Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Kalin Karaboychev

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

преди 6 часа, barbuncela написа:

92427725_614138725982612_2658308834640003072_n.jpg.c434a48c3ec5af6cef1a5ea03061c5ce.jpg

:offtopic_s:

Ще ме прощаваш, но въпросните защо вече са безработни, а?!

Може би сега е времето да се види кой е читав шеф и кой не. Известно е 60/40 и при положение, че има добри работодатели, то всичко ще е ОК ...

Ето тук на село - две млади момчета са "съкратени", но докато свърши карантината и какво показва, а?!

Има и друго: https://dnes.dir.bg/ikonomika/ek-odobryava-shema-za-garantsiya-ot-255-miliona-evro-za-malkite-i-srednite-druzhestva-v-balgariya

Та .... заразата, вируса ще преминат, но начина на мислене на някой който се прави на шеф няма ....

Ще го кажа и тук: Всеки народ си заслужава управниците, и ако някой не е доволен от сегашните, то ще има възможност да промени нещата, ако оцелее до следващите избори.

Тук не говорим за политика, нито за интереси, а за елементарна етика по отношение на живота на другия и/или другите ... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

Може би сега е времето да се види кой е читав шеф и кой не. Известно е 60/40 и при положение, че има добри работодатели, то всичко ще е ОК ...

Ми да се види де, няма лошо. Предлагам да започнем от баш Шефа. Каппо ди тутти каппи! Читав шеф ли е Бойко или не е?

И безработните не са 44 000 а около 10 пъти повече!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Починалия в Шумен бил с рак на белия дроб. Ма Бостанджийски се обоснова, защо аджеба трябвало да го пишат в графата за починалите от корона вирус.

Пародията е пълна

преди 26 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

Ще ме прощаваш, но въпросните защо вече са безработни, а?!

Заради карантината. Нямаше безработица преди това

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, iИ.дИоNд.Ni написа:

и ако някой не е доволен от сегашните, то ще има възможност да промени нещата, ако оцелее до следващите избори.

И как ще се случи според тебе? Отиваш, гласуваш и готово! На кметските избори не приеха електронно гласуване, после се откриха 600 000 невалидни бюлетини, бюлетини със симпатично мастило, дадоха на мангалите пари (имаше клипове в youtube) които после изчезнаха защото видиш ли собственикът взел, че решил да си закрие профила! Та как ще стане гласуването? Не вярвам да не си чел "Бай Ганьо прави избори" ама ако случайно не си го чел, прочети го. 

преди 1 час, iИ.дИоNд.Ni написа:

Известно е 60/40 и при положение, че има добри работодатели, то всичко ще е ОК ...

В другите държави дават  кой по 600, кой по 750 евро безвъзмездни пари, на всеки който е останал вкъщи! Бойко ни дава безлихвени заеми! И то с такъв жест и такива приказки, все едно, че не трябва да ги връщаме! 

Къде видя в България частник - работодател добър? Ако има са 5% !  Всеки частник в България иска да кяри. Колкото се може повече. Не да работи честно, това не! Да кяри ако може да се нагуши за 1-2 години! И такъв ще има отношение към работниците си!?

А тия пари дето уж ги отпускат, ще ги видиме ли? Или само фирмите близки до Бойко! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

image.png.2ece5c72f42b4356af46108a48cf69ea.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

СИВАТА ЗОНА - разследване на италианската телевизия RAI3, разкриващо причините за огромния брой смъртни случаи от коронавирус в Италия. Как е започнало всичко? Колко са действителните заразени и починали в Италия? Дали у нас ще успеем да избегнем грешките, допуснати в Ломбардия? Какви практики са довели до добрите показатели в област Венеция? Чии съвети слушат политиците и защо? Опитът на Италия е безценен за всички останали държави. Помогнете на това видео да достигне до хората, които дават съветите и взимат решенията! Излъчено на 5 април в предаването Report.

Или как бизнеса няма нищо против да пожертва животът ви, в името на печалбата!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Реджеп Иведик написа:

Заради карантината. Нямаше безработица преди това

:offtopic_s:

Ага .... хора без работа и работа без хора не са едно и също нещо ....безработен и без работа също .... официално и неофициално пак ...

Най-големия удар е върху сивата икономика, а не бялата ....

Има и друго нещо Ага .... Само БНБ знае колко пари е произвело и колко са в обращение и колко в банки и колко не .... но, хм, тези данни не се показват, за да видиш, че някъде нещо е "покрито" .... ;) 

И тук остават парите които са влезнали в България под формата на друга валута включително е Евро .... та .... хм .... колко кеш долара и прочие чужда валута савлезнали в България и кои хора ги "въртят" не знае дори и БНБ ... та верно си има доза конспирация, но де факто знае само този който печата въпросната валута ... ;) 

Всичко което минава през банкови сметки се знае, но трябва да признаем един друг факт - колко не минават през вид регистрация ....

преди 56 минути, Hristo52 написа:

А тия пари дето уж ги отпускат, ще ги видиме ли? Или само фирмите близки до Бойко! 

Повярвай ми .... не той "дърпа конците" .... ;) 

Не е марионетка обаче ..... но де се вика излязло му е име на Бай Ганю и не върви да доказва, че има голяма илюзия към въпросната персона.

Познаваш ли го лично, че да знаеш кои са му близки, а?!

И, хм , повярвай ми ..... той, Бойко Борисов не е вечен, а след това кой ще е виновен, а?!

И последно: От всичко на света най-мразим расизмът и ромите!!! Да са живи и здрави циганите .... перфектна етнос са .... много познати имам цигани .... хубави хора .... НО, видя ли някой да се нарича ром .... да му .... прочие и на него главата в казана на дявола .... :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, iИ.дИоNд.Ni написа:

Ще го кажа и тук: Всеки народ си заслужава управниците, и ако някой не е доволен от сегашните, то ще има възможност да промени нещата, ако оцелее до следващите избори.

Тук съм строго несъгласен. Малцинството на мислещата част от народа страда от равноправието на демокрацията. Всичкото пенсионери и мангалоидни циганоиди, които оцелеят пак ще гласуват за ГЕРБ и БСП. Как ние недоволните ще "имаме възможност да променим нещата"? Откакто съм на 18 и имам право на глас не съм пропускал президентски и парламентарни избори и същевременно нито един път президент/партия за която гласувам не е бил/а избирана. За сметка на това избираните се сцепиха денонощно 24/7 да съсипват сферата на просвета в която работя. Резултата е "образование", което произвежда "образувания" с ярък канцерогенен нюанс, активно подпомагащи управляващата прослойка да продължава да е все същата и да действа в същия дух. Ефекта се вижда - плеада от кретени Мутройко Мутрисоф, ген. Мутраджийски, главен прокурор Мутрешев, вице Мутрислав Дончев и всичкото там мутризисен щаб наложиха режим, който дори каманистите не успяха да наложат за периода 1944-1989. Изкараха милиционерите на улиците да гледат дали децата се люлеят на люлки, забраниха на икономиката да съществува, платиха милиарди за самолети, когато народа се влачи умиращ от глад по земята защото му е забранено да работи и да произвежда... И всичкото това с оправданието "има вирус"... На което раковите образувания произведени от образованието сляпо вярват, поддържат и се прекланят...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 59 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

Познаваш ли го лично, че да знаеш кои са му близки, а?!

Защо, ти ли го познаваш лично? Аз служебно съм се сблъсквал с тоя простак, на времето като се въртеше около Живков.

преди 59 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

Да са живи и здрави циганите .... перфектна етнос са

Пази си ги за разсат. Редовно ми крадяха гуми на колата, на времето, и то една кола "Москвич 408"  Имах вила на Томсън, продадох я. Ама да не си помислиш бог знае какво 20 кв. Стая и тоалетна, дървена! 5 пъти я разбиваха мангалите. На края го намерих да спи вътре! Добре, че пистолета не го носех, щях да го гръмна като куче! Гнус ме беше да влизам вече, и я продадох за 5000 лева, голяма далавера! Живея на 2 етаж. От долу съседа си сложи решетка, нямаше как, влизаха му през балкона мангалите. Мина се време, долу не ставаше, ама решетката като стълба, та го намерих в кухнята една сутрин, ама докато взема пистолета скочи направо долу мангала, и нищо му нямаше а избяга! Жена ми беше още жива тогава, и такъв страх я тресеше...ммм Хайде пак пари, за решетки на балкона, стана като затвор, блиндирана врата и там 1200 лева...Още да ти разказвам ли....ммммм!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Hristo52 написа:

Редовно ми крадяха гуми на колата, на времето, и то една кола "Москвич 408"  Имах вила на Томсън, продадох я. Ама да не си помислиш бог знае какво 20 кв. Стая и тоалетна, дървена! 5 пъти я разбиваха мангалите. На края го намерих да спи вътре! Добре, че пистолета не го носех, щях да го гръмна като куче! Гнус ме беше да влизам вече, и я продадох за 5000 лева, голяма далавера! Живея на 2 етаж. От долу съседа си сложи решетка, нямаше как, влизаха му през балкона мангалите. Мина се време, долу не ставаше, ама решетката като стълба, та го намерих в кухнята една сутрин, ама докато взема пистолета скочи направо долу мангала, и нищо му нямаше а избяга! Жена ми беше още жива тогава, и такъв страх я тресеше...ммм Хайде пак пари, за решетки на балкона, стана като затвор, блиндирана врата и там 1200 лева...Още да ти разказвам ли....ммммм!

Стига бе.Намозе да бъде . Разби ми илюзиите за страхотния щастлив живот в НРБ където никой не си заключваше вратите.... :crying10:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Hristo52 написа:

Защо, ти ли го познаваш лично? Аз служебно съм се сблъсквал с тоя простак, на времето като се въртеше около Живков.

Пази си ги за разсат. Редовно ми крадяха гуми на колата, на времето, и то една кола "Москвич 408"  Имах вила на Томсън, продадох я. Ама да не си помислиш бог знае какво 20 кв. Стая и тоалетна, дървена! 5 пъти я разбиваха мангалите. На края го намерих да спи вътре! Добре, че пистолета не го носех, щях да го гръмна като куче! Гнус ме беше да влизам вече, и я продадох за 5000 лева, голяма далавера! Живея на 2 етаж. От долу съседа си сложи решетка, нямаше как, влизаха му през балкона мангалите. Мина се време, долу не ставаше, ама решетката като стълба, та го намерих в кухнята една сутрин, ама докато взема пистолета скочи направо долу мангала, и нищо му нямаше а избяга! Жена ми беше още жива тогава, и такъв страх я тресеше...ммм Хайде пак пари, за решетки на балкона, стана като затвор, блиндирана врата и там 1200 лева...Още да ти разказвам ли....ммммм!

Подкрепям мнението ти за ромеите. Живял съм в циганската махала до автогарата на Варна. Както и в розовата долина в квартал Аспарухово във Варна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, miro20 написа:

Стига бе.Намозе да бъде

Вилата и решетките са в сегашно време - специалистчето!  

Нали беше живял уж в онова време бе трол? Дето се прави на голям. Стани от стола и се разходи, ще ти излезе маасил от седене пред компютъра!

Цитат

Разби ми илюзиите за страхотния щастлив живот в НРБ

п.п. Повече няма да гледам форума без лог, за да не ти виждам глупавите постове! Обещавам.

преди 2 минути, acnekt написа:

ромеи ги виждам всеки ден.

Цигани се наричат!

https://bg.wikipedia.org/wiki/Цигани

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Hristo52 написа:

живял уж в онова време

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, miro20 написа:

Освен Антон Тодоров, (да не казвам какъв е) некаква друга опорка знаеш ли да декламираш? Трола си е трол. Айде, че си имам работа, и немам намерение с тебе да се занимавам!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, mitosandov написа:

Малцинството на мислещата част

Това дали ти можеш да мислиш, то явно само това е твое мнение, но не истина. Това означава, че аз не мога или, че един циганин не може .... а ти сядал ли си на равни начела с циганин, подчертавам, не ром .... а?!

Циганина уважава умните хора, т.е. тези които могат да мислят, а ромите тези които им дават пари .... та кое е по добре, да си честен циганин или наемен ром, а?!

преди 38 минути, Hristo52 написа:

Редовно ми крадяха гуми на колата

То сякаш няма крадливи българи .... ай ....

Просто сега е време разделно, апокалипсис, откровение или откровения, кои са читави (праведни) хора и кои не. Именно в трудни моменти се разбира кой тачи за България и кой не. И, ако сега се цепим на партии и етноси, то не са виновни малцинствата, а болшинството българи които само се водят по документи такива.

Има и друг: Да се оприличава реален човек с вид художествен образ, то се вижда до колко определени хора живеят само и единствено с някаква художествена литература, а не реалността. Да, Бай Ганю е художествен образ!!! НО, няма нищо общо с днешната реалност. Всяка прилика с освободен народ от робство от друго изповядващи и друго говорим народ с реална власт на вид българска политическа партия е неуместно. Някой явно иска да ни втълпи, че 45 години или прочие сме били под какво робство, а?! Или пък през последните 30 години под какво, а?!

Ясна е кампанията, и са ясни кои за кой играе, но пред нещо всички сме равни. Кой на какво се кланя и какво изповядва си е лично, а не общо!!!

Ето, тук, на село, още един съкратен, изхвърлен на трудовата борсата. В трудни моменти значи само Държавата да понася негативите, а?! Това ли е демокрация питам?!

Та .... кой е Он башия, а?! Май най-големия е короно-вирус-19 .... та пред него ли да се кланяме и да правим задкулисни политически забеб*фки, а?!  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тая тема извади наяве някои профили, с  чудовищен начин на "мислене".  Забелязвам и че въпросните тролове проявяват дискриминация срещу пенсионерите и расизъм срещу ромите. Странно, бих предположил, че ако някой им даде пръскачка напълнена с контаминирана с вирус течност и им каже, тоя вирус убива "каманистите", пенсионери и роми, те с радост биха я качили на гърба си и биха тръгнали да пръскат по хората, че да се отърват от изброените.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

БАН разработва българска ваксина срещу Covid 19

Цитат

Българска ваксина срещу коронавируса се разработва в Института по микробиология "Стефан Ангелов" на БАН. Това е съвсем нова идея - много интересна и обнадеждаваща, каза директорът на Института по микробиология на БАН доц. д-р Пенка Петрова пред БТА. Тя съобщи, че разработката на българската ваксина за коронавируса е частично финансирана от Института "Пастьор" в Париж, тъй като Институтът по микробиология на БАН е член на мрежата на институтите "Пастьор".

https://dnes.dir.bg/obshtestvo/ban-razrabotva-balgarska-vaksina-sreshtu-covid-19

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 55 минути, sliderum написа:

Тая тема извади наяве някои профили, с  чудовищен начин на "мислене".  Забелязвам и че въпросните тролове проявяват дискриминация срещу пенсионерите и расизъм срещу ромите. Странно, бих предположил, че ако някой им даде пръскачка напълнена с контаминирана с вирус течност и им каже, тоя вирус убива "каманистите", пенсионери и роми, те с радост биха я качили на гърба си и биха тръгнали да пръскат по хората, че да се отърват от изброените.

Всъщност е далеч по-зле положението. Тая ковид тъпотия наистина изкара наяве неприятните лица на много хора. И то не е само у нас. Да не говорим за общото злорадство към Великобритания, които се опитаха да се отклонят от програмния геноцид с идеята за стадния имунитет (единственият смислен, икономическии разумен не-човеконенавистен подход). "Нека им, у-а", "Видяхте ли ги сега?". Дарвин пак показа, че е в грешка - едни може и да са излезли от маймуната, други обаче са от едни рунтави животни.

Идеята за "стадния имунитет" беше на учени, сегашния е плод на военните и човекомразния режим в Поднебесната империя.

Гответе се за следващата фаза, определена от Китайската комунистическа партия и великия кормчия Си:

https://nationalinterest.org/blog/buzz/horror-concentration-camps-china-121991

Между другото - от линка, на който попаднах напосоки (има стотици):

Цитат

More than anything, Chinese statements about Uighur concentration are saturated with the language of disease. Likening Islam to a contagion, an official Communist Party document suggests Uighers have “been infected by unhealthy thoughts.”

“Freedom is only possible,” it adds, “when the ‘virus’…is eradicated.”

In an exercise in victim blaming for which cultural theorist Susan Sontag argues medical metaphors are especially conducive, Chinese officials have warned: “If you were careless and caught an infectious virus, like SARS” (a scenario that led to mass medical detention in China in the recent past), then “you’d have to undergo enclosed isolated treatment. Because it’s an infectious illness.”

СлОчаенос?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, sliderum написа:

51558804_2363328037046021_1071926783705612288_n.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, XEPO-1 написа:

51558804_2363328037046021_1071926783705612288_n.jpg

Нашите антикомунист тролове, що не плюят по словаците и не ги наричат комунисти и наследници на комунисти?  Да вземат да нарекат действията им възРОМителен процес, по подобието на реването за Възродителният процес у нас?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

COVID-19 във Виетнам: Смъртност – 0%, заразени – 245, карантина – няма

https://region-32.com/2020/04/07/1-121/?fbclid=IwAR1f6jOxyrBh00MOrbLXnip2ySuryk6txfnmPbaQEGj5JmHF4JPsFO3VGOg

п.п. Излекувани- 106

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Реджеп Иведик написа:

В България да не би да се прави ?

Казахме ти да не четеш 24 часа. Учебник по елементарна логика ти трябва на тебе

Смешник.Не правиш разлика между прогноза и предсказание, ама си тръгнал акъл да даваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, M.Николов написа:

Смешник.Не правиш разлика между прогноза и предсказание, ама си тръгнал акъл да даваш.

Предсказание е синоним на прогноза. Прогноза обикновено е за време. Предсказание е за събитие. Едното го правят учени , другото астролози .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, M.Николов написа:

Глупости.

Ти ,как си с ученето? Обясни го , ние сме по прости от теб. Направи прогноза , да видим .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...