Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Купихме бойлер Аристон с монтаж .След монтажа започна теча.Обадихме се на техниците и те решиха ,че бойлера е дефектен. Смениха го с нов.Пак протече и така го оставиха.Някой да знае какъв е проблема? Явно не е в бойлера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами явно възвратния клапан е за смяна! Особено ако се ползва стар! Или по някакви причини прегрява бойлера.

Други причини няма!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От клапана ли тече или от бойлера? Клапанът комплект с бойлера ли беше?

Измерете налягането във водопровода. Може по някаква причина ВиК да подават по-високо, макар и временно. Особемно ако живеете на ниско.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Дефекта", ако е само капе по време на загряване, не е дефект това се води нормална функция, ако направо си тече, може по време на нормалната му дейност, в клапана може да е попаднала песъчинка, или парченце ръжда и  да не прилепва в уплътнението. Благодарете на доставчика си на вода за качеството. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пред всеки бойлер преди да се монтира се поставя следната арматура.1/. Спирателен кран ,1/ възвратен кран, който не позволява топлата вода да изтича при спиране на водата  в мрежата и 3/ предпазен клапан, който ако налягането в бойлера се повиши  повече от 7 атмосфери да изпусне и да не позволи бойлера да се пръсне ,Понякога при повишено налягане в мрежата от предпазния кран може да започне да капе, което в се счита за нормално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Toni Kostova написа:

Купихме бойлер Аристон с монтаж .След монтажа започна теча.Обадихме се на техниците и те решиха ,че бойлера е дефектен. Смениха го с нов.Пак протече и така го оставиха.Някой да знае какъв е проблема? Явно не е в бойлера.

Откъде тече? От бойлера или от клапана.Ако е от клапана, защо е сменен бойлера? Звучи налудничево.И що за "техници" тогава са тия?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щото предпазния клапан за повишено налягане може да е на самия бойлер. Примерно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, bigiadri написа:

възвратен кран, който не позволява топлата вода да изтича при спиране на водата  в мрежата и 3/ предпазен клапан, който ако налягането в бойлера се повиши  повече от 7 атмосфери да изпусне и да не позволи бойлера да се пръсне

Сега се слага един комбиниран паровъздушен-невъзвратен клапан.

преди 2 минути, Silvering написа:

Щото предпазния клапан за повишено налягане може да е на самия бойлер. Примерно.

Не може.Няма такива театри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ма честно ли няма? Тия европеици мн назаде явно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Silvering написа:

Ма честно ли няма? Тия европеици мн назаде явно

Съвсем честно няма.А и какво да има, когато налягането е в тръбите.Къде да бъде този клапан на бойлера?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И моя клапан тече. Три клапана смених и все си капят. Сега съм му нанизал едно мъркуче, което отвежда водата в една 5л. кутия от сладолед. От там пият вода котките и веднъж в седмицата изливам кутията.

Стария бойлер нямаше такива течове от клапана. Мисля, че качество нямат или клапана на стария ми бойлер е бил задръстен с котлен камък.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, nikolela написа:

Стария бойлер нямаше такива течове от клапана. Мисля, че качество нямат или клапана на стария ми бойлер е бил задръстен с котлен камък

Старите бойлери имаха отделен паровъздушен и отделен невъзвратен клапан.Сегашните комбинирани са с десетки пъти по-ниско качество.

Все пак, паровъздушния клапан при Т 70* е добре, или по-скоро допустимо да изпусне малко вода, за да не се вдига налягането.

Редактирано от badr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, badr написа:

Старите бойлери имаха отделен паровъздушен и отделен невъзвратен клапан.Сегашните комбинирани са с десетки пъти по-ниско качество.

Все пак, паровъздушния клапан при Т 70* е добре, или по-скоро допустимо да изпусне малко вода, за да не се вдига налягането.

Не са с ниско качество, а така се правят. Целта е при най-малкия проблем да се изпусне налягането. Сегашните бойлери не са такива тучове като старите. Освен това вече се използват и меки връзки и маркучи, а не тръби. Нещата доста се промениха.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, sliderum написа:

"Дефекта", ако е само капе по време на загряване, не е дефект това се води нормална функция, ако направо си тече, може по време на нормалната му дейност, в клапана може да е попаднала песъчинка, или парченце ръжда и  да не прилепва в уплътнението. Благодарете на доставчика си на вода за качеството. 

Ами не съм сигурен.Точно дефектен възвратен клапан е.В предния апартамент,а сега и в този сменям клапан.Не течеше,ами подлизваше.Вече няма проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Емил Костов написа:

Не са с ниско качество, а така се правят

С ниско качество са.Не се поврежда паровъздушната, а невъзвратната част и връщат топла вода в мрежата, като по този начин увеличават и разхода на енергия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, badr написа:

С ниско качество са.Не се поврежда паровъздушната, а невъзвратната част и връщат топла вода в мрежата, като по този начин увеличават и разхода на енергия.

Ами сменяш го. Евтин е. Така се правят нещата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, bojoviki написа:

Ами не съм сигурен.Точно дефектен възвратен клапан е.В предния апартамент,а сега и в този сменям клапан.Не течеше,ами подлизваше.Вече няма проблем.

Колега, като ме четеш и цитираш, разбра ли какво съм написал?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, sliderum написа:

Колега, като ме четеш и цитираш, разбра ли какво съм написал?

Ами ако съм те разбрал,казваш,че дефекта не бил дефект ако при загряване капе.За мен е дефект и съм го отстранявал като сменя възвратния клапан.Това е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нищо не е ясно за момента, не е споменато най-важното, клапанът ли тече или самия бойлер. Щом техниците са сменяли веднъж самия бойлер, определено е имало причина за това. От предпазния клапан е повече от нормално да тече. Даже ако се монтира в кухня или хол, се свързва маркуче към въпросния клапан за да отвежда водата където трябва, а не да тече по пода. Този клапан е най-вече защита за емайла, и не е хубаво да се заменя с такъв издържащ по-високо налягане. Водосъдържателя издържа най-често над 16 бара, тогава фланеца се деформира и изпуска налягането, но въпросния клапан сработва на 8, това е така за да не се появяват деформации по водосъдържателя. Особено ако водосъдържателят е емайлиран, най-малките разширения напукват емайла, получава се корозия и след време бойлерът протича и е за боклука. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, barbuncela написа:

Ами явно възвратния клапан е за смяна! Особено ако се ползва стар! Или по някакви причини прегрява бойлера.

Други причини няма!

Всичко е ново

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Toni Kostova написа:

Всичко е ново

Нямам идея тогава! Възвратен клапан протича от прекомерно загряване на бойлера или ако е дефектен...Да не би случайно да е сложен на изхода на топлата вода, а не на входа на студената, където му е мястото?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бойлерите се продават масово с монтиран възвратен клапан ,клапана ако прокапва е нормално .Ако клапана се подмени отпада гаранцията ,освен ако не е подменен от сервизен техник и не е описано в гаранционната карта.Има различни видове клапани ,моя оригинално беше пласмасов ,пълна глупост от страна на Елдом.В последствие разбрах ,че тази практика е забранена и вече слагат метални от цам .След като ми изтече гаранцията отидох при гаранционния сервиз и си купих от тях метален клапан и подмених пластмасовия .Както са ви казали по-горе  е нормално леко да прокапва ,отстрани на клапана има лостче за изпускане ,пробвайте да изпуснете малко вода може да има някоя песъчинка ,която пречи да се затвори напълно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Иво Димов написа:

Има различни видове клапани ,моя оригинално беше пласмасов ,пълна глупост от страна на Елдом

същата работа е у дома, ама имам от старите предпазни клапани дето е монтиран на водопровода след възвратен клапан и съм доволен от това положение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ако ти е изтекла гаранцията го махай ,нов струва 10 кинта ,проблема ,че тия пластмасовите са голяма хуйня ......развиват се само с чешмеджийски ключ .И като знаем повечето бойлери как са натикани на едно много удобно за работа място :) ...........С раздвижния ключ тая пласмаса кът се заобли .............няма махане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, Иво Димов написа:

Ами ако ти е изтекла гаранцията го махай ,нов струва 10 кинта ,проблема ,че тия пластмасовите са голяма хуйня ......развиват се само с чешмеджийски ключ .И като знаем повечето бойлери как са натикани на едно много удобно за работа място :) ...........С раздвижния ключ тая пласмаса кът се заобли .............няма махане.

Аристон вървят с месингови. Не са като българските боклуци, с пластмасови клапани. За свалянето, много лесно се свалят, били те счупени или заоблени, просто им трябва нагряване, или да се срежат с поялник. Не е нещо сложно, но си е излишна разправия. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване