Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Вегетарианец ли сте?  

318 гласували потребители

1. 1. Вегетарианец ли сте?

• Да
      43
    • Не
      262

Препоръчан отговор

По тая логика излиза, че ако хапваме японци, ставаме на ориз. :)

Предпочитам жито с мед. :yanim:

Аааааааааааа не! Хищниците като ядат тревопасни стават ли на трева? :nono:

:baby:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аааааааааааа не! Хищниците като ядат тревопасни стават ли на трева? :baby:

:yanim:

Имах по-високо мнение за чувството ви за хумор.

:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аааааааааааа не! Хищниците като ядат тревопасни стават ли на трева? :nono:

:baby:

Публикувано изображение

Стават "опасни за трева" Публикувано изображение

:P

Както виждаш- някои не я пасат тревата, а я....?..

Имах по-високо мнение за чувството ви за хумор.

:)

Понякога е дебелашко.. :yanim:

Публикувано изображение

Редактирано от U.Ra (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има значение какво влиза в тебе, зашото очевидно ставаш, като него...

Когато минаваш през вегетарианството като същина, дълги години си бил веге и си гладувал съвсем умишлено, привикнал си организма си на растителни храни и то на по-изисканите - плодове, житни и мед, идва ден, когато надхвърляш това ниво и стигаш до друго...

Там разбираш, че няма значение какво влиза, защото ти си вече по-силен от това материално нещо и можеш да го преобразиш. Тоест, има значение какво излиза. А то зависи от теб самият!

Ако ли си още на вълната "има значение какво влиза", то ти си зависим още от нещо - в случая от храната. В други случаи от някакво духовно учение, което те учи каква храна да "избираш", ала не можеш да видиш това...

Или с други думи по-ясно изречено - Ако ти се превръщаш, в това, което влиза в теб, то ти си по-слаб дори и от него, в случая, за който говориш - по-слаб от свинята, от телето, от агнето и от жабата дори, щом не можеш да го преобразуваш...

Редактирано от Maat (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато минаваш през вегетарианството като същина, дълги години си бил веге и си гладувал съвсем умишлено, привикнал си организма си на растителни храни и то на по-изисканите - плодове, житни и мед, идва ден, когато надхвърляш това ниво и стигаш до друго...

Там разбираш, че няма значение какво влиза, защото ти си вече по-силен от това материално нещо и можеш да го преобразиш. Тоест, има значение какво излиза. А то зависи от теб самият!

Ако ли си още на вълната "има значение какво влиза", то ти си зависим още от нещо - в случая от храната. В други случаи от някакво духовно учение, което те учи каква храна да "избираш", ала не можеш да видиш това...

Ще се съглася с теб. :)

Това значи ли, че преди ти си била вегетарианка, а сега вече не си?

Редактирано от tuksum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще се съглася с теб. :yanim:

Това значи ли, че преди ти си била вегетарианка, а сега вече не си?

Да.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да.

И аз така.

Като дете много четях книгите по йога на баща ми и правех упражненията - само по собствена инициатива, никой не ме е карал. Там четох за отровите, които се натрупват в организма от месото. После спрях да ям месо, май за една година. Между другото, родителите ми не са вегетарианци. После не помня защо, но реших пак да започна да ям месо.

Като станах на 17 години пак реших да премина към вегетарианството, защото отново четох книги, този път за духовни учения и тъй нататък - вие знаете. Аз лично го реших, не знам защо, а и вече не помня. Обаче, след две години реших, че мога да започна да ям пилешко. След няколко месеца реших да ям всякакво месо, без свинско. Аз и сега не ям свинско.

Започнах отново да ям месо не защото чувствах нужда да го ям, а просто така реших. Пък и четох учебник по анатомия и физиология за вредата от вегетарианството за подрастващия организъм и реших пак да ям месо.

Иначе ми е мъчно за животните, които биват убивани за храна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

tuksum, много си наивен/на.

За някой аскет, монах, истински духовен и вярващ/който обаче не пише по форуми/, отдал себе си на вярата си, в гората или в пустинята, да прояде месо след години на въздържание, не би означавало нищо, защото ще прояде месо ако няма какво друго и за да се поддържа жив, и няма да хапва кюфтета и да си мисли - Мммм, колко вкусно Публикувано изображение

За него би било все едно наистина, какво е сложил в уста, защото не отдава значение на храната. Но това не вАжи за хора дето... ;)

tuksum, някой/някоя ако ти каже че е пророк, ще повярваш. Недей така.

...

Да трия ли вече спама с кравите? Или още ще им се радвате... :yanim:

Редактирано от infinity1305 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или с други думи по-ясно изречено - Ако ти се превръщаш, в това, което влиза в теб, то ти си по-слаб дори и от него, в случая, за който говориш - по-слаб от свинята, от телето, от агнето и от жабата дори, щом не можеш да го преобразуваш...

Понеже имаме човешка форма неяденето на плът е само ЗАВРЪЩАНЕ към първоначалното ни състояние но не -окончателното оставане там.

Прабхупада казва така: "И маймуните са вегетарянци".

Публикувано изображение

...както се вижда- маймуната "ПРОДЪЛЖАВА напреде".... дори и сега да е принудена да яде вегетарянска храна..

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

U.Ra, една молба.

Подготви една темичка за вегетарианството, ползата и вредата, за този раздел./но да не се налага да я местим в кулинарията на калдата/

Все ще научим нещо... и няма да оспамваме тук и там.

Редактирано от infinity1305 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже имаме човешка форма неяденето на плът е само ЗАВРЪЩАНЕ към първоначалното ни състояние но не -окончателното оставане там.

Прабхупада казва така: "И маймуните са вегетарянци".

Публикувано изображение

както се вижда- маймуната "ПРОДЪЛЖАВА напреде".... дори и сега да е принудена да яде вегетарянска храна..

Не всички маймуни! :yanim:

Някои ядат месо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

tuksum, много си наивен/на.

За някой аскет, монах, истински духовен и вярващ/който обаче не пише по форуми/, отдал себе си на вярата си, в гората или в пустинята, да прояде месо след години на въздържание, не би означавало нищо, защото ще прояде месо ако няма какво друго и за да се поддържа жив, и няма да хапва кюфтета и да си мисли - Мммм, колко вкусно Публикувано изображение

За него би било все едно наистина, какво е сложил в уста, защото не отдава значение на храната. Но това не вАжи за хора дето... ;)

tuksum, някой/някоя ако ти каже че е пророк, ще повярваш. Недей така.

...

Да трия ли вече спама с кравите? Или още ще им се радвате... ;)

Абсолютно! Когато учениците на Прабхупада са били 70-те в СССР са се жалвали на гуруто си: "Прабху, тука няма какво да ядем=само месо има", а той им казвал-"Eat meat, if you don't have peach-but preach" :clap:

А какво е комбинация между Муха и мед?.. :yanim:

Публикувано изображениеПубликувано изображение

U.Ra, една молба.

Подготви една темичка за вегетарианството, ползата и вредата, за този раздел./но да не се налага да я местим в кулинарията на калдата/

Все ще научим нещо... и няма да оспамваме тук и там.

Разбира се, ще го! ;);)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абсолютно! Когато учениците на Прабхупада са били 70-те в СССР са се жалвали на гуруто си: "Прабху, тука няма какво да ядем=само месо има", а той им казвал-"Eat meat, if you don't have peach-but preach" ;)

А какво е комбинация между Муха и мед?.. :yanim:

Публикувано изображениеПубликувано изображение

А ти никога ли не си ял месо или по някое време си решил да станеш вегетарианец?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ти никога ли не си ял месо или по някое време си решил да станеш вегетарианец?

В началото на житейския ни път/когато сме бебета/ храната ни се определя от други. Много малки деца ядат месни пюрета а по-късно и месо заради притеснени за килограмчетата им баби и майки.

Късмета да се родиш във вегетарианско семейство не се случва на всеки. Дори и тогава понякога те оставят да пробваш, да опитваш.

Избора идва по-късно, когато си вече съзнателен.

Поне така е в нашия модерен свят/не по Тибет/ Публикувано изображение

Хайде да изчакаме темата за вегетарианството, тази е за магии Публикувано изображение

Има ли магии с храна...??

Публикувано изображение

Влизам да чета за магии дами и г-да ;)

хайде нова тема за храни и напитки някой да отвори моля!

Търпение, търпение... :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ще спретна една тема за храните-афродизиаци/когато ми остане време/ Публикувано изображение

Магии, моля.

Такава тема май вече има в раздел Здраве и медицина.

tuksum-по коя от двете теми да пиша:

за веджитата или магиите,а??

Коя храна омагьосва?

Храната не омагьосва. Човека я омагьосва. Между другото, ти вегетарианка ли си? Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А може би си попадала. Човек всеки ден влияе с мисълта си на храната, която готви. Когато храната става хубава или не съвсем, за това често пъти е виновна мисълта на хората. Важна е силата на мисълта. Тя влияе на всичко. Храната е от второстепенно значение, така както свещите и другите помощни материали са от второстепенно значение при правенето на магии.

А аз се чудя домашните любимци до каква степен попиват от енергията на своите стопани. Предметите попиват от енергията на притежателите си, домашните любимци също. Все пак те живеят заедно.

Целта на "дискриминирането на хранaта" е по подобие на "дискриминирането на концепциите". Колкото дискриминация e по външен белег(визия, принадлежност към общбост, т.нат.)токова казваме, че ДУХОВНАТА класа на инд. съзнание е по-ниска! Дори самата дума класа, дискриминация е ИЗПОЛЗВАНА от тези, които имат най-ниска таква, за да УЕДНАКВАТ ОТДОЛУ. И самите те ревват: "Долу дискриминацията", и наистина ТЕ ДИСКРИМИНИРАТ ОТДОЛУ, т.е. пак дърпат КЪМ различието породено от СЕБЕ СИ!

"Диксриминация"("отсяване на плава от зърно")винаги има и това е ЕСТВЕСТВЕНО ПОЛОЖЕНИЕ НА СЪЗНАНИЕТО, така както експолатацията е ествествно положение на матер. съзнание. не може да си комунист и да не искаш експлоатация. Тъй като експлоатация ще изчезне, когато вече си Духовник и не материалист. Комунистите не са такива, нали?... Публикувано изображение

Храненето е като концепциите(доктрините)- ВСЕКИ СИ ГИ ИЗБИРА ИНДИВИДУЛАНО СЪОТВЕТСВАЩО НА СЪЗНАНИЕТО МУ.

Турците казват: "Зорлем гьозелък-олмаз"- насила хубуст и съзнание НЕ СТАВА! Публикувано изображение

Обаче бих добавил- и с хитросро и пропаганда- също!

....така, че за храненето 'силата на мисълта' трябва да НЕ се ползва като МИСЪЛТА ЗА СИЛАТА! :whist:

Храненето в най-древни времена е било свързано с предлагане на храната ПЪРВО на боговете и после-ядене на остатъците.

....така, че ако ядеш месо- ти предлагаш храната на тази част от божеството, което има тази характеристика- нисша енергия. ;)

както виждаш, ако счетем за вярно тезата на материалистите, че 'на върха на хранителна пирамида били хищниците', то човекът е най-голям хищник, тъй като ЯДЕ ВСИЧКО, т.е. той е "ОМНИВОР"(omnivore).

Но материалистичното познание винаги е водело до задънена дупка(може да я наречеш дори и ка'аба, кабала, кабинет , кивот или куба! Публикувано изображение )

"Човекът" е просто "етап на реализране на Божественото съзнание на душата". А такава имат и животните! ;) .

...така, че човек носи и животниско и божествено. Този, който иска да смесва животинско и божествено, казваме, че ЯДЕ ВСИЧКО- т.е. е ОМНИВОР.

Ма'ата има тази склонност... ;) поне за сега...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, вегетарианството е хубаво нещо. Имам такива приятели. Имат прилични на вкус ястия. Но обиновено като съм им на гости казвам "Добре, хапнахме, а сега ще ядем ли?" Аз без месо не мога. Човещинка си е ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Харесвам вегетарианските изкушения....ама все пак не бих се отдала на това,не е ли така да ми замирише на мръвчица.. Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е то има 3 вида вегитарянци, но по-добре си ми е да си хапвам пържолките :)Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Звучи крайно, но не само че не съм вегетарианка - досега не съм срещала вегетарианец, който да ми е симпатичен. Звучат ми крайно префърцунено. Тук изключвам хората, които просто не обичат месо - говоря за тези, които се правят на "добрички". Толкова са загрижени за кравите и прасетата, че да ти се доплаче...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Звучи крайно, но не само че не съм вегетарианка - досега не съм срещала вегетарианец, който да ми е симпатичен. Звучат ми крайно префърцунено. Тук изключвам хората, които просто не обичат месо - говоря за тези, които се правят на "добрички". Толкова са загрижени за кравите и прасетата, че да ти се доплаче...

По добре мисли за себе си, защото казаното звучи като оправдание. Лесно е да осъждаш по симпатии. А иначе лицемери има колкото искаш.

Все пак е хубаво, че темата те вълнува Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо пък оправдание? Жриците на Дионис са яли сурово месо - и това е просто друг път към божественото. Определено на мен този повече ми пасва. А темата ме вълнува не толкова заради вегетарианството - не ме засяга особено кой какво яде. Просто, както каза, лицемери колкото искаш, и понякога си изпускам нервите. За съжаление, по финансови причини и за напоследък съм почти вегетарианка, сигурно затова ставам раздразнителна, хахаха.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За съжаление, по финансови причини и за напоследък съм почти вегетарианка, сигурно затова ставам раздразнителна, хахаха.

И аз ставам много лоша-ако няма мръвка

:bday19:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

човешкия организъм е устроен да е всеяден, тоест това че има само 4 кучешки зъба нищо не значи - то и кучето има толкова, ма това не му пречи да яде краставици, моркови и да пасе трева... най голямото доказателство за мен, че човек е устроен да е всеяден обаче е апендикса - сляпото черво. то показва, че преди незнам си колко хиляди години човек е станал месояден затова и то е закърняло... затова и се възпалява - от растителната храна която може да престои до 2 дена и започне да гние. растителната храна е трудносмилаема и натоварва организма, освен това дава малко енергия. затова тревопасните животни имат два стомаха - за да могат да извлекат някаква енергия от храната... по въпроса за божествеността - ми дайте за се изасним кой е бог и какво ние разбираме под бог... за мен няма нищо което да приблизява човек към бог. и да прави разлика между бог и създател. щото аз мисля че бог трябва да е всичко хубаво, да няма недостатъци, но това е измислица на човека. щото се оказва че бог избира - избрал Авел пред Каин, един родител не обича едното си дете повече, не го предпочита пред другото... така че създател вероятно има но да му казваме бог е грешно... опс, май се отплеснах по темата. и смея да твърдя, че едно куче има много по малко недостатъци от който и да човек. първо предаността му любовта му е безгранична и не зависи от това колко пари имаш, няма завист...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...