Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Да се запознаем, момичета.. ;)

Тор

Препоръчан отговор

Добре Дошли на всички.. Публикувано изображение

Форумът ни се разраства все повече и повече.. Публикувано изображение Все повече нови попълнения имаме, привърженичките на романтиката сме много и тук намерихме сродни души.. Публикувано изображение Публикувано изображение

Не мислите ли, че е време вече да се поопознаем поне малко, момичета? Публикувано изображение

Представете се с няколко думи Публикувано изображение Кой колкото иска - не е необходимо да си пишем автобиографиите естествено, но все пак.. Нека да се запознаем.. Публикувано изображение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 816
  • Създадено
  • Последен отговор

Аз не съм нова тук, но досега не съм казвала нищо за себе си. Много се радвам, че направихте тази тема. Наистина чудесна идея!

Аз съм Джулия на 16 години от гр. Враца. :speak: Почитателка съм на любовните романи, всъщност ги обожавам. Харесвам и историческите, и съвременните. Напоследък дори започнах да си ги колекционирам. Любимите ми автори са Катлийн Удиуиз, Нора Робъртс, Сандра Браун, Джейн Ан Кренц и др. :angry: Много бих се радвала да се запозная с повече от вас, защото около мен няма много хора с моите интереси. Публикувано изображение Малко суховато го написах, но не се сещам какво повече да кажа, така че ако някой иска за знае нещо повече, нека ме попита.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бях за тази идея така че предполагам ще трябва да драсна няколко реда за себе си. Само дето ум не ми иде какво да напиша. Казвам се Ерма, но не съм си чувала името отдавна защото всички ме знаят като съни или чита или бог знае какво. Вече ударих четирдесетака и имам едно разкошно момиче на 17 години. разкошно в смисъл че поне на фасон съм я докарала. Имам си и домашен любимец разбира се около 100 кила, плешив, но слуша- явно съм добра в дресировката защото досега нищо не ми е отказал и ме прави най-щастливата жена на света. Обожавам историческите романси и по специално на Джоана Линдзи Джули Гарууд, Бренда Джойс, Хедър Греъм и Джуд Девъро разбира се. Тези които са следили форума знаят и за специалните ми пристрастия към Лей Грийнууд ( или беше Лий уф да му се не види още не можем се разбра кое е правилно). Точно този автор ме провокира да започна да превеждам неиздавани до сега у нас книги и по думи на мили приятели се справям добре. Надявам се да мога да ви зарадвам с някои от обичаните ви книги скоро.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Привет и от мен! И аз съм старо куче във форума (за малко щях да напиша в темата, че то това си бяхме - една малка темичка, а сега... :angry: )

За тези, които не знаят още, казвам се Тихомира, може да ме наричате Тихи. На 20 години съм ( и почти 6 месеца ). Както си личи от профила ми, пребивавам на две места, родом съм от Добрич (един много приятен, спокоен град), а студентството го карам в София (знаем си, че столицата е пълна лудница, добре разнообразявам). Преди окло две седмици завърших първи курс, специалност Информатика в СУ. Предупреждавам, не съм от най-нормалните, не случайно абревиатурата на факултета ми има и второ значение - Фатални Мозъчни Изкривявания. :shake_puter:

Отплеснах се. Да се върнем за въпроса. Най-вече харесвам историческите любовни романи. Не се и съмнявам, че и сред съвременните има много хубави книги, чела съм и такива, но историческите са моята страст още от 5-ти клас. От тогава и ги събирам, до момента са към 400. Публикувано изображение И като прибавим към 200 от другите жанрове, направо се чудя как наще не са ги изхвърлили от нас. Така или иначе романчетата за мен са наслада, отдих от напрегнатия ден и време да си помечтая. Докато чета съм непоправима романтичка, но в действителност съм реалист, клонящ към песимизъм.

Всъщност четенето е най-трайното ми хоби, още от малка си ми е любимо занимание. Разбира се с годините се прибави и информатиката, не мога да живея без лаптопа си (Петето ще потвърди как й се оплаквах, че трябва да изкарам една нощ без него), а в последните месеци и скенера стана жизнено важен. За мен е удоволствие да се запозная с всички ви и да споделям книжки и коментари! :shake_puter:

П.С. Специални благодарности на Инчето (Ralna), която почти ме принуди за се регистрирам тук. Вечно ще съм ти благодарна, мила. Публикувано изображение

П.П.С. А, забравих. Не знам дали е за казване (макар че не е тайна), но имам и писателски наклонности. Но съм зациклила на 8-ма глава от романа си. Ако не друго, поне на оригинална комбинация до докарвам - "математик", пишещ исторически любовни романи. Да живее свободата на словото!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Айде и аз като старо куче, да се представя, та който не ме знае, да узнае. Казвам се Севдалина, ама за по-накратко Ина. От Пловдив съм, на наскоро навършени 22 години. Фен съм на романите от има-няма 3 години, ама съм на менение, като ще е жаба, да е крастава, та си ги трупам, вече имам 430, много хубаво число, Публикувано изображение , от които последните 30 си ги домъкнах от Шотландия, и плащах свръх багаж, по летищата :inlove1: Любими авторки, ами Джоана Линдзи, Джули Гарууд, Дара Джой, Джейн Ан Кренц, Нора Робъртст, и още цял куп, но тези са по-важните. Попринцип съм цапната в устата, казвам каквото ми падне, без много да му мисля, затова, ако се случи да изцепя нещо някъде, да знаете, че не е със зла умисъл. ;)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ммм.. идва и моя ред. Публикувано изображение

Та аз се казвам Джейлян, но ми викайте Джени. На 15 години съм (а от 15 септември на 16). Майка ми ме запали по романите преди няколко години, но май вече съжелява, защото казва, че съм се вманиачила по тях щот все ме вижда да чета от компа( пък аз толкова малко романи чета само тези които ме грабнат от резюмето и препоръчаните книжки). Ако разпределям кои харесвам повече исторически или съвременни аз избирам 49%- исторически и 51%- съвременни(мисля че се отклоних малко от темата Публикувано изображение). Уча в гимназия, w общообразователна паралелка без професия. Умница съм тъй да се каже, особено като ни дават контролни целия клас побърква мен и приятелката ми да им даваме да препишат, както и да е. Искам да следвам но за жалост още не съм си избрала толкова професии а аз :inlove1: . Обожавам поредицата Здрач и Реликвите на смъртните и др, др.. Друго не се сещам какво да пиша така че ако имате въпроси питайте без свян. Публикувано изображение

ПС: Лубими авторки са ми Сандра Браун, Джули Гаруд, и др ама не се сещам.

ППС: Брейй вие "стари кучета" имате страшно много книги. Къде ги събирате незнам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен,аз съм нова тук и много се радвам,че ви открих:)..Казвам се Милена,или накратко Миа,след месец ще стана на 19 години...В най-общи линии,аз съм обикновено момиче,обичам да си стоя вкъщи при семейството,не мога да живея без тях,много сме сплотени..може би защото преди години тати почина и това още повече ни е сближило,дори не се караме.....за мен те са най-важното нещо..да не забравям и приятелят ми :) с него сме заедно от 4 години и много се обичаме... Като цяло съм оптимист,всички хора покрай мен ме правят безкрайно щастлива и затова винаги съм весела..много рядко съм в лошо настроение..харесвам мрачното и дъждовно време..успокоява ме..Хобито ми е да чета книги..тук вече вие имате голяма заслуга с този невероятен форум :)Харесвам романи на историческа тематика и по конкретно историческа романтична драма... Обичам да рисувам,шия и готвя.. и според приближени се справям доста добре..обичам и да пея,но според приближени тук не се справям никак добре :) Мечтата ми,колкото и нелепо да звучи,е да се пенсионирам..когато бях малка баба и дядо ме гледаха през деня и много ми харесваше пенсионерския им живот..готвеха си,пиеха си кафе..играехме на различни игри,затова и пазя скъп спомен оттогава и се надявам да се наслаждавам на спокойни пенсионерски години..много искам като се пенсионирам да отида в Шотландия..в някое китно селце .. Моята философия за живота е,че няма нищо по-важно от семейството и ,че няма нищо фатално освен смъртта,затова един съвет от мен : живейте си живота и се радвайте на всяка секунда,в която сте заедно с хората,които обичате,не позволявайте на ежедневните проблеми да ви съсипват настроението..просто не си заслужава,всичко се преодолява...и не забравяйте,че близките ви обичат...Приятна вечер на всички..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, момичета, от любимия ми форум. Мисля, че някъде се представих, но сега след като има отделна тема, ще го направя отново. Казвам се Мария, родена съм и живяла по-голяма част от живота си във Варна. От 4,5 години чергарствам из USA. Уж дойдох за малко, на гости на щерката, а взех че останах. Мотая се с 1 куфар дрехи, 1 куфар с книги и лаптопа, хе, хе.... Предпочитам съвременните любовни романи, но ако ми попадне интересен исторически роман не му прощавам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте момочета!!! Аз съм Юлияна, но всичките ми приятели ме наричат Йори (Yoringel ми е именцето във форума) надявам се и вие също! Значи...аз съм от София на 22 години уча в Софийския университет, сега ще бъда 3ти курс Философия и в същото време работя в един магазин за дрехи (трябва и парички да изкарвам) Какво да ви споделя за себе си.....на първо място обожавам любовните исторически романи, колекционерка съм, като повечето момичета тук.....имам близо 500 исторически романа, обичам хубавата музика, абсолютна и непоправима оптимистка съм, щастливка в любовта (защото съм щастливо обвързана вече 6 години с мъжа на моите мечти) Любимите ми авторки са Джоана Линдзи, Джули Гарууд, Аманда Куик, Кат Мартин, Катрин Каултър, Кони Мейсън, Сюзън Джонсън, Елизабет Лоуел и още много други. Аз следя форума почти от самото начало и благодарение на Петето се престраших да пиша по - късно, и трябва да ви кажа, че съм истински щастлива, че създадох толкова чудесни приятелства с някои от момичета във форума, че видях как със много усилия форума се превърна в това , което е днес....едно прекрасно място в което свободно можем да говорим за нашите любими книги, герой и автори.....надявам се в бъдеще да продължаваме да сме все по - активни и положително настроени......Целувки от мен!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ех, че хубава тема Публикувано изображение

Мой ред е да се представя, казвам се Петя на 21 години съм, от София. В момента съм студентка, вече трети курс в Университета по архитектура, строителство и геодезия, със специално хидроинженерство.

По принцип четенето на книги ми е любимо хоби, а четенето на романи - страст! Предпочитам историческите романи, чела съм и съвременни, и не че са лоши, но не ми е интересно да чета за времето в което живея! Любимите ми авторки са Джоана Линдзи и Катлийн Удиуиз.

Колекцията ми е сравнително скромна - 200 парчета, но работя усърдно за запълване на липсите.

Много се гордея с всички нас, и с този форум, като знам от каква малка темичка започнахме. Та писането във форума ми е не по-малка страст от самото четене, обичам да дискусиите, обичам да ги чета и да ги предизвиквам, за това отделям голяма част от свободното си време, за да разучавам местенцата подобни на нашата света я светих, да се консултирам, от време на време крада някоя идея или я доразвивам, наистина целия процес също ми стана хоби. А покрай форума завързах няколко нови приятелства, надявам се силни, което също ме радва!

Друго за мен, обичам да шия гоблени, обичам да чистя - да готвя не, просто не мога,и въпреки че съм много общителна и обичам да се забавлявам с приятели по шумни места, мога да кажа че мама е сбъркала века в който да ме роди, да не кажа направо епохата. Още от преди да почна да чета романи, милея за рокли с буфан ръкави, лъскави карети и балове, и задоволявам мъката си по тези времена с четене!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Темата наистина е станала много хубава - даже повече от очакванията ми! Като се зачетох в нея сякаш изведнъж се сдобих с много познати/приятелки и ми стана толкова приятно (толкова колкото когато открих този форум ;) )

Ами най сетне да се представя и аз: Казвам се Гюлбеяз (значението и е бяла роза)

близките ми ме наричат съкратено Гюлче (както ако желаете можете и вие да ме наричате) или несъкратено Беязгюлкърмъзъгюл (бяла роза червена роза) Публикувано изображение

Родена съм в Хасково а от 1994 насам живея в Турция. На 31 години съм, до втори курс учих счетоводство в общ. Мин.Бани и после продължих тук и завърших икономическия университет. Сега работя като счетоводител, омъжена съм и имам дъщеря на 8 годинки.

Запознах се с любовните романи през първи курс когато една приятелка в общежитието ми даде своя розов Made in USA, и така започнахме да си купуваме и да си разменяме романчетата за да е по евтино (така де, нали учим счетоводство трябва да сме икономични! ) Толкова се запалих по любовните романи та започнах да ги чета навсякъде и по всяко време - даже и сега си спомням как мама ми се скара когато ме завари посреднощ скрита под юргана с фенерче да чета (ами тя миличката знаеше за страстта ми но все ми натякваше да не се увличам толкова и че ще си разваля очите) не знам какво съм мислела тогава че съм се скрила но май пак съм правила икономия Публикувано изображение И от тук се подразбира нещо и за характера ми: икономична романтичка ;)

Най много обичам историческите любовни романи но и не мога да кажа не и на съвременните или по точно на всякаква литература в която варира любовта :P Любимите ми автори са Джудит Макнот, Джули Гарууд, Джоана Линдзи,Джулия Куин (4.те Дж'та Публикувано изображение ) Нямам колекция в книжен вариянт (всички освен романите на Джудито ги заменям с нови) но за това пък компа ми е пълен с над 200 романа.

Освен любовните романи страстта ми е и пътуването - обичам да пътувам, да видя все повече и повече нови места и слава на Бог че освен всичко друго и на тази тема сме сродни души с мъжа ми и веднъж в годината прекарваме годишния си отпуск някъде из страната (засега само в Турция но за в бъдеще искаме да сме по света и у нас)

Толкова за мен, много целувки и приятна нощ на всички...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

здравейте и от мен :P казвам се мариана от бургас. на 20 години съм и от октомври ще бъда второкурсничка в бургаския свободен университет специалност връзки с обществеността Публикувано изображение:)Публикувано изображение нямам думи с които да ви благодаря за тази чудесна тема където попаднах на едно голямо семейство и мога да намеря всеки роман който ме интересува. благодаря искрено Публикувано изображение обичам историческите романи но и не отказвам да прочета някой съвременен. любимите ми авторки са джоана линдзи, кони мейсън, вирджиния хенли, сюзън джонсън, хедър греъм и още много много други. искрено се надявам да станем приятелки :P;) ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Привет и от мен. Публикувано изображение

Аз съм новичка, но трябва да се запознаем все пак.

Аз съм Пламена,но за кратко ме наричат Пепи (което до болка намразих от онази реклама на кренвирши) или Пламче.

Обичам да чета, това ми е страст и хоби. Най-много си падам по дълги поредици с няколко томчета. Обичам да гледам тенис, плуване и всичко що е на колела.

Друга моя страст са планините и мечтая някой ден да покоря Монблан.

Като малка исках да стана ветеринарен лекар,но за съжаление не успях, завършила съм журналистика, а в момента се боря с българска филология.

Нямам нито едно любовно романче на хартиен носител :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте момичета. Казвам се Десислава и съм от едно малко градче на 30 км от Варна, а именно Девня :)На 18 години съм, но през август ставам на 19. Все още не уча никаде, макар че се надявам все пак да ме приемат. Все пак научила съм се поне да правя палачинки. Обичам да чета книги, най-вече исторически любовни романи. Естествено много ми мрънкат на главата, че чета такива книги и нашите ми се подиграват, че чета "секс романи" ;) Любимите ми авторки са : Джоана Линдзи, Джули Гарууд, Джуд Деверо и напоследък прочетох книжките на Ребека Брандуейн и ми хареса стила и на писане и самите книжки, но и те като на повечето авторки само много малко преведените. Запалих се по любовните романи миналото лято, когато комшиите правеха ремонт и жената ми доесе 5 - 6 арлекинчета и след като ги прочетох много ми харесаха - тъй като от малка си падам романтичка ;). После тормозих приятеля ми да ми търси дали у тях нямат някоя друга и той намери няколко. Като бях малка си спомням, че и мама четеше такива книги някаде от село и сега ги навивам да отидем там да видя дали няма да има някоя стара книжка, но лошото е, че никои не ми се навива на акъла, защото уж там нямало да има нищо, тъй като никои не живее в къщата. И все пак надеждата умира последна Публикувано изображение

Еми това от мене. Пожелавам лек ден на всички! Публикувано изображение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен Публикувано изображение . Аз съм Яна, живея в едно малко градче близо до Ст. загора. На 31 съм, завършила съм Финанси и работя в банка. Омъжена съм и имам син на 10.

Търсенето на една книжка ме доведе тук, когато още не беше форум, а една темичка за Венчило с дялвола. От тогава почти не минава ден да не надникна и да не се зарадвам искрено на всяка нова книга, и тъй като аз не мога да помогна със сканиране реших да помогам с редакциите. Искам да благодаря на всички за труда който влагат за да се радваме всички на тези книжки.

Освен че съм страстен читател, обожавам музиката и гоблените. Харсесвам и съвременни и исторически романи.

Особено много харесвам Н. Робъртс, но съща така и Джоана Линдзи, Джули Гарууд, Джуд Деверо. Ако съжалавам за нещо, това е, че нямам много книжки и чак ви завиждам мъничко за огромните колекции които сте събрали.

Хубав ден ви пожелевам и много усмивки

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.. страхотна тема наистина, аз съм нова и май някаде се представих - Теодора- София- сега завърших семестриално Библиотечно-информационни науки в СУ и си пиша дипломната работа. Чета от мн мн малка всичко каквото ми попадне, любовните ги започнах в 7-ми клас - бях като луда- не съм спала по цели нощи до 10-11 клас последните страници на вс ми учебни тетрадки бяха пълни със списъци на романи- отметки, кое следва, любими и т.н тогава бяха над 500 заглавия В момента взимам книги от 5 библиотеки - по-приятен ми е книжният вариянт. Като по-малка харесвах повече исторически и отбягвах съвременните - сега просто няма значение. Любимите ми авторки са Джудит Макнот и Сандра Браун- в романите харесвам - остроумни разговори, задължително малко хумор, героини със силен характер, смели и интелигентни - развиващи се. Иначе съм безнадеждна романтичка, свободолюбива, на моменти бунтар, феминист- на мнение съм, че жената може да се справи със всичко- възхищавам се на успели и силно интелигентни жени- надявам се и аз да го постигна някои ден. Имам си стайна граднина, обожавам да готвя, астрологията също ми е страст, Фил Колинс и пътуванията.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, аз се казвам Христина, приятелите ми викат Ина, но вие си имате вече една Ина така че и Хриси е добре. Живея в Англия от 18 месеца и съм сравнително доволна, защото сега имам лаптоп и мога да чета постоянно. Влизам от няколко месеца във форума и съм очарована от атмосферата тук. Не пускам много мнения защото нямам нужния опит (не съм чела достатъчно романи), но нямам почти приятелки в Англия и затова много ви се радвам на всичките.

Хобито ми е да знам от всичко по малко и мога да чета всичко стига да е интересно. Любимите ми автори засега са Джоана Линзи, Катлийн Удиуиз, Джуд Деверо,Шарлот Бронте и Джейн Остин. Мечтая си да науча по добре Английски и да запиша курс рисуване и да се преборя с непостоянната ми натура. Започнах да се занимавам малко и с фотография. Също така ми се иска да имам голяма библиотека като в книгите.

Много съм ви благодарна за целия труд който полагате всички и се надявам за в бъдеще и аз да помагам колкото мога. Благодаря ви много. Публикувано изображение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен!

Много ми харесаха вашите постове.Стана ми забавно и интересно да науча повече за вас, и умилително как сме различни по професии,възраст и тн.Свързва ни интереса към любовните романи.Може да се каже,че сме и леко интернационална група. :computer2:

Казвам се Петя.Имам 1,7 годишен дзвер и често повтарям мантрата „Няма да й извия врата!”.Мъжът до мен е спокоен и готин човек(моя противоположност).Намерих ме се и това още ни учудва.Въпреки това съм реалист за нещата от живота.

Харесвам различни жанрове.Чета Тери Пратчет,Удхаус,Агата Кристи,Рекс Стаут,Азимов,Нелсън Демил,Конъли,У.Дийл,Ъ.С.Гарднър,Р.Чандлър,Стивън Кинг,Дъглас Адамс.... :line dance:

От „нашата” литература харесвам Нора Робъртс,К.Стоун,Е.Лоуел,Сандра Браун,Джоана Линдзи,Джуд Деверо,Хедър Греъм ,Удиуиз,Аманда Куик,а напоследък и Кристина Дод.

Обичам да чета,шия гоблени(но няма време),да мързелувам.Мечтата ми е да пътувам(като всеки,който си седи в къщи) и да обиколя по-интересните места по света.И да науча проклетия английски!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение А аз съм Ганка или Гане, Гани, Ганинка - кой как му харесва. Публикувано изображение

Родена съм през 1978г. и живея в Стамболийски, градче в близост до Пловдив. Завършила съм Техникум по обществено хранене в Пловдив, специалност готвач-сервитьор.Публикувано изображение Преди около 5 години заминах на работа в Германия, по спогодба между двете държави, и оттогава по няколко месеца в годината съм там. Публикувано изображениеТази година реших да ми е последна за известно време и в момента "се трудя" активно в създаването на деца! Публикувано изображениеПубликувано изображение Щастливо омъжена от 7 години за мъжа, с когото съм от 11 години заедно. Публикувано изображение

По книгите се запалих в началото на 90-те, което ще рече преди почти 20 години. Имах комшия, който имаше невероятно много книги. Започна да ми дава да чета и аз така се зарибих, че повечето джобни пари отиваха за книги. Чета разнообразна литература, въобще всичко, което ми попадне. Публикувано изображение

Личната ми библиотека наброява над 700 заглавия, доста разнообразни по жанр, но преобладават любовните романи. Увличах се по Даниел Стийл, но нейните книги са доста тежки за четене. Преди около 2 години "открих" Нора Робъртс и оттогава съм й върл фен. Поставила съм си за цел да събера всичко нейно издадено на бг. И мога спокойно да кажа, че се приближавам лека-полека към целта.Публикувано изображение

Това е засега от мен. Поздрави и целувки на всички!Публикувано изображение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм Елисавета(но не Багряна!) Публикувано изображение След по-малко от месец ще стана на 22 години,живея в село Мало Конаре(много близо до Пазарджик).Студентка съм за 4-та година в Пловдив,специалност българска филология(въпреки че ми е доста зор,ми харесва Публикувано изображение) Съвсем случайно откри форума през едно от дългите ми лутания из нет-а и останах очарована Публикувано изображение Маниак съм на тема Нора Робъртс,изчела съм всичко дето съм намерила от нейните книги,но също съм фенка на Джоана Линдзи,Джули Гарууд,Сандра Браун и още много.За мен книгите са страст,хоби,отмора,абе,въобще нещо,без което не мога :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен,казвам се Деница.На 23 год. съм от Търговище ,но в момента живея в Аксаково с приятеля ми.Работя в мебелна фабрика като тапицер.Запалих се по любовните романи от майка ми и до днес не съм се отказала от тях лошото е че не ми остава много време за четене.Любими автори са ми Конито,Сандра Браун,Удиуиз,Кристина Дод,Джоана Линдзи и книгите Здрач.Съвремени или исторически за мен няма значение само да е интересна и завладяваща. Благодаря ви :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен!

Казвам се Ивелина, и от 13 годишна се подвизавам под псевдонима "sleepy_devil" (измислен от приятелите ми), иначе се обръщат към мен с Ива, Ивче, Ив, Ивко (родителие ми и роднините) Публикувано изображение , общо взето на кой както му е приятно.

Ако трябва да дам местонахождение ще трябва да кажа - неопределено . По принцип съм от Карлово( и сега съм си тук ) Публикувано изображение , иначе пребивавам в Пловдив където завърших "Право" в Пловдивския, а приятеля ми живее в София.... така че виждате за какво иде реч.

По книжките се запалих в 6-7 клас, когато претараших библиотеката в къщи и съм изчела всичко, което ме е грабнало още от първата страница. Смело мога да заявя, че съм книжно мишле - чета всичко - от българска литература до любовните романи. Във форума ме доведе една книжка,която търсих "Да целунеш ангел" и от тогава всеки ден си кисна тук Публикувано изображение

За съжаление обаче последно време не ми остава много време за книжки, защото чета едни бумащини, които като ги събера на пода ми стигат до колената и не са кой знае колко приятно четиво Публикувано изображение , но за това пък вечер не заспивам без да съм прехвърлила няколко странички от поредната книжка.

В общи линии това е спящото дяволче :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да се разпиша и аз най-накрая :P

Казвам се Боряна, но всички приятели ми казват Боби и съм от Благоевград. По случайно стечение на обстоятелствата (каквото е женитбата за дебелоглав македонец Публикувано изображение ) живея в Петрич. Тук дебелоглавието и магарешкия инат са на почит, а моя съпруг има може би и в излишък от тези "достойнства" Публикувано изображение Но по проклетия определено не се давам.Публикувано изображение.

Зодия скорпион съм и според "половинката" ми съществуват само две зодии: скорпион и ухапани от скорпион.

Обичам да чета историческа литература от всякакъв жанр-исторически любовни, исторически криминални, а също обожавам и класическите романи. Ако вярвах в прераждането, бих казала, че имам нещо недоизживяно в някой от миналите ми животи Публикувано изображение Толкова съм пристрастена към историческата литература. Публикувано изображение

Най-любимата ми авторка е Джейн Остин с нейния велик и незабравим роман "Гордост и предразсъдъци" . Други мои любимки са Джули Гарууд, Аманда Куик, Джоана Линдзи, Джудит Макнот, Катрин Каултър, Кристина Дод, Кони Мейсън, Лей Грийнууд... ох, как съм ги подкарала ще изброя почти всички авторки на исторически любовни романи само с няколко фрапантни изключения. От историческите криминалета най-любимите ми автори са Пол Дохърти с всичките му загадки: египетски, средновековни, загадките на Александър Македонски и Лора Джо Роуланд с нейните японски загадки. Всъщност има ли романтика, любов и мистерия в един роман със сигурност ще ме заинтригува Публикувано изображение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте момичета. Аз се казвам Весела, наскоро навършила 22, по принцип от Поморие, студентка в СУ - специалност стопанско управление (идея нямам как стигнах до 4-ти курс, но след септемри се надявам да е факт :) ). С любовните романи почнах от домашната библиотека,която за съжеление не е много богата, към 6-7клас, и след като я изчетох, препрепрепрочетох реших да раззнообразя с други жанрове трилъри и фентъзи. Като се разрових из нета в 1-ви курс (преди 3 години) намерих книги на Сюзън Джонсън, а миналата година намерих и вас, благодарение на които много си разнообразих библотеката.

Любими авторки са ми Джули Гарууд, Лайза Клейпас, Джоана Линдзи, Аманда Куик,Джуд Деверо и мнмн други. А от съвремените Нора Робърдс е просто начело на всичките ми класации.

П.С. Оправям се горе долу с английси и френски, и долу долу горе с испански и френски.

Обичам да чета книги, да помързелувам, готвя не много, но каквото съм направила става за ядене(според близки и познати). Музиката е супер релакс и как да забравя любимото ми старо хоби изгледала съм доста сериали и филмчета от всякакъв жанр и всякаква националност, но напоследък вече сериалите нещо не ме грабват. Толкова от мен  Публикувано изображение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,аз съм Ива от Ямбол. Омъжена съм за белгиец от турски произход и в момента живея и работя в Брюксел,но всяка свободна минута ми е заета с любимите ми романи. Чета почти всичко,като предпочитанията ми са насочени най-вече към любовни романи и приключенско фентъзи. Първият ми роман беше Пипи Дългото чорапче във втори клас и от тогава съм като обсебена. С любовните романи започнах в пети или шести клас. Книги имам толкова много,че ги складирам в кашони в мазето и на тавана. По едно време обмислях идеята да направя дарение на местната библиотека,но не мога да се реша да се разделя даже и с една. :magnifier: Последната ми мания са любовните истории между хора и вампири,но след поредиците "Здрач" и Анита Блейк" останалите някак бледнеят...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...