Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Кога Един психолог започва да ти вреди а не да ти помага

Препоръчан отговор

преди 4 минути, kipen написа:

"Надеждата умира последна", а той си я има...неизбежно е наличието й. Сега ще се възмути, след месеци на препрочитане (щото актът на публично излияние е свързан и с реализирана възможност да се погледне отстрани) ще вземе леко да се пречупва и да преразглежда. Накрая, може би и след години, ще си казва - добре че направих еди какво си..... а за "буксира" няма и да има спомен вероятно....после ще му дойдат следващи предизвикателства по пътя на растежа и така....кучетата си лаят, кервана си върви....

виж още в първите три поста, как концентрирано си изказаха мненията некой хора, дето явно им е пределно ясна картинката... 

И доста хора изразиха положително мнение, за разлика от псевдопсихолози.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, kipen написа:

неизбежно е наличието й

Аз надежда тук не виждам, но и не си падам по надеждите - освен по една, в 8 клас. :)

Човека си цикли неговото си - какви надежди? Виж колко пъти той повтори едно и също, дори с представата че "некви хора не го били чели"... Повторенията вече сме ги виждали... при много хора, но е показателно - какво точно повтаря, в конкретния случай - че е прецакан, щото "вещицата" не му била обяснила, пък той така и така отново е "без фокус". И накрая - нищо. Кофти е така, но и нали се вижда че момчето по принцип цикли на едно и също и каквото и да му обясниш, той си има рецитация.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Доста въртене и сукане вместо няколко елементарни отговора. Защо Байчинска не ги обясни тези неща. Явно на няколко човека ви е по - ясно отклокото на нея. Ми да ме беше пратила при вас вместо да ми взима парите. Имам накъде да вървя, но държа да получавам обяснения от човека с когото работя. Нормално е. Лесно е да се говорят общи приказки. Но когато искаш да ти се плаща на сесия, а не на краен резултат, си трябва обяснене. Такъв е света на парите. На работа ми плащат и ме питат защо и как е свършено. Аз плащам на Байчинска. Ако иска краен резултат без конкретни обяснения, просто да приема пари на края.

Затва му плащам и му отделям време. Дали е лоша или добра всеки да си прецени сам. Нещата са прости ако си купиш нещо развалено се оплаваш. Не чакаш да ти обяснят ама то ще те направи по силен. Ако те предупредят преди да го купиш е едно и приемеш е друго. На свършен факт обаче. Не става. Просто стигаше преди това да предупреди възможно е през терапията да се мине през нови травми примерно, ти си прецени готов ли си на това. Не сме опитни зайчета. Плащаме за тези услуги. Ако не получа тези обяснения от нея а от друг Байчинска остава некорктна за мен. Работил съм с нея. Ако са останали открити въпроси, към нея, друг дори и да даде отговор, тя не си е свършила добре работата.

Е няколко човека писаха че слагат Байчинска в черния списък. Явно поне те са разбрали какво казвам. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Айде скрий се в тълпата, от там да сочиш "лошите критикуващи" и да усещаш топлината на овчите тела.....това вече сме го гледали тука. Не си единственият "рицар", "странник", "пожарникар", "реален" и тем подобни....

Само дето овчата вълна колкот топли, толко и изолира....от духането....от духа...дето не може да излезне от много изолация.....image.jpeg.7c0d20ad0fb8957ac4e6768428f8e8ef.jpeg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, _ramus_ написа:

Аз надежда тук не виждам, но и не си падам по надеждите - освен по една, в 8 клас. :)

Човека си цикли неговото си - какви надежди? Виж колко пъти той повтори едно и също, дори с представата че "некви хора не го били чели"... Повторенията вече сме ги виждали... при много хора, но е показателно - какво точно повтаря, в конкретния случай - че е прецакан

А вие на вашето. да спрем да пишем всички и кои каквото прочел да си прави сам изводите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, vlad_vl написа:

Доста въртене и сукане

и накрая пак същото си написахте - като забърканата история в антрето.

Едно и също... и така глупости до безкрай. Добре че сте си разписал рецитацията и накрая се оказа че основната ви цел била "Байчинска да влезне поне на няколко човека в "черния списък" " . Парите имали закони, а вещицата развалила 'закона' и прецакала "Тоя, дето отишъл при нея да му оправи фокуса". Накрая - и фокус няма, няма и пойзън-милена, няма и пари... даже и след тия драми - и работа нямало...

Ааа - може ли отново да напишете за какво става въпрос и колко са лоши гадните хора, дето прецакват добрите разфокусирани момченца?

В очакване сме всички да ви олекне... пък тия повторения показват обратното. Може би един "черен списък" да направите - да предупредите и тия сред форума, дето отдавна ги очаква същото.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, _ramus_ написа:

Да ма ти е пуснала.... или не си и си си създал образа на защитаващият я от "деградация", да се отдаде на некви порочни типове, а тя просто си е търсила някой да я опъне без да носи вина за "грехопадението" си...

Искам да кажа, че общо взето винаги ми е правило впечатление, че заддържането на сексуалната енергия често е в основата на бъдещи залитания в драми....па може и за това да има глобално затопляне - требва да попитам плоскоземците.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, kipen написа:

Да ма ти е пуснала

ми не е пускала нищо, щото и аз не съм си искал. Падах си по нея, след време се разбра и че тя - по мен също... Но други работи ми се въртяха в главата и извън нея, тогава. Какво да "пусне" момичето... :)

преди 4 минути, kipen написа:

требва да попитам плоскоземците.

Браво - това са "точните хора". :lol6:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, kipen написа:

сочна слива от дървото на познанието, та да може да я полази змията...

:lol6:Култово е това... :lol6:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, kipen написа:

Айде скрий се в тълпата, от там да сочиш "лошите критикуващи" и да усещаш топлината на овчите тела.....това вече сме го гледали тука. Не си единственият "рицар", "странник", "пожарникар", "реален" и тем подобни....

Само дето овчата вълна колкот топли, толко и изолира....от духането....от духа...дето не може да излезне от много изолация.....image.jpeg.7c0d20ad0fb8957ac4e6768428f8e8ef.jpeg

да аз съм от едно стадо, ти рамус и още няколко човека от друго.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, vlad_vl написа:

да спрем да пишем всички и кои каквото прочел да си прави сам изводите.

Ми хубаво, ама да спрем тогаз и да превръщаме теми в едностранчиви оплювания на хора, които не познаваме, но пък може да се види и различен от вашата интерпретация  смисъл в действията им.

Живи и здрави, след време, ако се вземете с некоя мома, ти вземи пак губи време да обмисляш как ще отглеждаш детето, в кой университет ще го пратиш и тем подобни...докато на жената не й писне....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, kipen написа:

Ми хубаво, ама да спрем тогаз и да превръщаме теми в едностранчиви оплювания на хора, които не познаваме, но пък може да се види и различен от вашата интерпретация  смисъл в действията им.

Живи и здрави, след време, ако се вземете с некоя мома, ти вземи пак губи време да обмисляш как ще отглеждаш детето, в кой университет ще го пратиш и тем подобни...докато на жената не й писне....

Кой какво прави си е негова работа, но явно не мислиш така. Явно не си прочел всичко. Думата изневяра означава че съм обвързан и по препоръка на тази Байчинска започнах втора връзка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 49 минути, vlad_vl написа:

Явно не си прочел всичко.

някакво дежавю се върти неспирно из темата. Ааа - може би е нейният автор. :)

преди 50 минути, vlad_vl написа:

започнах втора връзка.

значи че нито първата, нито втората - са 'връзки'. А ти не ставаш за такива...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, _ramus_ написа:

значи че нито първата, нито втората - са 'връзки'. А ти не ставаш за такива...

ами не това беше мнението на Байчинска. Но сам индиректно потвърди че тя не става за психолог/терапевт. А ти ставаш само да пишеш празни приказки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

докато ти стигна да обикаляш по виртуала и да цвъкаш колко са гадни вещиците.

Където ти вържат на веселата история, в която ти си жертвичка и тече драма. Няма такава оригиналност, просто. Лошите хора и спасителят, дето е прецакан - но пък прави черни списъци... :)

Можеш и да не споменаваш че и фокусът още е голям проблем - показваш си го достатъчно. И други проблеми са налице, за които дори не отвори въпрос, докато течеше някакъв плосък сценарий...

=========

Между другото - може ли още веднъж да обясниш на тия с "черните списъци" какъв е твоят случай? Така и така го правиш - ще е като за първи път. Тия, с черните списъци също имат проблеми с "фокуса", даже и са на медикаменти - бъди спасител и повтаряй периодично, без да се отказваш. Ти можеш, ти си силен, парите имат закони...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, _ramus_ написа:

=========

Доста си силен в празните приказки. Аз имам право да съм недоволен и да го кажа. Интересно думата вещица. Никъде не видях магии. Ако смяташ, че при парите нямат правила заповядай когато не ти работи скъп уред в гаранция, да не го смениш. Да видим следваш ли изобщо собствените си виждания. Прави се на морален. Аз закон не съм казал че е престъпен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 24 минути, vlad_vl написа:

Никъде не видях магии.

Най-вече в работата на "психоложката" ти. Язък! Оказа се, че не може, а ти горкия, така си бил измамен от лошите други, които не зачитат закона на парите.... давай, поплачи си...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, kipen написа:

Най-вече в работата на "психоложката" ти. Язък! Оказа се, че не може, а ти горкия, така си бил измамен от лошите други, които не зачитат закона на парите.... давай, поплачи си...

а ти горкия си нямаш друга работа и ти се пишат празни приказки, пиши си явно не можеш да загърбиш тема, която няма нищо общо с теб. Защо. Имаш проблем ли? Какъв?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, vlad_vl написа:

Думата изневяра означава че съм обвързан и по препоръка на тази Байчинска започнах втора връзка.

А колко дълго си имал сеанси при тази Байчинска? Да си позволи подобни съвети и да очаква изпълнението им, предполага огромно доверие. А то се постига бавно. 

И в този ред на мисли: чувстваш ли се предаден? 

преди 1 час, vlad_vl написа:

Доста си силен в празните приказки.

Не, опитва се да намери слабо място и да те извади от равновесие. Тоова е форма на психичен вампиризъм. По-добре спри да му отговаряш. Той съвсем преднамерено търси да продължат именно "празните приказки". Другият пък също историята ти не го интересува, освен като възможност да покаже колко знае. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 34 минути, Just a Stranger написа:

опитва се да намери слабо място и да те извади от равновесие.

Да не искаш да кажеш че въпросния е в "равновесие"? :lol6:Или пък ти, че гледам отново сложи на мода военните игри. А автора цялата тема е равновесен та дрънка.

Що се дуете толкова с тия глупости, след като ако рамус е вампир, ще е най-големия глупак - да пие от "такава кръвчица". Какво имате толкова ценно бре, че да си заслужава някой да ви трепе за него, след като е тотална щета. Някаква нова мода сред вампирите ли да е това - вампир-мазохист? :)

Сладурчета - ранени и забравящи!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Just a Stranger написа:

А колко дълго си имал сеанси при тази Байчинска? Да си позволи подобни съвети и да очаква изпълнението им, предполага огромно доверие. А то се постига бавно. 

И в този ред на мисли: чувстваш ли се предаден? 

Повече от 2 години , вначалото сякаш се справяше доста добре за това и се доверих. Стреса наистина намаляваше, като и разказвах някакви неща. Но в тази връзка, която продължила поне 6 месеца, сякаш нямаше обективност в Байчинкса. Прекалено твърда позиция зае. И не ми даде обяснение за нея. Още няколко месеца продължих тази терапия, след края на връзката си с тази Милена. Но вече просто не ми помагаше. Обективно погледнато всеки прави грешки, но предателството е тежко заради вложените пари, време, доверие. А тя дори не поиска да ми даде обяснение защо? Не си възвърнах доверието в Байчинска. Накрая беше прекалено надменна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 часа, vlad_vl написа:

Прекалено твърда позиция зае. И не ми даде обяснение за нея.

При всички случаи е трябвало да остави решенията на теб. Ако не го е направила е грешка от нейна страна. А за обяснението, възможно е да не е намерила точните думи. Така или иначе вече няма кой да ти даде търсенето от теб обяснение. Тук можем само да гадаем, но не виждам смисъл в това. Явно ти трябва повече време да се освободиш от спомена за неоправданото доверие. Но пък спреш ли да нищиш случилото се и от дистанцията на времето, то вече няма да те натоварва психически. Можеш да се фокусираш върху това, че въпросната Байчинска вече не присъства в живота ти и ако искаш си го повтаряй от време на време, за да може тази идея да се утвърди в по-голяма степен в съзнанието ти. Защото в момента не си правиш добра услуга като се връщаш постоянно към миналото.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 47 минути, Just a Stranger написа:

При всички случаи е трябвало да остави решенията на теб. Ако не го е направила е грешка от нейна страна. А за обяснението, възможно е да не е намерила точните думи. Така или иначе вече няма кой да ти даде търсенето от теб обяснение. Тук можем само да гадаем, но не виждам смисъл в това. Явно ти трябва повече време да се освободиш от спомена за неоправданото доверие. Но пък спреш ли да нищиш случилото се и от дистанцията на времето, то вече няма да те натоварва психически. Можеш да се фокусираш върху това, че въпросната Байчинска вече не присъства в живота ти и ако искаш си го повтаряй от време на време, за да може тази идея да се утвърди в по-голяма степен в съзнанието ти. Защото в момента не си правиш добра услуга като се връщаш постоянно към миналото.

Ами за мене лично тя се опитваше да ме манипулира да обичам тази Милена Христова, като всеки път разговорите се въртяха около това колко е свободна, но отрицателните и качества като флиртове с други се игнорираха. Възможноста да се разделя с нея никога не се обсъждаше. Негативните и качества също. Дори когато исках да се обсъдят тези неща тя ми се караше. Сесиите протичаха така.  Чувствах че нещо не е наред. Имаше много манипулация в тези сесии. Изкуствено и насилствено влюбване. Всяко едно от тези неща трябваше да се обсъди нормално. Тези и манипулации просто не бяха коректни. Да тя вече не е част от живота ми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 31 минути, vlad_vl написа:

Ами за мене лично тя се опитваше да ме манипулира да обичам тази Милена Христова, като всеки път разговорите се въртяха около това колко е свободна, но отрицателните и качества като флиртове с други се игнорираха. Възможноста да се разделя с нея никога не се обсъждаше. Негативните и качества също. Дори когато исках да се обсъдят тези неща тя ми се караше. Сесиите протичаха така.  Чувствах че нещо не е наред. Имаше много манипулация в тези сесии. Изкуствено и насилствено влюбване. Всяко едно от тези неща трябваше да се обсъди нормално. Тези и манипулации просто не бяха коректни. Да тя вече не е част от живота ми.

Прощавай, че се намесвам, но заглавието на темата е КОГА ВРЕДИ, а не КОГА МИ Е НЕПРИЯТНО. При зъболекаря винаги е неприятно, но не вреди, а помага. Пак с извинение, фокусирай се върху вредата. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 36 минути, vlad_vl написа:

ОК. Но няма нужда никого да убеждаваш в правотата си и в това, че тя е допуснала грешки. В момента търсиш някой, който да се съгласи с теб и така един вид да поеме част от горчивината от случилото се. А дори и тук има хора съгласни с позицията ти, но това не променя нищо. Дори и да си бил жертва в миналото, ти продължаваш да играеш тази роля и в момента, когато тя вече не е актуална. Реално не знаеш какво се случва с тази Байчинска в момента. Пишеш за надменно отношение от нейна страна, а това вероятно е защитна реакция, за да не признае, че е допуснала грешка. Не е нещо необичайно като реакция. Разбирам, че ти се иска реакцията й да е била друга, но трябва да превъзмогнеш това, че нещата не са се развили по желания начин. Докато мислиш за ситуацията от позицията на жертва, вместо от гледна точка на това, че вече си я преодолял и оставил в миналото, нищо няма да се промени.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване