Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Човечеството - между насилието и мира!

Препоръчан отговор

преди 3 минути, Aumi написа:

Така ги възприемаш, защото критериите ти за истина, са различни от моите.

Да, така е, затова и грешиш, че не осъзнавам какво казваш. ;) 

Поне правилно се изразявай. Да, не приемам твоето твърдение, но само до там. Разбирам го, т.е. преминава през съзнанието ми и го осъзнавам, но не го приемам. 

Кратко: Не си в състояние да ме убедиш в твоята правота (истина). Тя (Твоята истина) си е само за теб, но да кажеш, че болшинството я изповядват е лъжа. Тя не е меродавна!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 289
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Това може да е валидно за долните класове. И пак в голяма степен не е точно установено докъде се разпростират правата и отговорностите на учителя свързани с възпитанието. Реално се получава там, къдет

Един от големите фактори за насилие в съвременния живот е че децата не са създадени да стоят в малки помещения затворени с други деца  под наблюдението на човек когото не познават почти  всеки ден от

То от там се почва - родителите, като имат пренебрежително отношение към учителите, като помпят детето си със чувство за безнаказност, каквото и система да има после, каквито и да са преподавателите,

преди 3 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

Не си в състояние да ме убедиш в твоята правота (истина). Тя (Твоята истина) си е само за теб,

Нямам намерение да убеждавам някой, който не вижда истината в думите ми!

Ако я виждаше, нямаше да твърдиш, че думите ми са неистини!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Aumi написа:

Просто не си в състояние, защото не може да се аргументираш, а ползваш готови клишета. Няма грам твоя мисъл. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

Просто не си в състояние, защото не може да се аргументираш, а ползваш готови клишета. Няма грам твоя мисъл. 

Всичко което казвам, са мои лични мисли и заключения до които съм достигнала.

Ако цитирам нещо, това означава че то е в съзвучие с моите мисли и нагласи.

Но ти не разбираш нито едното, нито другото.  Но аз нито настоявам за разбиране, нито пък очаквам такова от хора като теб.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Aumi написа:

Това, че нещо ти е харесало не означава, че е истина. Да, известна ми е модната тенденция, но тя е просто мода. 

Живи здрави! 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, iИ.дИоNд.Ni написа:

Това, че нещо ти е харесало не означава, че е истина

Разбира се, както и твоето твърдение, че Православието е единствената истина!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Aumi написа:

Разбира се, както и твоето твърдение, че Православието е единствената истина!

Православната вяра няма нищо общо с вид философски течения. За философите не съществува абсолютна истина. Те вярват в това. 

Няма ли вяра, то не може да има вид по-висша духовност. Да, духовитост, друга форма на изява на способностите си съществува, но това не означава, че мнението на един философ по отношение на духовността е меродавно, т.е. истина. Да, то може да е част от истината, но не е пълна. 

Православната религия е най-малко агресивна спрямо хората. Тя не ги тика и приканва в Църквата, а дава на човек сам да я избере при положение, че желае да получи спасяване на своята душа. Не приемеш ли Светия дух в себе си, то ти си лутаща се душа, но не и православен. 

Жива и здрава бъди! Избрала си за себе си нещо, това е по-добре отколкото да се луташ. Това е по-важно в случая! 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, iИ.дИоNд.Ni написа:

Православната религия е най-малко агресивна спрямо хората. Тя не ги тика и приканва в Църквата, а дава на човек сам да я избере при положение, че желае да получи спасяване на своята душа. Не приемеш ли Светия дух в себе си, то ти си лутаща се душа, но не и православен. 

И как знаеш, че е "най-", след като едва ли си запознат с останалите религии. Това си е най-обикновено желание за превъзходство. Много религии не задължават човек да ги избере. И в последното изречение това противопоставяне между "лутаща се душа" и "православен", идва да покаже, че всички неправославни са лутащи се души според теб. Малко фанатично ми звучи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Shiniasu написа:

И как знаеш, че е "най-", след като едва ли си запознат с останалите религии.

Това си е тайна. Да, знам че употребявам крайност. Как съм придобил въпросното знание, то определено другия трябва да измине моя път, а това не може да стане, затова или ми се доверява или не. Тук не съм, за да издирвам доверието на друг в моята вяра. Споделям и изповядвам и определено ще си е тайна от къде зная. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, iИ.дИоNд.Ni написа:

Това си е тайна

...

ще си е тайна от къде зная. 

:lol6:

преди 8 часа, iИ.дИоNд.Ni написа:

Православната вяра няма нищо общо с вид философски течения.

Ами няма, добре че поне това си осъзнал.

Няма ли вяра, то не може да има вид по-висша духовност. Да, духовитост, друга форма на изява на способностите си съществува, но това не означава, че мнението на един философ по отношение на духовността е меродавно, т.е. истина. Да, то може да е част от истината, но не е пълна. 

Религията също не доказва никаква истина.

Защото Истината е неутрална, абсолютна и независима.

Православната религия е най-малко агресивна спрямо хората

Няма православна религия.

Православието е само една от многото хиляди секти, или разклонения на Християнството.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 2.12.2020 г. в 21:07, Aumi написа:

Всичко което казвам, са мои лични мисли и заключения до които съм достигнала.

:lol6:"Мисли" и "заключения"... :lol6:При това "мои лични"...

Та, малко "пресни примери":

преди 16 часа, Aumi написа:

Защото Истината е неутрална, абсолютна и независима.

на 2.12.2020 г. в 20:56, Aumi написа:

Ако я виждаше, нямаше да твърдиш, че думите ми са неистини!

И... ето ги примерите... :lol6:

Формален религиозен дует... малко раздрънкано звучене... но като се вземе предвид "изпълнителите"... си е доста "чалгичка".

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, Aumi написа:

Няма православна религия.

Православието е само една от многото хиляди секти, или разклонения на Християнството.

Странно как все още не са те сръфали че накърняваш ценностите на религиозните овци...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, _ramus_ написа:

.......................................

О, добре дошъл и в тази тема! :cheers:

С какво да те почерпя?  :cookies:

преди 3 часа, Bubbles написа:

Странно как все още не са те сръфали че накърняваш ценностите на религиозните овци...

Кои ценности накърнявам?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Aumi написа:

Кои ценности накърнявам?

И аз се питам същото, ама на, в една друга тема тука във форума ме направиха див и щастлив че видиш ли религията била ценности, пък било оправдано да се коли на религиозна основа щото видиш ли това му била на някойси ценностната система и се чувствал засегнат и темподобни щуротии...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 44 минути, Aumi написа:

и в тази тема!

мда - в "поредната тема", с поредното чуруликане. Погледна ли си въобще "поредните глупости" дето чурулираш само и само да си на моабет? вече над 7 години и наивинитета с нищо не мръдва. 

Толкова да не ти пука какви ги дращиш... колкото за човек, който е ИКЮ <10. Но пък имитираш активност... :)

Как живеете такива неграмотни, с толкова изгладено сиво вещество - никога не съм разбирал. Как възпитавате деца, на какво ги учите, след като вие самите няма какво да предложите и е толкова примитивно на когнитивния "вход-изход". 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, _ramus_ написа:

...

Чудесно си живеем ние "неграмотните" - радваме се като децата и се наслаждаваме на живота.

По-интересно е как живееш ти като си толкова грамотен и толкова скучен!

Аз се разбирам чудесно с всякакви деца, но ако ти се опиташ  да говориш на децата глупостите, които дрънкаш тук, със сигурност ще бягат далече от теб. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Aumi написа:

Аз се разбирам чудесно с всякакви деца,

Има БГ-мама - таман си затам, тогава. Все пак форумът не е детска градина и ти не си никаква възпитателка в него.

преди 4 часа, Aumi написа:

Чудесно си живеем ние "неграмотните" - радваме се като децата и се наслаждаваме на живота.

Това е обикновен мижитурски фейк. :) Всъщност вие неграмотните деца, нито се радвате, нито се наслаждавате, защото драмите и пропаданията са изписани из целия форум.

Няма тема без изтрещели, нито една. А повторяемите сте повече от всеки друг форум в който съм надниквал. А смешното е че го играеш на атеистка... щото ти вървят номерата и цитатниченето. Обаче ако се налага да напишеш най-обикновена идея със свои думи - и греда отсякъде, както е в горните примери, които са само от последните извадки.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 26.11.2020 г. в 22:31, Bubbles написа:

.....НО те трябва да си знаят мястото, за което родителите имат най голяма роля и жалко че не я изпълняват.

То от там се почва - родителите, като имат пренебрежително отношение към учителите, като помпят детето си със чувство за безнаказност, каквото и система да има после, каквито и да са преподавателите, няма как да стане работа. И те на, учители бият ученици, ученици бият учители, чудна картинка, си пращаме вече децата на училище в раниците им бокс, палка, бинт, риванол, "сине къде си тръгнал с тази бухалка" "днес ще имаме класно тате".

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, _ramus_ написа:

Все пак форумът не е детска градина и ти не си никаква възпитателка в него.

Във форума всеки е добре дошъл независимо дали е на 5 или 500 ... :) 

При нередности = ползвайте съответния протокол за премахване на "лигавенето". 

След като не харесвате въпросната "детска градина", то спокойно Вие се преместете във форум където няма деца. 

Това, че Вие не можете да повлияете на децата тук, означава вид некомпетентност която определено с времето се изяснява и придобива цялост. :) 

След като не можете правилно да обясните на едно четири годишно дете нещо, то как очаквате да Ви разберат?! 

Тук един образ добре го каза: Размус е страшилище ... :) само, където и децата вече го смятат като вид плашило на чужд лозов масив. :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

. А смешното е че го играеш на атеистка..

Никога и никъде не съм твърдяла, че съм атеистка! :wub:

Няма тема без изтрещели, нито една.

А ти си въобразяваш, че не си от изтрещелите!

се пак форумът не е детска градина и ти не си никаква възпитателка в него.

Защо пък да съм възпитателка?! 

:lol6:

Форумът е свободен, и всеки има правото да изразява личното си мнение в него, стига да не нарушава правилата.

Ти си един от тези, които непрекъснато го правят.

преди 13 часа, Bubbles написа:

пък било оправдано да се коли на религиозна основа

Тук мненията ни се припокриват.

Аз също подкрепям идеята, че няма нищо духовно в това да се коли на "религиозна основа"!

Няма нито едно оправдание да колиш животно в името на Бог!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, _ramus_ написа:

Има БГ-мама - таман си затам,

О, никога не съм посещавала такъв форум, но явно на теб ти е добре познат.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, insec написа:

То от там се почва - родителите, като имат пренебрежително отношение към учителите, като помпят детето си със чувство за безнаказност, каквото и система да има после, каквито и да са преподавателите, няма как да стане работа. И те на, учители бият ученици, ученици бият учители, чудна картинка, си пращаме вече децата на училище в раниците им бокс, палка, бинт, риванол, "сине къде си тръгнал с тази бухалка" "днес ще имаме класно тате".

А има родители, които имат пренебрежително отношение към децата си. Също така, има учители, които имат пренебрежително отношение към някои ученици.

Като какви хора израстват такива деца?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 часа, Aumi написа:

Няма нито едно оправдание да колиш животно в името на Бог!

Вече има по-хуманен начин. Ритуала е за хората, а не за Бог! 

И друго: Не изисквай от всички човеци да са "тревопасни" животни. ;) 

Човек живее в името на Бог, а убива в името на оцеляването на неговия род. 

преди 21 часа, Aumi написа:

А има родители, които имат пренебрежително отношение към децата си. Също така, има учители, които имат пренебрежително отношение към някои ученици.

Като какви хора израстват такива деца?

Подтиснати и арогантни, но всичко почва от родителите!!! 

Що се касае за пренебрежението на учителите, то за тях е по-важно да обръщат внимание на възприемащите знания, а не към тези които са отишли на училище, за да си правят "магарии".

Да, понеже "в къщи" не му се обръща внимание на детето, то търси внимание в училището, НО, там трябва да прояви подчинение, а не "аз съм шефа"!!! 

Защо едно хлапе не си проявява "мурафета" вкъщи?! 

п.п. Лесно е да се критикуват учителите, но това не ще доведе до възпитание на дадено дете. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, iИ.дИоNд.Ni написа:

Вече има по-хуманен начин. Ритуала е за хората, а не за Бог! 

И друго: Не изисквай от всички човеци да са "тревопасни" животни. ;) 

Човек живее в името на Бог, а убива в името на оцеляването на неговия род. 

Няма хуманно убийство!

Човечеството отдавна няма нужда от оцеляването за което говориш. Това е било по време на Ледниковия период. 

Днес, имаме всякакви условия за производство на чиста храна, за която не е нужно да се убиват животни.

преди 3 часа, iИ.дИоNд.Ni написа:

Подтиснати и арогантни, но всичко почва от родителите!!! 

А тези родители са възпитани от техните родители, а техните родители . от техните ...А училището никаква роля ли не е изиграло в това възпитание?!
Каква е ролята на училището и учителите? Само да преподават ли? Това може да го правят и роботи вместо тях.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 6.12.2020 г. в 9:49, Aumi написа:

Каква е ролята на училището и учителите? Само да преподават ли? Това може да го правят и роботи вместо тях.

Да! Така ще е в бъдеще, т.е. ще са роботи. Не виждам проблем. Въпрос на време е да няма професия учител. Родителите сами ще избират кой да учи децата им. Останалите обществени училища ще преминат към дистанционно обучение. Благодарение на вируса в момента се усъвършенстват методите на въпросното обществено обучение и не ще има насилие в учебния час. :) Няма физически учител = няма насилие. :) Детето или се изучава или не. Седи си в дома и ако родителите му купят компютър, то ще "ходи" на училище. :) 

Ще е перфектно и определено тази тема ще се изчерпи, защото ще бъде решен основния проблем = физическото присъствие което довежда до проява на насилие. :) 

Едно е факт: Вече няма педагози. Нови времена, нов подход към образованието. За какво му е на човек да е образован?! 

п.п. Ако до момента не си разбрала основната роля на училището, то няма смисъл да обсъждаме ролята на учителя и неговите методи на преподаване и държане извън учебния час. 

В днешно време, работодателят гледа какво умееш и до колко се подчиняваш, а не какви ти са знанията. В тоя случай за какво изобщо са го пуснали родителите онова женско хлапе на училище?! Може би, за да получават социални помощи ... мда ... интересен начин на доход ... 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване