Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Кога Един психолог започва да ти вреди а не да ти помага

Препоръчан отговор

Преди време започнах терапия с Красимира Байчинска. Тя предложи да започна изневяра с жена на име Милена христова омъжена. Tази милена отклоняваше предложенията ми да се виждаме, флиртуваше пред мен с други беше гнусно.  Не го удобрявах и и го казах, но нещата останаха такива. Казах и на Байчинска но тя продължи да настоява за тази връзка. После тази Милена поиска да крием че се виждаме, Соделих го и с Байчинска, според нея било нормално. Една вечер имах уговорка с нея. Имаше и някакъв мутра. Тя започна да флиртува с него тоя ме обиждаше и заплашваше. Аз си тръгнах тя ме настигна а тоя продължи да ме заплашва и обижда. Тръгнах си.  След час ми се обади дори ми заяви, че ми било голямо егото. Когато казах на Байчинска, тя дори предложи да продължа тази токсична и деградивна връзка. Накрая Байчинска каза, да беше имал смелост да се беше разделил с нея. След време загубих тогавашната си работа.
Попитах Байчинска защо ме е насочвала в тази връзка, но не получих отговор, и какви са и отношенията с нея, отговор не получих. Прекъснах терапията и връзката. Чувствам се предаден от Байчинска и тази Милена Христова. Не мисля, че един психолог трябва да игнорира толкова мнението на клиента си.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, vlad_vl написа:

Прекъснах терапията и връзката. 

Я докажи че си ходил на терапия при това бабе.
Аз не ти вярвам за връзката.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кога Един психолог започва да ти вреди а не да ти помага?

Винаги. Всички известни хора, които са се самоубили, СА посещавали психолог дълго време преди да се самоубият.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В момента в който ти сам решиш да ползваш такъв.

Принципно при психолог те праща някой!!! Т.е. имаш психологически проблем, който не осъзнаваш. 

Ако си осъзнал, че имаш психологически проблем, това означава, че не си за психолог, а за психиатър. 

Психологът не е лекар!!! Той не дава начин на лечение (готови решения), а помага да си разясниш за себе си неща случили се в твоя живот, които са довели до проблеми в работата, в семейството и/или въобще в обществото в което живееш. Т.е. да се адаптираш към "заобикалящата" те среда. 

В определени среди, където човек е подложен на ежедневни стресови ситуации си има назначен кадрови такъв. Това е така, за да има превантивност и при определени ситуации да се подаде информация към ръководни органи, че човек е на прага на своите психични възможности. Образно казано е на крачка да полудее, а с лудите се занимават психиатрите. 

Основната функция на професионалните психолози е да преценят до колко си опасен за обществото или за себе си. 

Никой добър психолог не ще ти даде съвет как да постъпиш!!! 

Не ми е известно защо цитираш имена, а самото ти въведение в поставената от теб тема прилича на "недобър" сценарий.  

Преди да обвиниш друг, че ти вреди, то помисли с какво ти, самият, си вредиш?! Нормално е да изнасяш проблема извън себе си, НО до колко не си егоцентрик?!  До колко зад това "обвинение" към някакъв психолог е прикриване на основния ти проблем, който може да не е в компетенцията на психолог, а на психиатър!? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, vlad_vl написа:

Преди време започнах терапия с Красимира Байчинска...

И защо започна тази терапия? Без отговор на този въпрос историята ти е непълна. Коя е Милена? Откъде и защо психоложката знае за нея? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Just a Stranger написа:

И защо започна тази терапия? Без отговор на този въпрос историята ти е непълна. Коя е Милена? Откъде и защо психоложката знае за нея? 

Въпросите са добри. Кой препоръча психоложката, също?

Но въпросът как да изберем психолог остава. То и хирург е трудно да разбереш кога започва да вреди, но медицината е по- развита от психологията и повече знания добиват.

преди 13 часа, vlad_vl написа:

Чувствам се предаден от Байчинска

Ако това ти е вредата, здраве му кажи. Други очевидни вреди имаш ли? Финансовите загуби големи ли са? Ако не, значи е помогнала, въпреки необичайната терапия. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, dioib написа:

Психологът не е лекар!!! Той не дава начин на лечение (готови решения), а помага да си разясниш за себе си неща случили се в твоя живот, които са довели до проблеми в работата, в семейството и/или въобще в обществото в което живееш. Т.е. да се адаптираш към "заобикалящата" те среда.

Познавам младеж, да го наречем "първи", който не даваше да го запознават с жени от години и в момента когато му дадоха млада 25 годишна колежка да работи при него за 3 месеца, започна да дружи с нея ежедневно, тя е разведена и има дете в предучилищна. Интересното е, че тя си има и върти "втори" и се виждат тримата едновременно и излизат в града тримата. Така вече 2 години. Подслонила е вторият у тях в квартирата. Без него не излиза. Дори го доведе при родителите на първия, за да я видят те и да се запознаят родителите с нея. Трябва да уточня - виждал съм ги тримата на улицата как въпросния "първи" младеж ги прегръща при довиждане, или хваща любовно ръката й с двете си ръце, когато са на маса, без да се крие от "втория". Да уточня още, младежът никога не съм го виждал с мъже или който и да е друг.

Значи ли, че психолога е за мен? :) И каква е връзката на тези тримата? Либерална? Двамата мъже дали осъзнават какво правят?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, Търсещ истини написа:

Въпросите са добри. Кой препоръча психоложката, също?

Но всъщност отговор не очаквам. Твърде лично е. За мен темата е отворена по-скоро за да може авторът да се оплаче от случилото се. Историята, която разказва всъщност не казва нищо. Тя е прекалено разкъсана и непълна и четящите я няма как да се ориентираме в нея. Изводите вече са направени от автора, а историята е само уж за да ги подкрепи. Но темата така или иначе е заради изводите и това да им се даде някаква гласност, за да се освободи натрупаното психическо напрежение. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 53 минути, B-boy/StyLе/ написа:

И каква е връзката на тези тримата? Либерална? Двамата мъже дали осъзнават какво правят?

В подписа ви има "да казвам истината" - коя истина? Вие тук просто си списвате на монитора някакви си ваши си откровения. Задаването на "въпроси" е чисто фиктивно.

Можехте да се осведомите - налични са взаимодействия и връзки тип "триада". Реализацията на такива взаимоотношения е сложна работа заради изградените емоционални и социални модели за 'двойка'. Има и много други форми на такива социални взаимодействия, много от които - с интимност, други - асексуални, както и комбинирани типологии.

Много хора вече имат паднали граници от консервативните социални и религиозни табута и се осмеляват да реализират отношения без да се влияят от масовите модели. И това е чудесно, защото така същите хора участват доброволно и само ако те имат полза и срещат взаимност сред всичко това.

Не че визираният случай трябва да е точно така,  но факта че прави на някого впечатление че 'било различно"... :) щото не му се побира сред представната кутийка...

преди 42 минути, Just a Stranger написа:

Историята, която разказва всъщност не казва нищо. Тя е прекалено разкъсана и непълна

напълно съм съгласен с това. Нещо повече - такава "история", и така написана, е подвеждаща в множество пунктове. А цитирането на имена в случая, е дори некоректно.

Отгоре на всичко - има и други форуми, в които същия автор се жалва, със същото подвеждане. Не му пука особено за коректността - просто... така. :)

Байчинска отдавна не прави прием на клиенти поради заетост от друго естество - не е ясно нито кога е станало всичко това, нито дали е така въобще... Не че авторът му пука - той просто се излива и си търси мърморковци в игрите им на съпричастие.

Съвсем друг е въпросът с коментарите и коментиращите сред темата...:lol6: и редовните сладури, дето веднага налетяха... да "помагат"...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Единственото оръжие което имаме срещу кървящия звяр(жената) е интелекта , затова всеки мъж трябва  изрично да помни следната житейската максима: Никога , поради никакви обстоятелства не се доверявай на жена ! А вие сте г-не сте станал жертва в паяжината на черната вдовица именно защото не сте следвал тази максима.Но по ценно от опита няма , за в бъдеще поне ще знаете да не допускате тази грешка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Milkydead написа:

Единственото оръжие което имаМЕ срещу кървящия звяр(жената) е интелекта , затова всеки мъж

Няма по-мъжествен интелигент... сред калдата. И толкова "въоръжен" :lol6:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

учителката ми по психология нейните  деца и се беха качили  на главата аутистчета  та друг ще оправи 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, B-boy/StyLе/ написа:

Значи ли, че психолога е за мен? :) И каква е връзката на тези тримата? Либерална? Двамата мъже дали осъзнават какво правят?

Случка:

Трима младежи запиват в един бар. Към тях се "присламчва" един около 40 годишен и ги кани в тях. Въпросният е семеен. Има дъщеря. В прав текст им казва, че им позволява да ползват жена му и дъщеря му за таковане, но един трябва да оправи него, защото не бил обратен, а болен (трябвало физически да му въздействат от зад за да му стане) и единствения начин да такова жена си бил, като някой му бръкне отзад, а после да такова и дъщеря му. 

Според теб кой е за психолог, при положение, че този който се навил в последствие се замогнал много, а другите само облажели с тъковането веднъж на жена му и дъщеря му, а оня станал "пръв" приятел на семейството?! :) 

Човешките взаимоотношения са в пъти неразбираеми със сравнение на измислицата (фантазията) на някой. Една жена може да прави ония работи с двама и прочие едновременно, но един мъж няма два члена. ;) Пробвай с език, но едновременно и с "оригинала" ... кофти е ... :)  

Сетих се виза за маймуната и жирафа, след като се умурила въпросната маймуна да се катери за да целува ... :) 

преди 7 часа, _ramus_ написа:

сложна работа

:) Това ми е от любимите "паразитни словосъчетания" от ИИ-Рамусчуглу ... :) 

Да, за теб всякакъв вид взаимоотношения са сложни, защото ги усложняваш, което го правиш с единствена цел да изтъкнеш себе си колко добре разбираш  от "сложните" работи. :) 

Мда ... явно за теб не съществуват елементарни неща, а това говори, че не разбираш от много неща ... НО, за сметка на това си мислиш, че си компетентен ... :) 

п.п. Благодаря, че ме развесели .... :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Към Байчинска ме насочи мой приятел, който също почна терапия и се отказа от нея. Започнах заради стрес, със желание за малко повече фокусираност и увереност. Имал съм си проблеми като всеки друг. Но честно казано те се задълбочиха. Очаквам, в повечето случай когато започна работа при професионалист, да ми помогне в живота. Да ме излушва, да казвам ако не се чувствам добре по някаква причина. Да зачита мнението ми и да ми обяснява защо нещо е грешно или не според него/нея.  Ако вземе грешно решение да ми обясни защо го е взел (Да той може да сбърка, не контролира целия свят). Все пак му давам пари и отделям от времето си. 

По време на връзката си с тази Милена много пъти исках да се разделя с нея, защото отношението и не ми беше приятно. Всеки път когато дори започнех да говоря за раздяла с тази Милена, Байчинска отклоняваше разговора, ако настоявах дори ми се караше. Не получих отговор на въпроса защо? А по въпроса за съвети  ми е давала съвети.

Когато започнеш да ходиш на психолог даваш време и пари и едва ли подобен сценарий е това което който и да е иска. Ако Байчинска беше обсъдила с мен тази възможност за раздяла с плюсове и минуси и решението беше взето коректно без натиск, нямаше да се дразня. Казвам натиск, защото психолога с когото работиш има достъп до доста дълбини на съзнанието ти. Ако ми беше обяснила поне защо след всичко това също нямаше да се дразня. Но се стигна до там, че при целия този сценарий не получих отговор на няколко прости въпроса от Байчинска: 

"Защо и с каква цел, ме насочваше към тази връзка?"

"Защо всеки път отклоняваше темата за раздяла?"

"Защо защитаваше тази Милена толкова много?"

"Защо прояви неуважение към мнението ми?"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разбери - повечето психолози и психоложки в България са хора с купени дипломи, учили в смотани университети, каквито са 99% от БГ университетите.

Преди години най-желаната специалност във всички университети беше "психология". Това беше поне пет-десет години. Смятай колко психолози са се измътили за такъв период.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Когато нещо не се случва както ти се иска и според очакванията, най-лесното нещо е да прехвърлиш отговорността към някой друг. 

Избирайки психолог, отговорността за избора е моя. Ако не съм доволен от него, може да потърся друг. Платил съм няколко часа, прекарал съм се. Не съм избрал точния човек. За това доколко психологът е действал адекватно може да прецени само човек с нужната компетентност.

Цялата игра обаче е около самооправдаването за направения избор. Избрал си да се вслушаш в съветите на психолога. В никакъв случай не си бил задължен. Платил си за съветите и сякаш с това очакваш гаранция за успех (според твоите представи).

В конкретния случай тази Милена, и тази психоложка - ти си този, който не ги пуска от живота си. Фиксирал си се върху тях сякаш това е някакво решение. Мога да предположа, че имаш нужда от човек до себе си, защото ти е трудно да се справяш сам в живота. А с въпросната история от миналото оправдаваш проблемите в настоящето. Имаш нужда да я мислиш непрестанно, защото така изнасяш проблема в страни от себе си. Но това е само едно предположение.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Just a Stranger написа:

За това доколко психологът е действал адекватно може да прецени само човек с нужната компетентност.

Компетентност по какво ?
Психологията не е от точните науки.
Ако в школата Х се смята че 2 + 2 = на 4,1  , то в школата Y  2 + 2 вече се смята че е равно на 3,9. Пък в школата Z си е направо научна фантастика с религиозни отенъци, там 2 + 2 = на прераждане.
Преобладаващото мнозинство от клиентите на психоложките са просто безнадеждни случаи.
Вари го, печи го, то си е все сурово цял живот.
Единственото нещо което може психоложка да направи с подобен индивид е да му прибере париците. Щото тя за пари работи, също като търговците.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Белгиеца написа:

Компетентност по какво ?
Психологията не е от точните науки.
Ако в школата Х се смята че 2 + 2 = на 4,1  , то в школата Y  2 + 2 вече се смята че е равно на 3,9. Пък в школата Z си е направо научна фантастика с религиозни отенъци, там 2 + 2 = на прераждане.

Компетентността в случая може да предполага да си запознат с различните школи, доводите и методите им. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, Profruit написа:

Еха, 2+2 = 3.14, баси яката книга ...

spacer.png

След дългогодишна каторга те помилвам и те извадих от черния списък, че нещо много почна да се задушаваш там, па ти си любознателен старец, да не вземе да ти стане нещо да ми тежиш на съвестта.
Само истинският ти ник съм го пуснал на свобода, другите ти никове  продължават с вечно заточение.

преди 4 часа, Just a Stranger написа:

Компетентността в случая може да предполага да си запознат с различните школи, доводите и методите им. 

Авторът на темата е по-скоро за коучинг, отколкото за клиничен психолог.
Имат си асоциация тези, шефката им е много красива дама ( омъжена е де).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 36 минути, Белгиеца написа:

След дългогодишна каторга те помилвам и те извадих от черния списък, че нещо много почна да се задушаваш там, па ти си любознателен старец, да не вземе да ти стане нещо да ми тежиш на съвестта.
Само истинският ти ник съм го пуснал на свобода, другите ти никове  продължават с вечно заточение.

FqGVz82.jpeg

Благодаря за благородния жест.
Уверявам, че имам само един ник от датата на регистрация в форума. Виртуалното шизо не ми допада защото PHP и JAVA са ми присърце и елементарно лъсва фалша. Все пак покажи плаката на смъртта, за да осребря думите ти.

spacer.png

Едва тогава мир!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване