Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Бюджетна конфигурация за нови игри и още нещо

Препоръчан отговор

http://www.vario.bg/asus-b150-pro-gaming-90mb0pb0-m0eay0
http://www.vario.bg/corsair-vengeance-lpx-dimm-8gb-cmk8gx4m1a2400c16
http://www.vario.bg/intel-core-i5-6600-bx80662i56600
http://www.vario.bg/corsair-cx-series-modular-cx450m-450w-cp-9020101-eu
http://www.vario.bg/fractal-design-define-s-fd-ca-def-s-bk

1 044 лв.

Доколкото разбрах няма да има клок тоест вместо I5-6400 искаш на по-високи честоти?

Както виждаш в бюджета почти се събира най-добрия заключен разбира се може и по-евтиния I5-6500 (50 кинта е разликата тоест влизаш в бюджета).

Искаш хубаво дъно влиза в бюджета. Искаш хубава кутия също влиза в бюджета. Искаш прилично захранване влиза в бюджета.

Щом си имаш хард не виждам никакъв проблем да се вземе всичко по-изискванията ти стига да не си се отказал.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 331
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

преди 7 минути, meleager написа:

Първият вариант, с i5-6500 и видео по-нататък.

Така по-може :) , но ако няма да се взима карта на този етап може да се напънеш до 6600к и евентуално gtx 1060 6gb в бъдеще

Редактирано от Neext (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Окей, какво мислите за предложената последно от Roujin Z конфигурация?

Само като видях процесора и кутията вече се навих. :)

Да поръчвам ли?

Редактирано от meleager (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

i5-6600K 3.5GHz 6MB LGA1151 BOX 
ASRock B150M HDV LGA1151 
8G DDR4 2400 KINGSTON HYPERX FURY 
FD CORE 1500 MICRO ATX BLACK 
CORSAIR VS450 450W ATX EU Version 
DeepCool Water Cooling MAELSTROM 240T 

Обща стойност - 998.55 лв. с ДДС

Само нз дали рамта е две плочки , хард нали каза че имаш?

преди 50 минути, _Alex&Vanko_ написа:

Вярно не съм геймър но с i3 карам вече шеста година!

Ако не се играят игри и с двуядрен на 775 моа да карам ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, Neext написа:

ASRock B150M HDV LGA1151 

Рамът засега може да е една плочка. Нали винаги мога да добавя идентична втора? Имам някакъв стар хард Samsung 7200 Rpm, 250GB. Обаче за водното охлаждане не знам дали ще се оправя. Гледам някакъв клип в момента (ревю на кутията, предложена от Roujin Z), и там ми показват голям резервоар, който явно се купува допълнително. А и нещо не разбирам... нали този процесор си идва с китов вентилатор? Как се инсталира водното тогава? Двете неща не се ли карат?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, meleager написа:

Рамът засега може да е една плочка. Нали винаги мога да добавя идентична втора? Имам някакъв стар хард Samsung 7200 Rpm, 250GB. Обаче за водното охлаждане не знам дали ще се оправя. Гледам някакъв клип в момента (ревю на кутията, предложена от Roujin Z), и там ми показват голям резервоар, който явно се купува допълнително. А и нещо не разбирам... нали този процесор си идва с китов вентилатор? Как се инсталира водното тогава? Двете неща не се ли карат?

Този клип е за съвсем друг вид ''водно'' охлаждане. Поне от това, което погледнах за 20 секунди, защото не ми се занимава с глупости. Процесорите подлежащи на манипулации за повдигане на тяхната честота от серията ''Skylake'' се продават без въздушно охлаждане в комплекта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Neext написа:

ASRock B150M HDV LGA1151 

Ако не се играят игри и с двуядрен на 775 моа да карам ...

Не разбрах само защо отключен процесор е сложен с водно охлаждане на B150 дъно, което дори няма външен clock генератор и на всичкото отгоре хранен с боклук от VS серията?
http://nikem-bg.net/cart/56215p1r54144p1r55266p1r56381p2r52370p1r53059p1rf.html

По-евтиният вариант - http://nikem-bg.net/cart/54300p1r2242p1r52202p1r52370p1r53059p1rf.html

Редактирано от hudyr (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, hudyr написа:

Не разбрах само защо отключен процесор е сложен с водно охлаждане на B150 дъно, което дори няма външен clock генератор и на всичкото отгоре хранен с боклук от VS серията?

Какво очакваш от моя хубавец?:biggrin:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, hudyr написа:

VS серията въобще не е боклук. Отново пишеш за неща, които не си тествал. Би ли бил така добър да си коригираш постовете?! С доказателствен материал. В противен случай директно трий.  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, XECUTIONER написа:

VS серията въобще не е боклук. Отново пишеш за неща, които не си тествал. Би ли бил така добър да си коригираш постовете?! С доказателствен материал. В противен случай директно трий.  

Под сто кинта всичко е компромис за тия ватове. На кой му била по евтина производствената линия не ми се слуша. И не мисля, че има един международен признат сертифициращ орган.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, XECUTIONER написа:

http://www.jonnyguru.com/forums/showthread.php?t=9225

http://www.hardwareinsights.com/wp/corsair-vs450-review/

Гмуркай се.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, _Alex&Vanko_ написа:

Вярно не съм геймър но с i3 карам вече шеста година!

В интерес на истината, аз на другата щайга имам едно Селеронче G1620  за 35 лева на старо и ако ме питаш, няма да го сменя още поне 5 години, щото с едно SSD  е прекрасно. До скоро имах и един P4 със SSD  и си нямаш на представа как се държи. Вярно, клипове в Youtube  до 480p., но все пак процесора купих за 6 лева! Иначе разликата ако отварям браузер или гледам филми, малка. Но това е скъперничество - 6 лева. По-добре 10 за някой двуядрен LGA775  и едно SSD. Повече не му трябва на човек, повярвай ми ;)  

Редактирано от Кико (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, hudyr написа:

'В' чипсет съм ползвал на 1150 сокет и си имаше готови профили за клок предполагам , че и на 1151 е така , а на захранването какво му е да няма за храни 300 ватова карта

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, hudyr написа:

Аха, обаче можеш да се гмурнеш ти, когато имаш възможност да тестваш лично голям брой компоненти. Дори няма да си направя труда да отворя лнковете, които тъй добронамерено си ми предоставил. Ако наистина те интересуват тези неща можеш спокойно да ми пишеш и ще ти демонстрирам директно на какво е способно захранване като VS450.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, XECUTIONER написа:

Аха, обаче можеш да се гмурнеш ти, когато имаш възможност да тестваш лично голям брой компоненти. Дори няма да си направя труда да отворя лнковете, които тъй добронамерено си ми предоставил. Ако наистина те интересуват тези неща можеш спокойно да ми пишеш и ще ти демонстрирам директно на какво е способно захранване като VS450.

Нямам нищо против тебе но нали тук СХ серията на Корсар беше оплюта?

И VS също.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не, мерси. За машини, различни от офисни, VS захранване никога няма да купя/препоръчам. Не и когато машината ще съдържа процесор и видео, които да поддържат постоянен товар.

преди 10 минути, Neext написа:

'В' чипсет съм ползвал на 1150 сокет и си имаше готови профили за клок предполагам , че и на 1151 е така ,

Дъното може да клоква рамта, най-вероятно. Отключен процесор си го клоквай на Z дъно, не е толкова скъпо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, meleager написа:

Така и никой нищо не каза за конфигурацията на Roujin Z...

Аз щИ кажа , поръчвай моята :shock11:

преди 2 минути, hudyr написа:

Не, мерси. За машини, различни от офисни, VS захранване никога няма да купя/препоръчам. Не и когато машината ще съдържа процесор и видео, които да поддържат постоянен товар.

Дъното може да клоква рамта, най-вероятно. Отключен процесор си го клоквай на Z дъно, не е толкова скъпо.

Щом кааш

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз нямам забележки! Наруто сега ми харесва!:)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, XECUTIONER написа:

Способно е само да ти пукне главата,която нищо не вдява.Пълен ташак е!

Щото се събраха баш "разбирачите" начело с цитирания,за да те напраскат с глупости.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, hudyr написа:

най-вероятно

Като не си докосвал такава техника защо си слагаш г*за като си ги мерим

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гледам една малко по-скъпа, но поне за моите очи подобна конфигурация, и ми прави впечатление, че използваното захранване е 600W. Някакъв коментар?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Кюнко написа:

Способно е само да ти пукне главата,която нищо не вдява.Пълен ташак е!

Щото се събраха баш "разбирачите" начело с цитирания,за да те напраскат с глупости.

Ти пък направо се скривай , от където си изпълзял!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...