Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Цитат

Гадост! Правят евтиното сирене от месо

Те в саламите не слагат месо, к'о остана в сиренето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 4 минути, Богатир написа:

Нещо се обърка - исках да си редактирам поста, а се публикува отново същия

Редактирано от Богатир (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да им направя една хубава реклама на Софийска баница - 8.99 килото насипна, написали със сирене

абе алоуууу вие сирене знаете ли какво е бе, аз обаче знам, защо лъжете клиентите, да не мислите че втори път ще се излъжат да ви ядат изварата

напиши с извара, то не срамно, ама иначе цената ви като за сирене де пфууууууууу

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пак съм аз, моите извинения към Софийска баница най-напред, сагата има продължение

та значи им драснах едно писъмце вчера и преди малко звънят от там - ние на етикета сме написали че е с извара, как може сирене да напишат, ми те така вървете да видите етикетите им, също и за печенето понеже техни пекари на Фантастико я пекат - не се спазват указанията ни и затова е клисава и сурова отвътре

оказа се че нямат вина изобщо, ей тия опасТни от Фантастико бе баси лъжците, един път етикета си измислят пишат нещо де го няма вътре, втори път прехвърлят вината на Софийска баница, обаче бързо са разконспирирани, хората си градят име толкова години тия мошеници ще ги излагат

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преработватели разкриха ужасяваща истина

60% от млечните продукти на българския пазар са с растителни мазнини

Идете и се поразходете на „Женския пазар“, там в тавите се продава сирене, за което изобщо не се знае какво е, каза Димитър Зоров, председател на Асоциацията на млекопреработвателите в България.

Преработвателите предлагат да бъде забранено влагането на растителни мазнини в млечните продукти. Само подобна мярка ще сложи ред в хаоса, който сега съществува на пазара. Наистина т.нар. имитиращи продукти са по-евтини от истинските, но според сметките на асоциацията дневно едно семество ще харчи повече с 50 ст., ако слага на трапезата сирена и кашкавали от истинско мляко.

Има изискване върху продукти, които съдържат растителни мазнини, това да бъде изрично посочено върху етикета. Те нямат право да се наричат сирене и кашкавал. Но истината е, че се правят какви ли не машинациии.

Няма истинско сирене по 3-4 лева и това трябва да е ясно, твърдят производители. От асоциацията на Зоров предлагат контролът да се прехвърли в магазините. В момента се проверяват продуктите в мандрите. Но има случаи, когато те се преопаковат в магазините. Например, от тенекията се изважда истинското сирене, продава се, а на негово място се поставя имитиращ продукт. Затова много от преработвателите вече поставят щампа с фирмата върху самия продукт. 

http://epicenter.bg/article/60-ot-mlechnite-produkti-sa-s-rastitelni-maznini/96092/4/52

X

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Мойра написа:

Има изискване върху продукти, които съдържат растителни мазнини, това да бъде изрично посочено върху етикета. Те нямат право да се наричат сирене и кашкавал. Но истината е, че се правят какви ли не машинациии.

Няма истинско сирене по 3-4 лева и това трябва да е ясно, твърдят производители. От асоциацията на Зоров предлагат контролът да се прехвърли в магазините.

X

нямат обаче във Фантастико са сирене пък, растителни мазнини за тях е дума непозната и не я пишат на етикетите изобщо, на техните етикети, пък че трябвало да бъдат разделени тия продукти е ей сега това за тях не важи

а то ясно че за 4-5 лева не е сирене и без да ни пишат ама що да се правят на тарикати

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, haidukpikaso написа:

а то ясно че за 4-5 лева не е сирене и без да ни пишат ама що да се правят на тарикати

Някои все още вярват, че има истинско сирене за 4-5 лева.

Докато има будали, ще има и тарикати.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Мойра написа:

Някои все още вярват, че има истинско сирене за 4-5 лева.

Докато има будали, ще има и тарикати.

мда, баничаря и той така каза - има съвсем малко количество сирене но изварата е основна, ако сложим само сирене и то истинско а не с растителни мазнини трябва да ви продаваме една баничка за 4-5 лева най-малко

и другото по което се познава дали е сирене е трайността - видите ли срок 7 дена ясно какво сирене е

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оня ден щях да тренирам ( тренирах де ) на лостовете и влизам  в магазина и исках някакъв натурален сок, без подсладители, консерванти да взема нещо полезно, което да утолява жаждата, и какво да видя ? Нямат дори един 100% сок в жалкия магазин...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Монката написа:

Оня ден щях да тренирам ( тренирах де ) на лостовете и влизам  в магазина и исках някакъв натурален сок, без подсладители, консерванти да взема нещо полезно, което да утолява жаждата, и какво да видя ? Нямат дори един 100% сок в жалкия магазин...

фреш пред тебе изцеден това е 100%

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, haidukpikaso написа:

фреш пред тебе изцеден това е 100%

Че кой го цеди пред теб!?! Ходят отзад и му слагат водица и др хубавини, та да е съвсем "фреш" :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, atridi написа:

Че кой го цеди пред теб!?! Ходят отзад и му слагат водица и др хубавини, та да е съвсем "фреш" :D

ти машина за фреш май не си виждал а уж си от селото гледам

машина за фреш с оператор на нея

говориш глупости вода ще ти сипе пред тебе да бе да

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, haidukpikaso написа:

Eм има я ма не те пускат в магазинчето да си до нея :P Визирам магазинчето между Дондуков и Раковска :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, atridi написа:

Eм има я ма не те пускат в магазинчето да си до нея :P Визирам магазинчето между Дондуков и Раковска :)

е така кажи какво визираш а не да слагаш всички под общ знаменател, аз ти говоря за 100% фреш

във Фантастико в мола до нас има локализирана такава машина с оператор до плодовете паркирани и двамцата, долу на Шипченски проход също има плодзеленчук  и пред теб ти се прави фреша - тез точно няма как вода да ти сипят

пък тва нагъзинче някакво си като те нерви и мислиш че ти сипват водичка - просто го отсвири, аз си имам сокоизстисквачка и от години не ползвам такива услуги, ако нямаш купи си - ще си изплати парите за нула време ;)

п.с. най-хубавите сокове стават от презрели плодове, то няма и какво да ти пуснат твърдите де току-що узрели

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, haidukpikaso написа:

преди 4 минути, haidukpikaso написа:

е така кажи какво визираш а не да слагаш всички под общ знаменател, аз ти говоря за 100% фреш

във Фантастико в мола до нас има локализирана такава машина с оператор до плодовете паркирани и двамцата, долу на Шипченски проход също има плодзеленчук  и пред теб ти се прави фреша - тез точно няма как вода да ти сипят

пък тва нагъзинче някакво си като те нерви и мислиш че ти сипват водичка - просто го отсвири, аз си имам сокоизстисквачка и от години не ползвам такива услуги, ако нямаш купи си - ще си изплати парите за нула време ;)

п.с. най-хубавите сокове стават от презрели плодове, то няма и какво да ти пуснат твърдите де току-що узрели

E то да си го направиш най-добре :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що, atridi написа:

E то да си го направиш най-добре :)

мда стига някой да ми измий после и сокоизстиквачката хаха много ме мори тва миене

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може някой да ги е споменавал в коментарите, но искам да ги споделя и аз. Това са потресаващи филми по темите, които се дискутират тука - за бързите храни, за храните като цяло и за химиите в тях:

Food Inc

Food Matters

Fresh

The Gerson Miracle

Ето и информация за филмите:

http://www.zdrave.bg/?c=n&id=5922

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди често казано не се замислях много, но откакто почнах да карам пак автобус се замислям.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Фреша само дето е вкусен, витамините отдавна са изветрели по пътя, когато ги внасят от Узташакистан

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, _Uzunov_ написа:

Може някой да ги е споменавал в коментарите, но искам да ги споделя и аз. Това са потресаващи филми по темите, които се дискутират тука - за бързите храни, за храните като цяло и за химиите в тях:

Food Inc

Food Matters

Fresh

The Gerson Miracle

Ето и информация за филмите:

http://www.zdrave.bg/?c=n&id=5922

Hungry for Change също е хубав, сега го гледах ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Около  40 деца от Правец са с хранително отравяне.Яли са кренвирши и пилешка плескавица. 

http://news.bnt.bg/bg/a/natroveni-detsa

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
на 3/21/2016 at 0:15, haidukpikaso написа:

мда стига някой да ми измий после и сокоизстиквачката хаха много ме мори тва миене

Вземи си блендер, мие се далеч по-лесно, а и сокът е по-полезен, защото изпиваш целия плод, барабар с фибрите. ;)

Редактирано от Мойра (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Мойра написа:

Вземи си блендер, мие се далеч по-лесно, а и сокът е по-полезен, защото изпиваш целия плод, барабар с фибрите. ;)

имам бътлър ама за сок не съм го пробвала, то нектар ще стане

а какви нектари имаше едно време ех

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, haidukpikaso написа:

имам бътлър ама за сок не съм го пробвала, то нектар ще стане

а какви нектари имаше едно време ех

По-добре нектар, отколкото сок.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...