Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Избрах с Програмата папка My Documentss - да я изтрия ли или да и дам да се премести в My Documents?

Изтрийте я :yanim:(Ако няма нищо в нея)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтрийте я :yanim:(Ако няма нищо в нея)

Не става. Прилагам снимка.

Извинявам се, след това съобщение ми даде ОБЕКТА Е ИЗТРИТ и вече я изтри.

Дано вече да възприема My Documents за нормалната папка, защото гледам в нея някои програми са си направили папки.

post-220580-0-99242100-1299579190_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ти май си за провеки на вируси ?!

Защо не минеш през "Премахване на зловреден софтуер - HiJackThis логове" за една проверка.

Антивирусната която ползвам и на двата компютъра е AVG, като на лаптопа е free-версията.

AVG не е толкова надеждна, колкото си мислиш, а ако е и краквана, съвсем я отпиши. Най-добре с колегите от раздела да направите едно цяло сканиране, хората си разбират от това, ползват много мощни инструменти. Ако се зачетеш в темите там, ще видиш за какво говоря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не минеш през "Премахване на зловреден софтуер - HiJackThis логове" за една проверка.

AVG не е толкова надеждна, колкото си мислиш, а ако е и краквана, съвсем я отпиши. Най-добре с колегите от раздела да направите едно цяло сканиране, хората си разбират от това, ползват много мощни инструменти. Ако се зачетеш в темите там, ще видиш за какво говоря.

Малко сложно ми се вижда. Пък и антивирусната на лаптопа ми е free, тоест не е краквана и уж е по-лека. А и не виждам връзка между вируси и настройки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да сменим мястото на MyDocuments

Properties на папката която в момента е MyDocuments и се сменя в Target къде искате да бъде. Би трябвало Windows да попита дали да премести и всички файлове...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно: Отново се появи папка My Documentss. Отидох на Свойства, но там няма никакво - Target. Ако може пояснение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

вирус приятел !рядко бъркам когато става въпрос за вируси :cheers:

Редактирано от iliev72 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С помощта на линка, който сте ми дали възстанових първоначалното положение на My Documents и прехвърлих всички файлове. Така и Проблем №2 е решен на 100%. Много благодаря за помощта на всички отзовали се за помощта! Добре, че го има този сайт и този форум - не за пръв път ми е от много голяма помощ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приятелю,human1970! Внимателно прочетох "хронологията" на проблема и също те съветвам,въпреки че са се оправил нещата,да направиш нужните действия за проверка за зараза от вируси(както ти бе препоръчано)-не е чак толкова сложно,а ще ти е само от полза-просто внимателно и последователно изпълнявай посочените действия.А моето лично мнение е да "разкараш" този Гугъл Хром-за да ти е "мирна главата",много по-добре е да разчиташ на Мозила(ако си голям противник на Интернет Експлорър де:cheers:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам нищо против, но не знам какви "действия" да направя. А за Хрома - мисля, че доста хора го ползват, пък и съм свикнал с него и доста бързо отваря страниците. Мозила съм пробвал, но не ми е толкова удобна. Ако трябва да сменя антивирусната - дайте някаква идея, но да е нещо леко и безплатно /да не му търся кракове и кодове всеки месец/. Все пак лаптопчето е слабичко - 10 инчово с 1,66 процесор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

прочети внимателно пост #16 !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото разбрах това трябва да направя /прикрепям ЛОГ/. Дори пуснах отделна тема. Не ми е ясно как някаква онлайн програмка ще покаже дали компютъра ми е заразен - те производителите на антивирусни ще останат без работа. В този ЛОГ никъде не виждам засечени вируси, грешки и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не искам да те обиждам , но след като видях темата в HJT раздела - нямам думи ! Една папка за да се появава сама със сигурност имаш вирус ! Извинявай , но ти си пълен профан ! Много скоро тук ще ревеш , че си пълен с вируси :) И ако аз бях на тяхното място въобще не бих обърнал внимание ! Човека ти отделя от свободното си време за да ти помогне , а ти г-н разбирач не пожела да инсталираш 2 програми и да постнеш 2 лога ! Това минава всички граници на нахалството !

Редактирано от iliev72 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде още един дето перефразира. Не само че инсталирах 2те програми, но и опитах да напиша мнение, че си връщам думите назад - т.к. едната програма ми намери 11 зловредни обекти. През това време обаче темата ми беше закрита от някой си Христо Колев. Възможно е да съм профан, но човек се учи или най-малкото се опитва да си помогне сам с помощта на по-научените.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде още един дето перефразира. Не само че инсталирах 2те програми, но и опитах да напиша мнение, че си връщам думите назад - т.к. едната програма ми намери 11 зловредни обекти. През това време обаче темата ми беше закрита от някой си Христо Колев.

Възможно е да съм профан, но човек се учи или най-малкото се опитва да си помогне сам с помощта на по-научените.

помниш ли какво написа в онази тема а ?! Да те цитирам ли ?! Ицо много правилно е заключи !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, няма да споря. Може би грешката и да е моя. Извинявам се, ако съм засегнал някого. Все пак е празник, хайде да ходим да ни черпят "нежните половинки". Приятна вечер и наздраве. Ако някой може - да заключи и тази тема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да кажа, че когато дойдох в този форум и аз не бях голям разбирач. Но четох и се съгласявах с хората, които рабират. След време почнах да си позволявам и аз да давам съвети. Не винаги съм прав, но не споря с другите. Питаш как вирус може да има нещо общо с настройките? Ами файла се сваля на определено място и се заразява, когато пуснеш този файл и готово. Вируса точно си прави каквото поиска със операционната система. Въобще ако се случва нещо, което ти изрично не си указал чрез настройка означава, че има нещо нередно. Всеки ден излизат хиляди вируси и докато бъде засечен, анализиран и измислен начин за противодействието му може да мине от 1 ден до няколко месеца, през това време антивирусните нямат ясна представа как да се борят с него. За това има непрекъснато вируси промъкващи се покрай защитата, за това антивирусните се ъпдейтват всеки ден. Този онлайн скенер, той не лекува, той дава идея на човека, който се занимава с проблемати, с какво си има работа. Защото може и антивирусната да е заразена и да не отчита адекватно, защото може и да не е ъпдейтвана от 100 години или да е краквана и да не може да и се разчита. А този онлайн скенер се поддържа от специалисти и със сигурност работи правилно, но не може той да те излекува. След това този човек, занимава се с проблема ти, след всички сканирания, дори някой "малоумни" според теб, сяда и изготвя FIX, код, който да ти излекува точно твоята система с/у точно твойте зарази... Докато антивирусната има една обща дефиниция и понякога когато лекуваш с нея може да ти заминат важни документи, настройки, дори Windows-a да откаже да се включва... И тези хора го правят безплатно за теб. Когато нещо не разбираш, не скачай с/у хората, ами се вслушай. Ако имаш желание, ще се научиш и ти, ако нямаш, поне не пречи на другите, защото отделят от собственото си, лично време и не очакват заплащане. И когато ти решат проблема поне едно мерси им кажи. Щом са ти изтрили темата, извини се, пусни нова и си трай...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.Знае ли някой в Google Chrome как да се направи така,че да ме пита дали да запази файл или да го отвори(да го изпрати файла в темп и след затварянето на браузъра да се изтрие,както в Explorer и Firefox).Мерси!

Редактирано от gogo19 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, и аз си задавам отскоро този въпрос дали изобщо има начин това да стане, защото примерно, когато дърпаш някой торент отнякъде трябва да свалиш самия торент файл, пък да го отвориш, пък след това да го триеш (защото е излишен и малко или много се пречка). Доколкото съм запознат, това от настройките няма как да стане, трябва в Chrome Extensions да се потърси за нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, и аз си задавам отскоро този въпрос дали изобщо има начин това да стане, защото примерно, когато дърпаш някой торент отнякъде трябва да свалиш самия торент файл, пък да го отвориш, пък след това да го триеш (защото е излишен и малко или много се пречка). Доколкото съм запознат, това от настройките няма как да стане, трябва в Chrome Extensions да се потърси за нещо.

аз точно поради тази причина с торента се дразна.На теория викат,че бил много бърз и куп глупости.Аз лично ако не го измислят тва скоро с тегленето ще си мина обратно на firefox.Все пак мерси,че се включи!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"а защо да го мислят?" се пита в задачата - за 12 (финални и бета) major версии не са го измислили, надали скоро ще го измислят ориентирайте се към алтернативен браузър

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.Знае ли някой в Google Chrome как да се направи така,че да ме пита дали да запази файл или да го отвори(да го изпрати файла в темп и след затварянето на браузъра да се изтрие,както в Explorer и Firefox).Мерси!

Аз съм решил този недостатък на Chrome така: Първо съм задал "Файлове от този тип да се отварят винаги" - за улеснение. Второто ползвам ccleaner. В Ccleaner Възможности->Потребителски и примерно задавам C:\Users\Admin\Downloads\*.torrent Програмата има опция "С възможност Стартиране на 'Cceaner' в менюто на Кошчето" и опция "Програмата да се затвори след почистване". И така десен бутон върху кошчето "Стартиране на Ccleaner" и програмата ми изчиства всичко ненужно от компютъра. :baby:

Редактирано от aesdkut (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм решил този недостатък на Chrome така: Първо съм задал "Файлове от този тип да се отварят винаги" - за улеснение. Второто ползвам ccleaner. В Ccleaner Възможности->Потребителски и примерно задавам C:\Users\Admin\Downloads\*.torrent Програмата има опция "С възможност Стартиране на 'Cceaner' в менюто на Кошчето" и опция "Програмата да се затвори след почистване". И така десен бутон върху кошчето "Стартиране на Ccleaner" и програмата ми изчиства всичко ненужно от компютъра. :clap:

Това е просто начин да заобиколиш недостатъците на глупаво направен браузър - и това не го право по-малко глупаво направен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Това е просто начин да заобиколиш недостатъците на глупаво направен браузър - и това не го право по-малко глупаво направен.

'Disasterpiece' !

Един въпрос към ТЕБ и всички останали !

Аз не съм шпец както някой от Вас в създаването на софтуера. Ползвател съм. Искам да попитам всички капацитети, които оплювате един браузер а хвалите този, с който работите само! Защо аджеба никой от ВАС не го виждам в екипите на разработчиците на Експлорера, Операта. Модзилата и Гугъл а стоите пред компютрите и само оплювате този или друг. След като сте толкова вещи и можещи, трябваше поне някой от Вас вече да е предложил своя браузер. Нали всеки може да си избере този, който най му допада. А с течение на времето, ако не му хареса, ползвателя може да си качи втори, трети и т.н. Уважавам Всички Вас, но искам да ви кажа, че в екипите по създаването на какъвто и софтуер да е, не участват глупави хора , а такива, които са на голямо ти със софтуера. Не Ви ли стана вече неудобно да оплювате това или друго и да пишете само глупости по форума?Нима някой от Вас може да ме убеди, че е по-добър от цял екип от 40-50 човека, който изработва софтуер? Ами вземете вече, та порастете. Аз не знаех ,ч е в България има толкова много кадърни софтуеристи и то посещаващи точно Калдата. А истинските, които знам, даже и не съм ги забелязвал във форума.Може би имате понякога и добри идеи, но нека да не се оплюва софтуера, който е в основата за работа през интернет. Извинявам се на Всички Вас, ако лично някого съм обидил, но не вярвам, че от хората, които само драскат, някога ще излезе добър софтуерист! Благодаря Ви, ако сте ме разбрали!

С уважение: Стефан!

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...