изкривена работа са тези твърдения.

Исус Христос е поредната инкарнация (за които не знаят това е превъплащение)на възвишен дух в човешко тяло.

Но той не е нито първта такава нито последната.

Съзнанието на човечеството се изменя през вековете ,затова на земята в подобни превъплащения идват така наречените Учители ,за да могат с идеите си да поддържат съзнанието ни в състояние на будност.

Библията трябва да се чете много между редовете и така да се тълкува,няма нищо буквално написано там.

Човешкото съществуване не е еднократно и всеки сам върви по пътя си към осъзнаването.

На всеки се дава многократно шанс в един живот и много животи в осъзнаване на шанса.

Буда ,Христос,Мохамед и т.н. по малки и по големи учители в основата на всички учения стои едно единствено нещо да ни покажат ЛЮБОВТА в нейната най възвишена форма.И това се прави също така с любов към творението им наречено Човек и който си мисли ,че наказанието ,старха ,и т.н. психози са част от религиите мноооого се отдалечава от Истината.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Библията трябва да се чете много между редовете и така да се тълкува,няма нищо буквално написано там.

Това според кой? В библията никъде не се призовава към такъв начин на четене, обаче на някой хора много им се ще да е така нали?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:) Това ми хареса.Мен обикновенно ме мързи да обяснявам писменно толкова надълго. :)

Като изключим това със садо -мазо , там бих направила други определения.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване