Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

capnemo
 Сподели

Препоръчан отговор

на 5/12/2016 at 14:53, BlazzgroM написа:

Здравейте, имам проблем с windows 10 . Много хора ми казаха, че този windows бил бъгав и затова реших да ви попитам тук да разбера дали има решение на проблема . Значи проблема е следният :  Когато направя лаптопа да заспи и го включа тогава започват бъговете . Естествено не всеки път е така , понякога  започва да прай проблеми към 4-5 -тото включване . Бъговете, които ги прави са , че старт менюто часовника известията  и почти цялата лента отдоло не работят икноките само онези които аз съм закачил като Opera , skype и др. иначе вградените от widnowsa където са не ми ги отваря .. Другия проблем е за яркоста, аз защото  когато пече слъце вдигам яркоста и когато е вечер я намалям, но като влезна в настройките да я регулирам не става нищо като движа това там наляво и надясно не дава никакав резултат. И като цяло единственото което оправяше този проблем  бе рестарт . А трябва да има и друг начин ако има някой начин който не изисква преинсталация ми кажете, иначе съм 80% склонен да минавам на 7-ца . 

Уиндоуса чиста инсталация ли е или ъпгрейд от друга версия?

Ако е второто - моята препоръка е да направиш чиста инсталация - ъпгрейда много често омазва нещата и е възможно да се наблюдават бъгове.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 12,5k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Някой имал ли е проблеми с мрежови драйвери? При мен ситуацията е такава:

868t8mm.png

Макар товарът да не е голям като процент, се усеща тегавост на системата (може би защото почти нацяло се запълва първата нишка, а може би по-скоро защото говорим за kernel, а не user товар).

Случва се при голяма мрежова активност (сваляне и/или качване на файлове - торенти, Amazon Cloud, Google Drive и т.н.). Изолирах "виновника" до ndis.sys в процеса System. Опитвах махане на драйверите на мрежовия адаптер и слагане наново, но няма напредък.

Става въпрос за конфигурацията от подписа, в момента ползвам Intel-ската мрежа на дъното, но с другата (Realtek) се случва горе-долу същото. Последния insider build (14342).

Идеи?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може би проблема е точно в това, че ползваш инсайдър билд - няма как да е сигурно, че при тях всичко е стабилно и работи както се очаква.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А правил ли си оптимизации на мрежата? Пробва с помощта на Ultimate Windows Tweaker 4 да пипнеш системата.

Виж и тук, пробвай TCP Optimizer

И навсякъде прави бакъпи (за всеки случай).

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът е, че сравняваш различни издания! :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Още малко по темата с актуализирането на Windows 10:
http://windowssecrets.com/top-story/options-for-controlling-updates-in-windows-10/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 15.05.2016 г. at 8:50, toc написа:

Уиндоуса чиста инсталация ли е или ъпгрейд от друга версия?

Ако е второто - моята препоръка е да направиш чиста инсталация - ъпгрейда много често омазва нещата и е възможно да се наблюдават бъгове.

Ами от замунда си го дръпнах защото не искаше да ми се тегли ъпгрейда от 7-цата . 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо щях да предложа второто решение,но ме изпревари.Аз го изпползвах и спряха всякакви подканки за 10ката,макар че съм я сложил с dual  boot съм,  имам 8.1 и win10.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това от първия линк си нямам на идея какво е. Баце ти Жоро, ако иска да расясни. Но тая шашма от втория линк (Never 10) oткакто попаднах на нея от преди около месец и половина и съм си я изтеглил вече не ми се е появявало досадното съобщение за тъпата 10-ка!

Инак преди и аз деинсталирах и крих ъбдейти кат улав, ма файда нямаше. Мине не мине време и пак се появяваха тъпите ъбдейти и съобщения. С това чудо най-после мирясаха. А дано да е за последно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Новата стратегия на Майкрософт е тихомълком да ви инсталира новия Windows 10 независимо дали сте съгласни или не, независимо дали сте забранили ъпдейта който стартира процеса, Майкрософт пак го инсталира и то в автоматичен режим без да се иска съгласието на потребителя. Общо взето се получава така: Изгасяш си компютъра с Windows 7 или 8, а като го пуснеш -  честит ти Windows 10 и нека ядовете да започнат.

Вчера сутринта преинсталирах компютъра на една жена - изгася го със седмица, пуска го с десятка :) Няма отърване ако не си спрал ъпдейтите..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Богатир написа:

...Вчера сутринта преинсталирах компютъра на една жена - изгася го със седмица, пуска го с десятка :) Няма отърване ако не си спрал ъпдейтите...

От месец и половина (както казах) с това Never 10 нямам ни ъпдейти, ни известя! Него пробвал ли си го? Питам от чисто любопитство надявайки се именно ''то'' да е прекратило най-после набезите на Майкрософт и да не се появяват пак тези досади.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Първия инструмент е GWX Control Panel ,който премахва всички остатъци от опитите на 10 да се вмъкне в една система. Не е автоматичен инструмента. Трябва ръчно да се натиснат опциите отдолу (има описание на всяка една от тях като се задържи курсора на мишката върху дадена опция).

gK3BTnF.jpg

За втория инструмент се говори, че използва недокументирани трикове за премахване на досадното подканване към 10, но лично аз след първия инструмент след това не съм имал проблеми...и после при стартиране на втория всичко ми е в зелено. Това не пречи обаче проблемния update пак да се появява от време на време в Windows Update, защото от MS, често го обновяват и го лансират наново и пак трябва човек да е нащрек и да се крие. Дори вчера имаше нова актуализация, която човек ако не внимава може да си натресе:

XlINuJF.jpg

https://support.microsoft.com/en-us/kb/3123862

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Богатир написа:

Новата стратегия на Майкрософт е тихомълком да ви инсталира новия Windows 10 независимо дали сте съгласни или не, независимо дали сте забранили ъпдейта който стартира процеса, Майкрософт пак го инсталира и то в автоматичен режим без да се иска съгласието на потребителя. Общо взето се получава така: Изгасяш си компютъра с Windows 7 или 8, а като го пуснеш -  честит ти Windows 10 и нека ядовете да започнат.

Вчера сутринта преинсталирах компютъра на една жена - изгася го със седмица, пуска го с десятка :) Няма отърване ако не си спрал ъпдейтите..

Аз в такъв случай ще се окажа с две 10ки,ще съм за чудо и приказ.:ohmy:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 часа, Богатир написа:

И при мен така - за два дни трима човека ми звънят на пожар. При единият - "Добре си ни дошъл", на втория много хубав празен черен екран, а на третия не му тръгва MSSQL-а на складовата програма. Дето се казва - "На печелившите, честито!".

Иначе за "лечение" аз прилагам Aegis Script

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз оня ден се кахърих с един джам 10 ...............баба ти Хатидже дето си говори със унуците у Белгия ,си кликнала на 7-цата /оргинална/ да упдейтне.То станало 10 ма нема  микрофон скайпа.Идва при мен включвам микрофона ,бачка у скайп ,изгасям машината прибира се у тях няма микрофон.Тъй 2-3 пъти накрая изпувах и викам "Бабо си махате само " :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като не си изключвате ъпдейтите от контрол панела така ще бъде . Аз от февруари месец при първата покана веднага деинсталирах ъпдейта и от тогава не ме е молило . Незнам как става тази работа с автоматичната инсталация май и вие сами не си вярвате като пишете глупости /

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи, ъпдейте само те подканва. Друг е въпросът, че докато са включени ъпдейтите, 10-ката си се сваля тайничко(около 4 гб.), но не тръгва да се инсталира, докато не отвориш ъпдейта.За втори път ъпгрейдвам системата и за момента съм доволен. Имам си лицензирана 10. Верно, че ъпгрейда караше 3-4 часа и с  някои дребни проблеми, но в крайна сметка стана.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, днес преди 5-6 минути, както си слушах  музика и си човърках нет-а,син екран. Ъпгрейднал съм от 7-ца. С Dell Inspiron 3543. Минидъмп: http://dox.bg/files/dw?a=fd527acc52

Редактирано от Евгени Симеонов (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Евгени Симеонов написа:

Здравейте, днес преди 5-6 минути, както си слушах  музика и си човърках нет-а,син екран. Ъпгрейднал съм от 7-ца. С Dell Inspiron 3543. Минидъмп: http://dox.bg/files/dw?a=fd527acc52

Цитат

Bug Check 0x101: CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT

Цитат

What you're looking for will be in one of the following categories:

a) BIOS bug
b) a driver whose activity is causing the target processor to lock up
c) a hardware defect (temperature, voltage, dust, RFI, outright borkedness...) ?I wonder about CPU defect also)
- H2SO4

Според мен трудно да се прецени от какво е, но:

1.Проверяваш BIOS-a

2.Проверяваш драйверите, защото може някой да е повлиял на процесора, за да забие

3. Стрес тест на самия процесор

http://www.sevenforums.com/crash-lockup-debug-how/63501-stop-0x101-clock_watchdog_timeout-troubleshtg.html#post567135

Провери си и температурите на процесора.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тия от Microsoft наистина следят обаче. :) И после докладват на фейсбук. Не съм с 10, с 8.1 съм ама и при него си следят. Вчера сутринта гледах Замръзналото Кралство. Влизам във фейса и ми дава да лайкна Елза - Художествен герой. Дотогава единствено аз си знаех, че съм го гледал тоя филм. Никъде не сме сами. :P

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, randb написа:

Според мен трудно да се прецени от какво е, но:

1.Проверяваш BIOS-a

2.Проверяваш драйверите, защото може някой да е повлиял на процесора, за да забие

3. Стрес тест на самия процесор

http://www.sevenforums.com/crash-lockup-debug-how/63501-stop-0x101-clock_watchdog_timeout-troubleshtg.html#post567135

Провери си и температурите на процесора.

HD драйвър за звука. Реинсталирай го.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...