Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Формула 1 - дискусия, новини, резултати

Препоръчан отговор

Трябва да си ходи Аривабене. Каква беше тази глупава стратегия за Райконен? Той трябваше да влезе при сейфти кара с Верстапен и ако не меки то медиум гуми и можеше дори да поведе колоната след като Верстапен ще влезе преди него. Пак някакво раздвижване и радост за феновете! Като са със същата стратегия като РедБул и Мерцедес нищо няма да постигнат, се зад тях.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 3k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Днес се навършват 20 години от смъртта на Айртон Сена! Това бе последната му обиколка.   http://vbox7.com/play:6f0544a0bd Поклон пред паметта на шампиона!

Поклон пред паметта на шампиона !   А само един ден по-рано на същата писта намери смъртта си и австрийският пилот Роланд Раценбергер .   Черният уикенд на Имола през 1994 г. завърши със смъртта

Странно състезание в Монако, а?  Чак и аз не можах да повярвам каква глупост направиха Мерцедес.  А Диема спорт трябва да си върнат лиценза за излъчване, защото не спазват най-важното условие - да пок

Публикувани изображения

преди 6 часа, Кико написа:

Относно клипа, дето даде за Фетел. Това дето ти се стори недозавиване е, защото малкия бе поставен в сандвич и закачи задната гума на Фетел. Гледах повторението кадър по кадър отгоре и там ясно се вижда какво стана. За жалост не мога да го кача, защото записът ми е кодиран само за телевизора и си нямам предства как да го разкодирам и запиша в друг формат.

Фетел има 3 места наказание за Сузука, тъй че...

А Хамилтън не изключвам да го саботират. От 7-8 коли с Мерцедес мотор само при него гърмят и то не 1 път ! Не съм му фен но обиграното шефче Лауда е в Мерцедес да контролира баш тия работи, не веднъж съм казвал.

@BMW Маниак , успя ли да видиш старта и според тебе кой е виновен ?

Редактирано от Julius Decimus (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Julius Decimus написа:

Фетел си е виновен. И точно недозавиване си беше. Скоростта му беше висока за да може да поддържа малък радиус в завоя и стана логичното.
Тази маневра може да я прави във самото състезание но не и на старта където всички са около теб.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Форс Индия, Мейнърд и Уилямс плащат ли си за двигателя Мерцедес, както и Хаас , Заубер и Торо Росо/сигурно не щот е миналогодишния/ за Феррари? За какво са му на Матешиц два отбора?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Julius Decimus написа:

Фетел има 3 места наказание за Сузука, тъй че...

А Хамилтън не изключвам да го саботират. От 7-8 коли с Мерцедес мотор само при него гърмят и то не 1 път ! Не съм му фен но обиграното шефче Лауда е в Мерцедес да контролира баш тия работи, не веднъж съм казвал.

Ето за това не искам вее да гледам псевдосъстезанието Формула 1. Определено се работи против Фетел и Ферари тая година. Фетел не бе виновен. Аз на очите си ли да вярвам или на някакви псевдокомисари, дето ни един път не наказаха до сега Верстапен? Макар че днес Верстапен не бе виновен. Виновникът твърдо бе Розберг, защото имаше много добра видимост преди да влезе в завоя и въпреки всичко сви Верстапен, доближавайки се до Фетел!  Ако днес Фетел е виновен, а Верстапен цяла година не получи и едно наказание, за какво състезание говорим изобщо?

преди 1 час, BMW Маниак написа:

Фетел си е виновен. И точно недозавиване си беше. Скоростта му беше висока за да може да поддържа малък радиус в завоя и стана логичното.
Тази маневра може да я прави във самото състезание но не и на старта където всички са около теб.

Абе...гледа ли изобщо ситуацията на забавен каданс? Виновен бе Розберг, че не остави място на Верстапен! Щото дори и да е имало недозавиване, каквото нямаше, то Верстапен можеше да избегне докосването с Фетел!!!!! Егати слепците сте.   Ти кво очакваш, колата ти да се движи все в линия ли? Айде стига смях!

преди 1 час, Julius Decimus написа:

Какво да изключваш, като Хамилтън почна сам да реве за това, че го саботирали? Нали се сещаш, че на калпавия хуй космите му пречели. Няма матори, щото кара като некадърник. Хем иска да кара некадърно, хем иска и да не чупи колата. Айде де. 

Редактирано от Кико (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Кико написа:

Ти кво очакваш, колата ти да се движи все в линия ли? Айде стига смях!

Колата на пилот който не си изпуска нервите или не се надценява се движи в линия.
Състезателната линия която беше заел Фетел и скоростта му не му разрешаваха оа оближе епекса на завоя и да се задържи вътрешно в завоя.
Това се получава с по ниска скорост. Аве ти онези де разследват да не мислиш че от бакалията са ги докарали или пък че и те са слепци ?
С тия твоите компютърни симулации нямаш идея какво е на пистата и какво означава 3,4,5 G и какво е центробежна сила.
Ако Фетел държеше вътрешната линия която беше заел (без да отваря завоя) никой нямаше да го удари.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те на старта им падат Мерцедесите на Редбул и Ферари! После нема.Да са културни на първия завой и понататък да атакуват?:D

Има си спортна злоба според мен!

Редактирано от _Alex&Vanko_ (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, BMW Маниак написа:

Колата на пилот който не си изпуска нервите или не се надценява се движи в линия.
Състезателната линия която беше заел Фетел и скоростта му не му разрешаваха оа оближе епекса на завоя и да се задържи вътрешно в завоя.
Това се получава с по ниска скорост. Аве ти онези де разследват да не мислиш че от бакалията са ги докарали или пък че и те са слепци ?
С тия твоите компютърни симулации нямаш идея какво е на пистата и какво означава 3,4,5 G и какво е центробежна сила.
Ако Фетел държеше вътрешната линия която беше заел (без да отваря завоя) никой нямаше да го удари.

Абе гледай пак повторението, ама отгоре, както почна старта. На 100 метра от завоя Фетел и Верстапен бяха почти равни. Всички знаеха това - Верстапен, Фетел, Розберг и вероятно Хамилтън в огледалата, макар него да не го касаеше. Пак гледах за кой ли път на забавен кадър ситуацията и то още от старта. Пистата е много широка. Пилотите се подредиха един до друг в три редици, леко застъпвайки се. По твоята Логика Фетел, дето бе на една линия 150 метра преди завоя( още не почваха да спират, а спирането е на около 100 метра от завоя), трябваше да набие кучките, за да пропусне Верстапен, който се движеше до него и внимаваше да не се блъснат? Не те разбирам. Знам че си фен на черния, лошо няма. Но не гледаш и не мериш с един аршин ситуациите. Аз когато Хамилтън или който да е друг са прави, признавам. Дори и сега написах поне два пъти, че не Верстапен е виновен, а Розберг!!! Въпреки че искам и държа на Розберг да стане шампион. Просто тоя път Нико сече пътя на Фетел, а от там Верстапен остана в сандвич. Тук не бе логично Верстапен да отстъпва рано рано, защото място бол. Нико обаче осра ситуацията и не позволи на Верстапен да реагира, заради което и се заби във Фетел. И пак ти казвам. Дори да е имало недозавиване, то конфликта можеше да бъде избегнат, ако Розберг не бе действал по тоя глупав начин, знаейки че Верстапен е до него.   

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Кико написа:

По твоята Логика Фетел, дето бе на една линия 150 метра преди завоя( още не почваха да спират, а спирането е на около 100 метра от завоя), трябваше да набие кучките, за да пропусне Верстапен, който се движеше до него и внимаваше да не се блъснат?

Ти наистина се за очен ! Извинявай за израза.
Верстапен беше преди него преди завоя. Фетел го изпревари от вътре и му зае вътрешната страна на завоя с късен спирачен път, но не му стигна мястото до преди завоя да намали достатъчно за да вземе завоя изцяло вътрешен без да го отваря. Колата му недозави заради скоростта и пресече траекторията на Розберг.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, BMW Маниак написа:

Ти наистина се за очен ! Извинявай за израза.
Верстапен беше преди него преди завоя. Фетел го изпревари от вътре и му зае вътрешната страна на завоя с късен спирачен път, но не му стигна мястото до преди завоя да намали достатъчно за да вземе завоя изцяло вътрешен без да го отваря. Колата му недозави заради скоростта и пресече траекторията на Розберг.

Нищо такова не стана. Гледах няколко пъти  ситуацията. Доста преди завоя Фетел бе до Верстапен. Казах ти долу горе метрите. Сега го погледнах пак и ще ти дам ориентирите. На бялата линия, където има табела 100 метра до завоя, Фетел и Верстапен са един до друг. Малко преди това и тримата( +Розберг) променят траекториите си и на практика си сменят местата. Борба за позиция. Но вече 100 метра преди завоя Розберг е половин дължина пред Верстапен, значи знае, че може да го засече. Фетел е на една линия с Верстапен. и от там почва всичко. Какво според теб трябва да направи Фетел? Да отстъпи на Верстапен вътрешната траектория? Да отстъпи и на Нико? Няма логика в точката на спиране при два автомобила в линия, единия да изостане една дължина! Ами то и не може, чат ли си? Как за 100 метра ще спреш да кажем два пъти по-бързо от Верстапен, за да му отстъпиш СВОЯТА СИ линия? Няма такива спирачки, знаеш! И защо да го прави, кажи. Не е като Верстапен предните състезания, дето се вреше в тесните завои на половин дължина отзад и дето се врзваше в тия пред него и не бе наказван естествено. Гледам го пак и пак положението и ще ти кажа, че ти си слепия или по-точно предубедения. Нико се вклини в двамата, не оставяйки място на Верстапен. Ако бяха само двамата с Фетел, нямаше да има проблем може би, макар че и тогава траекторията на Розберг бе глупава. Има място в тоя завой, още повече, че следващия е ляв! Точно на следващия завой Нико торпилира Райконен, дето на предния завой ( на катастрофата с Фетел), бе пред него. Е, кажи ми, как намери място да го изпревари за 50 метра? Значи има! 

ПП: И между другото, тия симулатори са и за това - да покараме на трасетата, да опознаем завоите и да си казваме мнението непредубедено. Ти карал ли си на тая писта и знаеш ли какво е?  Или и т като един тук, дето ме разсмя, ще кажеш, че дърветата при играта се движели бавно. А аз попитах - а защо тогава обиколките се правят за едно и също време ;) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Кико написа:

Какво според теб трябва да направи Фетел? Да отстъпи на Верстапен вътрешната траектория?

Да си стой зад Верстапен. И без това си беше зад него. Направи маневра която в състезание щеше да му се получи но не и на първия завой след старта.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, BMW Маниак написа:

Да си стой зад Верстапен. И без това си беше зад него. Направи маневра която в състезание щеше да му се получи но не и на първия завой след старта.

Е не те разбирам честно. Добре, правия си. Ами дай тогава предложи да ги пускат с летящ старт и да не се изпреварват до петия завой примерно.  Нали за това е старта от място - да стане разбъркване, да има борба за позиция и тоя, дето се е подготвил най-добре, да спечели места или да запази позицията си. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Кико написа:

Е не те разбирам честно. Добре, правия си. Ами дай тогава предложи да ги пускат с летящ старт и да не се изпреварват до петия завой примерно.  Нали за това е старта от място - да стане разбъркване, да има борба за позиция и тоя, дето се е подготвил най-добре, да спечели места или да запази позицията си. 

Това е моторен спорт и всеки се бори за позиция ама добре е да се съобразява с техниката и физичните закони защото инак се получава това де сега го дискутираме.
И да, Фетел беше виновен, това не е състезателен инцидент а безумна маневра.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бат Кико ! Всички сме на мнение, че Фетел е виновен + стюардите. Замисли се, значи нещо не поглеждаш нещата както трябва.

Айде да го определим като състезателен инцидент и да гледаме към Япония, хм ?

А иначе за моторите и техниката като цяло, ами то затуй във формулата са всички работи на максимум. Устойчивост на материалите, за да може да се кара на мах. а не да се чудиш кое как да пазиш. Затуй съм и против електрониките в съвременните болиди. Kers, DRS и подобни недоразумения тоже.

Мотора на Хамилтън е нов. Карани са тренировките и 1 квалификация. С живот 5 000 км, тоя двигател е далеч от критичните. За мене има саботаж, било то под форма на дафектна партида за Хамилтън, промяна по някоя от системите на мотора, или било то даже и променена консистенция на горивната смес от някой...ама има нещо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кои сте вие 'всички'? Аз вярвам на очите си. Дори телеметрията да показва недозавиване, то Розберг ни най-малко не се съобрази, че оставя в сандвич Верстапен. А Верстапен и той си има вина. Защо всъщност не отстъпи той, след като знаеше, че ще попадне в сандвич? Нико остави място за Фетел, но колкото да мине с двете колела по бордюрите. Бъзика ли се? Отлично знае, че там сцеплението е по-ниско. Тогава на какво разчита? 

А за Хамилтън ще се изсмея :) Който не може да кара нормално, все врещи, че имало саботаж спрямо него. Айде стига. Не е първия с гръмнал мотор, няма да е и последния. Хам,илтън е човек, дето не вярва ни на симулатори, ни на инженери и прави каквото си иска. Тогава как може да се твърди, че някой го бил саботирал? Хамилтън се съмнява във всяко мнение на инженерите и недоволства, когато му кажат да понамали малко, за да запази някой компонент. Е, тогава го саботират, щото го карат да намали. Сега го саботират, щото двигателите му гърмят. Сигурно и Алонсо саботират, ама гледай какво направи пича. Хиляда мотора смени, зад Хамилтън беше и пак постигна повече за възможностите на колата, че дори и изпревари съотборника си с две места на финала. Какво да и гледам на тая Япония. Обичам да карам на тая писта, макар и с други автомобили, примерно тия от DTM. 

Аз съм за електрониките, щото днес те са в нашите автомобили и от тях зависи живота ни, както и живота на другите около нас. Искаш без електроника? Ами гледай някой шампионат с KTM. Нямат електроника - АБС, TC, ESP... Преди малко гледах по БНТ HD WRC. Е, това се казва каране - Корсика на асфалт. Няма такова животно като WRC. Кеф отвсякъде - и да караш и да гледаш. 

А Фетел че е невинен, невинен е. Никой не може да ме убеди в обратното. 

ПП: Отдавна не бях влизал в сайта на Иван Тенчев, но сега влизам и какво да видя. Доста хоря са на моето мнение. И пак питам, кои са тия "всички", дето казали, че Фетел виновен, а онова малко лайно не? Верно че лайното остана на заден план, но и то можеше да спре една идея по-рано, не да закача задната гума на Фетел! Самият Фетел също казва, че Нико си е вършил неговата работа. Тоест, влязал си е в траекторията, но без да се съобразява, че има трима. Ако не бе малкото лайно, нямаше да има сблъсък. Просто лайното вика дръжте лайното...да перифразирам. Трябва му яко наказание на тоя. 

Ооо, сега изгледах един клип и какво да видя:

Не ви ли прави впечатление, че задницата на Верстапен поднесе и се натресе във Фетел? Аз така виждам ситуацията. Тук нямаше недозавиване, а съвсем грешна преценка на Верстапен. Сега пак ще го погледна на моя запис, да видя дали ще се види.

О да, точно това става - Верстапен поднася и допира задна лява гума на Фетел! Не го видях заради по-острия ъгъл, а и е трудно да се определи от моята гледна точка, дали това е повече завъртане на волана или поднасяне, защото болида на Розберг покрива част от болида на Верстапен. Отначало казах, че Верстапен е избрал Фетел за жертва, а не Нико, но сега като гледам, просто ситуацията го е принудила да избере Фетел, а блокиралите задни спирачки са направили мелето.

Не, не и не! Тук Верстапен се оказва виновния, Нико също с твърде неразумната си траектория. Ако на мястото на Верстапен бе друг пилот, то никога нямаше да се стигне до сблъсък! И кво стана сега? Нямало недозавиване, а презавиване и не било на Фетел, а на Верстапен! Всъщност, беше си класическо блокиране на колелата и един АБС би помогнал на малкия без книжка до скоро :) Като оня виц, дето сме изнасяли компютри за Япония, ама не било компютри, а компоти и не сме изнасяли, а внасяли :P

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 2.10.2016 г. в 15:58, Кико написа:

А Фетел че е невинен, невинен е. Никой не може да ме убеди в обратното. 

А ако Фетел ти го каже ?

http://formula1.sportal.bg/news.php?id=20979

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой за утрешната квалификацията ?

От мене - Розберг, Хамилтън, Рикардо, Верстапен, Фетел.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хамилтън,Розберг, Рикардо, Верстапен и Кими от мен.

ПП: И Алонсо в топ 10  :D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Резултати за който не му се търси и не е гледал - https://www.formula1.com/en/latest/headlines/2016/10/qualifying---rosberg-edges-hamilton-in-suzuka-thriller.html

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днеска най-интересната квалификация. Много по-близо са от обикновенно.

От мене - Хамилтън, Верстапен, Розберг за топ 3. Ако няма катастрофа на старта или дъжд.

Пистата е по-хладна и явно някой отбори загряват гумите по-добре. Моторите на Мерцедес са със занижен режим на работа, та да няма фалове. 

Айде да видим екшън !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никакъв екшън няма да гледаме. Прогнозата ми е двата макларъна двете ферарита и двата редбула първите 6.

За да има екшън аз го казах и в случая Райконен да се окаже първи след първия завой и да задържа двата мерцедеса а другите да ги притискат!

С еднакви гуми с Мерцедес нищо няма да стане! Ще им видиме тактиката при първото влизане.

Редактирано от _Alex&Vanko_ (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Айде да събудим темата. Някой да предрече нещо за квалификацията довечера ?

Ето резултати от тренировките до момента - https://www.formula1.com/en/latest/headlines/2016/10/fp2---rosberg-on-top-as-ricciardo-splits-mercedes.html

От мене за квалификацията - Хамилтън, Розберг, Верстапен. Тоя е много назад спрямо Рикардо тоя път, въпреки това го слагам 3-ти. За момента Хамилтън изглежда по-добре, но да видим.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване