Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

Препоръчан отговор

преди 2 минути, FusE написа:

Антивирусните програми не се свършват с Kaspersky има и други които не са Руски. 

Антивирусни има и офлайн. Например "живите" дискове. Може периодично да си сканираш ОС без да инсталираш антивирусна. Ето няколко примера:

https://www.eset.com/int/support/sysrescue/

https://support.kaspersky.com/viruses/krd18

https://www.digitalcitizen.life/top-free-bootable-antivirus-rescue-discs-windows-pcs

Правиш си буутваща флашка, рестартираш, буутваш я и сканираш. Но, за всяка ОС най-важна е защитната стена. Без антивирусна - може. Без firewall - не може.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 11,4k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Относно "модата" да се инсталира най-новата ОС, без да се осмисля необходимостта, е следствие от действията на самите създатели на ОС. Дълго време "господстваше" ХР и относително дълъг период Майкросо

-------ОТ ТОЗИ ПОСТ НАТАТЪК ЩЕ СКРИВАМ ВСЕКИ ПОСТ, НЕСВЪРЗАН С WINDOWS 10-------- И никакви оправдания от типа ДЕТИНСКО отмъщение за кукли и парцалки не са приемливи. ОСНОВНОТО ПРЕДНАЗНАЧЕНИЕ НА Т

По въпроса за ъпдейтите и сините екрани при Windows 10 вярвам само на това как е при мен. Снощи имаше ъпдейт и защото аз проверих за това. Не падна от небето и да ми прекъсне работата. Един комулативе

Публикувани изображения

преди 28 минути, Белгиеца написа:

Чел съм за обвиненията срещу антивирусната на Касперски, какви страхотии била правела с цел да имат те достъп до машините на които е инсталирана.
Как да им имам доверие на тия руснаци, като ни набутаха 45г комунистическо робство ?
Значи на английски slav означава славянин, което изглежда доста приличащо на  s1ave .
Аз забелязвам и такива работи, видя ли сега.

А я кажи с испанците как сме? Искат ли и те да ни поробят, или не им дреме за нас?

Щото съм си сложил испанска антивирусна. Да знам - да спя ли спокойно ... :D 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, FusE написа:

Антивирусните програми не се свършват с Kaspersky има и други които не са Руски. 

Авира ги трепе моментално от флашката, значи са зловредни активаторите.
Те и самите руснаци те успокояват предварително че антивирусните щели да изкарат "фалшиви" позитивни резултатаи. Те много добре знаят какво са сътворили и че всички антивирусни ще утрепат техния .exe файл. 
Ако беше киген да го пуснеш да ти даде работещ номер, тогава става. Пускаш го на друг компютър на временна инсталация на бозица, дава ти номерче , преписваш го на лист хартия и активираш. Ама не, на руснаците това не им върши работа, те искат да се намърдат вътре някъде в бозата хубаво да се покрият и после в даден момент, при определени условия да почнеш да им копаш криптовалута, да им носиш доходи на тях.
Хайде да ви скивам сега , като сте такива големи майстори, кажете ми кои файлове да изкарам от активираната версия на 1511 и да ги пренеса на другата и тя да стане активирана . Оня файл дето е описан в една тема тука не върши работа, нищо не се активира като съм го копирал в новата чиста инсталация.

преди 14 минути, Darude написа:

Без firewall - не може.

Препоръчай добри безплатни стени, които да са актуални сега.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Белгиеца написа:

Хайде да ви скивам сега , като сте такива големи майстори, кажете ми кои файлове да изкарам от активираната версия на 1511 и да ги пренеса на другата и тя да стане активирана . 

Ако е дигитален лиценз е обвързан с хардуера на машината и няма да имаш проблем да активираш по - горна версия на Windows 10 стига да не искаш това да се случи на друг компютър. Ако пък е Retail в което малко се съмнявам да си платил за ОС, имаш CD Key на стикера с него си активираш с уговорката да е една активирана машина. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, FusE написа:

Ако е дигитален лиценз е обвързан с хардуера на машината и няма да имаш проблем да активираш по - горна версия на Windows 10 стига да не искаш това да се случи на друг компютър. Ако пък е Retail в което малко се съмнявам да си платил за ОС, имаш CD Key на стикера с него си активираш с уговорката да е една активирана машина. 

Сиреч, какъвто и лиценз за има, няма как да смени хардуера?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Darude написа:

всичко може да сменя, само дъното не може
а ако има акаунт при микромеките и дъното може да смени...аве нова машина

пп

това не се отнася за KMS активация

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Darude написа:

Ако лиценза е retail може да го ползва на един компютър без да е от значение какъв е той по хардуер. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, FusE написа:

Ако е дигитален лиценз е обвързан с хардуера на машината и няма да имаш проблем да активираш по - горна версия на Windows 10 стига да не искаш това да се случи на друг компютър. 

Аз не искам да е по-горна, а същата 1511.
За да го обвържат към компютъра искат код пратен на фалшивия и-мейл който съм им пробутал за Скайпан като се опитваха да ми го спират в Линукса. Значи сега чакам 30 дена да сменят фалшивия и-мейл с истински анонимен.
А пък за 1909 не искат никакво обвързване към компютъра, като трих и пак инсталирах 1909 се активираше сам, без даже да съм го карал да го прави. Той 1909 ако е пуснат към интернет, още преди да се е заредил е почнал да докладва на микромеките кво става и да сваля разни файлове. Виждам го по двете лампички на суича дето примигват с пълна скорост. Значи сваля нещо първите дни още преди да се покаже че е готов. Та вече спирам суича преди да пускам бозата, да мога да гледам кво прави след като е тръгнала.

преди 2 часа, дръндю написа:

всичко може да сменя, само дъното не може
а ако има акаунт при микромеките и дъното може да смени...аве нова машина

пп

това не се отнася за KMS активация

това дето го пишеш е за новата версия 1909, ама за 1511 трябваше първо да намеря ключ ( благодарение на файловете пратени ми на лична поща изкочи един работещ за инсталирането ключ, но не за активация) и после не им пука че са активирали два пъти вече 1909 на същия компютър, искат да минеш по процедурата такава каквато е била за 1511.

Абе покрай мене ще научите много работи от кухнята на микромеките, ще има да се фукате после че можете да инсталирате работещ 1511 на стари щайги из махалата, ехееее .... кой като вас.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Белгиеца написа:

Аз не искам да е по-горна, а същата 1511.
За да го обвържат към компютъра искат код пратен на фалшивия и-мейл

не е вярно
надграждането беше безплатно
просто хванах една "седмица" за ушите, активирах я перманентно с крак и после надградих
така получих перманетна активация за всички про версии на десетката
инсталиране на чисто и няма вирус, няма белгиец и други вредни същества ф машината

пп

значително  по-късно видях, че имам ключ за седмица на стикера под батерията

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, дръндю написа:

не е вярно

Абе то не е вярно и че си бил циганин, ама ние се правим че ти вярваме.
Айде пак, ама не знам цигански, пу ... значи на активирания 1511 излиза надпис че трябва да докажеш че е твой тоя компютър с ключ който ти пращат на фалшивия и-мейл даден им за Скайпан. А що искат до него да го пратят тоя ключ / код след като съм им дал друг е-мейл за към акаунта им на микрософт, е те това е някаква еврейска тайна. Та им дадох втори анонимен и-мейл, на него да ми пратят кода след 30 дена. Пък те копелетата ми пращат на и-мейла който вече имат че някой се опитва да смени фалшивия и ако не съм аз има линк да ходя да правя нещо си там. А на тоя и-мейл на който ме предупреждават че някой се опитва да сменя фалшивия, не искаха да ми пратят кода, щото бил даден вече един път за към акаунта. Абе мошеници или шизофреници са тия микромеките. Добре че имам доста анонимни и-мейли да им давам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Белгиеца написа:

Абе то не е вярно и че си бил циганин

продължавай да не ми вярваш
начи имам чувството, че със Сергеев сте близнаци

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, дръндю написа:

продължавай да не ми вярваш

@дръндю,на @Белгиеца работата е "едно си баба знае, едно си баба бае".

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам проблеми с KB4524244. Някой се оплакват, че имат проблеми с тази актуализация. При вас как е?

https://docs.microsoft.com/en-us/windows/release-information/status-windows-10-1909

https://www.ghacks.net/2020/02/16/microsoft-pulls-the-security-update-kb4524244-for-windows-10/

При мен е нормално. Няма проблеми. Даже и KB4532693 не прави рестарт, както съобщи

@DarkEdge

pw3buher.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нито един от двата не ми се е инсталирал сам за себе си (не ги намирам в историята най-малкото), може би са включени в билдовете. В момента съм на 19564 на бързата пътека.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, acnekt написа:

Нямам проблеми с KB4524244. Някой се оплакват, че имат проблеми с тази актуализация. При вас как е?

Аз писах по-назад, че на служебното HP EliteBook 745 G5 с Ryzen 7 2700U още при инсталирането на този ъпдейт ми замръзва всичко и при рестарт дава грешка в secure book ключовете. Днес по едно време пак докато си работя всичко замръзна, рестартирах и като видях грешката за ключовете, реших да вляза в BIOS и да изключа secure boot, за да мога да инсталирам въпросния ъпдейт (четох за това решение в интернет). Това беше много странно, понеже бях изключил обновленията за седмица. Отново windows написа, че връща ъпдейта, понеже не е бил успешен и системата стартира. Обаче след като дадох да търси за обновявания, такива не бяха открити. Преди малко видях и новината:

https://www.kaldata.com/it-новини/microsoft-оттегля-ъпдейт-по-сигурността-зарад-329348.html

Иначе в къщи и аз нямах проблеми на лаптопа Asus и десктопа с Asrock и Ryzen. Ъпдейта прави проблеми само при включен secure boot на HP системи с Ryzen.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, killchain написа:

Нито един от двата не ми се е инсталирал сам за себе си (не ги намирам в историята най-малкото), може би са включени в билдовете. В момента съм на 19564 на бързата пътека.

чакай ся, според номерацията на микромеките, тази верси е нещо като 2002 и няма как да получи ъп предназначен за 1909
тъй де, поне така си мисля

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, дръндю написа:

чакай ся, според номерацията на микромеките, тази верси е нещо като 2002 и няма как да получи ъп предназначен за 1909
тъй де, поне така си мисля

2004, но да, мисля, че си прав.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, killchain написа:

Те тия са за нормалната пътека. При бързата пътека промените се съдържат в 19564.1000.200207-1438.RS_PRERELEASE_CLIENTPRO_OEMRET_X64FRE_EN-US

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Програми работят всичко работи, обаче, поредната изненада.

Като гледаш филм или клип с плеерите аудиото бърза малко.

Ако гледаш клип през нета бърза много 1.2 секунди! И с двата браузъра Edge и Chroma

Чистих кеш, временни файлове, пусках CCleaner Махнах VLC пак го сложих, никаква промяна. Компютъра работи иначе нормално! Вчера си работеше!

Идеи? Благодаря!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С друг плеър прави ли така? Пробвай "media player classic", като инсталираш "k-lite mega codec pack". Да не би хардуера да се тормози и да не може да възпроизведе нормално видеото? CPU и GPU на колко % се товарят по време на възпроизвеждането? Като намалиш резолюцията на клиповете, които са онлайн, проблема оправя ли се?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Raze, какви кодеци в браузърите?
@barbuncela,  за Win 10 ли става дума? Пробвай да изключиш хардуерното ускорение на системата
Може да пробваш и Audio Troubleshooter:
Десен клик по Старт бутона, избери Run  и постави този текст:
%windir%\explorer.exe shell:::{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}
Превърти надолу и намери
Find and fix audio playback problems
Стартирай и следвай съветника.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@DarkEdge става въпрос за офлайн плеър, за браузъра съм задал отделен въпрос. Възможно е windows да инсталира обновление или нещо друго да ползва ресурс на системата, затова чакам отговор.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, barbuncela написа:

Вчера си работеше!

преди 3 минути, Raze написа:

става въпрос за офлайн плеър

преди 1 час, barbuncela написа:

Като гледаш филм или клип с плеерите

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, Raze написа:

С друг плеър прави ли така? Пробвай "media player classic", като инсталираш "k-lite mega codec pack". Да не би хардуера да се тормози и да не може да възпроизведе нормално видеото? CPU и GPU на колко % се товарят по време на възпроизвеждането? Като намалиш резолюцията на клиповете, които са онлайн, проблема оправя ли се?

Същото! Вчера не го правеше.

преди 7 минути, DarkEdge написа:

за Win 10 ли става дума?

Естествено...служебния...Нищо не става...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване