Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Поради големия интерес и огромното съжаление, че вече я няма предната дискусия, по темата за формата на Земята, си позволих, да отворя подобна, в подходящия за целта подраздел, на форума :)

Редактирано от Ma_ri (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, Ma_ri написа:

Поради големия интерес и огромното съжаление, че вече я няма предната дискусия, по темата за формата на Земята, си позволих, да отворя подобна, в подходящия за целта подраздел, на форума :)

Може би темата трябваше да се премести в подходящия подраздел. Толкова "ценна" информация се загуби.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Земята е като чиния пълна с океанска вода.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Квадратна....:panicbutton:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Формата на Земята, е каквато успеем да си представим за себе си, или да договорим, за общо ползуване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Ma_ri написа:

Мислех, че съм единствения "затъжил" се за темата, толкова много "безценна" информация "затрита" с едно щракване.

Илюмината затрил темата веднага да си признава, за да бъде порицан публично;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От 9gag днес

Цитат

Never seen any of antivax people in real life, also never seen flatearthers. Where all of them live? murica?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Земята е тетраедър, който се върти около оста си, а ние, хората живеем върху горната плоскост и не виждаме какво има под нея, затова си мислим, че земята е плоска.  :girl-minion:

220px-Tetrahedron.gif

Или както казваше един мой колега: "Земята се върти, а ние, шашкъните не падаме".

:lol6:

П.П. Не съм посещавала премахнатата тема, за което съжалявам.

Сигурно съм пропуснала много интересни дискусии.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И пак се смръзвам. Добре, че поне вие се шегувате, че в предишната тема беше страшно. БРАВО на този, който я е изтрил.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според Martin Behaim е  кълбо. Още през 1492 година.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тая тема съвпадение ли е с тая новина или ? :Dhttps://www.vesti.bg/tehnologii/nauka-i-tehnika/ryst-na-viarvashtite-che-zemiata-e-ploska-zaradi-youtube-6092164

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според Тери Пратчет Земята е диск върху гигантска костенурка върху 4 слона,модератора  изтрил предишната тема да се порицае публично

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, acnekt написа:

Според Martin Behaim е  кълбо. Още през 1492 година.

Поразрови се малко в интернет и ще се изплашиш сериозно. Ще видиш как Земята е плоска, как то НАСА ни лъжат 500 години и че всичко е една конспирация. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Julius Decimus написа:

Тая тема съвпадение ли е с тая новина или ? :Dhttps://www.vesti.bg/tehnologii/nauka-i-tehnika/ryst-na-viarvashtite-che-zemiata-e-ploska-zaradi-youtube-6092164

Ай стига налива вода в мелницата на Данте пък и ти

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, petie1 написа:

Според Тери Пратчет Земята е диск върху гигантска костенурка върху 4 слона,модератора  изтрил предишната тема да се порицае публично

След неграмотността, която цари в момента и се вижда даже и в този форум Земята може да е всичко. Не визирам лично хора, но който иска може да провери какво се говореше преди 10 години и какво се говори сега.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Емил Костов написа:

Поразрови се малко в интернет и ще се изплашиш сериозно. Ще видиш как Земята е плоска, как то НАСА ни лъжат 500 години и че всичко е една конспирация. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Емил Костов написа:

Аз що си мисля че НАСА е на 60 години и е основана отВернер фон Браун

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, petie1 написа:

И защо е създадена?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, petie1 написа:

Чакай да се включат откачалките от предишната тема и ще видиш сам. Наричам ги откачалки директно.

преди 3 минути, acnekt написа:

Чакай да се включат откачалките от предишната тема и ще видиш сам. Наричам ги откачалки директно.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Емил Костов написа:

След неграмотността, която цари в момента и се вижда даже и в този форум Земята може да е всичко. Не визирам лично хора, но който иска може да провери какво се говореше преди 10 години и какво се говори сега.

Аз лично мисля че Земята не е точно кълбо а е така наречения геоид

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, petie1 написа:

Аз лично мисля че Земята не е точно кълбо а е така наречения геоид

Е не е кълбо или сфера, защото е притъпена към полюсите. Но е прието да се нарича сфера или кълбо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, acnekt написа:

И защо е създадена?

Мисля че заради тестването на ракети а по късно се превръща в това което е днес

преди 2 минути, Емил Костов написа:

Е не е кълбо или сфера, защото е притъпена към полюсите. Но е прието да се нарича сфера или кълбо.

Ами аз нали казах че не е кълбо а геоид,даже имам хипотеза която може да обясни защо се бъркаме че е плоска

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, petie1 написа:

Ами аз нали казах че не е кълбо а геоид,даже имам хипотеза която може да обясни защо се бъркаме че е плоска

Аз не се бъркам, защото знам за околосветското пътуване на Магелан през 1519 година.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, petie1 написа:

никой не се бърка, че е плоска. Това за хора с промити мозъци или хора дето не мислят. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване