Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Ми и аз ще те питам Грешно ли е да убиеш, Човек който в нищо не се е провинил??? Без приЧинно да отнемеш живот?!

За да стигнеш до решение за аборт стоят основателни причини. Никой не го прави с лека ръка. Не вярвам, че има такива жени а вие?

Не съм видяла да има масови аборти, и да се правят под път и над,

много е лесно да съдиш от другата страна на "реката" (която е дълбока и в нея "плуват" много изненади и обстоятелства).

Да махаш безгрижно с ръка и да казваш лесно е да я "преплуваш" ... когато никога не си бил отсреща.

П.С. Щом се слага догма на една жена направила аборт и се нарича "убийца" то тогава, дай да тикнем в затвора всички а какво ще кажете? Всяка жена стигнала до това неприятно и наистина грозно преживяване да я закопчаем и осъдим.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 277
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

В светското Законодателство, абортът не се счита за убийство. Законите, които цитираш, както е видно, се отнасят за вече родено дете. А абортът се счита като прекъсване на бременност, не уби

НЕ Е ГРЯХ а и Душата още не е пристигнала така че ...

Ето това е една доста щекотлива тема. Нека най-напред ви представя различните религиозни гледни точки по проблема: В християнската традиция абортът е грях. Доколкото ми е известно в раннохри

Аз не бих посмяла да направя аборт, в колкото и трудно състояние да се намирам. Трябвало е да се мисли преди това, а не след това.Мислите ли че това е единственият изход - да убиете човешко създание! А нали знаете, че един аборт се равнява на 3 разждания!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
varvarinata, не...не да ги закопчаем а да опитаме да променим мисленето им...

Ами имаше много буквални изказвания, а буквалното решение за един убиец е зад решетките. Това имах предвид. (не че искам тагова решение Ъпсурд)

А както казах когато има две личности, които са на различни "брегове", могат да стигнат до примерно единомислие по даден въпрос. но трудно могат да променят възгледите си.

П.С Аз също не бих направила аборт ...

Редактирано от varvarinata (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Онова, което е извън калъпа.
Чий калъп? На тези "до чиято глава" не е стигала тази мисъл? Другите?

Въпросът е къде ще се сложи границата на човешката свободата като се разглежда от две гледни точки: на бременната жена и на нейния плод. Кога свършват правата на единия и започват правата на другия?

...не да ги закопчаем а да опитаме да променим мисленето им...
Лесно е да се каже, но реалността е друга. Човешкият нагон е огромна сила... в крайна сметка на първо място си остава самосъхранението. Дори това да изглежда на някои варварско... като "грях".

За мен в тази ситуация няма "им" - ние сме другите.

Инфи, може би ти си от хората които знаят най-добре позицията ми по тази тема. Единственото което ни отличава (поне така си мисля) е, че аз не осъждам аборта като престъпление срещу човечеството. Безкрайно уважавам мнението ти, но просто немога да го приема.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абортът също може да бъде шанс... шанс да се поправи една грешка, която би могла да има още по-тежки последици...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Абортът също може да бъде шанс... шанс да се поправи една грешка, която би могла да има още по-тежки последици...

Аз също мисля, че е шанс. Не че оправдавам аборта, но е по-добрият вариант, отколкото да се роди нежелано дете.Какъв шанс даваш на това дете...дом, родителски грижи, обич? Надали ще ги получи! Тогава?

А дали е грях? В съвременния ни живот кое определя греха? Религията ли? Тогава всички сме грешници! Има ли хора, които да живеят абсолютно праведно?! cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз също мисля, че е шанс. Не че оправдавам аборта, но е по-добрият вариант, отколкото да се роди нежелано дете.Какъв шанс даваш на това дете...дом, родителски грижи, обич? Надали ще ги получи! Тогава?

А дали е грях? В съвременния ни живот кое определя греха? Религията ли? Тогава всички сме грешници! Има ли хора, които да живеят абсолютно праведно?! cool.gif

марги,аз съм мани грешницата :yanim: е аз си казвам,ми не съм праведна,то това тяло изкушения дава - нали :wors:

Ама за това винаги и досега се пазя - от нежелана бременност.

Колко пъти съм искала майка ми да беше направила аборт,а не да ме ражда,да се мъча...

Ама ей ме тука,да ви досаждам,няма отърване от мене :wors:

Мислете с акъла си навреме angry.gif за да не се пълнят домовете с тъжни малки слънчица sad.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Infinity, не мислиш ли, че въпросът може да се раздели на две части: за или против аборта и за или против легализацията на аборта?

По първият върпос съм съгласен с всички твои аргументи.

Може да ти прозвучи парадоксално, но мисля, че въпреки това отговорът на вторият въпрос трябва да е положителен - това е по-малкото зло. Забраната на аборта не води до по-малко аборти. Води само до по-голям (десетки пъти ако не се лъжа) риск жената да почине при нелегалният аборт и чувствително по-голям риск след операцията да няма да може да има деца.

Като медицинска операция абортът не представлява сложност в съвременното общество. Забраната и дори обявяването му за престъпление не намалява жените желаещи да абортират - само ги лишават от възможността това да стане при най-добри за тяхното здраве условия.

Така че, в резюме - аз съм против аборта и за неговото разрешаване.

Редактирано от drahshta (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Против нехайството и невежеството в секса . Трябва да се научим да ценим живота и да направим всичко за да се избегне първобитният начин аборт , който си е чисто убийство...и то от най-лошите , защото е убийство , което може да се избегне. Не може някой да заплаща с живота си заради моментно удоволствие на друг . Унизително и кощунствено е човешки живот да се третира като грешка .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

;) Като гледам какви хора има,май доста грешки все пак са оцелели ,жалко че не са абортирали тогава майките им :wors:

Аз съм за аборта.Например какво трябва да направи момиче изнасилено и забременяло??? Да си роди и отгледа нежеланото дете ли? А и откога ембриона го сравняваме с живота на зрял човек? Мисля че ако трябва да избирам да убия човек и ембрион бих предпочел второто,то дори няма съзнание . Дори животно когато се коли ми е по-жал отколкото някой да направи аборт.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
:) Като гледам какви хора има,май доста грешки все пак са оцелели ,жалко че не са абортирали тогава майките им :whist:

Фашистко изказване

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Фашистко изказване

Пълна глупост ,от теб казано звучи точно така :whist: Къде видя фашисткото ако смея да запитам :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно вече съм го казал, но ще го повторя. От будистка гледна точка абортът е убийство. В момента на зачатието се събират мъжка, женска яйцеклетки и съзнание. По-добре дайте детето за осиновяване отколкото да го убивате. Разбира се още по-добре е да не се зачеват нежелани деца. При огромната част от абортите забременяването е можело да бъде избегнато.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вало прав си,грехота е,но има някои условия при които все пак аборта е по-желаното и хуманно деяние . Виждаш достатъчно добре как са децата изоставени в домовете в България. Сърцето ми се къса като ги видя. Не пожелавам никой да си остави детето в такъв дом.Най добре е да не го зачева,но ако не иска да го гледа,по-добре да абортира. По-хуманно е за мен лично.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хуманно убийство ... хуманен убиец ... много умно . Късало му се сърцето и затова дай да няма такива , които да ни късат сърцата . Тия деца в домовете искат да живеят , това че на теб ти се къса сърцето и че ги смяташ за "грешки" ... без коментар

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 5 седмици по-късно...

Не забелязах децата, за които говори Morfey_A да са смятани от някого за "грешки". Тъпо е да се говори така. Но абортът е в много случай по-добрият избор. Няма нужда да се чудим дали не е грях, ако направим аборт, и после без да се чудим дали е грях да изоставим дете, или да малтретираме дете. Това с греха и абортите си е чиста политика за развитие и опазване на стадото човешко. Естествен прираст е бил нужен за оцеляването на вида в трудни условия. Не става въпрос за морал изобщо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурно знаете какво ще кажа и го казвам.Това е хладнокръвно и жестоко убийство.Аз лично спрях моята жена да направи такъв с второто ни дете.Но повече я спря страхът й от Бога.Благодаря на Бога, че не го стори.Не беше планирано, не бяхме в някакво цветущо състояние, финансово, материално както искате.Понесохме трудности и понасяме още.Но имаме две живи и здрави деца.В Библията пише, че децата са благословение от Бога.Сега, като прегърне дъщеря ни (малката) и като се сети какво можеше да е направила и плаче.Когато спрат безразборните сексуални контакти и се научат хората на сексуална култура, тогава може би този вид убийства ще намалеят.Което май е невъзможно.Чудно, човек може да влезе в затвора за всичко друго, но не и за аборт.Терминологията какво ли не прави........

P.S.Morfey_A, като ти е толкоз жал за животните дето ги колят, що не си осиновиш свиня?Извинявай, но това изказване е направо........ За каква хуманност изобщо говориш?Сори, така мисля.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 9 месеца по-късно...

Не, не е грях.Грях е да го родиш и изхърлиш в кофата за смет.

Кое от двете е грях,мипи хора?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А той не е ли "жив"? Има ли душа? Както казах в изложението от първия пост - за редица религии (май всичките изредени) живота започва с концепцията и замисъла за него. Повтарям - замисъла. Това ни хвърля и към употребата на противозачатъчни средства. Умишлено не засегнах това, защото щеше да разшири темата много, но ако и противозачатъчните средства все пак са грях като начин за възпиране на Божия замисъл, т.е. вид убийство, тогава какво ни греят нас геловете и хапчетата, били те за преди или след?...

Ами сега виждам интересната тема.Извинявам се че отговарям на толкова стар пост,но ми хареса

поста на Сталик.От религиозна гледна точка-трябва да се разглеждат различните религии поотделно.Мисля че тук ще намерим интересни разлики и съвпадения.От женска гледна точка-категорично не бих искала да се стига до там,но ако се наложи няма да му мисля изобщо.Имам една приятелка с която спорихме преди години,относно абортите. Не успях да я убедя естествено.Сега няколко пъти ми е казвала точно обратното,ама си е малко късно и нито аз,нито който и да е не може да и помогне. cool.gif А за душата на сперматозоида,не съм се замисляла.Те вярно са потенциални човечета,но ако ги обявите за хора ,аз ставам автоматично човекоядка,което никак не ми харесва... :wors:biggrin.gifcool.gif

Вало прав си,грехота е,но има някои условия при които все пак аборта е по-желаното и хуманно деяние . Виждаш достатъчно добре как са децата изоставени в домовете в България. Сърцето ми се къса като ги видя. Не пожелавам никой да си остави детето в такъв дом.Най добре е да не го зачева,но ако не иска да го гледа,по-добре да абортира. По-хуманно е за мен лично.

Подкрепям те напълно!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

200 000 семейства в България искат и не могат да имат деца. По добре осиновяване, отколкото убийство.

Човек е човек от момента на срещата на сперматозоида и яйцеклетката, не преди това.

Редактирано от Вало (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Абсолютно подкрепям.
А аз не. Най-малкото защото изказването "по добре осиновяване, отколкото убийство" не е коректно. Ако трябва да се прави подобен избор, то следното би звучало по-реалистично: по-добре да го изоставите следкато се роди отколкото да го убиете до третия му месец.

ПП: Първото изречение предполагам се основава на факти/цифри и не се оспорва, но само по себе си противоречи на тезата във второто изречение. Третото изречение се основава на индивидуалната вяра и се разглежда като лична гледна точка, която аз не споделям.

Редактирано от yvsot (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А аз не. Най-малкото защото изказването "по добре осиновяване, отколкото убийство" не е коректно. Ако трябва да се прави подобен избор, то следното би звучало по-реалистично: по-добре да го изоставите следкато се роди отколкото да го убиете до третия му месец.

Съгласен съм с корекцията. Това исках да кажа. След като има нежелана бременност е по-добре да се даде детето за осиновяване след като се роди, отколкото да се убие плода, който вече е това дете.

Но разбира се - избора е свободен.

Моля, който не желае бременност да направи всичко възможно да я избегне, а не след това да убива.

Третото изречение се основава на индивидуалната вяра и се разглежда като лична гледна точка, която аз не споделям.

Проверим факт е.

Имаше дори едно филмче на което беше записан аборт от видеозон. Който има желание и мисли че и психиката му е стабилна, може да го намери и да го изгледа.

Всъщност не бих квалифицирал аборта като грях (в будизма няма грехове) или престъпление(защото го няма в законите). Това е действие (убийство) което създава причини за неприятни следствия за извършващият го.

пп

Информацията за семействата, които искат но не могат да имат деца е от тук.

Ситуацията в цяла Европа е подобна.

ппп

Разбира се гледната точка на този пост е Будистка и няма за цел да убеждава.

Свободен избор.

Разбира се абортът е приемлив, когато е по медицински показания.

Редактирано от Вало (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моята гледна точка е, че не само е грях, а и е насилство над човешката природа. Аз не бих направила !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има случаи когато майката е принудена да пие много силни лекарства несъответстващи с бременноста (но запазващи живота на майката) в такъв случай по-доброто решение е бременноста да се прекъсне ако вече не е прекъсната. Нетрябва да се раждат уроди и нещастници!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване