Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Kalin Karaboychev

Коронавирус - масова истерия или реална опасност?

Препоръчан отговор

Да се благодарите, че е само това... Това ми е обикновеното оръжие. Да не дава Господ да видите всичко..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Велена написа:

Тогава в същото това домакинство са влизали минимум 6 заплати или пенсии и наред с градината и частното ползване хората са преживявали прекрасно.

Като е прекрасно - какво ви пречи да се върнете и заживеете по същия модел. 

Аз визирах "не толкова близкото минало", когато хората на село са живеели не толкова "прекрасно" и не са взимали "заплати" и пенсии. А всичко е от труд на полето, и в двора - с животинките.

преди 13 минути, Велена написа:

Със сигурност го има, но че истерията покрай него ще погуби повече хора от самия вирус - съм убедена.

добре - убедена сте. само някой да е посмял да ви разубеди и... сам ще се досети какво го чака.

Да напомня че истерия не се предава по медии, нито върви по тока или жиците. Всеки миг, всеки един може да си спре телевизора или интернета - като не му стискат шушоните и изпада в паника от шубето и стреса. Вместо това - хем се слухти, хем се реагира емоционално шубелийски и в комбинация с това - се реве  колко била истерична истерията.

Истерията е просто реакция, човешка реакция на определена входна информация при която се увеличава тревожността и страхуването... Това е реакция, която идва при несправяне с дозите стрес, които също са реактивни по природа. Информацията не е виновна с нищо, защото на една и съща информация едни реагират до истерия и паника, а други - никак. Като са слаби бушоните, спрете проблемния канал с инфото - дето предизвиквал истерия.

Просто страхът ви идва вповече, колеги. Затова написах че си живеете някъде в главите си, сред едни страшни, дори адови светове. И оттам се жалвате че не сте доволни от всичко и всички.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, _ramus_ написа:

Малиииии - шубето е голем страх, ей! Стой си вкъщи, барикадирай се със стоманени пръти, че дървените могат да се пречупят. Най-добре е да направиш отвътре бенонен бункер ... Или - знам ли...

Нещо си се объркал. Това е за на вън, а не за вкъщи.. Вкъщи ще убия веднага всеки, който не съм го поканил.

После да не кажете, че не съм ве предупредил...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, ncl написа:

Вкъщи ще убия веднага всеки, който не съм го поканил.

Само така - обаче, ако са много, ако са кръвожадни и искат да те глозгат до кости - няма да стане само с оръжия, освен с бомби. Направи си няколко, но бункера е най-сигурно, но само ако и те нямат бомби...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се притеснявай за мен. Можеш да си сигурен, че ще оцелея... Мисли за себе си...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рамус, що не четете бе хора? Кой говори за страх и истерия. Говорим за последиците от тях. Безработица, безпаричие, увеличение на всички стоки и услуги, бум на всички останали заболявания, които хората в момента подтискат или няма начин как да лекуват. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Велена написа:

Говорим за последиците от тях.

но безработицата, безпаричието и увеличението на стоки и услуги ( и не са всички, защото горивото примерно, сега е на исторически минимум)... всички тия са последица НЕ от истерия.

И логически погледнато в изразеното от вас - споменавате за последствия от нещо, но това от което следват "последиците" ( истерията) не го говорите. Според вас, защото от друга страна го пишете и съм го цитирал в предишния си коментар.

Изглежда вие сама не се четете, после отново става така че в другите е проблема. Тревожността залива всичко и в писането ясно си личи. Емоционалният негативен прилив подтиска в голяма степен висшата когниция. На моменти личи толкова ярко и контрастно, че може да се напише като примери в учебниците. Но пък - точно учебниците никой не го интересуват, освен учениците на дистанционно обучение. В темата - съвсем липсват такива.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Велена написа:

Безработица, безпаричие, увеличение на всички стоки и услуги, бум на всички останали заболявания, които хората в момента подтискат или няма начин как да лекуват. 

Кое от всичките тези неща го няма и без вируса?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, XEPO-1 написа:

Кое от всичките тези неща го няма и без вируса?

Всички ги има. Но едно е 3%, друго е 10%, съвсем друго е 30-40%. Ще ви поздравя с една песен отпреди 100 години: Конармейская - YouTube

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичките ги има и без него, ама в сегашната ситуация забравяте да умножите. Айде умножете поне по сто това дето го има и ще добиете представа, какво ще последва след фиаското. Наистина ли си мислите, че карантината ще приключи и всичко ще си продължи от там откъдето е спряло? Няма. Половината фирми вече са си заминали и още колко - Бог знае.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Велена написа:

Рамус, що не четете бе хора?

Хората четем. Рамус те върти на шиш, щото още не му знаеш мурафетите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, Велена написа:

Мислех да помоля, да не започвате да ми обяснявате къде виреят домати.

Аз няма да Ви моля как да живеете, НО, но доматите и вирусите и животните, и хората явно не владеете, защото се мислите за по-велико от нещо, де не разбирате, но мислите, че сте проумнели ...

Животно не моли, то си го взима, а Вие какво искате да вземете от тоя свят, а?!

Та, докато се правите на интелигентнннт ил инелект ... то какво сте направили до сега и какво ще правите от тука на сетне, а?!

Прозаичен и груб цигански въпрос, Но до колко сте запознати с древната култура на човечеството, а?!

Много въпроси, на които ще приемете оправдателна линия, но до колко добро сте направели, за да може да кажете, че сега е лошо, а?! :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще се умори да върти 😂. Споко. Пък и аз казах, каквото имам да казвам. Няма как да мислим всички еднакво. Щеше да е скучно. С кого ще поспориш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Велена написа:

Ще се умори да върти 😂. Споко. Пък и аз казах, каквото имам да казвам. Няма как да мислим всички еднакво. Щеше да е скучно. С кого ще поспориш.

:offtopic_s:

Леееее колку си велика, аннна ил май трети пол, а не полк ... :) 

:) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Велена написа:

Оставам с впечатлението, че има една група хора на която, като че ли много им се иска кризата да е истинска, да продължи колкото се може по дълго и да повлече , колкото е възможно повече народ /фирми/ в бездната, за да имат и те оправдание за собствената си несрета. За другите държави не знам, но при нас - много се страхувам, че тия които оцелеят от корана вируса ще се превърнат в гробари на умиращите от глад и следващата зима и от студ. И мога да се обзаложа, че това ще са същите ония хора, miro20, които така жертвоготовно браниш. Всички цени ще скочат - включително и на лекарства. Пенсиите НЕ. И дървата за огрев - пенсиите НЕ и т.н и т.н. Ще им се прииска да бяха умрели! Тежко им и горко!

Аз искрено се надявам да е масова истерия и по скоро всички да се освестят и да приключи.

Вече имаме примери на колабирали здравни системи и невъзможност да поемат всички бони.Кажи си съмненията на тях. Не на мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Димитър 59 написа:

Ти си много голям оптимист.Предишната финансова криза от 2008, беше повече от една година.Тази я очакват в пъти по-страшна.

4 до 6 месеца ще е свободното падане. След това вече ще може да се нарече криза.

преди 35 минути, miro20 написа:

Вече имаме примери на колабирали здравни системи и невъзможност да поемат всички бони.Кажи си съмненията на тях. Не на мен.

Не. Просто се видя какво представляват здравните системи в мафиотските държави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Верно ли не можеш да видиш какво ще стане!? Няма да е 4-6 месеца, а 40-60.

И да ти отговоря предварително - времето ще покаже.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, _Belial_ написа:

Не. Просто се видя какво представляват здравните системи в мафиотските държави.

Които въпреки доброто си ниво, се сринаха.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, miro20 написа:

Които въпреки доброто си ниво, се сринаха.

Нивото им беше същото каквото е сега и каквото ще е за в бъдеще докато управлява мафията- нулево!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, _Belial_ написа:

4 до 6 месеца ще е свободното падане. След това вече ще може да се нарече криза.

Това да го прочете оптимиста Рамус,защото твърдеше че след точно толкова време ще се оправи безработицата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Димитър 59 написа:

Това да го прочете оптимиста Рамус,защото твърдеше че след точно толкова време ще се оправи безработицата.

Тя безработицата у нас никога не е свършвала. Имаше липса на кадри в последно време, но това си вървеше и с висока безработица. Която леко поспадна, щото всички отидоха да работят в чужбина. Сега обаче работенето в чужбина рязко ще се затрудни и безработицата ще е брутална.

Рамус го остави да си се рее в облаците. Кат му огладнее гз друга песен ще запее.

Лукашенко: Няма никаква катастрофа, СЗО да дойде в Беларус за оценка

https://m.fakti.bg/world/463259-lukashenko-nama-nikakva-katastrofa-szo-da-doide-v-belarus-za-ocenka?fbclid=IwAR3ZgksiYOsO9K9pS2dOAXv_6VwlhpuIuwPgiou1k_pQRxsw57x7IMCw7i4

Браво! Ей тва е отговорен човек!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, _Belial_ написа:

Тя безработицата у нас никога не е свършвала. Имаше липса на кадри в последно време, но това си вървеше и с висока безработица. Която леко поспадна, щото всички отидоха да работят в чужбина. Сега обаче работенето в чужбина рязко ще се затрудни и безработицата ще е брутална.

Рамус го остави да си се рее в облаците. Кат му огладнее гз друга песен ще запее.

Лукашенко: Няма никаква катастрофа, СЗО да дойде в Беларус за оценка

https://m.fakti.bg/world/463259-lukashenko-nama-nikakva-katastrofa-szo-da-doide-v-belarus-za-ocenka?fbclid=IwAR3ZgksiYOsO9K9pS2dOAXv_6VwlhpuIuwPgiou1k_pQRxsw57x7IMCw7i4

Браво! Ей тва е отговорен човек!

Според нашите апокалиптуси и Геерал Бостанджиев, Шведите, Беларусите и Бразилците дося да са измрели половината. Пък те нищо им няма.

Що тъй ве другарю Бостанджиев ?

На кого се продаде за 30 сребърника ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:

То се вижда, че веч е offf ... :) 

TyL

Някои да анализира онова де мой да обясни ... :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, miro20 написа:

Вече имаме примери на колабирали здравни системи

Да и 50 % смъртност. И планини от ковчези, ако те питаме тебе. Генерал Бостанджийски да не ти копае на лозето ?

А, спри да лъжеш. Нито в Беларус, нито в Бразилия, нито в Швеция са колабирали. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам за вас, но сега отивам да се напия и Бог да е на помощ на всичките, ако ме хванат когато съм в течение...

Judas Priest-Breaking the Law (Lyrics) - YouTube

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...