Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Ето и моите последни думи в тази тема: Все още повечето от нас не са стерилни. Нека се молим на Господ да зачеваме само от когото поискаме и само когато поискаме! Пазете се!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 277
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

В светското Законодателство, абортът не се счита за убийство. Законите, които цитираш, както е видно, се отнасят за вече родено дете. А абортът се счита като прекъсване на бременност, не уби

НЕ Е ГРЯХ а и Душата още не е пристигнала така че ...

Ето това е една доста щекотлива тема. Нека най-напред ви представя различните религиозни гледни точки по проблема: В християнската традиция абортът е грях. Доколкото ми е известно в раннохри

Заставам изцяло зад думите на yvsot. За мен абортът не е грях, а право на избор. Причините да се стигне до него са много и в никакъв случай не се свеждат само до безотговорност. И нека не забравяме, че виновните са поне двама, а последиците обикновено ги понася само един. Това в никакъв случай не означава, че оправдавам безотговорния секс, но и оправданията за аборт са много. И да не забравяме, че никой не е застрахован. Да, наистина, да пази Господ никой да не разбере какво е да вземеш тежкото решение, но тези неща се случват тук на замята, сред нас хората и абортът не е нещо нечовешко.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Тук май говорехме за аборта?

yvsot

, мила, как така при едни доброто желание е достатъчно, а при други не е...

Каквото и да пишете, за мен аборта е грях, не е правилна постъпка, и може да се избегне.

Кой както иска така да го разбира.

Досега все съм си мислела, че една от причините жена да се съгласи да си убие детето, е мъжа.Май съм грешала...

Повече няма да коментирам, ако обичаш, не се обръщай към мен, нито на ЛС нито тук.

Лек ви ден.

Хей cool.gif никой тук не иска да се стига до подобна ситуация, естествено че всички се пазим и даваме всичко от себе си, да не се стигне до подобен случай, със сигурност на никой не му е приятен аборта, никой не забременява ей така за спорта и за да направи поредния аборт, още повече че в самия аборт има достатъчно рискове за майката. Страшна идеалистка си, и в това няма нищо лошо, но хората грешим, това е реалността, ей тук dindi много добре го е казала

...

Незнам за теб, но аз съм грешила и ежедневно продължавам да бъркам, да не мислиш, че го правя нарочно? Че е така някой ще си постави за цел:" Ми аз ще вземе да правя секс после ако забременея медицината е напреднала ще го махна, чудо голямо!" Съмнявам се че някой разсъждава по този начин...

А за невежеството си е виновен не само отделния индивид, но и средата в която живеее...

И аз искам да живеем в идеален свят ама няма братче тва е, тва сме ние..

Между другото идеалния свят май нямаше бъдеще според Архитекта на Матрицата!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Тук май говорехме за аборта?

yvsot

, мила, как така при едни доброто желание е достатъчно, а при други не е...

Каквото и да пишете, за мен аборта е грях, не е правилна постъпка, и може да се избегне.

Кой както иска така да го разбира.

Досега все съм си мислела, че една от причините жена да се съгласи да си убие детето, е мъжа.Май съм грешала...

Повече няма да коментирам, ако обичаш, не се обръщай към мен, нито на ЛС нито тук.

Лек ви ден.

За съжаление voxy май е прав - голяма идеалистка си! Не го казвам като обида, но наистина не живеем в идеален свят. В повечето случаи аз говоря от личен опит! Братовчетка ми е пример за нежелана бременност. Тя току-що бе тръгнала с едно момче. Полагаха УЖАСНО много старания тя да не забременее и въпреки това вече година и малко аз си имам една прекрасна племенница (или незнам точно каква ми се пада), която много обичам! Та с братовчетка ми сме си говорили много за нежелана бременност, за начините да се предпазиш от нея и за още много други неща! Еми .... както казах - не живеем в идеален свят и въпреки всички положени усилия е станала грешката. Нито братовчетка ми, нито приятеля й имат подозрения как е станало. Според мен изборът който се прави е дали да се направи аборт или да се роди детето? Искрено се радвам, че тя реши да го роди! Аз също не одобрявам абортите, но понякога наистина се налага sad.gif

...................

Между другото идеалния свят май нямаше бъдеще според Архитекта на Матрицата!

Много си прав, думите му бяха: "Изгубихме цели реколти!...." Или в превод "цели раси (или страни, народности) ще се унищожат, ако светът беше идеален" - Не че сега не го правят, но .... ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Прочетох само 1-2 мнения и то отгоре-отдолу. Ето и моето мнение: Първо абортът в ранна възраст и особено в случаите, когато жената не е раждала може да доведе до стерилност!

Използването на предпазни средства е 99%-тна гаранция за сигурност по време и след секса! (Гороря най-вече за кондомите!) Ако попадните в този 1% вината не е ваша, но ако вие сте от онези 99%-та, на които явно им се всидят някакви стотинки, вината е изцяло ваша! Защо заради една такава грешка, след която следва аборът да жертвате своята половинка и не само нея да нямате възможността да иставите поколение! И това заради една тъпа грешка!? :speak:

В такива моменти трябва да се мисли найстина трезво!

А що се отнася до това дали е грях? Според мен да, защото началото на новия живот се поставя от зиготата. Ето защо според мен си е грях!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като мъж ще споделя следното:

И аз смятам, че умишленият аборт е грях. Може би някоя жена тук ще се изкаже по мой адрес с думите: "Така смяташ, понеже си мъж, а не жена и си нямаш и най-малка представа какво тя преживява в подобен момент..." и няма да отрека - не мога да претендирам, че съм прав, но това са моите убеждения. Те не са продиктувани от вярата, не, не са - това са моите морални убеждения. В повечето случаи, абортът може да бъде избегнат с помощта на приятели/близки/родители. Не мога да претендирам също, че бих разсъждавал така, ако приемем хипотетично, че (имам дъщеря, с която се случи, нещо толкова ужасно като изнасилване и тя забременее - в последствие не желае да роди детето на изнасилвача - тогава бих се вслушал в детето си и бих оставил то да реши, стига да не е застрашен по някакъв начин живота й). Лесно е да бъдеш съдник на другите, трудно е да вземеш правилното решение, когато се отнася до теб самия... Едно е сигурно: Умишленият, както и спонтанният аборт оставят тежки психически травми в една жена. Очакването на дете при последващо забременяване би било изпълнено не толкова с радост(блажено неведение), колкото с тревога, съмнения и страх...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Според мен, независимо дали от морална, да не говорим, от християнска гледна точка, абортът си е грях...

Както и човек да се опитва да разсъждава, грях е да се убие едно човешко същество, макар и дори в началния му стадий на развитие... Мисля, че всеки трябва да има шанса да живее, и никой не бива да отнема правото на човек да се роди на тази земя...

Ами, в случаите на нежелано забременяване?! Както един мой приятел обича да се изразява : "Ами, да са мислили предварително за евентуалните последствия!"... Но, лично мое мнение, щом един човешки живот е бил създаден, никой няма правото да го прекъсне...Всички хора се стремят към живота като към всяка глътка въздух,защото е прекалено ценен; всеки се стреми да живее, затова е прекалено жестоко някой да убие един, макар и още нероден, човек...

Смятам, че абортът е грях, но какво става в случаите, когато със сигурност се знае, че плодът е увреден, или животът на майката е в опасност?!... Не знам, това е ужасна трагедия за бъдещите родители в подобни случаи, особено, когато детето е желано...

И да се върна пак на горната ситуация, когато, един от двамата партньори не желае, вече заченатото дете - също много деликатна ситуация, особено, ако мъжът настоява жената, ако иска да продължат връзката си, да абортира... В такъв случай ще кажа, че лично според мен, аз бих посъветвала момичета или жени, изпаднали в такова положение, да изберат детето, защо им е да остават с човек, който иска да убие собственото си дете, а и каква е гаранцията, че връзката ще продължи, да не говорим, че това показва, че въпросният мъж просто не е готов за сериозна връзка, хубаво му е било, когато е било "безпроблемно", но, ако се появи бременност, край, грабва си шапката и си заминава... Това не означава ли, че според него, дадената жена може да става за *, но не става за нещо по-сериозно?!От подобно отношение боли...Така че, лично според мен, трябва да се избере живота на едно неродено дете...

Разбира се, в никакъв случай не одобрявам момичета, които забременяват, само и само, за да обвържат мъжа до себе си...Да се опитва някой чрез едно дете да манипулира човека до себе си, е грозно и извратено, според мен...Направо не ми се коментират подобни случаи...

Добре, добре, спирам вече; мисля, че разбрахте, какво искам да кажа... laugh.gif;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А какво става ако момичето е било изнасилено и забременее ?

Интересно ми е моралистите и християните какво биха направили ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така...До сега не сЪм поствал по тази тема и не сЪм чел ничии мнения по темата.Ето какво е моето мнение:

ПЪрво,категорично смятам,че абортЪт,умишлен или не,е убийство.СЪгласен сЪм с това окачествяване на аборта.От гледна точка на закона би могло да бЪде счетено,че аборта е предумишлено убийство.Но кой го е грижа за закона?ВЪпроса е за греха.Какво е грях?Убийството?И защо?Предполагам не знаете какво представляват милостивите ножове.Използвали са ги през Средновековието.Рицарите-крЪстоносци,които били тежко ранени по време на сражение били екзекутирани сЪс специфичен вид ножове.Смятало се,че така те били избавяни от мЪките,а убийството извЪршено с подобен нож не се смятало за подсЪдимо,когато било извЪршено по този начин.

Второ:Грях е според мен да измЪчваш някого като го дЪржиш гладен,на студено или ако като цяло го хвЪрлиш в този лишен от смисЪл,жесток и брутален свят.Точно това става,когато дадена жена или семейство роди дете без да е/са подготвена/и за него.Няма смисЪл да раждаш дете,ако не можеш да го гледаш,да го издЪржаш и да му дадеш необходимата любов.Сиропиталищата сЪщо не са изход,защото всеки,който е бил там(особено в бЪлгарските)знае,че там е по-зле от колкото да си в гадо семейство.

Е,не смятам умишления аборт за грях.Смятам,че това е услуга.Искате да знаете кое смятам за грях?Ето ТОВА е грях!

Редактирано от CrazY_CorpsE (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина това е много труден момент за една жена.

Аз лично не бих обвинил никой, защото това е много лично нещо и всеки има правото да избира.

Грях ли е абортът ?

Абортът е право на избор.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Грях е зачеването на това дете, не самия аборт.

:) Зачеването на живот не може да се нарече "грях"! :P

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля,че аборти трябва да се правят само в крайни случаи - примерно при изнасилвания или когато е застрашено здравето на майката. А друг е въпросът,че според мен трябва да има контрол върху раждаемостта - да покриеш определени критерии,за да ти се разреши да имаш дете.Защото куцо,кьораво и сакато прави деца,които после живеят в мизерия,стават престъпници и на свой ред затварят кръга...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А друг е въпросът,че според мен трябва да има контрол върху раждаемостта - да покриеш определени критерии,за да ти се разреши да имаш дете.Защото куцо,кьораво и сакато прави деца,които после живеят в мизерия,стават престъпници и на свой ред затварят кръга...

Съгласен съм, лесно се правят деца, но трудно се отглеждат, възпитават и оформят като нормални хора :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Мисля,че аборти трябва да се правят само в крайни случаи - примерно при изнасилвания или когато е застрашено здравето на майката. А друг е въпросът,че според мен трябва да има контрол върху раждаемостта - да покриеш определени критерии,за да ти се разреши да имаш дете.Защото куцо,кьораво и сакато прави деца,които после живеят в мизерия,стават престъпници и на свой ред затварят кръга...

Това,дали едно неродено дете ще стане престъпник,как и кой го решава? angry.gif

Знаеш ли колко велики личности са израстнали в нищета и мизерия,а след това са извършили велики дела

Знаеш ли ,че преди освобождението ни през 1878 година съвсем малко българи са имали какво да ядат всеки ден?Но въпреки това деца са раждали,а на всичкото отгоре сме напълнили целия полуостров с поколенията си?

Знаеш ли колко бездетни хора има?И как се молят със сълзи на очи Бог да ги дари с дете?

А ти с лека ръка казваш -"Да се убие,защото може да стане престъпник!"

Грях е, щом го създават без да го желаят и в последствие убиват, силно казано разбира се. То е зародиш все пак.

относно "що е то-зародиш" и кога се говори за "аборт",превърти темата по-напред,и тогава говори така категорично!

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Грях е, щом го създават без да го желаят и в последствие убиват, силно казано разбира се. То е зародиш все пак.

tao, да не ти се случва, че тогава няма да ти е до морал... щото по ирония на съдбата, точно такива хора с категорични и крайни мнения, много често го отнасят.

Плюс това има ситуации, като изнасилванията, в които жената, уверявам те, съвсем не е искала да има полов акт, а какво остава за забременяване. И накрая остава да се появи един философ и да изтърси, кое било грях и кое не било.

Редактирано от kayovas (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
E, това са други случаи разбира се. Още малко да включим и случаите, в които се вкарват сперматозоиди без знанието на пациентката angry.gif Грешна ще да е тя :)

Е тук ме "уби".....

Какви са тези "случаите, в които се вкарват сперматозоиди без знанието на пациентката"????

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Оо. Може. Ти да не мислиш че е невъзможно

Много ме изненадваш човече имаш много криворазбрано мнение.Според мен да имаш дете е божи дар.Според мен всяка една жена трябва сама да реши дали да го задържи или да го махне.А до колкото дали е грях несам свещвнник за да изпадам в обяснения.Може би ако не включи някой може той да каже.За мен не е грях :) а избор angry.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Охх, става ми все по-смешно като чета тези определения за грях :)

Сигурно ще повторя нечии думи, но все пак ...

Първо, ние сме хора - правим грешки. Дори и да внимаваме може да се случи всичко ...

Самото убийство като такова се приема за грях, добре. Тогава по-правилно ли е да родим дете на което не можем да предоставим нормални условия на живот ? Ами ако родителите са непълнолетни ?

Дори и да са пълнолетни, може да не могат да осигурят нормален живот на това дете ...

Да не би да е по-добре като циганите да си правим по 5-6-10 деца за които да не ни пука ? Или дори и да ни пука да не можем да направим нищо за тях ...

Ами точно защото не сме като циганите българската раса е застаряваща, защото в БГ е трудно да отгледаш дете и хората предпочитат да имат по 1 или да нямат деца, вместо да ги обрекат на едно лошо детство ...

Съжалявам, но според мен това е мн по-правилно от това да раждаме само защото било грях да направиш аборт ....

Да не говорим, че избора си е изцяло за жените, та общо взето мъжете нямаме думата :)

Иначе още чакам някоя дълбоко религиозна г-ца/жа да каже какво би направила ако бъде изнасилена и забременее , или дъщеря й/му ... /нека не се случва на никого, чисто хипотетично го давам / ?

Редактирано от inet (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Грях е според мен зачеването на нещо, което не искаш. Самия аборт е нещо хубаво в тези случаи, затова само по себе си не е грях. Нищо общо нямат изнасилванията.

И според коя религия това не е грях.

Иначе още чакам някоя дълбоко религиозна г-ца/жа да каже какво би направила ако бъде изнасилена и забременее , или дъщеря й/му ... /нека не се случва на никого, чисто хипотетично го давам / ?

Отговора на този въпрос е в първите страници на темата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

badr - Да, исляма може и да го оправдава, но все пак сме в християнска държава ... Но честно казано ми харесва идеята им, да се пази майката. И все пак това ни вкарва в противоречие ...

Няма да коментирам случаите когато е увреден самият плод.

Но как "убийството" на детето получено по насилствен начин се оправдава, а това получено при грешка не се ? Все пак това все са нови животи, които от религиозна гледна точка май нямат мн общо с родителите си .

Не е ли е смешно като причина за негативното отношение към абортите да се посочва религията и в следващият момент когато се появят неудобни моменти да се започва едно извъртане на нещата така, че да не излезе че сме съгрешили.

Реално погледнато според религиите човешкият живот е незаменим и никой няма правото да отнема такъв.

Та или сте За абортите или сте Против тях, но номера "то е грях , ама еди кога си не е" просто не минава ... Все е грях, въпроса е , че някои тук са и толкова религиозни ...

Заради това се дразня, пишете се вярващи, изкарвате другите криви, но когато това в което уж вярвате не ви устройва започвате да си го тълкувате както ви скимне

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
badr - Да, исляма може и да го оправдава, но все пак сме в християнска държава ... Но честно казано ми харесва идеята им, да се пази майката. И все пак това ни вкарва в противоречие ...

Няма да коментирам случаите когато е увреден самият плод.

Но как "убийството" на детето получено по насилствен начин се оправдава, а това получено при грешка не се ? Все пак това все са нови животи, които от религиозна гледна точка май нямат мн общо с родителите си .

Очевидно е че при изнасилване жента е жертва и половия акт е осъществен против волята и.

И тук има грях.Но той пада върху изнасилвача,а не върху жената.Никакво оправдаване няма.

А така наречената "грешка" е резултат от осъзнати доброволни действия.Като при това и риска е осъзнат в достатъчна степен

Що се касае до това в каква държава сме то тук обсъждаме въпроса по принцип

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ВсЪщност...след прочетените от мен мнения смятам,че като цяло се отклонявате от темата.Искам да кажа,че вече обсЪждате кога аборта е грях и кога не.Темата е "Грях ли е аборта",а не "Грях ли е аборта след изнасилване" например.

Хареса ми какво каза inet.Смятам,че е права.По-добре е да се направи аборт,отколкото новороденото да бЪде обречено на мизерен,непЪлноценен и жесток живот.Имаше едно изказване(не помня на кой),в което се казваше,че много велики личности са израстнали в мизерия.Факт,но дали този факт им се е харесал на тези личности докато са гладували,студували и понасяли удар след удар от живота? :P

Inet,по вЪпроса за това доколко избора за аборта е изцяло на майката можем да спорим.Искам да кажа има доста обстоятелства,които понякога сЪздават прекалено много пречки да бЪде направен аборта.Права си от гледна точка на това,че все пак жената износва детето,тя се мЪчи с раждането,рискувайки живота си,тя го кЪрми и т.н.От тази гледна точка,а и от морално-етична,никой няма правото да принуди жена да износи детето си.Това не означава обаче,че няма подобни случаи и че не се случва дори в момента,когато четете този пост.Друг е вЪпроса,че понякога бащата е в сЪстояние да отгледа детето,ако то все пак бЪде родено.При такова положение смятам,че изобщо не може да ства дума за грях,но е погрешно и неправилно при така сЪздалите се обстоятелства детето да бЪде умЪртвено.

Bard каза: "Очевидно е че при изнасилване жента е жертва и половия акт е осъществен против волята и.

И тук има грях.Но той пада върху изнасилвача,а не върху жената.Никакво оправдаване няма." Мислиш ли? :P В случая,греха(ако изобщо има грях тЪй като сЪм атеист и антихрист) наистина пада вЪрху извЪршителя,тоест изнасилвача,но какво би станало,ако изнасилят 13-14-годишно момиче?Организма й може и да е в сЪстояние да износи детето,но ще е в сЪстояние ли детето да роди дете?А в сЪстояние ли ще са родителите да издЪржат внучето си,защото "майката" очевидно няма да може.Нима при такива обстоятелства наистина детето трябва да бЪде запазено?Самото запазване при подобни обстоятелства бих окачествил като "грях"!

Истината е,че аборта не е грях.Той просто може да бЪде оправдан или неоправдан.В никакЪв случай обаче не може да е грях.Ако дадена жена или семейство смятат,че не могат да се справят с детето,че не могат да му дадат нормален живот,образование,ценностна система,вЪзпитание и не напоследно място любов(какво значеше тази думичка? sad.gif ),то тогава те са абсолютно прави да прибегнат кЪм аборт.Ако обаче детето може да бЪде отгледано и всичко това може да му бЪде предоставено,но вЪпреки това двойката или майката не иска дете,защото ще си развали фигурата,защото не иска някакво сополиво хлапе да й се влачи по петите или поради друга причина,тогава вече говорим за неоправдан аборт.Не е грях,но е неоправдан.От морална гледна точка това вече е хладнокрЪвно убийство.

Всеки от вас каза верни неща,но и всеки от вас според мен разглежда аборта едностранно.Разглеждате само собствените си гледни точки.Опитайте се да вникнете и в смисЪла,вложен в изказването на опонента.Дори tao,който е краен в своите изказвания каза верни неща като например: "Грях е според мен зачеването на нещо, което не искаш. Самия аборт е нещо хубаво в тези случаи, затова само по себе си не е грях. Нищо общо нямат изнасилванията." Не сЪм сЪгласен само с това,че изнасилванията нямат нищо общо,защото те са 50% от причината за да бЪде направен един аборт.

Както и да е...всеки има мнение и правото да го защитава.Аз току-що изказах и обосновах собственото си мнение.Харесаха ми и вашите аргументи,но все пак като цяло смятам,че леко се отклонявате от смисЪла на темата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз съм на същото мнение - не създавайте деца ако не можете да ги отгледате sad.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване