Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Kalin Karaboychev

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

преди 6 минути, Реджеп Иведик написа:

А как разбраха, че починалата от инсулт, е имала коронавирус ?

Само питам. Ако генерала ме е излъгал, и аз те лъжа

90559154_10213416687051973_8758320060444

Няма лъжа, няма измама! Официално е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, _Belial_ написа:

Няма лъжа, няма измама! Официално е.

Че то си е лека настинка. Какво да е. Да си видял болни наоколо ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, miro20 написа:

Кажи го на тези 14% дето оздравели , пък след известно време пак се влошават и дават положителен на тест. 

Какво да им казвам? Статистиката сочи, че 99% от разболелите се вече си имат сериозна болест. Хора без здрава имунна система, пили, пушили по 80-90 години са си рискова група към всеки вирус, тук дали ще е корона или грип или нещо друго няма значение. За болните от СПИН грипът е една от най-опасните и летални болести.

И ти залитна в отбора на панировката, изък ти за акъла.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 53 минути, sliderum написа:

Хихи, значи всички българи(да приемем, че успеят някак да ги тестват набързо) които не са короновани, ги шутираме да бачкат.  Нищо че сред тях има процент инвалидизирани, нищо че има болни от някоя от другите 13456 вида болести. Щом не е с корона, шут и на полето.

преди 59 минути, _Belial_ написа:

Да ме прощаваш, ама тоя план ми прилича повече на предизборна кампания. Да се направи това, да се направи онова... и никаква идея как ще се направи. 100% тестване на българите! Уау, чудесно! Капацитета в момента е по 300 теста дневно. Чукваш калкулатора и виждаш, че 100% от седем милиона ще бъдат достигнати след 20 333 дни!!!! Това е малко над 55 години... Един човешки живот. Дори по някакъв чудодеен начин да ускорим десетократно скоростта на тестване, пак ще стане за 5- 6 години работата.

Виж кво Харвард, не те знам що за гений си, но аритметиката не ти е сила... Господ да ви е на помощ с такъв Харвард!

Аз споделих мнение, защото не съм специалист. Предполагам, че вие имате по-добър план - да го видим, моля.

Пък, ако ви е срам да ни удостоите с вашето експертно мнение, то значи че само си щракате по клавиатурата за здраве и хейтите всичко, без да кажете алтернатива.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Реджеп Иведик написа:

Че то си е лека настинка. Какво да е. Да си видял болни наоколо ?

Лека, лека колко да е лека настинката която води до пневмония? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Мальчик Бананан написа:

Казват "намаляват случаите" след карантина". А някой тества ли тези, които са под карантина. В смисъл, ако се тества по-малко, ще излиза, че намаляват случаите - да. Ако се тества масово - ще се увеличават. Или стой си вкъщи да се разбира, като "Мри си сам". И не съм видял обяснение.

В момента ситуацията е "мри си вкъщи, да не разболееш останалите".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма смисъл. Вярвам. Защото знам, че при всички грипове има около 16 % вероятност да те повтори. Корона вирусът и по този параграф изостава средно статистически с два процента.

Английските учени и лекари сигурно това не го знаят и затова са страшно учудени :) нали :)  

Както и да е.. нали искахте фейк.. ето един , пак от рашадезинформбюро относно прелитането на самолетите над Полша :

https://www.mk.ru/politics/2020/03/24/pushkov-raskritikoval-polshu-ne-propustivshuyu-il76-s-gumpomoshhyu-dlya-italii.html?utm_source=yxnews&utm_medium=desktop&utm_referrer=https%3A%2F%2Fyandex.ru%2Fnews

Цитат

сенатор Алексей Пушков, курирующий в Совете Федерации вопросы информационной политики: "Польша не пропустила российские самолёты с помощью для Италии через своё воздушное пространство. Это подлость на уровне государственной политики. Тем более, что помощь шла в страну-союзницу Польши по ЕС и НАТО. России ни в чём не следует отныне идти навстречу Польше. Ни в чём".

https://tsargrad.tv/articles/polsha-povtorila-oshibku-posle-kotoroj-ejo-ne-stalo_244342

Обаче...

https://www.rbc.ru/politics/24/03/2020/5e7a33269a79477076f1ca62

https://faktor.bg/bg/articles/novini-svyat-polsha-rusiya-izlaga-che-ne-sme-pusnali-samoleti-s-humanitarna-pomosht-za-italiya

:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, FusE написа:

Лека, лека колко да е лека настинката която води до пневмония? 

И кого е довела до пневмония ? Хора със средна възраст много над средната продължителност на човешкия живот.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, acnekt написа:

Следващата стъпка е тази. Електронни Гривни.

https://news.bg/crime/elektronnite-grivni-za-arestanti-vlizat-v-deystvie.html?amp=true

Тцъ - gps id - почти като на дом. любимците

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Meri Meri написа:

Хубаво, вирус, зараза, карантина, мерки и тн., но някои неща не се връзват! Струва ми се, че този "парад" е тренировка за нещо по-грандиозно и трансформиращо?! 

Като се приемат закони, които противоречат на настоящето законодателство, изземват се човешки права и се нарушава Конституцията, мисля, че е неточно да се говори в бъдеще време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам какво се оплакваме, все пак само допреди няколко столетия средната продължителност на живот е била двойно по малка. Хората са мрели от дребни инфекции и счупвания, за големите чуми знаем ... .

За още по стари рицарски времена е още по зле като средната продължителност на живота е била дори 20-30 г. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, FusE написа:

С тест бре Ага, с тест PCR. 

Абе казват че е PCR, ама тия тестове са скъпички и много точнички. 95 % е точността на резултата. Та в тоя смисъл е доста странно как 2 теста на един и същ човек показват противоположни резултати. Прилича малко като да прилагат Елайза, а да казват че е PCR.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И кого е довела до пневмония ? Хора със средна възраст много над средната продължителност на човешкия живот.

Чети повече новините и ще разбереш, всички които са в болница са с пневмония, усложнение от коронавируса именно от това усложнение умират възрастните, хора с хронични заболявания. Когато си зарявама главата в пясъка проблема не изчезва, това че си не информиран и разчиташ на своя си умствен капацитет се получава нещо като пипон синдрома който не вярва в никакви измервателни уреди и води спор. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, miro20 написа:

За още по стари рицарски времена е още по зле като средната продължителност на живота е била дори 20-30 г. 

A по времето на хан Аспарух, пет до десет години. Раждали са се направо на коня с меч в ръката. Момичетата директно бременни, че трябва да оцелява вида. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, _Belial_ написа:

Абе казват че е PCR, ама тия тестове са скъпички и много точнички. 95 % е точността на резултата. Та в тоя смисъл е доста странно как 2 теста на един и същ човек показват противоположни резултати. Прилича малко като да прилагат Елайза, а да казват че е PCR.

До тук което съм разбрал от изчетеното в началото ако е заразяването е нормално да даде отрицателна проба, макар че казват че бързите тестове дават най много грешки, а PCR са точни, но за сигурност ползват по две проби. Две проби се вземат и от излекувал се за да се провери дали е изчистен от вируса. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Реджеп Иведик написа:

Вярно, че подполковник бяха фкарали в телевизора. Бях забравил. Ся си имаме геерал с лампази

Има развитие

А, има и още една разлика. Никой не излиза да каже, "Майтап бе Уили"

Сега няма кой да ги съди. Ку-Ку ги съдиха. Накрая ще си титулуват като спасители и ще искат да им платим за това, че ни ограбват и отнемат правата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, FusE написа:

именно от това усложнение умират възрастните

На средна възраст над 80 години, при средна продължителност на живота в България - 71 години.

Май пробваш дали кълва на бастун

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Екстра! 

Депутатите да си седят вкъщи с пълна заплата!

Аз другия месец трябвало да си пусна платената отпуска! Мафия!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Myanmar написа:

Сега няма кой да ги съди. Ку-Ку ги съдиха. Накрая ще си титулуват като спасители и ще искат да им платим за това, че ни ограбват и отнемат правата.

Боядисват оградата в стил Том Сойер

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Myanmar написа:

Кое право ти отнеха, преди вируса  висеше във форума и сега също? Виж ако спрат нета тогава ще е проблем наистина. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, AbraxasDao написа:

Аз споделих мнение, защото не съм специалист. Предполагам, че вие имате по-добър план - да го видим, моля.

Пък, ако ви е срам да ни удостоите с вашето експертно мнение, то значи че само си щракате по клавиатурата за здраве и хейтите всичко, без да кажете алтернатива.

Казах поне 5 алтернативи назад в темата. Многократно по- изпълними. Това че вие предпочитате да четете фантастика от Харвард, си е ваше право, но то не ви дава право да ме обявите за хейтър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, barbuncela написа:

Мнение нямаш ли си?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Myanmar написа:

Мнение нямаш ли си?

Ами не съм лекар! А тукашните "специалисти" даже не ги и слушам!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Реджеп Иведик написа:

На средна възраст над 80 години, при средна продължителност на живота в България - 71 години.

Май пробваш дали кълва на бастун

Не мисля да водя този спор, не разбираш същината на проблема и пренебрегваш неговото решение като смяташ че създалите мерки за справяне с проблема не са на твоето интелектуално ниво. 

Ще подновим спора когато започнеш да защитаваш тезата си с цифри. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, FusE написа:

До тук което съм разбрал от изчетеното в началото ако е заразяването е нормално да даде отрицателна проба, макар че казват че бързите тестове дават най много грешки, а PCR са точни, но за сигурност ползват по две проби. Две проби се вземат и от излекувал се за да се провери дали е изчистен от вируса. 

Две проби взеха от оня варненец дето всички го наплюха, а той дори не беше се разболял още.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...