Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 10 Впечатления и проблеми (2)

Препоръчан отговор

photo_2020-02-21_01-28-59.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 11k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Относно "модата" да се инсталира най-новата ОС, без да се осмисля необходимостта, е следствие от действията на самите създатели на ОС. Дълго време "господстваше" ХР и относително дълъг период Майкросо

-------ОТ ТОЗИ ПОСТ НАТАТЪК ЩЕ СКРИВАМ ВСЕКИ ПОСТ, НЕСВЪРЗАН С WINDOWS 10-------- И никакви оправдания от типа ДЕТИНСКО отмъщение за кукли и парцалки не са приемливи. ОСНОВНОТО ПРЕДНАЗНАЧЕНИЕ НА Т

По въпроса за ъпдейтите и сините екрани при Windows 10 вярвам само на това как е при мен. Снощи имаше ъпдейт и защото аз проверих за това. Не падна от небето и да ми прекъсне работата. Един комулативе

Публикувани изображения

^

... А имаше време, когато иконите бяха естетически издържани, а не правени от дечурлигата в забавачницата ...

d5eiojv-6e8f715c-aa83-4215-bf8d-81b6d488

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, Joss Bomon написа:

... А имаше време, когато иконите бяха естетически издържани, а не правени от дечурлигата в забавачницата ...

Тези икони все още съществуват, както и много други. И с малко играчка спокойно можеш да си подмениш грозотиите, с такива по твой вкус.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, Joss Bomon написа:

^

d5eiojv-6e8f715c-aa83-4215-bf8d-81b6d488

Лично на мен новите ми харесват повече,  но наистина липсва консистентност. Ако има нещо положително от ерата на Vista/7, то е, че поне имаше постоянство (доста повече, отколкото при 8 и 10). Както някой в reddit отбеляза, ще мине време, докато обновят всички, и докато все пак ги обновят, пак ще им хрумне друга дизайн насока, и хайде пак всичко отначало.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, RudeBoy написа:

И с малко играчка спокойно можеш да си подмениш грозотиите, с такива по твой вкус.

Не става въпрос за моя вкус, а за налагането на безвкусица и минимализъм.

Учудва ме, че новите се харесват от някого...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, vpvelev написа:

Защо се заяждаш? Някакви проблеми ли имаш? Сподели ги, за да ти олекне!

Ще ти отговоря съмсем сериозно.
На фотографските форуми на френски например, има едни побелели момчета харчещи по 10000 евро за обективи и фотоапарати, защото са неспособни да изпитат радост от самите снимки, та достигат до оргазъм от притежанието на последен модел нещо което е скъпо ( задължително).
Аз се бях прекарал през миналия век да си купувам скъпи играчки за музика и непиратски оригинални ЦД-та.
Та горе долу ми е ясна схемата на търсене на щастието, там където го няма.

С какво един нов Уиндус би могъл да ме направи щастлив ?
С нищо е моят отговор. Същото важи и за всяка друга ОС.

Ето това ми е проблемът, измъчвам се от емпатия като ви гледам как яко сте затънали в блатото на илюзиите за кефене с нова версия на нещо си, каквото и да е.

Олекна ми, благодаря за вниманието.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Белгиеца написа:

Ето това ми е проблемът, измъчвам се от емпатия като ви гледам как яко сте затънали в блатото на илюзиите за кефене с нова версия на нещо си, каквото и да е.

Олекна ми, благодаря за вниманието.

Може би затова 

https://www.kaldata.com/it-новини/дона-саркър-благодари-на-всички-тесте-112193.html?amp

<<^^Дона Саркър благодари на всички тестери за тяхното участие в създаването на Windows 10

Потребителите са изпратили до Microsoft около 70 милиона отзива (корекции на забелязани бъгове, промени в потребителския интерфейс, препоръчителни нови функции и т.н.), които са дали възможност на програмистите да направят над 5000 подобрения.^^>>

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Белгиеца написа:

Всеки човек има различни интереси. Явно не ти харесват ОС или компютрите като цяло.

Щастието е относително нещо както вероятно знаеш?

Бай Асан като пие студена бира изпитва същите единици щастие каквито изпитва и милионера, който си купува поредната мансарда с огромна тераса.

Но все пак трябва да има нещо, което да те прави и теб щастлив?

А специално за това, че съм с инсайдерско копие на Windows 10 и ползвам ArcoLinux (Arch), което е roling и има най-новите програми и ядро, не е за да се чуствам щастлив или да покажа на другите с по-стари версии на ОС, че са по-долу от мен. Не ме познаваш и затова си мислиш такива неща:

Цитат

опиат галещ Егото че сме най-по-супер-разбирачи

Зная, че най-новите неща в една ОС, от една страна внасят нови бъгове и несигурност, но от друга поправят много предишни бъгове и запушват уязвимости. И от двете неща съм предпочел второто. Нали разбра поради каква причина? Не заради его и разбирачи. А и няма нужда да си разбирач, за да си качиш инсайдерско копие. Качва се и се ползва като всяко останало.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Въпрос за Windows 10 32 битова версия. При мен има един лаптоп, ако може да се нарече тази въшка - лаптоп! :lol6:

Gateway LT28, CPU intel Atom N455, 1.6GHz, RAM 1GB DDR3, 250HDD, 10.1" LED LCD (1024x600)

Та въпросът е дали ще върви по-добре с Windows 10 32-bit OS, защото в момента е със Седмица 32 бита? Собственикът не желае друга ОС!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, няма да върви по-добре с Win 10. Освен ако не се инсталира драстично орязана 32 битова версия от типа на компилациите на Иван Кехайов.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Пешеходецът написа:

RAM 1GB DDR3

Вземи поне му смени паметта с 2GB, че иначе ми е чудно как изобщо може да се ползва в момента...

Дори и за 7 е добре, да е някоя оптимизирана версия.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те калкулаторите са с повече изчислителна мощност.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, DarkEdge написа:

Не, няма да върви по-добре с Win 10. Освен ако не се инсталира драстично орязана 32 битова версия.

Добре, благодаря за съвета. Остава със Седмицата!

:cheers:

преди 2 минути, Joss Bomon написа:

Вземи поне му смени паметта с 2GB, че иначе ми е чудно как изобщо може да се ползва в момента...

Е не е мой.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но един модул 2GB DDR3L 1600 ще му подейства мн. добре. Че и едно ssd би помогнало.
А най-доброто е да се отърве от него и да си вземе един реновиран с по-добри хар-ки.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, DarkEdge написа:

Но един модул 2GB DDR3L 1600 ще му подейства мн. добре. Че и едно ssd би помогнало.

Да - и процесорът, дето командва всичко това, направо ще литне :D 

Тоя "тефтер" вече за нищо не става.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да вземеш да четеш ли нам....

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Пешеходецът написа:

Е не е мой.

ако е работил със седмица, ще работи и с десетка
друг е въпроса, как аджеба тва нещо е работило със седмица?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Четох :) . И паметта, и SSD-то са "багажници" за информация. Колкото и по-големи да ги правиш, "колата" като има двигател от сешоар :D , няма да върви по-бързо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, дръндю написа:

ако е работил със седмица, ще работи и с десетка

Не точно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, Пешеходецът написа:

Собственикът не желае друга ОС!

Беднякът ако види как лети с Андроид х86 такова лаптопче, може и да му се прииска. Трбява само да го прекараш да го инсталираш на твоя флашка андроида и да му покажеш какво става.
Е, после ще си е вкарал таралеж в гащите с андроида, но ще върви по-бързо със 120% сигурност.
Що рекламки ще може да си гледа с безплатните приложения от магазина на гугъл, ехеее ... кой като него.
Хората дават по 1000 лв за телефон с андроид, а той може да се уреди гратис. Има и моднати ( хакнати) приложения да си гледа разни работи с тях без пари.
Па като извади флашката, пак си ползва Уин 7.
Кажи му че съм казал да те почерпи половин литър боза за безценния съвет който ще му предадеш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли вариант да позволя да премествам файлове с дълги или невалидни имена, защота искам да си преместя всичко от 1 HDD на друг, но ми дава тази грешка "Името на ... е твърде дълго или невалидно" Някаква подобна грешка беше. Проблемът е, че файловете са доста и някои са с дълги имена, а други имат някакъв символ, като " , () или друг знак. ? До вчера ми даваше да ги прехвърлям, но днес - не ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявай @FoxterBG , че ще питам преди да са Ви отговорили, но мисля, че е кратко.

Може ли някой да ми каже, защото не знам!

Какво се съдържа в този път - Users \ AppData \ Local \ Temp ?

Там в Temp има едни файлове и папки, ама не знам дали да ги изтрия?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване