Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Kalin Karaboychev

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

преди 20 минути, halek написа:

Ами ако този някой те прати ма място където може да те убият?

Смятам, че е обществена тайна, че българското правителство не са еталон за честност и загриженост за народа си. Редно е всеки гражданин на тази държава да гледа критично на действията на управниците, след като непрекъснато лъсват скандали как се продават интересите на хората и предава доверието им. Обаче ако това не е достатъчно, тоя театър трябваше да ги събуди. Амеее...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, Myanmar написа:

offtopic:

Войни с бомби могат да бъдат водени само срещу страни, които не могат да отвърнат, да не говорим за ядрен ответен удар. В наши дни интересите на хората и тяхното богатство се предоставя доброволно със споразумения, спогодби, задължения към организации, мафия.

Не съвсем. ако един народ откаже да ти се подчини, руския например, ще използват бомби. Дори да наравят нещо на Путин, руснаците вече масово са срещу САЩ и са готови на всичко, за да не повторят мизерните 90 - те. Дори това да значи война!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, _Belial_ написа:

Можеш да обжалваш заповедта пред висшестоящ офицер, след като я изпълниш. Ако не те убият...

Ако те убият имаш правото да ти признаят, че са сгрешили, а ти си бил прав.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, barbuncela написа:

Отвратителния български навик да подставяш всичко под съмнение!

Даде определение за интелигентност, а я наричаш отвратителна.

Между другото не е далеч от идеите на Ленин

И той не я е долюбвал интелигенцията

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Anne написа:

....

Гледайте сега, всичко ще ви се обясни haha.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, _Belial_ написа:

Че ние кога не сме се подчинявали? Ние сме най- подчинените от подчинените!

:offtopic_s:

Съвсем обратното е, ние необичаме да се подчиняваме без значение от системата в която се живее, е Германците например до преди години бяха точни на часовник, но и те вече са си дали свободно почеши коня. Няма ли кой да създава условия за спазване на правилата няма как да бъдат спазвани същите. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, barbuncela написа:

Отвратителния български навик да подставяш всичко под съмнение!

Аз не съм забелязал такова нещо. Ти не живееше ли в чужбина? В България отвратителна черта е, че масово фактите не се подлагат на съмнение. И този форум е представителна извадка на обществото. Хората ВЯРВАТ на всичко, защото ги мързи да проверят или просто са глупави.

Това е консуматорското общество и не смятам, че само българското общество е заразено с тази болест. Бърза храна, бързи коли, бързи новини, никой не отделя време да провери, да разучи, да се съмнява.

преди 3 минути, FusE написа:

ние необичаме да се подчиняваме

Той не ти казва какво обичаме, а какви сме.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, halek написа:

Ами ако този някой те прати ма място където може да те убият? Не нарочно, ами поради некомпетентност или неинформираност. А ти знаеш, че там може да умреш, какво ще направиш? Ще се подчиниш ли сляпо на авторитета или?

Няма вариант това да се случи, защото този който дава заповедтта носи пълната отговорност след това ако се случи нещо за което говориш. Ако си бил в казарма знаеш какъв е реда за получаване на заповед и как тя минава през някоко човека по чин докато се стигне до изпълняващия войник. Нима мислиш, ще зводния докато си пие ракията му идва идея да те прати на мисия с близкия изток на сутринта пътуаш в тази посока. 

преди 16 минути, Реджеп Иведик написа:

Те службите респектират хората бре, не вируса.

Тъй де тъй, но вируса нали е в хората дет са под карантина. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, FusE написа:

:offtopic_s:

Съвсем обратното е, ние необичаме да се подчиняваме без значение от системата в която се живее, е Германците например до преди години бяха точни на часовник, но и те вече са си дали свободно почеши коня. Няма ли кой да създава условия за спазване на правилата няма как да бъдат спазвани същите. 

Всяка принудителна мярка е предпоставка за корупция и беззакония. Принудата винаги поражда съпротива. Това не съм го измислил аз, това е природен закон.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Myanmar написа:

Смятам, че е обществена тайна, че българското правителство не са еталон за честност и загриженост за народа си. Редно е всеки гражданин на тази държава да гледа критично на действията на управниците, след като непрекъснато лъсват скандали как се продават интересите на хората и предава доверието им. Обаче ако това не е достатъчно, тоя театър трябваше да ги събуди. Амеее...

Факт, но също е факт че до сега не сме имали по- кадърно правителство от 90та на сам та склонен съм да им вярвам повече от на предишни управления. 

преди 2 минути, _Belial_ написа:

Всяка принудителна мярка е предпоставка за корупция и беззакония. Принудата винаги поражда съпротива. Това не съм го измислил аз, това е природен закон.

Разбирам, но не и когато в залог е живота ти или този на близките ти, ето това трябва да бъде разбрано. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, FusE написа:

до сега не сме имали по- кадърно правителство от 90та на сам та склонен съм да им вярвам

Всеки си заслужава управниците.

Аз лично не деля правителствата като по-некадърни и най-кадърни. Щом проявява некадърност и не работи в интереса на народа си, то не е правителство, а организирана престъпност - "мафия" - най-често използваното нарицание за управлението в България.

Човек няма ли си едно-две наум, ето точно това са резултатите - изземване на гражданските права на основание театър. Не са луди, че ни ядат баницата, народа си я дава. И в темата даже омаловажаваха това, сякаш не са човешки права, ами си преотстъпил на някой обувките си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.zerohedge.com/geopolitical/12-experts-question-covid-19-panic
Четете и разпространявайте! Мнението на 12 експерта. Ето част от едно от тях:

Цитат

…there is a very good example that we all forget: the swine flu in 2009. That was a virus that reached the world from Mexico and until today there is no vaccination against it. But what? At that time there was no Facebook or there maybe was but it was still in its infancy. The coronavirus, in contrast, is a virus with public relations.

Whoever thinks that governments end viruses is wrong.

– Interview in Globes, March 22nd 2020

Ето и друго:

Цитат

You also have to take into account that the Sars-CoV-2 deaths in Germany were exclusively old people. In Heinsberg, for example, a 78-year-old man with previous illnesses died of heart failure, and that without Sars-2 lung involvement. Since he was infected, he naturally appears in the Covid 19 statistics. But the question is whether he would not have died anyway, even without Sars-2.

– Interview in Frankfurter Allgemeine, 16th March 2020

И трето:

Цитат

problem of SARS-CoV-2 is probably overestimated, as 2.6 million people die of respiratory infections each year compared with less than 4000 deaths for SARS-CoV-2 at the time of writing

– “SARS-CoV-2: fear versus data”, International Journal of Antimicrobial Agents, 19th March 2020

Цитат

No such draconian measures were applied during the 2009 influenza pandemic, and they obviously cannot be applied every winter, which is all year round, as it is always winter somewhere. We cannot close down the whole world permanently.

Should it turn out that the epidemic wanes before long, there will be a queue of people wanting to take credit for this. And we can be damned sure draconian measures will be applied again next time. But remember the joke about tigers. “Why do you blow the horn?” “To keep the tigers away.” “But there are no tigers here.” “There you see!”

– “Corona: an epidemic of mass panic”, blog post on Deadly Medicines 21st March 2020

Който иска да ходи в концентрационен лагер, да си хваща шапката и с 200 да бяга. Да не ме тика и аз да ходя там. Овцете в обора, хората при хората.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Myanmar написа:

Всеки си заслужава управниците.

Аз лично не деля правителствата като по-некадърни и най-кадърни. Щом проявява некадърност и не работи в интереса на народа си, то не е правителство, а организирана престъпност - "мафия" - най-често използваното нарицание за управлението в България.

Човек няма ли си едно-две наум, ето точно това са резултатите - изземване на гражданските права на основание театър. Не са луди, че ни ядат баницата, народа си я дава. И в темата даже омаловажаваха това, сякаш не са човешки права, ами си преотстъпил на някой обувките си.

Скоро идват избори и ти се отдава шанса да промениш това, гласуваме за твоята партия и правиш само и единствено всичко в името на народа, но преди това ни запознай с това всичко как би се случило 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, FusE написа:

Разбирам, но не и когато в залог е живота ти или този на близките ти, ето това трябва да бъде разбрано. 

Не си прав. Това е закон, от типа закони които не се променят с гласуване и си важи безусловно. НИе отдавна го престъпваме и какво последва? Масова корупция, масова престъпност, мафии управляват държави... Има по- висши закони от човешките.

преди 21 минути, FusE написа:

Факт, но също е факт че до сега не сме имали по- кадърно правителство от 90та на сам та склонен съм да им вярвам повече от на предишни управления.

Некадърно, се пише с "не" пред кадърно. Поправи се че ше те изкарат неграмотник.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, _Belial_ написа:

Не си прав. Това е закон, от типа закони които не се променят с гласуване и си важи безусловно. НИе отдавна го престъпваме и какво последва? Масова корупция, масова престъпност, мафии управляват държави... Има по- висши закони от човешките.

Темата е обширна и ще наспамим тази здраво. Ако знаех как трябва да се случват нещата и как се управлява държава щях да стана политик, да някой казват че е същото като да управляваш фирмата си, ама мисля че не е така. Всеки иска ред, законност, справедливост и дисциплина, но когато това се прояви дори в най малки наченки се реве като карпатска мечка. В случая ние какво искаме, искаме да няма мерки, да се разболяваме на свобода и като се тегли чертата след месец-два да се види кой е оцелял. Представяш ли си подобна ситуация и как ще избледнее всичко което ни се е случвало до сега в годините на преход. Казват че изолацията е единствено решение, не го казват нашите политици, а всички в света, ако помисли малко човек е така, дори това важи и за грипа тип Б. Виждаме държавите в които погледнаха на проблема пренебрежително какво се случи за кратък период от време, а повярай след толкова смърт нищо няма да е същото когато приключи пандемията. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Мальчик Бананан написа:

Интересен линк има под статията:

https://swprs.org/a-swiss-doctor-on-covid-19/

Цитат

80% of the deceased had suffered from two or more chronic diseases. 50% of the deceased had suffered from three or more chronic diseases. The chronic diseases include in particular cardiovascular problems, diabetes, respiratory problems and cancer.

Less than 1% of the deceased were healthy persons, i.e. persons without pre-existing chronic diseases. Only about 30% of the deceased are women.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, FusE написа:

Скоро идват избори и ти се отдава шанса да промениш това, гласуваме за твоята партия и правиш само и единствено всичко в името на народа, но преди това ни запознай с това всичко как би се случило 

Аз не съм партия и не смятам, че съм подготвен за това. Казвам го, защото съм учил за това и съм отвъд разговорите в кръчмата. Основният проблем на България е, че тя вече е продадена. Българското правителство е мъпетшоу, което, докато кукловодите не гледат, си позволяват този театър, за да почешат егото си, че нещо могат да направят сами. Те ви плюят, вие си мислите, че вали - това е ситуацията днес.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Myanmar написа:

Мисля, че за нея четох, дано не греша, но там разсъждават като всеки нормален вирусулог, което аз споделям.

За това ти го написах.  Но когато и те осъзнаят, че са сгрешили и минат на режим,  няма да пропусна да ти го напомня ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Васкo написа:

Интересен линк има под статията:

https://swprs.org/a-swiss-doctor-on-covid-19/

"80% от починалите са страдали от две или повече хронични заболявания. 50% от починалите са страдали от три или повече хронични заболявания. Хроничните заболявания включват по-специално сърдечно-съдови проблеми, диабет, респираторни проблеми и рак."

А тука още пеят песента, че ще умреш пред болницата.

преди 7 минути, Michigan111 написа:

За това ти го написах.  Но когато и те осъзнаят, че са сгрешили и минат на режим,  няма да пропусна да ти го напомня ;)

Чакам този момент love.png

Днес си мислех за това. Какво ще пишат по същите медии след година за случая "кафява чума": Ще лъсне, че правителството е злоупотребило с власт, нарушило е Конституцията, която се е клело да спазва като върховен закон, съсипало е и без друго немощната българска икономика, злоупотребило е с доверието, което в управниците още вижда "ти майка, ти баща", ама... голяма работа. Да не е за първи път? И ще лъсне колко неадекватни и неефективни мерки са се вземали, както и че коронавирусът е обикновен респираторен вирус, даже по-безобиден от грипа (не че грипа е безопасен за гореизброените 80-годишни пенсионери с по 2-3 допълнителни болести). Обаче ще се появи и политик, който ще обясни, че ни се е разминало заради същите педер@@@ски изпълнения. И ще се намерят и такива, които да му ръкопляскат.

Иначе тука, у форума, ще си признаете, че съм бил прав, ама голяма работа. Това няма да ме зарадва. Аз ще съм тъжен, че живея сред слепци. Едноокият е цар сред слепци. Аз не искам да съм такъв цар, не искам...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

версия

https://faktor.bg/bg/articles/rai

Цитат

В това видео на Маурицио Меникучи се разказва, че китайски учени са създали „белодробен супервирус от прилепи и мишки“ , за да го изследват. Журналистът предупреждава, че това крие огромна опасност, но кой да го чуе.

"Група китайски изследователи присажда  протеин, взет от прилепи, на вирус, който причинява Сарс, получен от мишки", създавайки "супервирус, който може да засегне хората" са казва във филма. Това се тълкува като възможно доказателство, че вирусът Sars-CoV-2 е създаден в лабораторията и след това се е изплъзнал от  контрола на китайските учени, пораждайки настоящата пандемия", ", коментират от corriere.it...

Според тази хипотеза група изследователи от Ухан го замислили като оръжие за биотероризъм.
Научната общност отрича дружно, че вирусът Sars-CoV-2, настоящият коронавирус, е създаден в лабораторията.

Съвпадък от 2015 г. :) 

Редактирано от miro20 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, FusE написа:

Темата е обширна и ще наспамим тази здраво. Ако знаех как трябва да се случват нещата и как се управлява държава щях да стана политик, да някой казват че е същото като да управляваш фирмата си, ама мисля че не е така. Всеки иска ред, законност, справедливост и дисциплина, но когато това се прояви дори в най малки наченки се реве като карпатска мечка. В случая ние какво искаме, искаме да няма мерки, да се разболяваме на свобода и като се тегли чертата след месец-два да се види кой е оцелял. Представяш ли си подобна ситуация и как ще избледнее всичко което ни се е случвало до сега в годините на преход. Казват че изолацията е единствено решение, не го казват нашите политици, а всички в света, ако помисли малко човек е така, дори това важи и за грипа тип Б. Виждаме държавите в които погледнаха на проблема пренебрежително какво се случи за кратък период от време, а повярай след толкова смърт нищо няма да е същото когато приключи пандемията. 

Добре де, защо не искаш да чуеш, че смъртта е същата като миналата година и разликата е, че сега я показват по телевизията. Rude boy беше изнамерил данни за смъртните случаи в Италия за месец и сравнени с тези от тази година са само със 7 повече. Замислял ли си се защо когато показват статистика за броя заразени в световен мащаб, пишат цифрата 500 000, а не 0, 5 милиона? Какво е половин милион на фона на осем милиарда? Ми то има ли една хилядна бе, аре някой да сметне няма само аз да смятам и да ме наричат хейтър.

преди 11 минути, Michigan111 написа:

Айде още един ясновидец. Напълни се с ясновидци покрай тоя вирус.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Myanmar написа:
преди 1 час, Без умствен капацитет написа:

за сега, за днес са 67, едва ли всички са пришълци

Ако ми сметнеш колко процента са това от 1,386 милиарда ще ти кажа "браво".

Охоо, аз чакам още това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, _Belial_ написа:

Добре де, защо не искаш да чуеш, че смъртта е същата като миналата година и разликата е, че сега я показват по телевизията. Rude boy беше изнамерил данни за смъртните случаи в Италия за месец и сравнени с тези от тази година са само със 7 повече. Замислял ли си се защо когато показват статистика за броя заразени в световен мащаб, пишат цифрата 500 000, а не 0, 5 милиона? Какво е половин милион на фона на осем милиарда? Ми то има ли една хилядна бе, аре някой да сметне няма само аз да смятам и да ме наричат хейтър.

Не съм гледал цифри, но не е коректно да се сравнява смъртността за цялата страна преди коронавирус и смъртността за един град по време на коронавирус. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Myanmar написа:

Днес си мислех за това. Какво ще пишат по същите медии след година за случая "кафява чума": Ще лъсне, че правителството е злоупотребило с власт, нарушило е Конституцията, която се е клело да спазва като върховен закон, съсипало е и без друго немощната българска икономика, злоупотребило е с доверието, което в управниците още вижда "ти майка, ти баща", ама... голяма работа. Да не е за първи път? И ще лъсне колко неадекватни и неефективни мерки са се вземали, както и че коронавирусът е обикновен респираторен вирус, даже по-безобиден от грипа (не че грипа е безопасен за гореизброените 80-годишни пенсионери с по 2-3 допълнителни болести). Обаче ще се появи и политик, който ще обясни, че ни се е разминало заради същите педер@@@ски изпълнения. И ще се намерят и такива, които да му ръкопляскат.

Иначе тука, у форума, ще си признаете, че съм бил прав, ама голяма работа. Това няма да ме зарадва. Аз ще съм тъжен, че живея сред слепци. Едноокият е цар сред слепци. Аз не искам да съм такъв цар, не искам...

Не го прави само нашето правителство. Почти всички са обхванати от внезапен и силно заразен синдром на идиотизъм. Може и друга да е работата, но там влизаме в сферата на теория на конспирациите. Продължавам да си налагам, че не е това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...