Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Абе хора!Вие нормални ли сте? angry.gif Какво ви става?ОбсЪждаме това,дали аборта е грях,а не това дали жените са хора и дали са по-грешни от мЪжете.Мен ако питате и мЪжете и жените са едни и сЪщи боклуци.Освен това е казано,че завесата на Светая Светих се раздира и че хората вече може да влизат,защото на тези,които са писали Библията им е било ясно,че пЪрвосвещениците ще умрат,а все някой трябва да влезе.Ясно им е било,че някой може да пристЪпи забраната и да влезе,след което нищо няма да му се случи,защото бог и всичко това сЪс Светая светих е измислица.Представете си цяла религия да се срине само заради една мизерна лЪжа.Така че и преди и след раздирането на завесата е можело да се влиза,но никой не е смеел.Просто една вечер някой от пЪрвосвещениците е раздрал завесата и казал "Готово,чисто е" и всички вече можели да влизат.

Освен това:жените били греховни.Добре,приемаме,че е така и че дори това че са "сЪздадени от реброто на Адам" е вярно.Щом след като са сЪздадени от реброто на Адам са грешни,то значи и Адам е имал заложби да греши.Ако това е така,то всички мЪже са родени от жени(дори и аз),следователно и ние вече сме грешни.Е,запомнете деца мои:БЕЗГРЕШЕН ЧОВЕК НЯМА!"Който е безгрешен,нека хвЪрли прЪв камЪк!"

Както и да е,смятам че казах каквото имах по вЪпроса.Думата ми беше,че се отколонихте от темата!Тук става тема за аборта,а не за Адам,Ева или пЪрвородния грях!ПридЪржайте се кЪм темата ако обичате!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 277
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

В светското Законодателство, абортът не се счита за убийство. Законите, които цитираш, както е видно, се отнасят за вече родено дете. А абортът се счита като прекъсване на бременност, не уби

НЕ Е ГРЯХ а и Душата още не е пристигнала така че ...

Ето това е една доста щекотлива тема. Нека най-напред ви представя различните религиозни гледни точки по проблема: В християнската традиция абортът е грях. Доколкото ми е известно в раннохри

Наистина придържайте се към темата... А относно аборта мисля, че трябва първо хората да се променят за да не се случва изобщо това.... А при свършен факт трябва да се вземе трудното решение, а именно дали да се задържи детето (Лошо е да се абортира).... Грях е наистина и то много голям.. Това показва до колко хората имат чувство за отговорност и морал... Не го пожелавам на никой това.. Просто е ужасно!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз вече си казах мнението, само исках да допълня, че грях е и това, че не се помага по никакъв начин на самотни млади майки или бременни...затова много момичета, жени предпочитат да абортират от колкото да обрекат детето си на тежък живот, като знаят че не могат да му осигурят бъдещето. Грешни са и много родители, които смятат че ще е голям срам дъщеря им която е на 16-17 примерно да роди и не се замислят какво я карат да направи, защото има и много такива случаи...така че, грехът е общ. И на отделната личност, и на обществото...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А така heaven!Добре го каза!Има нещо такова,че обществото е много по-отговорно за абортите,отколкото самите абортиращи.И все пак не бих го нарекал грях това,а по-скоро вина.Както казах,не сЪм вярващ,за това трудно мога да определя нещо като грях.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

спрете се малко , човек да не пропусне да пише 1-2 дена :>>

badr - защо си мислиш, че другите са паднали от небето и нищо не знаят ? :wub:

И м/у другото има разлика м/у "учил съм го" и "разбирам го", "знам го" :)

И когато се позоваваш на заповедта "Не убивай" досети ли се че тя е също толкова стара колкото и останалите религиозни догмати.
До колкото съм забелязал повечето пишещи тук са религиозни, за тях тези заповеди означават нещо, и в случая ми вършат перфектна работа за да покажа противоречието до което стигат сами

Друг е въпроса дали аз вярвам в тези заповеди и пр. :)

Ако семейство,месец след раждането на дете,по някакви обстоятелства изпадне в невъзможност да осигури нормален живот на детето,то следва ли детето да се убие?

Не схващаш ли че примера който даваш води до тази безумна логика?

Случайно да си врачка ? Втори Нострадамус ? Защото ако не си, то действията ти са свързани с настоящето. Ами нормално е ако нямаш възможноста да отгледаш едно дете в момента, да не се надяваш че с парите които ще спечелиш от тотото след 10 месеца ще успееш да го отгледаш, и поради тази причина да си го родиш :hush:

Докато виж обедняването е малко по-трудно по принцип, но дори и да ти се случи вече ще се бориш за да отгледаш това родено и живо дете.

М/у другото кога съм казал, че за мен да направиш аборт е равносилно да убийството на роден човек ? Та май единственият стигащ до такива безумни логики си ти :)

Няма такава идея с греховете.Бог прощава на когото иска и не всичко.

Бог може да прости онова което е между теб и него.

Ами нарушавайки неговите закони прегрешаваш пред него, та предполагам че все ще се разберете ;)

И тъй като си учил разни непознати за нормалните хора науки нека конкретизирам първият си пост в темата :

Какво става ако забременялото изнасилено момиче е православна християнка ? Ти какво би я посъветвал да направи ?

Исляма няма да я измъкне от грях , но изглежда на теб ти допадат идеите му, та ми е интересно какво би я посъветвал .

Mell - хубаво е да вярваш в приказки за богове ;) Но ако бяха сложили малко феички, дракончета ... сюжета щеше да е по-интересен :wow:

borisfx - като пораснеш друга песен ще запееш за жените ;) Ще си търсиш колкото се може по-греховни , и със сигурност няма да се оплакваш от тази им греховност :wow:

Редактирано от inet (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми се чатат 11 страници, за това ще си кажа мнението. Според мен не е грях, лично за мен, защото не съм религиозна и не съм подвластна на никоя религия, тоест за мен не е защото не вярвам в религиозните неща, тоест не се водя по тях - тоест не е грах. НО съм твърдо простив аботра... По чисто лични причини, които няма смисъл да обяснявам тука. Но разбирам и гледната точка на жените, които са принудени да го направят, не на тези, които не са достатъчно порастли, за д аси поемат отговорността. Един ден се скарахме много жестоко с най- добрата ми приятелка точно по тази тема - аборта. Защото аз съм против него, а тогава разбрах, че тя е правила аборт. Но тя ми обясни нейните причини за това и решение, и според мен, беше много разумно от нейна страна, че го е направила. Историята е следната. Тя има вече 3 деца. Второто се ражда с увреждания, които няма как да се излекуват. Забременява с третото и цели 9 месеца не спира да се притеснява, че нщо може да стане и с това и дете. Е детето се ражда без никакви увреждания. Но след третото тя забременява с близнаци. След което и казват, че за тях ще е по голяма опасността да се родят с увреждания. Болката и страха я подтикват към това. В този случай напълно разбирам. Но не и когато някои ми каже, едно дете би развалило живота на много хора. С какво това дете може да направи нещо???? Да с амислили преди това, не после да обвиняват малкото същество, което още дори не се е и родило. Това се казва липса на отговорност и бягането от такава.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спорех по въпроса с аборта с няколко приятелки. Те определено смятаха че аборта им дава свобода. Свобода да избират, да живеят и т.н.. Питаха ме какво ще правя, ако разбера че приятелката ми е бременна. Аз им казах че ще постъпя по най-правилния начин - ще се оженя за нея. Те ми казаха че съм луд. Ами ако тя не искала да се жени за мен, да има дете???? Какво съм щял да правя. Според тях детето е на жената и аз не съм му бил баща, докато на родилният акт не го пишело.

Един приятел имаше този проблем. Приятелката му забременя. Тои се прибра в къщи , събра родата и отиде да иска булката. Само където тя направила аборт без да го попита. Още не иска да я погледне. Не я споменава дори.Тя му носи само болка. Каза че би я разбрал поне ако го беше питала. Би се съгласил с нея. Но той изгуби нероденото си дете. Да подчертая - аз, както и той сме на 20-21 години и бракът и детето са си голяма крачка напред. Но не мисля че трябва да стана на 30 за да се оженя, и онова със заробването е пълна глупост според мен.

Мисля че жените станаха прекалено лекомислени относно използването на аборта. Защото обществото ги подкрепя, защото сме живяли в модерен свят където всеки може да избира. Но бащата на детето не избира. Той се изправя пред свършен факт. Ако на мен ми погодят такъв номер... ще я убия. Кофти е. По-кофти от това да родиш на 16 или неща от този сорт. Губим човешко същество, което е дете на мен, теб или на нея.. Няма значение - просто го губим.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен е грях.По-добре като ще се стигне до аборт да не се правят безсмислени работи.Грях е да обиеш един невинен беззащитен живот,който плаче за израстък.Защо трябва да става това,когато можеш без да абортираш просто като ти се роди бебето да го дадеш на осинувяване angry.gif Нямам думи!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Според мен е грях.По-добре като ще се стигне до аборт да не се правят безсмислени работи.Грях е да обиеш един невинен беззащитен живот,който плаче за израстък.Защо трябва да става това,когато можеш без да абортираш просто като ти се роди бебето да го дадеш на осинувяване angry.gif Нямам думи!

Абе винаги ми е било много интересно как ги решавате бързо тия работи..... :P Майката да го носи цели 9 месеца,да се гриvи за него и за себе си и накрая да го подхвърли в някой дом???!!! Да го обрече в някое сиропиталище на цял живот търсене на някой,който да му подаде ръка?! Цял живот детето да се пита защо не са го искали и защо не е с истинските си родители?!Това по-хуманен и добър начин ли е? :speak: По-добре да се махне в зародиш,отколкото да го обречеш на цял живот терзания и самота.... :) Ти би ли си представил да расте в теб месеци наред живо същество и накрая да го захвърлиш на съдбата?Тва да не е някое куче...."Ще го износя и ще го дам в някой дом" ми звучи като думи на някоя психично болна.... angry.gif

Редактирано от cleopatra (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен оставяне на детето на произвола на съдбата е не по-малко греховно от абортът! Роди ли се твое дете трябва да се грижиш за него!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Абе винаги ми е било много интересно как ги решавате бързо тия работи..... :P Майката да го носи цели 9 месеца,да се гриvи за него и за себе си и накрая да го подхвърли в някой дом???!!! Да го обрече в някое сиропиталище на цял живот търсене на някой,който да му подаде ръка?! Цял живот детето да се пита защо не са го искали и защо не е с истинските си родители?!Това по-хуманен и добър начин ли е? :speak: По-добре да се махне в зародиш,отколкото да го обречеш на цял живот терзания и самота.... :) Ти би ли си представил да расте в теб месеци наред живо същество и накрая да го захвърлиш на съдбата?Тва да не е някое куче...."Ще го износя и ще го дам в някой дом" ми звучи като думи на някоя психично болна.... angry.gif

Според теб дали е по-добре да умре?

Според мен оставяне на детето на произвола на съдбата е не по-малко греховно от абортът! Роди ли се твое дете трябва да се грижиш за него!

Прав си,но тук става въпрос за аборт.Ако се роди мое дете тази тема изобщо не е за мен :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Според теб дали е по-добре да умре?

Този въпрос ми се струва адски безмислен...По-добре да умре? :) Нещата седят по следния начин-предпочитам да го махна в зародиш и да живея само аз с тази травма,отколкото да го износя,захвърля и цял живот да обрека и двама ни на нещастие и травматизъм.... :P

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Този въпрос ми се струва адски безмислен...По-добре да умре? :speak: Нещата седят по следния начин-предпочитам да го махна в зародиш и да живея само аз с тази травма,отколкото да го износя,захвърля и цял живот да обрека и двама ни на нещастие и травматизъм.... :)

Да,права си,но като човек знае ще може да направи такова нещо защо ли се е захванал да го прави и след това да си нахварля проблеми :P

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Да,права си,но като човек знае ще може да направи такова нещо защо ли се е захванал да го прави и след това да си нахварля проблеми :P

Е,да....Човекът уж много знае и разбира,ама понякога нещата просто се случват и въпроса е да се реагира адекватно на ситуацията,според собствените си виждания....Страшни неща ни се случват в живота,но какво да се прави-трябва да намираме изход и да продължаваме напред... sad.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Темата се обезсмисли.Като ви дойде до главата ще видите,ама сега на думи е лесно...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тези със сиропиталищата - хората които ненавиждам най-много са точно тези изоставили децата си. Или не, те са на второ място, най-зле са тези които изоставят децата си и след 20-на години се сещат за това дете и се опитват да се намесят в живота му ...

Всичките се хващате за лафа с убийството, ама помислете какво реално загива ... няколко клетки.

Аборта ти дава точно този избор, дали искаш да се грижиш и да предоставиш един що годе нормален живот на едно дете, или смяташ да го изхвърлиш като мръсно коте ...

Не казвам, че за да имаш деца задължително трябва да можеш да им предоставиш перфектно бъдеще, а че трябва да го искаш и трябва да го обичаш това дете. Ако ще ми се мислиш за сиропиталища и особено ако стигнеш до тях - по-добре отиди и скочи от някой по-висок блок

Редактирано от inet (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да го убие в зародиш. Ей от тука идва целия спор - едно нередоне в 2-3 месец счита ли се за човек и аборта всъщност убийство ли е? За това се спори, от кога едно човешко същество се счита за такова и хуманно ли е ако още от самото зачеване то се счита за човек - то да го убием? Или един човек е такъв в деня на раждането си ?От тези въпроси произлиза и целия спор...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Ей от тука идва целия спор - едно нередоне в 2-3 месец счита ли се за човек и аборта всъщност убийство ли е?"-ами според мен е човек и аборта си е убийство при всички случаи.inet е прав обаче като каза: "Не казвам, че за да имаш деца задължително трябва да можеш да им предоставиш перфектно бъдеще, а че трябва да го искаш и трябва да го обичаш това дете."-напЪлно сЪм сЪгласен.Много по-добре е да се направи аборт и следователно да се извЪрши убийство,от колкото да родиш и да оставиш бебето в някоя кофа,както сами сте чували за такива случаи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

може да е грях,може и да не е.при всички случаи това е едно много неприятно преживяване и още повече едно доста трудно решение.Незнам дали е правилно,но мисля,че понякога това е по-добрия вариант.Примерно има много изнасилени момичета които забременяват от насилниците си.В такава ситуация това дете всеки път ще напомня по какъв начин е заченато.Някои ще кажат,че то няма вина.Така е,но и майката би страдала много.Всеки път когато го погледне ще си спомня преживяния ужас.Има други случаи когато някое момиче е бременно,но не желае детето и понеже смята ,че аборта е грях решава да роди,но после да остави детето в сиропиталище.А това какво е?Не го ли обрича това дете на мъки?Много е спорен този въпрос за аборта.При всички случаи когато аборта се използва като противозачатъчно средство(защото познавам такива момичета)не само е грях,а е чудовищно

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Наскоро сестра ми ми каза една интересна мисЪл: Ако аборта е убийство,то мастурбацията е геноцид! :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Добре.А оралната любов-канибализъм.

Това Е От Ясно - По Ясно!!! Но също така спиралата, презерватива (или поне това което хвърляме с него), други видове песари и контрацептивни средства.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но поне може да се нахраните,ако желаете laugh.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едва ли има хора които правят аборти защото ги кефи. Това е много трудно решение и никой нетрябва да съди така хората като им внушава, че извършват грях. По добре да направиш аборт отколкото да пълним домовете за деца.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...
Така....не съм съгласна,че абортът е грях,но определено в повечето случаи остава силна травма у жената...Защо да е грях?ЧАми,случило се е...в живота си хората правим безброй грешки и ако трябва всеки път да се натоварваме с мисълта,че вършим грях,то какво ще остане от нас?Непрекъснато с тежест в душата ли ще живеем?Да,съгласна съм,че абортът е всъщност убийство на живо същество,но в крайна сметка жената е тази,която рещава как да постъпи...Има милиард причини,поради които да се направи един аборт...не е честно само да се сипят обвинения върху жената,защото не се знае какво е на нейната глава... :headphones: Нежелано забременяване се случва,но според мен много се драматизира тази ситуация...Имам приятелка,който направи аборт и всички се скъсаха да я упрекват как е могла и т.н....Е,можа...Не си заслужава заради тежестта от един "грях" или плюенето от околните да си съсипеш живота с дете,за което още не се чувстваш готова....

:yanim:

Ми и аз ще те питам Грешно ли е да убиеш, Човек който в нищо не се е провинил??? Без приЧинно да отнемеш живот?!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 месеца по-късно...

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване