Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Вегетарианец ли сте?  

318 гласували потребители

1. 1. Вегетарианец ли сте?

• Да
      43
    • Не
      262

Препоръчан отговор

Аз съм латовегетарианец вече 22-ра година. Спрях месото, рибата и яйцата на 19, пролетта преди да се уволня от казармата. Беше ми много лесно, защото при мисълта за предстоящото уволнение липсата на месо първите месеци изобщо не се забелязваше ;) След това организмът ми отвикна и престанах да възприемам месото като храна. Едно от нещата, които ми даде вегетарианството е, че сега тежа точно толкова, колкото и когато се уволних. И съм в същата форма - всеки ден на плажа плувам по един час бътерфлай в морето, без пулсът ми да се качи над 75. Иначе съм чревоугодник :speak: Обичам да си забърквам разни вкуснотии като запечени броколи с млечна сметана и рокфор, палачинки (от брашно и мляко) с ементал, топено сирене и сметана, италианска салата от макарони, пармезан, гъби, кисели краставички и млечна майонеза... Или да си отворя някое добро вино и да замезвам с камамбер или бри... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мисля,ме мога да се нахраня с някакви треволяци!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вчера като гледах рекламата на кремвирши Сачи - които били готови на всичко за своите приятели. Си спомних за Пътеводител на галактическия стопаджия. Там в Ресторант на края на града Кравата идва при клиента и го пита коя част от нея биха искали уважаемите клиенти да им бъде сервирана :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

защо трябва да се отказвам от едно хубаво нещо . Това да ям месце :) !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Месцето си е класика ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и е също толкова полезно както плодовете и зеленчуците

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и е също толкова полезно както плодовете и зеленчуците

Така е ;) Напълно съгласна! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих искал да съм вегетарианец но, в това "лудо" време....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иначе съм чревоугодник :angry: Обичам да си забърквам разни вкуснотии като запечени броколи с млечна сметана и рокфор, палачинки (от брашно и мляко) с ементал, топено сирене и сметана, италианска салата от макарони, пармезан, гъби, кисели краставички и млечна майонеза... Или да си отворя някое добро вино и да замезвам с камамбер или бри... :speak:

Това са само предястия,вървят с водка или биричка

Да не би да те засищат

:no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко в умрени количества е полезно. :)

Също така мисля ,че по-голяма част от вегетарианцте са инати ,които по някаква причина са си наумили да не ядат месо.

Познавам някои вегетарианци,и повечето отказват да ядат месо,тъй като било "варварско" да се убиват животни,за да се храним с тях.А месото е полезно и необходимо,стига да не е тлъсто разбира се.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да се сложи към анкетата някаква средна граница... Аз не ям много месо предпочитам зеленчуци - тъйче на половина съм вегетарианец Публикувано изображениеПубликувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бях достатъчно време вегетарианец /всъщност, не знам има ли женски род - вегетарианка/, стига ми толкова. Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това определение "вегетарианец" не ми харесва, а и чесно казано го виждам като детска история!

"Няма да ям теленцето, вижте какво е хубаво и миличко!"

Ако имам финансите ще направя "всички прасета на мезета!" :) Ще бъда главен враг на птичия род! Всичко, което мърда и е вкусно, и полезно, ще го ям! Публикувано изображение

Редактирано от piro2004 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
не съм вегетариянец за мен ако няма месо по добре да няма нищо не мога без месо и яица Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вегетарианец-от гаден тип,разубедих кварталния месар да яде месо,детето ми дори мляко и сирене не яде,3 педиатърки станаха вегитарианки докато ме убеждаваха да давам месо на детето.Жена ми ме направи вегетарианец. Какво ми даде неяденето на животни и мляко,здраве,помъдрях,радост от живота,напълнях меко казано

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Така се оказа, че канибализмът е в основата на болестта куру (трансмисивна спонгиформна енцефалопатия). Тя протича с необратими дегенеративни изменения в нервната система, най-ясно изразени в главния мозък. Установена е при канибалското племе Фора в Папуа-Нова Гвинея."

Да, това е вярно - има такава рядка инфекциозна болест и няма никаква магия в това, а просто атавизъм.

http://news.netinfo.bg/index.phtml?tid=40&oid=1261671

Редактирано от Maat (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Така се оказа, че канибализмът е в основата на болестта куру (трансмисивна спонгиформна енцефалопатия). Тя протича с необратими дегенеративни изменения в нервната система, най-ясно изразени в главния мозък. Установена е при канибалското племе Фора в Папуа-Нова Гвинея."

Да, това е вярно - има такава рядка инфекциозна болест и няма никаква магия в това, а просто атавизъм.

ми "белите" ядат месо, а японците-ориз. :)

Има значение какво влиза в тебе, зашото очевидно ставаш, като него... на белите им влиза свинско, телешко, агнешко, а нафранцузите и инталианците-дори и жабешко! Публикувано изображение

Публикувано изображение

Е?-На мюслитата им влизат и други субстанции,

Публикувано изображение

вместо парЗчо.

Публикувано изображение

Редактирано от U.Ra (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ха и аз прочетох тази статия. Аз обаче, се замислих за думите на канибалите, че месото на белите било много солено и миришело силно. Мисля, че това е доказателство, че японците се хранят по-зравословно от белите. :)

Редактирано от tuksum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ми "белите" ядат месо, а японците-ориз. :yanim:

Има значение какво влиза в тебе, зашото очевидно ставаш, като него... на белите им влиза свинско, телешко, агнешко, а нафранцузите и инталианците-дори и жабешко!

Публикувано изображение

По тая логика излиза, че ако хапваме японци, ставаме на ориз. :)

Предпочитам жито с мед. :baby:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По тая логика излиза, че ако хапваме японци, ставаме на ориз. :)

Предпочитам жито с мед. :yanim:

А Агне с Мед е пък за МухаМед. :baby:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...