Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

на 27.05.2020 г. в 20:15, FusE написа:

Ей го слънцето 

Sun_tmb.gif

Имам само един въпрос към плоскоземците. Извинявам се ако сте дали отговор или ви звучи глупаво.

Но не разбирам, защо Земята е толкова голяма, а Слънцето толкова малко на  изображението горе? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 19 часа, Śūnyatā написа:

Ти ги смесваш, но за мен са две отделни "дишания"

така е и не така, щот всичкотуй е ено
ногу ми са забавни въпроси от вида на "велосипеда"
спрямо земята, коя част на колелото се движи по-бързо...горната или долната
:biggrin:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, дръндю написа:

така е и не така, щот всичкотуй е ено
ногу ми са забавни въпроси от вида на "велосипеда"
спрямо земята, коя част на колелото се движи по-бързо...горната или долната
:biggrin:

Да, ако възприемаш всичко като едно, усещането за различие винаги е забавно. Под "ено" какво разбираш, че всичко е суета ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 18 минути, Śūnyatā написа:

Под "ено" какво разбираш, че всичко е суета ли?

имах предвид  че дишането е като колелото
ако горната и долната част на колелото се движеха едновременно спрямо земята, нямаше да има търкаляне (живот), а щеше да има суркане, пързаляне, спирачен момент и тънъ
избирай квито термини (думи) намериш за добре, за да се опиташ да бъдеш разбран от събеседника
това се опитвам да правя и аз
друг е въпроса дали съм успял

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, дръндю написа:

имах предвид  че дишането е като колелото
ако горната и долната част на колелото се движеха едновременно спрямо земята, нямаше да има търкаляне (живот), а щеше да има суркане, пързаляне, спирачен момент и тънъ
избирай квито термини (думи) намериш за добре, за да се опиташ да бъдеш разбран от събеседника
това се опитвам да правя и аз
друг е въпроса дали съм успял

Използваш няколко запетайки и скоби, останалото е търкаляне, далеч от граматически организирано свързване на думи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, realno написа:

Имам само един въпрос към плоскоземците. Извинявам се ако сте дали отговор или ви звучи глупаво.

Но не разбирам, защо Земята е толкова голяма, а Слънцето толкова малко на  изображението горе? 

Не мога да ти отговоря, шегувах се с тази анимация. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 57 минути, FusE написа:

Не мога да ти отговоря, шегувах се с тази анимация. 

Ай ся и ти... Такова умно момче, пък толкова да не можеш да отговориш на един прост въпрос!

- Слънцето на картинката е толкова малко, защото по-голямо не е нужно. Също както не е нужно, електрическата крушка да е по-голяма от стаята, в която свети...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, darkterminal написа:

Ай ся и ти... Такова умно момче, пък толкова да не можеш да отговориш на един прост въпрос!

- Слънцето на картинката е толкова малко, защото по-голямо не е нужно. Също както не е нужно, електрическата крушка да е по-голяма от стаята, в която свети...

Колкото и малко да е слънцето по тази траектория по която се движи е опасно за аероплани, птици и летящи хората. Риска се удвоява когато добавим луната (Македонска зема) в картината. 

1499928541955-flatearth-1-1108x709.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, FusE написа:

Колкото и малко да е слънцето по тази траектория по която се движи е опасно за аероплани, птици и летящи хората. Риска се удвоява когато добавим луната (Македонска зема) в картината.

...

Ади сега па и ти... Кой пилот е толкова луд, че да кара срещу слънцето, за да се сблъска с него... Нали ще му блести?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, darkterminal написа:

Ади сега па и ти... Кой пилот е толкова луд, че да кара срещу слънцето, за да се сблъска с него... Нали ще му блести?!

Тъй е но пък няма гаранция че няма да го изненада в гръб слънцето, риск си е който не бих поел на плоската земя. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, FusE написа:

Тъй е но пък няма гаранция че няма да го изненада в гръб слънцето, риск си е който не бих поел на плоската земя. 

Ай ся... Това ще да е некфо анадолско слънце, дето изненадва изотзад... Ми, нема да летиш над Турция и Грузия, шом те е страх и сичко сиде по местата...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
публикувано (редактирано)
преди 3 часа, Śūnyatā написа:

Използваш няколко запетайки и скоби, останалото е търкаляне, далеч от граматически организирано свързване на думи.

викаш, от всичкото писане, нищо не разбра,М?
ей ногуй лошо кът не мога да се изразявам купешки
сигънту ней образовано

пп

Дарку и Бушона съ страшни
умориха пилотя на самолета и твай
:lol6:

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, darkterminal написа:

Хипутетично - слепия, но ако има GPS навигация, то останалото го прави самлета. :) 

Забелязал съм, че при самолетите автономността е в пъти повече, отколкото при автомобилите. Може би това се дължи на факта, че не се движат по плоската земя и над 9000 м от същата нема "греда" в която да се блъснат освен Слънцето де ... :) НО, то е нейде над 11 000 м и те тъка ... на 10 000 м вси е равно и няма шанс самолет или пилот да имат близка среща със Слънцето. :) 

преди 13 часа, FusE написа:

Има, имаааа ... :) По-гормата ми логикус ... :) 

преди 11 часа, дръндю написа:

умориха пилотя на самолета и твай

Не съ фъ Дънди .... жив съм ... :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, дръндю написа:

викаш, от всичкото писане, нищо не разбра,М?
ей ногуй лошо кът не мога да се изразявам купешки
сигънту ней образовано

Образованието не се купува, безплатно е в България. Не си образован, защото си мързелив. Образованието изисква целенасочени усилия. То не е като да се търкаляш върху сигънкътъ (извинявам се, ако го изписвам неправилно) и после да се редиш за помощи; да смучеш кръвта на тези, които са положили усилия да се образоват и продължават да полагат усилия, като се трудят ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
публикувано (редактирано)
преди 4 часа, Śūnyatā написа:

не е като да се търкаляш върху сигънкътъ (извинявам се, ако го изписвам неправилно) и после да се редиш за помощи; да смучеш кръвта на тези, които са положили усилия да се образоват и продължават да полагат усилия, като се трудят ;)

мое да не съм образован, ама не разделям отрицателния и положителния полупериод на синусоидата на две движения
това може да го направи някой грамотен като теб

преди 7 часа, iИ.дИоNд.Ni написа:

Не съ фъ Дънди .... жив съм ... :) 

аве, Диманич, кът си фърчал на високо, я кажи как изглежда земята от 10 000 метра?
пп
аве, летците изпитатели, фърчат ли толкова високо ве?

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, дръндю написа:

мое да не съм образован, ама не разделям отрицателния и положителния полупериод на синусоидата на две движения
това може да го направи някой грамотен като теб

Това все пак ти дава някакво предимство пред братята ти, което се доказва от факта, че все още си жив. Когато неграмотността се изразява и в неразпознаване на вида напрежение течащ по кабела, който трябва да се отреже, изгори (за да се махне изолацията) и предаде на вторични суровини, резултатът е... Все пак за "боба, леба и да е*а",  не се изисква грамотност. Също има нужда от боклукчии, общи работници, хамали, гробари и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напрежението не тече по кабела! Кабела може да е поставен/включен под напрежение! Или, върху кабела може да се отлага определен пад/спад на напрежение! По кабела може евентуално да протича електрически ток!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, darkterminal написа:

Напрежението не тече по кабела! Кабела може да е поставен/включен под напрежение! Или, върху кабела може да се отлага определен пад/спад на напрежение! По кабела може евентуално да протича електрически ток!

Ток се създава от напрежение. Ток без напрежение по кабел няма, пък ти ги дели както искаш. Тече заряд, който се дефинира като ток, в този смисъл си прав.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно така... Насоченото движение  на електрически заряди в проводяща среда, се нарича електрически ток! Докато дефиницията за електрическо напрежение е разликата в потенциалите на две точки от електрическото поле. В този смисъл, няма как напрежението да тече! Тихо и кротко изясняваме терминологията... За да достигнем до разговор базиран на сух и детерминистичен език, а не базиран на метафори...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Śūnyatā написа:

Тече заряд, който се дефинира като ток, в този смисъл си прав.

Движат се (Тече) отрицателните заряди. Някъде се натрупват, докато нещо не издържи и в следствие на което се получава протичане на електрически ток. Същия е в посока на положително заредения полюс. Дали насоченото движение на ел. тока ще е променливо или постоянно зависи до колко всеки полюс на електрическата система може да натрупва отрицателност. Там където даден полюс е постоянно положителен, не може да протече вид променлив ток. Другото което е важно в случая е: Всеки полюс си има капацитет. Същия нито може да бъде повишен или намален. В даден момент при изравняване на отрицателния и положителния полюс ел. тока спира. За да протече наново ел. ток в един от полюсите трябва да се зареди отново с вид положителни или отрицателни заряди. Същите трябва да се вземат от някъде, но определено от друга система, Самата ел. система е детерминирана. Тя по своята си същност не може да се задейства, т.е. трябва външно въздействие от друга система.

Като основен положителен полюс се ползва земята. Приемайки, че тя е плоска, то интересно е кой е другия край на въображаемия кондензатор?!

В действителност всичко е условно. За някои нещо е отрицателно, а за други положително. В тоя смисъл даден човек е Диод, който дели променливостта на протичащите  процеси в обществото. В обществото обаче освен Диоди има и други елементи. Някои от тях са консуматори, а други генератори на вид обществени процеси.

Основното което касае всеки човек е да осъзнае какъв елемент е в обществото. Не може вид консуматор да бъде генератор.

Илюзията е когато даден човек се помисли за нещо различно от това което е. Дали човек ще осъзнае какъв е в действителност, то трябва да се включвал към различни видове общества. За някои индивиди включването им в друг вид общества довеждат до вид повреда в неговата психика и в действителност е вид аутсайдер в дадено общество. Други са асоциални и успешно се нагаждат към вид общество.

Да, циганите затова успяват! Те са асоциални и могат да съществуват във всякакъв вид общество. За тях единствено от значение е индивидуалната му емоционалност да е добре. Когато същата е наранена, то те много добре я показват и в следствие на което някой или я побутва към усмивка или към вид омраза.

От край време циганите ги използват за вид политически интриги. Зареждат ги с вид негативни емоции и те започват да протестират. Когато дойде до момента на избори = политиците пък вадят кебапчета, кюфтета, музика = вдигат им положителните емоции и те отиват и гласуват.

Кратко: Циганите са вид ел. зарят. Дали е отрицателен или положителен е без значение. По-важно е да им дадеш "Джелем" "Джелем" = вид движение. Те обичат да се движат. Не се ли движат = кофти е за тях. Те не обичат застоялия живот.

По мое мнение въпросната етнос е най-щастлива. Те обичат да видят свят и света да ги види. Тях не ги вълнува дали земята е плоска или не, а дали могат да се движат по нея и се радват на своите деца.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, iИ.дИоNд.Ni написа:

Движат се (Тече)...

В действителност всичко е условно.

Илюзията е когато даден човек се помисли за нещо различно от това което е.

Всичко тече. Съществуването на квантовия свят доказа, че Хераклит и Буда са били прави. Всичко е условно и няма нищо постоянно, вечно или неотемно. Няма постоянни същности и неизменни, фундаментални закони. Всички явления се появяват взаимозависимо, по причина взаимното им проникване. Утре може да дойде "свръхразумът" или "свръхбезумецът" (кой знае точно, доколко ирационален е създателя, ако има такъв) на който се кланят плоскоземците и да нареже Земята на филии за тостер, каква ти сфера тогава? Последното изречение е формулирано правилно, но надали осъзнаваш какво означава, понеже вярваш и се кланяш на постоянни илюзии.

преди 10 часа, darkterminal написа:

Тихо и кротко изясняваме терминологията... За да достигнем до разговор базиран на сух и детерминистичен език, а не базиран на метафори...

Приветствам тишината и кротостта, но до изясняване на терминологията надали ще се стигне. Установихме, че всичко тече, следователно сух (нетечащ) език няма. Също няма възможност за детерминистичен език, понеже в квантовия свят е невъзможно да се направи напълно точна прогноза. Всичко е неопределено в основата си. Установихме също (понеже ти не възрази), че всяка дума, която се опита да отдели или изрази елемент от Цялото се явява метафора. Не-метафори има само условно, на база сравнения, както когато спим, а после се събуждаме и си казваме "вече не спя, спрях да сънувам илюзии, сега съм в реалността", ама греда...

В тази променлива реалност, дефинициите са само приблизителни. Каквото и да бъде подлог, сказуемо е винаги Вселената.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Śūnyatā написа:

Всичко е условно и няма нищо постоянно, вечно или неотемно.

С едно уточнение: Това се отнася само и единствено до материалното.

Фундаментални закони има, но до колко някой ги спазва е друга тема. Това, че ти ги отричаш, не означава, че не съществуват. Просто означава, че на теб не са ти известни.

Явленията се появяват, но малко от тях са изучени. Има явления които не са подвластни на причинно следствени връзки. Същите не могат да се видят от хората които обитават имагинерната "плоска земя".

Това, че някои обръщат внимание на вид събитие, то не означава, че след въпросното ще се случи нещо.

Да се надяваш да дойде свръх разум си е пълна илюзия, защото изключва варианта, че вече е тук. Опираме се на вид незнание на човечеството. Определено може би в момента говориш с вид такъв, но уви = не ще повярваш, защото си с вид представа, че говориш с човек.

преди 9 часа, Śūnyatā написа:

... но надали осъзнаваш какво означава, понеже вярваш и се кланяш на постоянни илюзии.

Това е на база на вид информация която съм ти дал. ;) 

:) 

Реално не ме познаваш, а си мислиш, че ме познаваш. :) 

Ако поне малко бе духовно запознат, то щеше да схванеш едно нещо, но уви по-лесно е да ме класифицираш като вид кланящ се на нещо.

Бъркаш основно, но уви това не може да се докаже, защото си пълен с вид предразсъдъци и не умееш да мислиш логически. Клише: Не може да четеш между редовете. :) 

п.п. Не забравяй, че може и да ми е дървена философията спрямо известната на теб, но определено не си на ясно със себе си, за да може да прецениш другия.

Клише: Кланящият вика дръжте кланящия = Ти на нещо се кланяш, но имаш илюзия, че си познавач. Уви не може да схванеш какво е да изповядваш нещо което е духовно, а не материално.

Спрямо моите разбирания, то, ти си този от плоската земя. Не си в състояние да ме убедиш, че не си и затова се опитваш мен да оприличиш на такъв.

Анализирай това!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, iИ.дИоNд.Ni написа:

Явленията се появяват, но малко от тях са изучени. Има явления които не са подвластни на причинно следствени връзки.

Подсъзнанието те лъже да приемаш като реални факти, които са метафорични. То така си работи, няма нищо срамно в това да му вярваш, всички го правим.

Самозаблуждаваш се  и после се опитваш да лъжеш другите с празни приказки, без доказателства. Това тези, които имат някакъв разум - не го правят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Śūnyatā написа:

Подсъзнанието те лъже да приемаш като реални факти, които са метафорични.

Не познаваш моето съзнание, да не говорим за моето подсъзнание. ;) 

Де факто не знаеш моя инстинкт и интелект.

Цялата работа е във вид илюзия която се опитваш да "прокараш" в моето съзнание. Понеже в случая нямаш физическа връзка, то доволно съм във вид сигурност, която уви не познаваш.

Запомни едно: Виртуалната реалност не е реалност, а плод на твоя начин на мислене. Аз умея да виждам твоя начин на мислене, докато ти = не.

Анализирай и това!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

Не познаваш моето съзнание, да не говорим за моето подсъзнание. ;) 

Де факто не знаеш моя инстинкт и интелект.

Работят на един принцип, с някои несъществени разлики. Ако си психично болен, тогава разликите са по-големи.

Когато познаваш себе си - познаваш и другите. Това което писа, че може да не си човек, ме кара да мисля, че разликите може да са от големите в случая ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...