Премини към съдържанието
Последвайте Kaldata.com в Google Новини за да научавате първи най-интересните новини! ×
  • Добре дошли!

    Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

    Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

     

Вегетарианец или не?


Int3rvisi0n

Вегетарианец ли сте?  

333 гласували потребители

  1. 1. Вегетарианец ли сте?

    • Да
      47
    • Не
      273


Препоръчан отговор

оооообичам месото.

дано не ми се налага по някаква причина да го отказвам

Никога не се налага... случва се от самосебе си. Все някога, в някой си живот от всичките.

Не е нормално ядящия месо да се насилва да го отказва. Но пък веднъж отказано...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Никога не се налага... случва се от самосебе си. Все някога, в някой си живот от всичките.

Не е нормално ядящия месо да се насилва да го отказва. Но пък веднъж отказано...

...ама пък е толкова вкусно! :)

Мисля си, че Бог е създал и тревопасни, и месоядни, ЗНАЧИ - няма лошо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеца по-късно...

Не разбирам и двата "отбора". Особено като започнат да се критикуват един-друг. Не визирам, никого от темата, просто много често съм ставала свидетел на буквално свирепи дебати между вегетарианци и месоядни. Аз не консумирам месо, а от известно време дори и доста от животинските продукти като мляко, яйца и пр. Не мога да се нарека 100% веган, защото от време на време - макар и рядко - правя я някой кекс, я мъфини вкъщи, а при липса на тофу - си похапвам сирене. Но, имам доста познати, които са вегани, направо се уливат в пропагандирането на този начин на живот. На нисък старт са да започнат да критикуват всеки месояден, да изтъкват хуманните си идеали, които са ги накарали отрежат всякакви животински продукти и...честно казано са точно толкова досадни, колкото и месоядците, които сядат да обясняват на вегетарианците какви са балами и колко вреден бил начинът им на живот. Просто и двете групи, като стигнат до крайности ги намирам за изключително досадни. А веганците (по-специално) за изключително притенциозни. В края на крайщата всеки има правото и свободата да се храни с каквото си поиска - всеки организъм е индивидуален и всеки намира баланса в хранителния си режим, който му позволява да се чувства добре.

Редактирано от AciDBurn (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Но, имам доста познати, които са вегани, направо се уливат в пропагандирането на този начин на живот. На нисък старт са да започнат да критикуват всеки месояден, да изтъкват хуманните си идеали, които са ги накарали отрежат всякакви животински продукти и...честно казано са точно толкова досадни...

...че не контактувам изобщо с тях.

Да си се събират такива, зеле да хрупат, да са щастливи.

Ама не да ни разваляте компанията и вечерята с пропагандата си.

Аре далеко че скарата почва след малко

:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз се научих да не съдя за човека по това в какво вярва, какво яде и пие, а по делата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз се научих да не съдя за човека по това в какво вярва, какво яде и пие, а по делата.

E да, ама не може да ми се казва какво да ям и какво не

:whist:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм бивш вегетарианец. Започнах да не ям трудносмилаеми и пържени храни и то не остана какво да се яде :whist: за това отново започнах да ям пилешко и риба. Не съм казвал на другите какво да ядат. По-скоро те ми казват на мен

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

E да, ама не може да ми се казва какво да ям и какво не

:)

Яж това, което ти желаеш и не обръщай внимание на това, кой какво ти казва!

Аз по едно време бях пълна вегетарианка, но ми се отрази зле и сега ям яйца, млечни и риба.

Имам отвращение към месо и не го ям по тази причина, не че не съм опитвала да го проям отново...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Яж това, което ти желаеш и не обръщай внимание на това, кой какво ти казва!

Аз по едно време бях пълна вегетарианка, но ми се отрази зле и сега ям яйца, млечни и риба.

Имам отвращение към месо и не го ям по тази причина, не че не съм опитвала да го проям отново...

Ъхъм, аз това и правя де.

Всичко е индивидуално и до организма.

Той мисля че е най-верния съветник.

Когато го слушаш сте си в комфорт заедно.

Аз за съжаление не мога без месо - малко може да е, резен-два саламче, ама ми трябва.

Кво да направя - все едно не съм яла и съм гладна кат мечка стръвница

:wink12:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз какво казах, а думите ми как се интерпретираха и изопачиха, леле мале.... Само искам да вметна, че според мен, концепцията, че като извадиш месото от хранителното уравнение не остава друго за ядене е доста невярна. Мисля, че безместната кухня с огромното си разнообразие на продукти има много какво да предложи. Най-малкото идват коледните празници, на които трапезата се затрупва именно с постни храни, което е поредото доказателство, че и без месо човек може да се храни пълноценно и да си готви всякакви вкусотийки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само искам да вметна, че според мен, концепцията, че като извадиш месото от хранителното уравнение не остава друго за ядене

... което си е самата истина.

Весели пости, празници и т.н. -

аз ошав не ща и сармите си ги правя с кайма.

Мммм, време е за капама

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Универсалната истина е много разтегливо понятие. Аз лично се отвръщавам от месото - едно от малкото неща, които може да убие тотално апетита ми. Кайми, луканки, колбаси, кремвирши, телешко, свинско....тотално ме отвръщават. Мъртва животинска плът. И още повече като се замисля съвременната масова продукция на месо как оперира - не благодаря. Има хора, които не могат да живеят без да консумират месо - лошо няма. Всеки има правото сам да си избира какво да яде и усеща от какво има нужда организма му. Чистото и качествено месо е полезно, никой не отрича. Но месоядните и техните визии за това, че друга храна освен мръвката няма, ги намирам за също толкова досадни, колкото и вегетарианците, които са се взели прекалено насериозно. Аз ви предлагам да ядем, докато още има какво да се яде. Че с това население над 7 милиарда... :ph34r:

Редактирано от Amantine (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз ви предлагам да ядем, докато още има какво да се яде. Че с това население над 7 милиарда... :P

...и не само. Храната и от животински, и от растителен произход е отровена с химикали и хормони, и с какво ли не. Храната не е това, което беше и ...би могла да бъде!

Уважавам предпочитанията на хората и не споря за правотата на моите. Те са МОИ.

Защо толерантността губи позиции днес?! Във всички аспекти.

Обичам месото, но това, което ям от известно време (внимателно подбрано), ме отвращава! Започнахме да купуваме от близките села, от хора, отглеждащи животни за лична консумация (щастливи прасета и пилета). Разликата е доста голяма.

Хора, просто яжте, не спорете, споделяйте мнение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

http://vbox7.com/play:fbf98d57&r=emb#

Е, това ме замисли. От известно време месото не ми е вкусно. Ще има промяна в живота ми, ясно е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От известно време месото не ми е вкусно. Ще има промяна в живота ми, ясно е.

И при мен започна да става същото - до сега не ми се е случвало ама...

Представям си какви химии и отрови съм изяла - за да не го иска организма ми

:(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Признаха вегетарианците за психично болни

novini.bg

Мнозинството вегетарианци в целия свят са в шок от новината, че експерти от Световната здравна организация ги смятат за психически болни, съобщава радио "Гласът на Русия".

Оказва се, че вегетарианците, заедно с модерните напоследък "суровоядци" са в списъка с болните, които, по думите на международните здравни експерти, подлежат на лечение "на първо място", отбелязва порталът "Seattle Pi".

Причината вегетарианството да попадне е списъка с психични заболявания е нелеп инцидент в Малага в Испания. Двама родители забранили на децата си да консумират всякакви храни, преминали през термична обработка - варене, пържене, печене и т.н. В резултат на това децата изпаднали в кома и били спасени благодарение на съседи, пише БЛИЦ.

"Тираничните" вегетарианци били изпратени в психиатрична клиника.

В Русия също имало подобни инциденти. Властите успели да спасят две деца в Оренбург, които се хранели само със сурови растителни храни, които довели до тяхното изтощение.

Интересно е да се отбележи, че ако това определение излезе достоверно, то тогава ще се окаже, че дори САЩ е била управлявана през последните години от "болен човек", тъй като Бил Клинтън отдавна е "заклет вегетарианец". Така, както между впрочем и актьорът Алек Болдуин, музикантът Пол Макартни и много други.

Автор:

Борислава Замфирова

Винаги съм ги подозирал, ама ето-вече е доказано :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В статията явно става въпрос за най-върлите вегетарианци - веганите.

Вече съм изразила мнението си относно този начин на хранене.

Никой не може да ме убеди, че човек може да е здрав физически и психически без да консумира никакви животински продукти.

Редактирано от Мойра (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Признаха вегетарианците за психично болни

мда я - само нередовни могат да мъчат децата си с зеленчуци

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

Учени: Вегетарианците са по-болнави Вегетарианците са по-слаби и пият по-малко алкохол, но общото им здравословно състояние е по-лошо, с повече случаи на рак, алергии и психични болести, твърди ново проучване

 

Анализ, базиращ се на австралийско здравно изследване от 2006/2007 г., установи, че вегетарианците всъщност не са толкова здрави, колкото хората, които ядат и месо. При тях са повече случаите на рак, на алергии и на психични заболявания, прибягват повече до здравни услуги и качеството на живота им е по-лошо, пише "Дейли мейл“.

Изследователите са отчитали възрастта, пола и социално-икономическия статут на участниците в изследването.

Според проучването по-често стават вегетарианци хората, които имат по-добри финансови възможности.

След съчетаването на тези фактори са останали 1320 души - 330 вегетарианци, 330 които освен месо ядели и много плодове и зеленчуци, 300 хранещи се нормално, но с малко месо и 330 наблягащи предимно на месото.

След контролиране на променливите се оказало, че

вегетарианците са по-слаби и пият по-малко алкохол, но общото им здравословно състояние е по-лошо, с повече случаи на рак, алергии и психични болести.

Като резултат вегетарианците пият и повече лекарства.

Много изследвания показват, че храненето влияе върху здравето и по тази причина лекарите препоръчват да консумираме много плодове и зеленчуци. Някои хора обаче стигат до крайности и ядат само месо или само зеленчуци.

Данни за ползата от подобен начин на хранене почти няма.

Смята се, че вегетарианците са по-здрави, пият по-малко алкохол и пушат по-малко. Това обаче са променливи, които не са задължително резултат от начина им на хранене, твърдят специалистите.

Възможно е също и хората да са станали вегетарианци, след като вече се е появил някакъв здравословен проблем.

Резултатите обаче потвърждават извода, че всички крайности в храненето не са препоръчителни.

 

Източник: vesti.bg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...
Фрутерианство – опасно ли е?  

Можем да го наречем „фанатично подразделение на веганството“

 

Всички вече сме добре запознати с вегетарианството, веганството и техните постулати, издигащи в култ здравословното хранене изключително от неживотински произход. Някак вече сме приели за нормално поведение този избор на начин на живот и хранене, и защо да не сме? Всеки има право да се храни и живее както смята за правилно.

Днес сме решили да ви запознаем с едно странно подразделение на веганството, което на мнозина ще се стори дори фанатично. Представяме на вашето внимание фрутерианството!

Какво е фрутерианство?

Това е вид хранителна диета, която включва плодове, зеленчуци, семена, естествено поникнали в природата, но не и зърнени култури, посадени и култивирани от човека. За месо и животински продукти дума не може да става, както се досещате от наименованието на необичайното течение.

Фрутерианството може да се приеме по различни причини – етични, религиозни, политически, медицински, екологични, културни, естетически, икономически и дори здравословни! Има много разновидности на този вид хранителен режим, или по-точно „хранителна религия“ или „философия“.

Видове фрутерианство

Някои хора, включващи около 75% плодове и зеленчуци в менюто си за сметка на останалите хранителни продукти, считат себе си за фрутерианци.

Най-фанатичните последователи на тази хранителна философия се хранят само и единствено с плодове и зеленчуци, които са паднали на земята от само себе си. Тоест никога не биха сложили плод в устата си, ако той не се е отделил по естествен път от клонката, на която е израснал. Някои от тези хора са склонни да се хранят с отпадъци, изхвърлени в контейнерите за боклук, защото смятат, че плодовете и зеленчуците, изхвърлени вътре, неправомерно са се озовали там. Тоест никой плод не е чак толкова развален, за да бъде изяден!

Някои фрутерианци вярват, че са своеобразни последователи на чистотата на Адам и Ева, които са живели блажени в райската градина и са се хранели само с наличните диворастящи плодове без да им се налага да засаждат растения и да обработват земята. Само каквото Бог им даде!

Представители на друг клон на фрутерианството пък смятат, че чрез яденето на сочни и месести плодове по животински начин правят услуга на растението-майка, което ги е родило, защото по този начин разпръскват семената и продължават жизнения му цикъл.

Зъбни проби

Интересен факт е, че според зъбните проби, направени при археологически разкопки е установено, че откритите преди стотици хиляди години хуманоиди са се хранели предимно по този начин – с плодове и корени.

При съвременните изследвания е установено, че липидният профил и нивата на глюкозата в кръвта при тези хора значително намаляват, противно на очакваните завишения на кръвната захар, имайки предвид изключителната консумация на въглехидрати. Проучванията не са мащабни обаче и затова не може да се състави окончателно заключение.

Опасения

Според специалистите диетолози, хранителните дефицити, които биха могли да възникнат, правят тази диета много неподходяща за подрастващи и тийнейджъри. За деца фрутерианството е напълно изключено!

Хранителни недостатъци

Фрутерианството е по-строго от веганството и суровоядството. Ползите за здравето могат да се разглеждат като временно средство за намаляване нивата на холестерола, кръвната захар и триглицеридите, но като траен начин на живот се счита по-скоро за опасно за здравето. Това е така, защото тялото започва да губи сериозни количества калций, калий, белтъчини, желязо, цинк, витамин D, витамините от група В, както и изключително важните мастни киселини.

http://www.az-jenata.bg/a/5-zdrave-i-krasota/23547-zashto-smehat-e-nai-dobroto-lekarstvo/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-фанатичните последователи на тази хранителна философия се хранят само и единствено с плодове и зеленчуци, които са паднали на земята от само себе си. Тоест никога не биха сложили плод в устата си, ако той не се е отделил по естествен път от клонката, на която е израснал. Някои от тези хора са склонни да се хранят с отпадъци, изхвърлени в контейнерите за боклук, защото смятат, че плодовете и зеленчуците, изхвърлени вътре, неправомерно са се озовали там. Тоест никой плод не е чак толкова развален, за да бъде изяден!

 

Божкеее какви луди имало

:no-no:

 

много ми е любопитно как точно пада моркова или картофа

:lol6:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Божкеее какви луди имало

:no-no:

 

много ми е любопитно как точно пада моркова или картофа

:lol6:

 

По всяка вероятност не ядат моркови и картофи, защото растат под земята, а някъде бях чела, че който яде неща расли под земята спира духовното си развитие. ;)

Сигурно ядат паднали домати, корнишони, зелен фасул и пр. зеленчуци, които растат над земята и имат възможност да паднат отвисоко. :D

 

"Някои от тези хора са склонни да се хранят с отпадъци, изхвърлени в контейнерите за боклук, защото смятат, че плодовете и зеленчуците, изхвърлени вътре, неправомерно са се озовали там. Тоест никой плод не е чак толкова развален, за да бъде изяден!"

:D

Редактирано от Мойра (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По всяка вероятност не ядат моркови и картофи, защото растат под земята, а някъде бях чела, че който яде неща расли под земята спира духовното си развитие. ;)

спрял им акъла им спрял

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Разглеждащи това в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Бюлетин

    Получавайте известие, когато има важна промяна или новина свързана с форума.
    Абонирайте се
×
×
  • Добави ново...