Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Вало

Сектите - как да ги разпознаваме, как да се пазим, какво правят те

Препоръчан отговор

Всички които са членове на секти не са добре с главата!!! :eek:

Аз не защитавам сектите,напротив моят висш космически духовен учител Иеова ми каза,че всички земни секти и религии са под влияние на Сатана,защото имат коренни различия. Но основателите на сектите не са добре с главата както Вие се изразявате. Те са много умни хора даже от философска гледна точка. А дадена секта,когато не проповядва самоубийството между хората,а проповядва обединението на всички нации в една духовна нация,тя е положителна секта. Няма да давам пример,коя е тази,защото да не ме причеслите към някоя секта. А тия,които проповядват като свещена война и омраза между нациите и дава сила на някоя нация да е над останалите нации,тези секти са под влиянието на Сатана.

Същността на религията е единение, а на сектите - разделение. Това е и разграничителният критерии - размерът и формата са без значение.

Всички религии проповядват единение,но имат коренно раличия между тях,защото са под влияние на Сатана и неговите лоши подръжници.

:angry::clap::angry: Много се смях на глас на тези снимки, много са смешни.

[

:eek::angry::angry: Много се смях на глас на тези снимки, много са смешни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Lucia_free аз не съм сектант,знаеш ли? Аз и в Бог не вярвам. Но знам,че сектите са много опасно нещо. Там влизат хора без приятели,такива които са слаби психически(не,че аз не съм в личностна криза в момента), отчаяни от живота и подобни.Най-уязвими са младите хора(16-25години)защото е по-лесно да бъдат убедени. Нека обръщаме повече внимание на своите деца и своите близки-това е най-добрият и лесен начин да предодвратим сектанството-Да изкореним неговото начало,причините заради,които някой става сектант. След това всичко останало ще отшуми...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези, които съм оградил с червено са опасните.

Останалите са просто за забавление в момента.

Да не забравяме обаче, че ако наберат сила и спечелят достатъчно последователи и средства - и те могат да станат опасни.

(забравила си адвентистите от седмия ден, петдесятниците и няколко други забавни секти, но те не са от значение)

Г-н @Trichoceohalus забелязах ,че с червеничко сте отбелязали като секта едно Общество (бяло),което било регистрирано от Мон или не знам от кой още ,но както си джитках така свободно по Нета забелязах една много интересна обява ,която леко ме озадачи !Преди някой спореШе ,че щайнер(австрийски) велик филосовЬ и,че нямало нищо общо с учението или филосоВията на дънов(български)

Ето обявата:

На 31 юли, петък, от 16 – 20 часа, в конферентна зала II на хотел Железник в Стара Загора ще се проведе семинарът Новите методи за работа с деца в епохата на Водолея. Поканени са учители, социални работници, психолози, родители, възпитатели – хора, които работят с деца.

Семинарът включва практични занимания, игри и обмен на идеи за работа с децата на новото хилядолетие, чрез прилагане духовните методи завещани ни от Учителя Беинса Дуно и Рудолф Щаинер- Валдорфската педадогика.

Срещата ще бъде с участието на издателя на списанието за деца „Хели Мели", която завършва Валдорфска педагогика в Лондон.

Вход: свободен(наистина освобеден)попр.моя

за тая педа-гоКика ,може ако искате да хвърлите едно око тука,ако не сте си опреснили инфото:

валдес идва

и сега гвоздея на програмата сричане на лекция от докторка Милка(опазил ме Господ и Аллах (да му се свети името )да почне нещо да ме лекува горката!!!

http-~~-//www.youtube.c...h?v=k9eOy8HeTs0

Публикувано изображениеПубликувано изображение

та ми искочи един вАпрос има ли някой който би си остваил детето или децата на Милка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Г-н @Trichoceohalus забелязах ,че с червеничко сте отбелязали като секта едно Общество (бяло),което било регистрирано от Мон или не знам от кой още ,но както си джитках така свободно по Нета забелязах една много интересна обява ,която леко ме озадачи !Преди някой спореШе ,че щайнер(австрийски) велик филосовЬ и,че нямало нищо общо с учението или филосоВията на дънов(български)

Ето обявата:

за тая педа-гоКика ,може ако искате да хвърлите едно око тука,ако не сте си опреснили инфото:

валдес идва

и сега гвоздея на програмата сричане на лекция от докторка Милка(опазил ме Господ и Аллах (да му се свети името )да почне нещо да ме лекува горката!!!

http-~~-//www.youtube.c...h?v=k9eOy8HeTs0

Публикувано изображениеПубликувано изображение

та ми искочи един вАпрос има ли някой който би си остваил детето или децата на Милка?

Явно има такива, които си оставят децата на кака ти Милка.

Между другото, агресивната политика на това същото "общество" ми е дошла до гуша, защото дори и в детските градини пропагандират паневритмията си.

Жалко за всички ни.

p.s. аз лично да съм спорел, че Пешо с дънките не е крал и от Щайнер ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не прочетох някъде да се споменава за сектата на Санг Мюн Муун; другите, упоменати за секти на фона на тази, са детска залъгалка ... Същата тази секта беше много активна в началото на 90-те години в България, след което официално бяха изгонени. Все още има нейни представители тук, но те се крият. Забранена е в почти всички европейски държави, но въпреки това съвсем наскоро пак имаше масови сватби. При повечето секти, основаващи се на християнството има един общ модел: при всички тях второто пришествие ВЕЧЕ е осъществено в лицето на новия Христос (в конкретния случай, това е Санг Мюн Мун, както и някои ученици на Петър Дънов го наричат преродения Исус Христос, новият Калки Аватар и още много други определения)... Смесицата от синкретично християнство и теософски нелепици объркват неподготвените умове и те вярват, че това е ФАКТ. Отново ще се върна на южнокорейският анти-Христос: понеже той (според писанията им) е вторият Христос, с директен произход от Давидовото коляно, има пречистена кръв, както и цялото му семейство; а фактът, че е азиатец, в частност южнокореец, идеята е всички хора от европейската бяла раса да се съчетаят с азиатци, за да бъде пречистена тяхната кръв, за да бъде очистена от първородния грях (основен пункт в теорията на муунистите). Масовите сватби се правят точно с такава цел, партньорите на младоженците/ките от бялата раса, ги избира самият 90-годишен старец; това се приема като благодарност, защото на такава сватба имат право само вече посветените от вътрешния кръг на сектата. Отвътре обаче, сектата е по-скоро структура от мафиотски тип: без оръжие и наркотици няма пари, а без пари няма нито последватели, нито скъпи конференции и семинари (например в квартал Дефанс в Париж или в сградата на ООН в Ню Йорк). Без коментар. Нашите секти имат един основен недостатък (черен хумор) - нямат ПАРИ. За наше щастие. НО са все така щедри на обещания и консолидират около себе си хора, които искат лесно да живеят, лесно да оздравяват и лесно да обичат. Но такъв филм няма.

Редактирано от Ада (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност, Ада, те набират парите си именно от лековерните, мили и добри хора, които по един или друг начин се страхуват и от живота и за живота си. Най-разпространеното обещание е безсмъртието. От там започват промивките, всеки нов кандидат трябва да се почувства омърсен и грешен, да пожелае да се очисти, да се откаже от материалното, което сектата(ръководните членове) с голямо удоволствие прибира. Особено сега, в навечерието на "края на света". Карл Сейгън има една много ценна мисъл: "Боговете живеят докато имат почитатели", можем да я отнесем и към сектите: Сектите ще господстват докато има хора, които ще им се подчиняват. Най-важното е всеки да знае, че вербовчиците им са добри психолози и имат различни стратегии. Те проучват много добре бъдещият кандидат и търсят слабите му места-страх от смъртта, униние, силно изразена горделивост, материална привързаност, комплексираност... все широко разпространени човешки страсти. Имаме един Бог. Той е в нас! Никой, освен нас самите не може да ни заведе при него! Никой!

Редактирано от Нел (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В четири общини е открита сциентоложка литература

13 юли 2010 11:34 / обновена в 11:45 | Дарик Добрич |

Публикувано изображение

Всички библиотеки и читалища в Пловдив и Пазарджик са получили сектантска литература

Кметовете на общините в Добричка област са информирали областния управител за резултатите от проверката за сциентоложка литература, получена в читалищата, съобщипа от областна управа. От Генерал Тошево уведомяват с писмо, че във всички читалищни библиотеки в общината през месец май, по куриер са получени книги на религиозната организация. Кметът е разпоредил веднага да бъдат прибрани в хранилищата на читалищните библиотеки и читателите да нямат достъп до тях.

Публикувано изображение

От Крушари при областния управител е пристигнала пратка с 5 кашона иззета литература и констативен протокол от извършената проверка.

От Община Добрич уведомяват областния управител, че са иззети 4 комплекта книги от 3-те читалища в града: „Й. Йовков", „Романо Дром", „Пробуда" и РБ „Дора Габе".

В Тервел кметът е издал заповед за проверка и е разпратил до всички читалища и библиотеки списък с регистрираните и нерегистрирани вероизповедания в България.

В Шабла са иззети по 8 книги от 5 читалища в общината, заедно с дискове и каталози на въпросната литература и са ги изпратили в областна управа.

В Община Добричка не е получавана литература на религиозната организация на сциентолозите, а в Община Каварна проверката по населени места продължава.

След окончателното приключване на акцията по изземване на религиозните издания, те ще бъдат събрани в Областна администрация и със съдействието на полицията и по съответна процедура ще бъдат унищожени.

Проверката по общини бе разпоредена от Областния управител Желязко Желязков, след получен сигнал от Центъра за религиозни изследвания и консултации „Св. Св. Кирил и Методий", който консултира държавните институции, медиите, НПО и гражданите относно присъствието и влиянието на различните религиозни общности в страната.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво пък е опасното на тази литература? Подобни прийоми са по-скоро отчитане на дейност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво пък е опасното на тази литература? Подобни прийоми са по-скоро отчитане на дейност.

Що badr ... ти по друг начин ли зарибяваш децата :biggrin: ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Oффффффф,тия с многото книги пак звъняха,офффффф,нема отърване,оффффффф

Безплатен курс по английски дават,мда,без пари,мормоните от САЩ - ако станеш не знам си кво у тяхната църква

Аре на долу по стъпалата че ми писна ъффф

:cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Другото добре, но защо сте пропуснали най-големите, опасни и влиятелни секти, чиято жертва са станали най-голям брой хора - католическата и православната църква? :cool:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Тези, които съм оградил с червено са опасните.

Останалите са просто за забавление в момента.

А тези с лилаво какво? Как нещо хем е масово, хем е малкоизвестно. С какво е опасна Бахайската религия според теб или просто нямаш какво да правиш и си запълваш времето?

Редактирано от bahai (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А тези с лилаво какво? Как нещо хем е масово, хем е малкоизвестно. С какво е опасна Бахайската религия според теб или просто нямаш какво да правиш и си запълваш времето?

За някои явно е забавление.

Да пази Бог да не им стигат до главата-и лилави и пембяни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Розенкройцери

Lectorium Rosicrucianum. :rolleyes:

Редактирано от ПАРАПСИХОЛОГ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сектите са твърде много за да се изброят, лично аз съм почитател на Църквата на Марадона, основана преди десетина години в Аржентина, вече има десетки хиляди привърженици от цял свят. За своя библия те смятат автобиографията на футболната легенда “Аз съм Диего”. Последователите й имат собствено летоброене, датиращо от датата на раждането на Марадона през 1960 г., така че според тях в момента сме 48 г. С.Д. Те празнуват своя собствена Коледа на 30 октомври, когато е роден звездата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сектите са твърде много за да се изброят, лично аз съм почитател на Църквата на Марадона, основана преди десетина години в Аржентина, вече има десетки хиляди привърженици от цял свят. За своя библия те смятат автобиографията на футболната легенда “Аз съм Диего”. Последователите й имат собствено летоброене, датиращо от датата на раждането на Марадона през 1960 г., така че според тях в момента сме 48 г. С.Д. Те празнуват своя собствена Коледа на 30 октомври, когато е роден звездата.

:angry:

Значи пък аз си имам Църквата на Лунната лисица

:down:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Присъединявам се, въпреки представянето на Аржентина на световното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:ph34r:

Значи пък аз си имам Църквата на Лунната лисица

:cool:

Аха

аз трябва да имам електроцентрала и завод за електрически крушки.

:rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пропуснати са и розенкройцерските секти. Например християнската езотерична гностическа религиозно-философска секта Lectorium Rosicrucianum. :)

На това му викам "сочене с пръстче". Да посочим братчето, не че сме по-различни. :D Не са пропуснати, но не сте прочели предната страница.

Профан съм и затова ви се чудя на вас духовните какво все не успявате да разделите?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поправих грешката си. Не можем да разделим Истината от религиозните митове. А духовността в религията е превърната в психоидеология.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поправих грешката си.

Не можем да разделим Истината от религиозните митове. А духовността в религията е превърната в психоидеология.

Можем. Важно е да знаем какво търсим и да се освободим от предразсъдъците.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едни от причините за предразсъдъците са инстинктът за самосъхранение и инстинктът за размножаване, които ги има при всеки човек. Например: опасенията да не би да бъде убит, наранен, ограбен, използван, унижен и т.н., както стремежът и грижите за отглеждането, опазването и просперитета на поколението му. Страхът от непознатите философски, религиозни и политически идеологии се гради точно върху тези инстинкти. А идеологиите се стремят да наложат възгледите си в национален и международен мащаб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Членове на секта са онези, които следват дадена личност, дадено учение( от лат. sequi - следвам), тя се отличава от религията, както една малцинствена група от коренна майка, от която се е отделила. Това е малцинствена общност, защото приема само избрани членове, практикувайки строг морален аскетизъм и лична святост, които ги превръщат в затворен,но здраво споен елит. Групата от типа Църква неизбежно поддържа установения обществен ред. Тя се вписва в него разполагайки със средства на спасение, защото също така управлява разпределението на Божията милост. В нея се влиза по рождение и се остава по социално положение. Участието в такава група зависи от конкретните правомощия - свещенослужител или вярващ, духовник или мирянин. Тя разпространява екзотеричното учение на Исус, т.е това което е предназначено за всички, докато езотеричното учение е запазено само за посветени. В замяна на това групата от типа секта е специфичен израз на протеста на низшите слоеве на обществото. Тя се ражда от волята за равенство и братство, за общност и разпределение, като се основава на лична ангажираност, вътрешно одобрение на една по-радикална етика от тази на членовете на църквите. Сектата е договорно сдружение на доброволци, които след определен религиозен опит избират да се приобщят към други християни, преминали през същия опит. Идентичността на така формиралата се група се дължи на отношението между вярващите и между вярващите и Бога. Спасението тук е личен проблем и няма връзка с някаква институция, предопределена да раздава милосърдие. Етническите изисквания са еднакви за всички членове. Грижата се поддържа чрез дисциплина и отлъчване чистотата на общността тук е необходима, имайки предвид, че светостта е святост на членовете й, а не качество присъщо на групата. Характерни черти на сектата са: доброволен и взаимен избор, сепаратизъм и претенция за изключителност, отъждествяване с групата, поддържано от контрол и изключване, елитаризъм и легитимност, дадена от Бога. Групите и теченията могат да бъдат класирани според следните три основни типа: 1. Секти повлияни от юдеохристиянството, за които е характерно позоваването на Библията, неизбежно очакване на края на света, вдъхновението от Духа. Миленаризъм: - Свидетелите на Йехова - Движения на Новата ера - Адвентисти от седмия ден - Приятели на човека - Славния кръст на Дозуле - Световна църква на Бога - Мормони Будителски движения: - Деца на Бога - Армия на спасението - Международна общност на деловите хора на Цялото Евангелие - Дарбисти - Апостолическа католическа църква - Евангелисти - Менони - Петдесетници - Квакери или Общество на приятелите Група на лечителите: - Антоанство - Покана за живот - Махикари - Монфаве - Учени християни 2. Групи, повлияни от Изтока, корените на които са в традициите на индуизма и будизма, а понякога и в ислямския суфизъм. Съсредоточени върху мистичния опит и обединени от Учителя, владетел на освобождаващото познание, те целят реализирането на Аз - а чрез възстановяването му към космическия извор, към Основата на битието. - Кришна - Махикари( Светлина на истината) - Муун - Бахайска вяра - Бхагван - Брахма - Кумари - Гуру Махарадж Джи - Сока Гаккай 3. Групи и течения от гностически, мистичен тип. Те са повлияни от предишните две групи, но в основата им стои преди всичко паралелната западна традиция - с целия комплекс от вярвания и методи, просъществувал наред с официалното християнско учение, с езотеризма и окултизма. Като тяхно еклектично и синкретично съчетание, те се основават също така на Библията, но я препрочитат в светлината на собствените си тълкувания. - Роза и кръст - Сциентология - Организация за действен анализ - Антропософия - Атлантис - Свободна Добра воля - Християнска общност - Екоживот - Извънземни - Световно бяло братство - Мартинисти - Трансцедентална медитация - Нов Акропол - Дело на християнското приобщаване към Христос - Раелиани - Теософия Можем да определим дали една странна или непозната група е опасна по пет критерия: - властта - в чии ръце е тя всъщност? - лидерът - деспотичен ли е, или се уважава от хората? - вътрешна структура - дава ли се свобода; какви са нормите на обучение, за съществуване в общността, за съпружеския и семейния живот? - финансите - от къде идват, за какво се използват, кой и как ги контролира? - животът на членуващите - какъв е начина на тяхното набиране, включват ли се те в обществото, каква социална защита им се осигурява, каква професионална подготовка им се предлага? Сектите - Жан Вернет

Редактирано от fringe (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всички религии първоначално са възникнали като секти на предходни популярни религии: будизмът е бил секта на индуизма, християнството е било секта на израилтянството, ислямът е бил израилтянско-християнска секта примесена с арабски вярвания и т.н. и т.н. :whist:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всички религии първоначално са възникнали като секти на предходни популярни религии: будизмът е бил секта на индуизма, християнството е било секта на израилтянството, ислямът е бил израилтянско-християнска секта примесена с арабски вярвания и т.н. и т.н. :rolleyes:

Или пък може да се каже, че всички религии са традиционни вярвания на народите, обособили, съединили, разделили и повлияли се през времето едни от/с други.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...