Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 7 часа, nikssi написа:

Шом смяташ,че лъжливата информация не е фейк ОК !

преди 53 минути, Методи Дамянов написа:

Авторът на материала е Глен Грийнуолд. Ако и той е "фейкомет"... мале-мале... Фейкомети пращат ведомствени медии, като Washington Post.

Вече всеки си плямпа за"фейкомети" както и когато му е удобно :)

Добре, ще се съглася че има "догадки" . Това автоматично обаче означава че никой не лъже. КАкто споменах за путинските фейкове, там имаме тотална измислиц  която МОЖЕ да се провери и то много по ЛЕСНО. - примерно публикувана статия за прието решение на ЕП. Влзиаш в сайта на ЕП, ровиш стенограмите - няма такова прето решение от ЕП.

Или влизаш в официалните сайтове на правителствата и президентствата и виждаш че нещо което са писали РИА, ТАСС и др го няма ама въобще като изказване на Меркел или "ОБонго".

Това са фейкове приятели :) Докато търсите сламката /Че и за ИРак отново / гредата ще ви избоде очите барабар с главата :)

преди 53 минути, Методи Дамянов написа:

Както и да е. Предстои да видим какво ще стане.

Именно. Затова споменах за Тръмп че каза до няколко дни ще даде нови изявления или подробности.

До тогава четем само пропаганда и спекулации като вашите. Хем няма факти, но се изписаха  тонове за невинните хакери  . :)

пп

Един жокер ще ви дам ... замислете се за друга гледна точка/решение - защо невинните хакери използвани от РФ и самия гениален Пу лично, не помогнат в разследването КОЙ е прчинил хакерските атаки ? а бълват тонове статии на "експерти" как всички други може да са , но не и ние "

Ситуацията с тези ваши статии е същата както със сваления малайзийски боинг - РФ и ВКС от 1-я ден избълвака тонове оправдания /и лъжи/  как "всички други може да са го свалили, но не и ние" :)

Редактирано от miro20 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Четох някъде,не си спомням медията,че "Русия нарушава дългогодишните традиции ,между двете страни, за екстрадиция"..Всъщност такива.."совалки" от дипломати м/у двете страни никога не е преставало..сега се вдигна повече шум...заради ситуацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно ново интервю на републиканеца Адам Шиф

http://abcnews.go.com/Politics/schiff-warns-vigorous-response-congress-trump-reverses-russia/story?id=44486063

Очевидно се заформя единна позиция и на демократите и републиканците както за хакерсктие атаки, така и за ожесточаване и разширяване на санкциите срещу РФ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност ми е по-интересно,какво ще публикува Тръмп,по повод хакерските атаки..Иначе...какво да очаквам от демократ,свързан със службите за националната сигурност-няма да тръгне да ги плюе,дори да бъркат....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

До тогава четем само пропаганда и спекулации като вашите.

Лично аз прекъсвам, каквато и да е комуникация с теб, пич. Надявам се да има опция да ти се крият мненията. Преди се чудех що пък толкова те "хранят" и даже те съжалих, но вече съм убеден, че са прави. Извинявам им се.

П.С. Странно, няма такава възможност: за криене на мненията. Това е тъпо.

Чакам да видя пропагандата от моя страна.

Редактирано от Методи Дамянов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ау колко сме чувствителни.

Това което казах е в множествено число.

Това което виждам, и цитирани статии и т.н. ,да се повторя, е изцяло в стил "това може да е всеки друг, но не сме ние" /руснаците/.

Конкретно към теб казаното дори бе съгласие - с "именно".

Но пък който иска да си намери причина за нещо, винаги ще си намери :)  или измисли. Това не е мой проблем.

Редактирано от miro20 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, NIKISHARK написа:

Четох някъде,не си спомням медията,че "Русия нарушава дългогодишните традиции ,между двете страни, за екстрадиция"..Всъщност такива.."совалки" от дипломати м/у двете страни никога не е преставало..сега се вдигна повече шум...заради ситуацията.

Вдига се шум, щото краварите и лакейте им като тукашния, са изненадани. А Путин навря черния мангал, в на кучето задния край. Като буквално им каза, няма президентска администрация на Обама. Че дори и поздравление за Коледа, не получи Обама. Получи го Тръмп. Чакаме новият президент и тогава ще видим. То и за това, Тръмп се възхити на Путин. а разни 100 килограмови смешници, се чудят какво да лъжат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 2 часа, miro20 написа:

ау колко сме чувствителни.

Мали кой го рече тва- мистър обиден, вечно ощипаната госпожица!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Объркан съм. Хакери, избори... Нали такива неща не можеха да станат?! :D :) Изглежда бедните и традиционно технически неграмотни американци са се оказали неспособни да си оправят системите за повече от десет години.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Spoiler
преди 18 минути, язе написа:

Мали кой го рече тва- мистър обиден, вечно ощипаната госпожица!

Айде бе :)  я виж тоя с тиквата как се е филмирал и всеки път ме обижда с цел да му обърна внимание.... Ама уви ... :)

Предстви си на Методи или друг от вас да се сипе толкова тонове беззъба помия и заяжданици, ако бях "ощипана госпожица" трябваше да рева по цял ден :):laughing4:

Няма как да стане, щото и на теб май съм ти го казвал на други места - мога да се засегна или обидя само от мнението на хора които уважавам. Но те пък не говорят с празни приказки и гаменщини :)

От Англия също са обезпокоени от руската активност по вербуване, редом с опитите на крайни ислямисти

http://www.bbc.com/russian/features-38486941?ocid=socialflow_facebook

преди 6 минути, Melmak ® написа:

Хакери, избори... Нали такива неща не можеха да станат?! 

Не е хакната избирателната система, а "човешкия фактор" ако може така да се каже.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, miro20 написа:

Не е хакната избирателната система, а "човешкия фактор" ако може така да се каже.

Путин им е открил ахилесовата пета значи. Виж значи какви работи им се случили на мериканците докато си мислят че в Русия живеят само примати !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Миро, само аз имам бая предупреждения,които са за едно и също- "обиди и вулгарни думи"... Никак не е трудно да се сетя, кой е докладчика. Та недей да разправяш, че не ревеш.;)

преди 9 минути, miro20 написа:

Начи хамериканците се оказаха "вери бад матириъл"...

Редактирано от язе (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, BMW Маниак написа:

докато си мислят че в Русия живеят само примати !!!

Светът отдавна е едно глобално село. Примати никъде няма. Друг е въпроса за системите, режимите  и икономиките в които живеят хората.

Това че един ползва нож за рязане на салата, друг за убиване, както и демократичните принципи се позлват един път от цивилизовани хора за добър живот, докато други позлват същите системи за дестабилизация, за крадене, точене и провокации ... е проблем не на системата /хакнатата/ а на хората.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, miro20 написа:

и икономиките в които живеят хората.

Като каза икономиките! Колко им е борча на САЩ с днешна дата и в какво съотношение е спрямо Русия че на кредит и аз съм доста ларж ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, язе написа:

имам бая предупреждения,които са за едно и също- "обиди и вулгарни думи"...

И защо не се замислиш защо са били тези предупреждения ? Гордееш ли се , какво ? :laughing4:

току-що, BMW Маниак написа:

Като каза икономиките! Колко им е борча на САЩ с днешна дата и в какво съотношение е спрямо Русия че на кредит и аз съм доста ларж ...

тази тема сме я дъвкали мисля... въпроса бе колко от БВП е това, и много още др фактори...

Да, много интересно ми е да сравниш САЩ и РФ.

Давай, няма лошо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 3 минути, miro20 написа:

И защо не се замислиш защо са били тези предупреждения ? Гордееш ли се , какво ? :laughing4:

Не,просто подкрепям твърденията си за ревльото на форума с факти.;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, фактите са че не се замисляш защо са тези предупреждения :) че и ревеш за това :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, miro20 написа:

тази тема сме я дъвкали мисля... въпроса бе колко от БВП е това, и много още др фактори...

Не ве, само си мисля един ден да не се окаже че икономиката им се е крепяла на борчове както "комунистическа България"  45 години я крепял Бай Тошо с борчове според теб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 11 минути, miro20 написа:

Да, фактите са че не се замисляш защо са тези предупреждения :) че и ревеш за това :)

Да ти го кажа иначе... мен и да ме няма в този форум, пак ти ще си обидения. Това, че си ми сложил пръста на принципа "прееби другарче",не ти носи никакви дивиденти- напротив! Всеки има върху какво да се замисля, но не всеки има с какво.  :)

п.п. И стига си го дъвкал тва БВП, че вече баш икономистите взеха да не го имат за сериозен показател...

Редактирано от язе (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Spoiler

Spoiler

преди 1 минута, язе написа:

Това, че си ми сложил пръста на принципа "прееби другарче",

Ма ти сериозно ли си мислиш това като такъв принцип ? А не че си спамер гамен с вулгарни изрази и псувни, за което си наказван  ??? И не само това, ами си мислиш че и съм "обиден" ???  :laughing4:

Това са си твои проблеми , приятелю. Не мои.

преди 7 минути, BMW Маниак написа:

един ден да не се окаже че икономиката им

Мисля има доста сериозни и експертни анализи за това. Предполагам не смяташ да откриваш топлата вода... а ... сетих се.. или си видял нещо ново по ТВ АЛф ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, miro20 написа:

Мисля има доста сериозни и експертни анализи за това. Предполагам не смяташ да откриваш топлата вода... а ... сетих се.. или си видял нещо ново по ТВ АЛф ?

Защо си толкова пестелив в цитатите де ги вадиш от контекста ?
п.п. Да не ти се карат шефовете де разпространяваш чужда "пропаганда" ?

Редактирано от BMW Маниак (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Melmak ® написа:

Объркан съм. Хакери, избори... Нали такива неща не можеха да станат?! :D :) Изглежда бедните и традиционно технически неграмотни американци са се оказали неспособни да си оправят системите за повече от десет години.

Те знаят само как да нападат. А и нали казват, че е далеч по-лесно да превземеш една система, отколкото да я заащитиш. Иначе мейнстрийм медиите не се занимават, както с извадените неща от "Уикилийкс", нито пък с хакнатата поща на Сурков , които бяха не по-малко скандални от тези на Подеста, но всички ги предполагаха... както и за Килъри всъщност, де. За медиите тея неща не съществуват. Сакън да не им спре кранчето.

А и всъщност... какво ли значение има? Нещо стана ли след публикуването на "Панама Пейпърс"? След разкритията на Челси Манинг? А, да, вкараха го в затвора. След разкритията на Сноудън? Единствено VPN доставчиците и ProtonMail го усетиха. И Tor. Кучетата си лаят, ли лаят... Сега ще го отнесе пак обикновения руснак, пък онея в Кремъл ще продължат да се тъпчат с черен хайвер.

Редактирано от Методи Дамянов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам кой какви "опорки" следва , но за "изоставането" както дадох по назад :

Цитат

Прочети мнението на един многоуважаван академик - Юрий Рижов, и заповядай пак

http://www.mk.ru/science/2016/12/25/akademik-yuriy-ryzhov-rossiya-stoit-na-poroge-zhutkogo-krakha.html

От любима комсомолска руска медия и още по стар руснак-академик.

И да те насоча че е дълго , а тук много са на принципа чукча не читатель, чукча писатель,  та.... виж тази част от цялото интервю на академика  :

Spoiler

— Вы говорите, что Данилов действовал официально, от имени Красноярского технического университета. Разве не то же самое делают наши двигателисты из Химок, изготавливая и продавая в США наши уникальные космические двигатели?

— Подождите, вы что, ищете логику во всем этом?

— Конечно!

— Бесполезно! Я вам так скажу: в нашей стране нет ничего, что было бы интересно потенциальному врагу. Кроме, может быть, каких-то стратегических возможных планов. Но в области технологий и науки — точно нет.

— Ну, вы, наверное, не совсем тут правы: на последнем МАКСе (Международном авиакосмическом салоне в Жуковском) были заключены договоры на покупку наших «Суперджетов».

— Это все чушь. Этот проект был заложен еще в 80-х годах, а реализация затянулась аж до нашего времени. Вот пишут, что заключен контракт на сто штук, на несколько лет врастяжку… Спрашивается: рынок внутренний здесь есть — купят его какие-нибудь наши авиакомпании? Нет таких компаний.

— Почему не купят?

— Когда я увидел его впервые, спросил: «Это что, среднемагистральный лайнер?» — «Да». — «Он может сесть на любой наш более-менее приличный аэродром?» — «Да». Так вот, я говорю, что нельзя вешать двигатель под крылом, когда нижняя кромка входного устройства находится в 50 см от полосы, — любая кочка, и она отлетит! Ударится и отлетит. Поэтому он безопасен только на хороших полосах, которых у нас не очень много. Это во-первых. Во-вторых, самолет не удовлетворяет компании по системе гарантированного обслуживания — они лучше возьмут в лизинг подержанный «Боинг» или «Эрбас». Все ведущие наши авиакомпании на них летают. В-третьих, «Суперджет» отстал технологически — слишком долго делался… В-четвертых, у него все комплектующие — заграничные: от двигателей до электроники. Как-то я был в ЦАГИ, и там мне показали прекрасное немецкое оборудование для испытания панелей самолета «Суперджет» на усталость (когда деталь подвергается сильной вибрации). Смотрю, углепластиковую панель трясут. Я обрадовался, говорю Чернышову (гендиректор ЦАГИ. — Н.В.): «Это что, панель нашего, хотьковского производства?» «Да нет, — говорит, — Голландия». А я-то думал, что хотя бы за форму аппарата мы отвечаем, ведь аэродинамика у нас в Союзе была самая лучшая…

В Жуковском заключили договора на сто машин «Суперджет» с поставкой в течение двух-трех лет (быстрее их не сделаешь при наших условиях производства). Но ведь не надо забывать, что у лайнера есть иностранные конкуренты, не обязательно даже американские или европейские — бразильские и канадские. Их компании производят самолеты десятками, если не сотнями в год, и за ними во всем мире стоит очередь. Я уже не говорю о «Боинге» и «Эрбасе», которые производят большие дальнемагистральные самолеты. Они «штампуют» их по 300 машин (!) в год. И какие есть шансы после этого у нашего несчастного «Суперджета»?..

Я, будучи послом во Франции, боролся, чтобы вместе с «Эрбасом» делали огромный лайнер А-380. Проект закладывался в середине 90-х годов. Мы добивались, чтобы нам поручили делать большие панели крыла. У нас тогда были большие прессы, позволявшие штамповать их очень точно. Но не удалось мне, к сожалению, договориться, французы обошлись без нашей помощи. Они его сделали. Я успел увидеть его в воздухе еще до своего отъезда, в 1999 году. Наша же авиационная промышленность, увы, умерла необратимо — это я вам гарантирую.

«Ответ простой: не возвращайтесь!»

— Какой выход вы предлагаете из сложившейся крайне тяжелой ситуации?

— Никакого! Технология отстала еще с начала 70-х годов, когда резко упали ассигнования на НИОКРы, даже в оборонной промышленности.

— Что послужило причиной тому?

— Отставание!

— К вам как депутату Верховного Совета СССР и вопрос: почему возникло отставание?

— Я пришел в ВС СССР, когда уже все умерло, до этого был ректором МАИ и состоял в Академии наук СССР. Но я скажу, почему отстали. Во-первых, мы недооценили «вражескую» науку кибернетику, потому очень быстро откатились назад в микроэлектронике, в информационных системах. БЭСМ-6 (Большая электронная счетная машина. — Н.В.) существовала в стране с 1950 года, но только в двух экземплярах и была загружена исключительно расчетами для ядерщиков. Она была ламповой, но когда перешли на полупроводниковые схемы, тут мы уже деградировали шаг за шагом. И это при том, что наш академик, нобелевский лауреат Жорес Алферов стоял у истоков развития полупроводников. «Вот, — говорит он мне на одной из встреч лет десять назад, показывая гаджет «Нокиа», — это — я». Я отвечаю: «Знаю, что без твоих открытий 30-летней давности здесь не обошлось. Только у меня один вопрос: почему здесь написано «Нокиа», а не «Жорес»?..»

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 52 минути, Phused написа:

Кратък коментар за "опорките" на някои либералодемократи

https://klibr.blogspot.bg/2017/01/Kucat-vi-oporkite.html

Какви са тези линкове към материали анонимки .Да не би да се самоцитираш като мистериозния ВВ . Или ти е някакъв шеф захранващ те с боклуци които да постваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...