Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Вегетарианец ли сте?  

319 гласували потребители

1. 1. Вегетарианец ли сте?

• Да
      43
    • Не
      263

Препоръчан отговор

какво има да му мислите за това немесоядство, не трябва да се убиват и ядат животни, защото това е варварско и не хуманно нещо, едно интелигентно (разумно) същество за каквото се водите вие хората, трябва да е под достойнството му да убива животни и да ги яде след като може да се храни и само с растения. я сега колко от вас ще се откажат да ядат месо, ами почти николко, защо ли е така , кого ли питам ха ха ха .........

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ми продължавай да пасеш само трева тогава... ама баз държа, че въпреки, че не ядеш месо, това не пречи да имаш кожен калъф на телефона, кожена каишка на часовника, кожени маратонки, или кожен етикет на дънките и да ползваш кремове и шампоани, които съдържат животински продукти, да се къпеш със сапун - щото и той се прави от животински мазнини... не е ли варварско да четеш вестници от изсечени гори или да ядеш хляб и други растителни продукти от ниви, които са били гори и са изгонени/убити един куп животни и насекоми при тяхното изсичане? ако ползваш пък смв (синтетични миеши вещества) не е ли варварско това, което изтича в канала да трови природата? не е ли варварско това, че като караш колата си и бавно тровиш въздуха, който дишат животните, миеш си колата с питейна вода, и да се възмущаваш от месоядните, а в крайна сметка не правиш нищо полезно - бездействието не е ли варварско? какво прави като видиш бездомно куче да куца обръщаш се на другата страна да не го гледаш ли или отиваш и го наритваш, че е месоядно и че гони котките пред блока? имаш ли представа че ползваш един куп продукти са направени с използването на животински продукти? ми една резба да се нареже смазката е свинска мас, е вярно че и машинно масло се ползва, но не винаги... 90% от тока който позваш се прави от централи бълващи тонове серни съединения и сажди и тровят нашата планета... тестото за хляба който ядеш пък се прави в машини, които не могат да бъдат смазвани с машинни масла, а се смазват с животински, просто растителните мазнини изтичат пък и освен че имат голяма киселинност, имат и по слаби смазващи качества, помпите които помпят напитки (швепс, кола, и всякакви плодови сокове, пък имат плетени памучни уплътнения, напоени със лой (казват се лоени набивки) ... не ядеш ли желатинови торти и сладки? не ядеш ли бисквити и вафли съдържащи животински продукти? знаеш ли дали в батериите ти на чешмите няма гумички от гьон, както и във холендрите на водопроводната ти инсталация?

знаеш ли че човешкия организъм се нуждае от 20 аминокиселини, които не може да си синтезира сам и ги няма в растителните продукти? знаеш ли че след 10 години пълно вегетарианство имаш костна система на старец и минимална костна плътност + коксартроза и ще ти хрускат ставите? верно че пък кръвоносната ти система ще е като на малко детенце... но със износени стави си за никъде или ще си на инжекции (хиалуронова киселина) и лекарства, извличани от животни...

за мен е варварско да ходиш на лов и да убиваш животни за кеф...

Тест за недостиг на витамини и минерали

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На много хора вегетарианството им се отразява благотворно върху здравето.Става въпрос за този вид вегетарианство,който включва консумацията на млечни продукти,яйца и не отхвърля напълно рибата от менюто.

Пълното вегетарианство,т.н.веганство според мен е вредно за здравето независимо от хранителните добавки които някои от веганите приемат.

ВЕГАНСТВО

Редактирано от Moira (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е като секта направо-

да не даваш и на детето си кебапче,кренвирш-

офф всеки с него си,ама детето какво е виновно

http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бях видял в подписа на потребител да пише "От всички зеленчуци - най-много обичам суджуци". Една много добра мисъл.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да не даваш и на детето си кебапче,кренвирш-

офф всеки с него си,ама детето какво е виновно

Детето изкупува греховете на другите деца :cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Детето изкупува греховете на другите деца ;)

Заради майка си и баща си вегетарианците ли?

Не заслужават децата тоя кошмар,била съм свидетел,нещо ужасно е

Да си ядат трева техните,но защо то да страда?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Деца и веганство

Лошо планираната веганска диета, особено при деца, може да доведе до сериозни медицински състояния - анемия, хипотиреоидизъм, смущения в остеогенезата, кретенизъм.

Източник: Веганство - що е то? http://www.bb-team.org/articles/3279_veganstvo-shto-e-to#ixzz179w96b9T

Редактирано от Moira (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен всеки човек сам трябва да избира начина си на хранене според това,от кои храни се чувства добре.На някои им понася по-добре безмесната храна,на други месната.Всеки организъм е различен. При всички случаи ни трябва да се изпада в крайности - системно гладуване,преяждане или еднообразно хранене с изключване на цели групи хранителни продукти без това да се налага от някакво заболяване. Вредни храни няма - има вредни навици.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След 10 години – вегетарианци по неволя

Според учените времето на евтината храна свършва

Публикувано изображение

Специалистите в сферата на храненето са на мнение, че цените на хранителните стоки съществено ще нарастват, съобщи aif.ru. Според футуролога Стив Конър в близките десет години разходите за храна ще нараснат с 50%.

Най-скъпи ще станат месото, млякото, рибата, шоколада и кафето.

По този начин на много хора ще се наложи да станат вегетарианци по неволя.

Според експертите до недостиг на основните продукти в много региони в света ще доведе нарастващият брой на населението, промените в климата и изтощаването на почвите.

Надеждата е новите технологии в селското стопанство, генномодифицираните растения и клонирането на животните да спасят човечеството от глад.

изт.

Добро оправдание за масовото внедряване на ГМО,клонирането на животни и нови(според мен не и безопасни!)технологии в селското стопавство. http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

За здравето и живота на хората не мисли никой - важни са печалбите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ужасно обичам плодове и зеленчуци, но няма как да стана вегетарианец по неволя. Ако някога изчезне или забранят месото, почвам да се изхранвам с вегетарианци :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

храносмилателната система на човека е пригодена за всякаква храна, не знам кой какво помни по биология, но в нета има инфо... например витамин b12 не може да се синтезира в човешкия организъм, а липсата му се отразява на човешкия организъм с голямо закъснение - 9-10 години, тревопасните си го синтезират (синтезира се в червата от бактерии, но тревопасните имат 2-3 пъти по дълги черва, някои ядат фекалиите си за да ги го набавят) желязо за хемоглобина от растения се усвоява около 10 пъти по слабо от растения (коприва, червено цвекло), от колкото от черен дрон и червено месо) сравнение на дължините на червата на животните http://www.zoomania.org/%D1%81%D0%BC%D0%B8%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D1%85%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B2%D0%B5%D1%89%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%B0-1164 и на човека: http://namalitegloto.com/?p=840 една овца дето тежи 2 - 3 пъти по малко от човек има 2 - 3 пъти по дълги черва, както и огромен стомах... някои ще кажат че орангутаните не ядат месо (но ядат птичи яйца, а ако яйцата са пред излюпване вече не са яйца), е да ама шимпанзето е по близко до човека и е всеядно, въпреки това живее повече от орангутана... поради един куп доводи аз сравнявам вегетарианците с необразовани фанатици (тоест чели - недочели и тръгнали да дрънкат глупости) и по нищо не се различават от болните от анорексия примерно (анорексията е психично заболяване)

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бе яжте си моркови,аз без мръвка все едно не съм яла.

:wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След 10 години – вегетарианци по неволя

Според учените времето на евтината храна свършва

една от заблудите е че вегетарианската храна е по-евтина от месото, е в грешка сте вегетарианството е за богатите.

търсих но не намерих отговор, защо хората ядящи месо мразят вегетарианците, а честно казано ако знаете хората които ядат месо и пръскащи се с разни парфюми и дезодоранти как досадно вонят на мърша ама да сте чували вегетарианец да се оплаче от това не нали! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а честно казано ако знаете хората които ядат месо и пръскащи се с разни парфюми и дезодоранти как досадно вонят на мърша ама да сте чували вегетарианец да се оплаче от това не нали! :)

Аз никого не мразя,ама как го каза само-вонят на мърша ауууууу

:speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ужасно обичам плодове и зеленчуци, но няма как да стана вегетарианец по неволя. Ако някога изчезне или забранят месото, почвам да се изхранвам с вегетарианци :rolleyes:

Тук започва да става опасно за мен... :whist:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм месояден :rolleyes: Мисля си,че зарзаватите служат само за украса на истинската храна ;)

ако знаете хората които ядат месо и пръскащи се с разни парфюми и дезодоранти как досадно вонят на мърша ама да сте чували вегетарианец да се оплаче от това не нали! :wub:

18+

Имах приятелка,която не искаше да гълта,защото спермата ми и миришела на мърша :whist: И тя не можа да ме откаже от месото ;)

Редактирано от Папа Пий(за)2 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук започва да става опасно за мен... :ph34r:

Спокойно....днес ще ти се размине! :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм нормален. На вегетарианците по неволя само мога да съчувствам, но това е живота. А на тези, които един ден се събудили и си казали, че ще ядат само лук и праз, мога само да им пожелая следващия път като им хрумне някоя сутрешна идея, то тя да не е да спрат да пият вода.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спокойно....днес ще ти се размине! :)

Не само днес щото съм тревопасно и нямам вкус :ph34r:

prwvu, бъди толерантен. Аз нямам против че си хищник като пролетко и не ми е жал за никой месояден :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спокойно....днес ще ти се размине! :speak:

Meat free Wednesday. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Eй ей тъй,Боже,искам да остарея

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наближават избори :wub: ще има кюфтаци на корем :wink12:

Редактирано от shefkata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ааа не, тези са от соя Редактирано от shefkata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...