Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 6 часа, Реджеп Иведик написа:

Като си на земята няма значение, щото разстоянието е малко, затова ти изглежда плоска, каквато си е в действителност. Обаче ако недай Боже излетиш с ракета в космоса, понеже очите ти са кръгли, а разстоянието от което наблюдаваш е голямо, започваш да виждаш нещата изкривени според формата на окото и затова плоската земя изглежда кръгла.

Чисто логически

Малко по сложни са нещата, според принципа на Галилей. Земята се движи и не се движи. Върти се и не се върти. Кръгла е и е плоска.

Ако кажем, че земята се движи по някакъв начин, това не е обективната истина а е модел, който хората създават за да си обяснят астрономическите, а може и други явления, част от които си посочил. Ако кажем, че земята не се движи, а небето се върти около нея, тогава същите неща си ги обясняваме по друг начин. Включително и явленията, които си посочил.

Няма драма. Драмата е в главите на хората.

Защо в главите? Не може ли в коремите? В слънчевия сплит, например?

преди 7 часа, acnekt написа:

Кориолисова сила или кориолисов ефект не си ли чувала? Или закон на Бер? Махалото на Фуко? Все неща, които всеки един човек може да забележи и сам да се убеди, че Земята се движи и се върти.

Река Дунав,  примерно, защо не се движи по права линия, а слиза долу при нас в България? След като Земята не се върти?

Чувала съм, но понякога ми се струват погрешни заключенията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Гретел написа:

Защо в главите? Не може ли в коремите? В слънчевия сплит, например?

Да, джапанките май си мислят, че е в коремите. Може и да са прави. Японска им работа. Сички наопаки, те на терсене

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де ако Земята е плосла защо има планини низини долини? Аз такава тепсия още не съм виждал...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, petie1 написа:

Добре де ако Земята е плосла защо има планини низини долини? Аз такава тепсия още не съм виждал...

А такова кълбо виждал ли си ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Реджеп Иведик написа:

А такова кълбо виждал ли си ?

Да викат му таралеж....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 25.02.2019 г. в 1:16, A.com написа:

Само да попитам, "Flat Earth дискусия" беше ли добавено в името на темата, след като споменах, че няма Flat Earth и затова няма и плосконетяни, пишещи в темата? Питам, за да знам дали това са вълшебните думички.

И нещо по темата. Това е видео, на което се вижда как МКС преминава на фона на Луната:

На едно друго място, едни видни плосконетяни бяха заявили, че поне се е потвърдила формата на МКС. Оставям на страна твърденито на същите тези видни плосконетяни, че МКС въобще не съществува. Очевидното противорениче в твърденията им е очевадно, но това няма никакво значение за тях.

====================================================================================================

Цитат

Пичага,ти ли снима с фотоапарата или МКС си е направила селфи? Ама Бисер ви го начука  както трябва на всички! Все пак няма нищо лошо да си вярвате на Дядо Мраз или на приказки от 1001нощ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, патарока написа:

Пичага,ти ли снима с фотоапарата или МКС си е направила селфи? Ама Бисер ви го начука както трябва на всички! Все пак няма нищо лошо да си вярвате на Дядо Мраз или на приказки от 1001нощ.

Простотията не ходи по животните. Ходи по хората. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 57 минути, патарока написа:

И как аджеба ни го е начукал?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На Бисер главата само бисери ражда, от девет кладенеца вода носи и се мътна, тръгнал да ни учи на наука, ама толкова му е тъмна Индия тази наука, че се излага като кифладжия. Цялата му наука е копи/пейст и нескопосани преводи от други пишман учени, ще му трябва доста по-голям чук та да ни го начука, защото със знания не му се удава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, petie1 написа:

И как аджеба ни го е начукал?

"Начукал" е образно казано,или по точно вкарал ви е в главите друга гледна точка! Всеки си има виждане(мироглед) за това какво и как става покрай нас! Аз например вярвам в безсмъртието-в смисъл че не вярвам че някога ще умра!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, патарока написа:

"Начукал" е образно казано,или по точно вкарал ви е в главите друга гледна точка!

Ние от бисер за първи път разбрахме за тази гледна точка. :D

Я гледай до къде води вярата.

Ако си чел "Контакт" от Карл Сейгън може и да се сетиш за един разговор от книгата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, патарока написа:

"Начукал" е образно казано,или по точно вкарал ви е в главите друга гледна точка! Всеки си има виждане(мироглед) за това какво и как става покрай нас! Аз например вярвам в безсмъртието-в смисъл че не вярвам че някога ще умра!

Еми нищо не ми е вкарал вярвам на очите и ушите си  и учените.. Вие плосконетяните дайте поне едно доказателство за вашата теория а не само анимации... Доказателство да идва от опит повторен от поне от десет човека а не само ала бала 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 13.04.2019 г. в 18:00, A.com написа:

Я гледай до къде води вярата.

Това за вярата е вярно,но важи за всички! Другото което мога да споделя е че през цялото време се шегувах! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 13.04.2019 г. в 14:56, патарока написа:

Аз например вярвам в безсмъртието-в смисъл че не вярвам че някога ще умра!

Че кой вярва. Освен това никой не вярва, че някога е бил нероден. Обаче това е краен възглед. Никой не знае какъв е светът преди да се роди и след като умре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То ти махни ама ако наистина станем безсмъртни? Леле че скука ще настане

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, petie1 написа:

То ти махни ама ако наистина станем безсмъртни? Леле че скука ще настане

Друго имам предвид. Виждаш бебе се ражда, човек умира. Нямаше го има го. Имаше го няма го. А светът си е същия. И си мислиш, че като се родиш се появяваш, а като умреш изчезваш.

Но, има едно НО

Ти гледаш, как хора се раждат и умират, а света си остава същия, с изключение на имането на родения и нямането на умрелия.

Обаче опита учи и друго. Ако ставаше с гледане, кучето щеше да е най добрия касапин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Реджеп Иведик написа:

Друго имам предвид. Виждаш бебе се ражда, човек умира. Нямаше го има го. Имаше го няма го. А светът си е същия. И си мислиш, че като се родиш се появяваш, а като умреш изчезваш.

Но, има едно НО

Ти гледаш, как хора се раждат и умират, а света си остава същия, с изключение на имането на родения и нямането на умрелия.

Обаче опита учи и друго. Ако ставаше с гледане, кучето щеше да е най добрия касапин.

Именно затова ще е скука

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм един от хората,които не.вярват  нито на плоско мислещите,нито на кълбовидните.Който е следил предишната тема,знае че лично съм правил правил и качвал снимки,направени над морската повърхност на далечни обекти.Исках да докажа че земята е кълбо,но снимките ми показваха точно обратното.От известно време  забелязах друг странен факт,който ми е направил впечатление.Аз живея в Испания.Тук размера на луната и слънцето,наблюдавани с просто око,не е такъв какъвто съм ги запомнил.Те ми изглеждат значително по-големи.Аз си мислех,че има някаква зрителна измама или поради факта,че доста години съм в Испания,просто се заблуждавам.Да но наскоро бях за няколко седмици в България и там ми изглеждаха малки,в сранение с размера който много години съм свикнал да ги виждам.Говоря за една разлика с около 20%..От поне половин година,започнах да питам чужденци,които са от по северни страни и които живеят тук.Отговорът на всички е,че действително виждат увеличено,както слънцето,така и луната.Включително по изгрев и залез са големи по размер.Знам как сега някой ще започне да ми обяснява,че съм се объркал,че не виждам,че не можело да бъде така,други пък ще намерят повод да започнат да се бъзикат.Нека си пишат ,аз просто разказах за още едно мое наблюдение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм този факт дали не е свързан с географията нещо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, petie1 написа:

Хм този факт дали не е свързан с географията нещо?

Да,свързва се с това че се намирам по на юг,т.е. по близко до екватора.Питал съм Руснаци,чиито страни са по на север от България.Те също са много учудени от този факт..Ще ми се някой който живее в друга по южна страна да потвърди това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Димитър 59 написа:

Да,свързва се с това че се намирам по на юг,т.е. по близко до екватора.Питал съм Руснаци,чиито страни са по на север от България.Те също са много учудени от този факт..Ще ми се някой който живее в друга по южна страна да потвърди това.

Ами ето го отговора по близо до Екватора си та  всичко е точно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Димитър 59 написа:

Аз съм един от хората,които не.вярват  нито на плоско мислещите,нито на кълбовидните.Който е следил предишната тема,знае че лично съм правил правил и качвал снимки,направени над морската повърхност на далечни обекти.Исках да докажа че земята е кълбо,но снимките ми показваха точно обратното.От известно време  забелязах друг странен факт,който ми е направил впечатление.Аз живея в Испания.Тук размера на луната и слънцето,наблюдавани с просто око,не е такъв какъвто съм ги запомнил.Те ми изглеждат значително по-големи.Аз си мислех,че има някаква зрителна измама или поради факта,че доста години съм в Испания,просто се заблуждавам.Да но наскоро бях за няколко седмици в България и там ми изглеждаха малки,в сранение с размера който много години съм свикнал да ги виждам.Говоря за една разлика с около 20%..От поне половин година,започнах да питам чужденци,които са от по северни страни и които живеят тук.Отговорът на всички е,че действително виждат увеличено,както слънцето,така и луната.Включително по изгрев и залез са големи по размер.Знам как сега някой ще започне да ми обяснява,че съм се объркал,че не виждам,че не можело да бъде така,други пък ще намерят повод да започнат да се бъзикат.Нека си пишат ,аз просто разказах за още едно мое наблюдение.

Както знаеш Луната не е на фиксирано разстояние над Земята. В хелиоцентричната система де. Не знам как е в плосколандия. И заради орбитата си Луната е с различен видим диаметър. От време на време телевзиите ни уведомяват за явлението Супер Луна. И от България се забелязва, че видимия диаметър на Лунта се мени през годината. Обаче, ако си постоянно в Испания си намираш един приятел в България и в една и съща нощ снимате Лунта с (по възможност) еднакви фотоапарати, еднакви настройки, във време, в което Луната е "над" всеки един то вас(има няма два часа разлика). После сравнявате снимките и размера на Луната. Правите го, когато имате възможност и трупате материал.

Търсил ли си нещо в меражата, свързано с това твое наблюдение? По света има милиони астрономи любители, които всяка вечер зяпат в небето и снимат ли снимат и снимките им не са редактирани от НАСА.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, petie1 написа:

Ами ето го отговора по близо до Екватора си та  всичко е точно

Според теб ,слънцето което е на милиони километри от земята,ще се вижда по голямо от там ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 52 минути, Димитър 59 написа:

Според теб ,слънцето което е на милиони километри от земята,ще се вижда по голямо от там ли?

За да прецениш дали слънцето е по-голямо ще трябва да го гледаш през филтър.  В противен случай гледаш, ама не виждаш.

Във вече изтритата тема един съфорумник ни разказа, как в Италия, една сутрин, Слънцето изгряло и било по-голямо от обикновено, ама като се приближило до него(с напредване на деня) се смалило до обичайния си размер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Димитър 59 написа:

Според мен, ако слънцето е на разстояние съизмеримо с разстоянието България/Испания, а именно до този извод се стига след като се увеличава/намалява образа му, то  тогава на земята щеше да е по-топло с едни 2-3000 градуса.Луната пък ще може всеки да си я хване с по-дълга пръчка.

Такива ми ти работи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...