Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Кога Един психолог започва да ти вреди а не да ти помага

Препоръчан отговор

преди 1 час, _Aumi_ написа:

останал малко здрав разум

Останал е - щото в "неговата обективна реалност' не му е много добре да си "живее". :lol6:И си иска "промяна" - гоооуема промяна... само на ужким. Заради такава "промяна" обикаля по форуми и виртуални сбирки да "си давал негативното мнение", щото бил излъган и не му били обяснили нещо си, пък той дал пари... за "вмирисани зеленчуци", вместо за благо и вкусно "телешко"... 

Защо не му нароиш малко готови думички - може да хване дикиш и да "стигне до гоуемата промяна" и да си заживее чудесно в "негова обективна реалност"...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 часа, vlad_vl написа:

А и като иска доверие да си го спечели като обясни каква и е целта. За това няколко пъти питах Байчинска накрая защо ме е насочвала към тази жена. Доверие се печели никой не може да ти го иска, особенно след издънки. И да ще имам претенции. Дори това да и е идеята, ми дължи обяснение заради това че и плащам и ако го беше дала щях да го приема, а не да шикалкави.

Добре де, разбрахме. Нали си наясно, че това и още хиляда пъти да го повториш, все тая? Изводите вече си ги направил, а от споделянето няма полза, защото така се закотвяш в миналото. Изходът е само ако се съсредоточиш в настоящето. Или по-скоро в бъдещето, т.е. да определиш сам за себе си какво искаш сега да постигнеш за в бъдеще. После да насочиш усилията си в тази посока. И да не забраляш, че колкото повече усилия влагаш в емоции свързани със спомените, толкова по-малко сили ще имаш в живота свързани с настоящето. Така че мисли за бъдещето си, а не за нещо незаслужаващо повече внимание. Това посоченото е единственото решение. Случката е силно надценена в съзнанието ти и така тя засенчва далеч по-съществени неща от живота ти. Ако не насочиш усилията си в посока към другите неща и съзнателно не приемеш, че да се занимаваш повече с тази история не си заслужава, ще продължаваш така до края на живота си и ще пропилееш много време.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, kipen написа:

Е като си с негативно мнение за психотерапевтирането и си отишъл щот е модно...ти кво очакваш ? Резултати различни от настоящите ти? Наивник...

Още хляб имаш да ядеш! 

Поработи си самостоятелно върху себе си докато си на масаж с щастлив край. Няма справедливост в живота! Започни с това!

И морали има два - един за пред ората и един дет на всеки е как му дойде настроението...

Аз нямам какво повече да ти споделя!

Това мнение си го съставих от това което си написал. Ама анализа явно не ти е силна страна. Т.е съкратено повечето психолози ще ти създадат проблеми. 

Когато започнеш работа с някого имаш очаквания за това плащаш, да трудности има. Да могат да се появят проблеми и когато човека те подоготви за тях показва че е добър. Това са принципите когато плащаш. Кой те излъга че съм очаквал щастлив край. Рзбери във всяка работа възникват проблеми. И как се спрява човека на когото плащш показва качествата му и дали става за това. 

Когато се появи неочакван проблем очаквам обяснение защо се е появил. Ако нещо ти е създавало проблеми , както тази връзка, очакваш да разбереш защо човека е избрал това (бъдещи ползи може би). 

Разбери трудности има навсякъде, ясно ми е. Но когато започна да работя с някого искам да знам че този човек не е мошеник, че не му липсват качесва в някоя област. Упрека от моя страна не е към терапията по принцип, а към поведението на Байчинска и нейната компетентност в ситуацита. За да се стигне до тук да пусна тази тема, тя не ми е дала обяснение, за това какво цели с мен. По този начин аз не съм сигурен в правилна посока ли вървим?

Малко повече вникни преди да пишеш още хляб има да ядеш. Принципите по които работи тя трябва да ми ги обясни тя. Не някой от форумите, които отбягва половината от въпросите които съм задал. Имала е достатъчно възможности да го направи Байчинска. НЕ да се извърта въпроса. Тя не носи отговорности за това какво се случва отвън а за отно

Чувал съм за случай за измамници психолози и терапевти. Не ми пиши за трудности, ясно е че ще има. Изправял съм се сещу доста трудности. Искам адекватно поведение от страна на човека с когото работя.

Отговори на един въпрос на база какво реши че тя иска да ме вкара в травмиращи ситуации и защо не ми го е казала тя. Когато човек прави грешки губиш доверието си в него. Когато не получиш отговори защо още повече. Когато отклонява важни въпроси показва шикалкавене. Ако не отговориш на въпросите, които ти зададох не ми губи времето.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, _ramus_ написа:

Душко, та ти не можеш да направиш разлика между "психолог" и "психотерапевт". :) Визираният от теб колега не ходи по "психолози" и проблемите му с тях въобще не го касаят. Не го знаем как е с "връзките", но той е вече семеен, с деца и може би не обикалят мутри да го обиждат.

Дърлиш се вече седмица с една и съща рецитация, с която си играеш виртуалните си номерца... щот си имал проблем с една или друга връзка, докато преди всичко си имал "проблеми с фокуса и стреса".... Пък "психоложката не ти обяснила"... пък тва теб не те кефи...  

А сега да те питам - искаш ли да кажеш че понеже твоят "анализ ти е силна страна", защо излиза че с теб 'психолозите ти създават проблем'? :)

Също така имам и въпрос - понеже за 'анализ' става въпрос - как така се случи, че си мениш толкова контрастно изказните писмени средства, дето оставяш сред темата? Прави впечатление силният контраст между антрето ти в темата и това, дето последно го пишеш? Психичните ти проблеми, дето са около целия контекст на описаните случки в антрето - някак си останаха в сянка и играят ролята на "нинджи" - има ги, определят цялата картина, но хитро се спестиха от историята заради която се жалваш...

Кое е от "вмирисаните зеленчуци" и кое е "телешкото" - да питам - нужно ти е съпричастие ли? Някой да му поплачеш на рамото... но можеше и да не споменаваш имена. Пък ти дори фамилията на "Милена" написа... Не е изключено Миленчето си е взела някой за мутра - за да те откаже от себе си . И не ти е за първи път, нали ? 

Що не си направите клуб, тук имаш един верен съратник - млекарчето, дето и той бил зарязан и сега е свободен рицар-женомразец, тръбящ където свари колко са гадни, долни и нищожни тва жените. Все някой друг ви е виновен бе - вие сте светци, пък гадните жени няма как да схванат блясъка на душите ви и да ви се поклонят като на рицари.

да започнем едно по едно. 

Този колега няма деца, не знам откъде разбра че ми е колега!!!!!!!

Да това за фокусирането ми е проблем не виждам, нищо  ненормално да искам да го оправя.

Аз не знам дали всички психолози са такива. Ако всички са, никога няма да посетя психолог повече.  Не съм написал всички психолози са лоши. Мен проблем ми е отношението на Байчинска. Най-вече неизслушване за всеки път в който си мислех да се разделям с тази Милена, отклоняване от темата и пак почвайки да ми обяснява колко е готина. Е не беше. Мислех, че психолога трябва да е слушател, не да ти налага мнението си.

Моите проблеми от тази история няма да се върнат. Те са представени за да се покаже поведението на Байчинска. Давам си мнението, за другите хора кой каквото реши. Искам да покажа и че има ситуации в които психолога/терапевта може да не ти помага мое мнение. На някой то може да им хареса и да решат да я ползват. Няколко човека писаха на тази тема и за споменаването на имена, положително.

На греспоменатото Миленче и казвах много пъти да се разделим, нямах нужда от такива истории. Дори накрая и написах "че не желая повече да съжалявам и нея и себе си, все пак благодаря, чао" след тази история. Тя ми дигна скандал за това, дори почна да ме увещава да останем заедно но да не се виждаме няколко месеца и и отказах естествено. Не можех да я гледам. Точно това никога не ми се е случвало. Да имал съм проблеми с жени и връзки. У тази Милена ме дразни лицемерието.

Ако много ти пречи че се проточва една седмица не пиши в тази тема, много е просто.

Не презирам всички жени. Имам много добри приятелки, които са прекрасни хора. Когато жените бъда нападнати общо аз казвам че не всички жени са такива. Има и мъже и жени които презирам. мисля че в историята е ясно кои са 2 от тези индивиди или може би трима, ако броим и Байчинска. Не искам никоя да ми се покланя искам коректност не фалш и лицемерие.

Сега ще задам и аз един въпрос защо направи догадки, кой си ти че да ги правиш, какъв си че се опитваш да ми правиш анализи, като цяло грешни. Отклони доста теми, доста повече от мен, както доста хора тук и Байчинска някога. Дали не си приятел на Байчинска. Ти самия си психлог и се чувстваш засегнат? Или някой  бранещ честта на психолозите, да не се направи забележка, че ще страдат горките, безгрешни. Колко съм лош, да плюя по горките психолози? Дал съм просто гледна точка. Не нападам общо. 

Отговорих на въпросите ти, дали ти ще отговориш на моите?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, vlad_vl написа:

Този колега няма деца, не знам откъде разбра че ми е колега

щото за друг става въпрос. Не почваме добре с "изясняванията" :)

Визираният колега Кипен - колега по форум, по тема... е женен и с деца. А ти му обясняваш че щял да има проблеми с психолозите, щото бил зле с анализа. Пък той няма проблеми - нито с анализа, нито с мутрите, нито с психолозите.

Сега ще задам и аз един въпрос

сега да ти разкрия няколко аналитични факта:

1. Не ми задаваш "само един въпрос".

2.  Докато пишеше общите си положения отново скри че имаш психични проблеми.

3. За пореден път - в момента в който почнат да те хващат "карастанчовите" - и писането ти почва да става спонтанно, с доста грешки, липса на пунктуация... Ето за този контраст става въпрос и е чудесно, че го събра да е лесно забележимо само в един коментар.

4. Историята ти издиша отвсякъде и става само за тийнейджърския раздел на калдата. В тая ти история психологията я няма никаква, няма и психоложка, ти си доникъде и  си редиш образа на объркано момче, дето си разправя нещо си, за да се прави на интересен. Да не говорим, че обърквациите ти в самата тема тук се засилват колкото повече навлизаш в 'детайла'...

Дали не си приятел на Байчинска.

Пише се с въпросителна накрая и на други места в изреченията нямаш проблем с това. :)

И не, не съм приятел на визираната, никога не съм се запознавал с нея. Дочувал съм преди доста години името й тук-там... В тия среди съм от много години дини - така се случи, но не съм психолог, нито практикувам каквото и да е лечителство. И чудесно, защото с такива като теб никога не бих се хванал. Нищо лично, просто съм прям и директен. И не спестявам нищичко в това. Ти си реагирай както си искаш, това си е твоя работа как, дали и доколко.

Ще ти кажа защо повечето психолози и терапевти избират тази професия - в почти 90% те самите са преживели разни травми в детството, семейството или младостта си (както най-вероятно, и ти ). И когато не са способни да се справят и се борят с проблемите си, несъзнателно изниква един импулс, свързан с колективната им среда - щом не мога да помогна на себе си, ще се науча да "помагам на другите  да се справят с "техните проблеми".. щото имало начин

Учат по амнайсет години след завършване - психотерапевтите особено, специализират някоя от безкрайните варианти на "школи", начини, стратегии, похвати... специализират и практикуват първо помежду си (супервайзъринг) и тогава излизат "на терен". И идва големият проблем - че се срещат с тежките случаи на много по-засегнати от тях самите...

Аз самият съм скептичен към тяхната професия, но си давам сметка, че трябва да има хора и за това. По същия начин лекарите и полицаите са призвани да са около най-сенчестата страна на Хомо сапиенс. И това по принцип ги уврежда силно... особено ако нямат качествата да развият непукизъм и да се дистанцират... А чувствителните души не издържат и за различно време стават като 'пациентите им"...

Лекарите са на първо място по инфаркти и инсулти, полицаите преживяват първите си работни години с големи кризи... и това е изворът на възможността 'да преминат от другата страна на закона'...

Психолози, терапевти и психиатри - се борят за да не се обвързват с пациентите си, защото по време на психичния пренос, трябва терапевта да се жертва и да го направи 'от душа'... А това го "убива" малко или повече...

Защо пиша всичко това - не знам. Ей така ми върви, с "писането" и нито го мисля, нито ми е нужно. Но колкото и да ревеш по виртуала, проблемите ти няма да се оправят - нито с Байчинска, нито с теми по форуми и фантазни игри.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, _ramus_ написа:

щото за друг става въпрос. Не почваме добре с "изясняванията" :)

Визираният колега Кипен - колега по форум, по тема... е женен и с деца. А ти му обясняваш че щял да има проблеми с психолозите, щото бил зле с анализа. Пък той няма проблеми - нито с анализа, нито с мутрите, нито с психолозите.

сега да ти разкрия няколко аналитични факта:

1. Не ми задаваш "само един въпрос".

2.  Докато пишеше общите си положения отново скри че имаш психични проблеми.

3. За пореден път - в момента в който почнат да те хващат "карастанчовите" - и писането ти почва да става спонтанно, с доста грешки, липса на пунктуация... Ето за този контраст става въпрос и е чудесно, че го събра да е лесно забележимо само в един коментар.

4. Историята ти издиша отвсякъде и става само за тийнейджърския раздел на калдата. В тая ти история психологията я няма никаква, няма и психоложка, ти си доникъде и  си редиш образа на объркано момче, дето си разправя нещо си, за да се прави на интересен. Да не говорим, че обърквациите ти в самата тема тук се засилват колкото повече навлизаш в 'детайла'...

Пише се с въпросителна накрая и на други места в изреченията нямаш проблем с това. :)

И не, не съм приятел на визираната, никога не съм се запознавал с нея. Дочувал съм преди доста години името й тук-там... В тия среди съм от много години дини - така се случи, но не съм психолог, нито практикувам каквото и да е лечителство. И чудесно, защото с такива като теб никога не бих се хванал. Нищо лично, просто съм прям и директен. И не спестявам нищичко в това. Ти си реагирай както си искаш, това си е твоя работа как, дали и доколко.

Ще ти кажа защо повечето психолози и терапевти избират тази професия - в почти 90% те самите са преживели разни травми в детството, семейството или младостта си (както най-вероятно, и ти ). И когато не са способни да се справят и се борят с проблемите си, несъзнателно изниква един импулс, свързан с колективната им среда - щом не мога да помогна на себе си, ще се науча да "помагам на другите  да се справят с "техните проблеми".. щото имало начин

Учат по амнайсет години след завършване - психотерапевтите особено, специализират някоя от безкрайните варианти на "школи", начини, стратегии, похвати... специализират и практикуват първо помежду си (супервайзъринг) и тогава излизат "на терен". И идва големият проблем - че се срещат с тежките случаи на много по-засегнати от тях самите...

Аз самият съм скептичен към тяхната професия, но си давам сметка, че трябва да има хора и за това. По същия начин лекарите и полицаите са призвани да са около най-сенчестата страна на Хомо сапиенс. И това по принцип ги уврежда силно... особено ако нямат качествата да развият непукизъм и да се дистанцират... А чувствителните души не издържат и за различно време стават като 'пациентите им"...

Лекарите са на първо място по инфаркти и инсулти, полицаите преживяват първите си работни години с големи кризи... и това е изворът на възможността 'да преминат от другата страна на закона'...

Психолози, терапевти и психиатри - се борят за да не се обвързват с пациентите си, защото по време на психичния пренос, трябва терапевта да се жертва и да го направи 'от душа'... А това го "убива" малко или повече...

Защо пиша всичко това - не знам. Ей така ми върви, с "писането" и нито го мисля, нито ми е нужно. Но колкото и да ревеш по виртуала, проблемите ти няма да се оправят - нито с Байчинска, нито с теми по форуми и фантазни игри.

Не би се хванал с мен а пишеш в тази тема най-много. Противиречиш си. Една идея лицемерничиш. За разлика от теб, ти казвам точно защо?

На колегата не съм му казал, че ще има проблеми, "ти"-то е написано общо. Бих го редактирал но не мога.

Поведението което описваш  при психолозите се вижда в някаква степен при теб. Прикравайки го с това че ти върви писането. И както ти самия каза "издишаш" с постовете си. Когато човек не иска да разбере друг човек го напада общо. По-лесно е. Получи отговорите на впрсите си и отново се върна на общи нападки. Ако нямаш комплекс за налагане или задавй въпроси или не те моля да не пишеш. Общи нападки се дават най-лесно. Имаш някакви проблеми ти самия за да пишеш толкова. Те не ме интересуват, твои са си. Не искам да ти ги оправям. Доста неща могат да се подобрят по мен, знам го. Но важи и за теб, ако не ти е ясно пиши в други теми. За да пишеш толкова общи приказки явно имаш проблеми. Професионални изкривявания не ми се коментират. Има ги те не оправдават грешките.

И би било добре да ми се извиниш за това:

"Що не си направите клуб, тук имаш един верен съратник - млекарчето, дето и той бил зарязан и сега е свободен рицар-женомразец, тръбящ където свари колко са гадни, долни и нищожни тва жените. Все някой друг ви е виновен бе - вие сте светци, пък гадните жени няма как да схванат блясъка на душите ви и да ви се поклонят като на рицари.", защото както казах жените когато бъдат нападнтаи общо ги защитавам и се гордея с това. Предлагам да спрем с дикусията с теб, защото и според мен постовете ти издишат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, vlad_vl написа:

постовете ти издишат.

:lol6:ааа, скица! Издишат - щото много въздух поемат. От тарикати и въздухари всяка тема голямо помпане пада. На какъв се играеш, въобще... :)

Изплака ли си душицата, олекна ли ти - дай сега да видим резултата дали си заслужаваше.

преди 2 часа, vlad_vl написа:

Не би се хванал с мен а пишеш в тази тема най-много. Противиречиш си. Една идея лицемерничиш.

Пак има маса пропуски - в тази тема не пиша "най-много", но си ми забавен как ти преча на къщичката, дето си правиш по различни местенца на виртуала.

Освен че си арогантен, щото скри маса неща от "историята", като показа от нея само приказката за несправедливо използвания клиент и тия използвачки "психоложките". Некомпетентен си до вселенски висоти, но пък някак си се усети "като сред свои води" - сред толкова сходни неграмотници и заедно си поиграхте на детски ясли.

Да ти се извиня -  ти просто не знаеш къде се намираш и че фантазната ти къщичка няма нищо общо с това извън нея. Не ме интересува кое било "добре", нито кое е добро - според теб си.

Понаплю си егоистично разни лица дето 'са ти виновни" в една измислена история, сред която ти естествено си "издокаран" - банално, съвсем по детски и незряло, с фантастични измислици и нагласации... Пък и що да не - кво му плащаш.

И по-големи глупости някои твои "сходни калдатци" изхождат сред форума само и само да са интересни и другите да се въртят около тях. Съвсем като тях опитваш и детските огледални трикове на защита и кълване по дразнителя, в опит да си върнеш наранената гордост и да задържиш театрото.

Вече ти намекваме няколко човека, че номерът ти е наивен, историята е непълна и пълна с фалшификации, както и че повторенията на един и същ мотив няма да го направи смислен. Няколко пъти ти написах че си нямаш и понятие от "психологията" и темата тук, с това заглавие е като банален фейк от Фейсбук.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, vlad_vl написа:

Мен проблем ми е отношението на Байчинска.

Имах идея да обмислим, че тя е извършвала "сводничество", ама не си струва. Виж за какви дела са осъдени условно. focus-news.net/news/2021/11/04/2913596/nalozhena-e-uslovna-prisada-na-obvinyaemi-za-svodnichestvo-v-grad-gotse-delchev.html

Ето текста на НК

Чл. 155. Който склонява друго лице към проституция или свожда към блудствени действия или съвкупление, се наказва с лишаване от свобода до три години и глоба от хиляда до три хиляди лева.

Просто нетрадиционните методи на Байчинска не са ти харесали. От предишното не става дума да са ти навредили, а само, че си изпитал недоволство от метода й. Очакваш друго, търси друго... и разпитвай преди да започнеш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, _ramus_ написа:

:lol6:ааа, скица! Издишат - щото много въздух поемат. От тарикати и въздухари всяка тема голямо помпане пада. На какъв се играеш, въобще... :)

Изплака ли си душицата, олекна ли ти - дай сега да видим резултата дали си заслужаваше.

Пак има маса пропуски - в тази тема не пиша "най-много", но си ми забавен как ти преча на къщичката, дето си правиш по различни местенца на виртуала.

Освен че си арогантен, щото скри маса неща от "историята", като показа от нея само приказката за несправедливо използвания клиент и тия използвачки "психоложките". Некомпетентен си до вселенски висоти, но пък някак си се усети "като сред свои води" - сред толкова сходни неграмотници и заедно си поиграхте на детски ясли.

Да ти се извиня -  ти просто не знаеш къде се намираш и че фантазната ти къщичка няма нищо общо с това извън нея. Не ме интересува кое било "добре", нито кое е добро - според теб си.

Понаплю си егоистично разни лица дето 'са ти виновни" в една измислена история, сред която ти естествено си "издокаран" - банално, съвсем по детски и незряло, с фантастични измислици и нагласации... Пък и що да не - кво му плащаш.

И по-големи глупости някои твои "сходни калдатци" изхождат сред форума само и само да са интересни и другите да се въртят около тях. Съвсем като тях опитваш и детските огледални трикове на защита и кълване по дразнителя, в опит да си върнеш наранената гордост и да задържиш театрото.

Вече ти намекваме няколко човека, че номерът ти е наивен, историята е непълна и пълна с фалшификации, както и че повторенията на един и същ мотив няма да го направи смислен. Няколко пъти ти написах че си нямаш и понятие от "психологията" и темата тук, с това заглавие е като банален фейк от Фейсбук.

Пак ръсиш едни и същи глупости. Не знам кой те назначи да си морален съдник. То някой и на тебе ти каза че си арогантен. Подбираш си каквото искаш от коментарите. И какво, които ти изнася е върхът останалите не струват. Една и съща теза повтаряш. Не разбрах какви са ти проблемите че пишеш тука. Честно казано задръж си измислените мнения. Коментарите са никакви, не знам кой говори за къщички и откъде ги измисли. Дори не разбрах какви проблеми имаш че пишеш тук толкова много. И реши да се самоназначиш за морален съдник. Преча ти че пиша една седмица, издокара се радетеля за справедливост. Хем си много наясно с психологията хем не си психолог. Обиняваш на посоки ароганто без да кажеш нищо реално. Съжалявам че ще ти смъкна имиджа на велик морален водач, то ясно може да имаш последователи. Как всичко ти е ясно. Издъни се с конкретните неща. И пак се върна към твоята жалка "къщичка" за общото. Нещо не е наред и сам не знаеш какво. Отсвирваш мнения, които не ти изнасят. Аз Байчинска я обвинявам единствено за позицията, която зае и не поиска да я обясни, просто да ти го кажа. Ти си стреляш на посоки, като всички като теб. Банално еднотипно. Пропуските ти са отвсякъде. Жал ми е за теб има толкова противоречия в теб. Но театъра с такива като теб е безплатен. Ако искаш да ми развалиш "къщичката" посочи конкретни неща. Нападки на общо основание всички можем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш да ми развалиш "къщичката" посочи конкретни неща.

Не е нужно - :) развалих я.

Целият последен коментар е от тия - "смахнатите", с "карастанчовите" и чудесно си ги показваш с писането си. Изреченията са отново без препинателни знаци, без абзаци, без раздели... Просто изливане.  :) -  ала-бала от типа "ма тоя на къв се прави, че ми пречи да си играя квото ми се полага".

Скри от  разказа си - за психичните си проблеми. Щото цирка е със сценарий, дето ти да си "жертвичка", а лошата психоложка - да е използвачката . И щото си тарикат, но от дечковците. :lol6:Просто театралната къщичка ти е вече развалена. Отгоре на всичкото - е елементарна.

И не съм само аз, дето забелязаха фейка и повторенията.  :) Елементарно е, просто театъра ти привлече дежурните форумни клоуни и те се юрнаха да ползват темата за рецитациите си.  А и много от тях са ти "колеги" - с психични проблеми. Сходното привлича "Сходните"!

Жал ми е за теб има толкова противоречия в теб.

:lol6:Не думай!!!

Ти-ри-ри рам! ( не че пия кафе, но това е - вместо "кукуррррукукуууу" )

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, _ramus_ написа:

Не е нужно - :) развалих я.

Не си, защото и други хора те обвиниха в надменност. Ти не отговори.И се измъкна. Последния пост беше ирония към теб. Хайде със здраве. 

За онези които не са разбрали, темата е пусната за да покаже поведението на Байчинска в дадената ситуация. Това че тя отклоняваше арогантно, когато заговорех за край на тази връзка и никога отговори на въпроса защо ме е насочвала към нея и дори след дадената ситуация ме насочи пак натам. Да от законова норма нещо не наред няма. Моето мнение е че трябва да разкарваме токсични хора от живота ни

Все пак когато плащаш имаш право на изисквания към човека и той да ти обясни какво и защо е направил. Байчинска не носи отговорност за поведението на другите. И всеки бърка. Но ако не може да ми обясни позициите, които заема, при условие че толкова пъти я питах, нещо не е наред. Парите са важен ресурс. Да психологията не е точна наука. Много неща зависят как са представени от терапевта / психолога или какъвто ползваш. Ако той ти предложи да изневериш, крайното решение е твое. Ако той настоява да останеш в токсична връзка  за теб крайното решение е твое. Ако не проявява уважение към теб  и ти се кара, дори след като е направил грешка в преценката си, можеш просто да го оставиш, да прецениш какво да кажеш на остналите. А те да преценят дали да го ползват.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 40 минути, vlad_vl написа:

Моето мнение е че трябва да разкарваме токсични хора от живота ни

И? :) Браво за мнението. Изключително оригинално, никой не се беше сетил.

И като ги "разкара" - какво? Почна да пишеш по форуми какъв огромен опит си натрупал с 'токсичните психоложки" (дето не са и такива) Да спасиш и други - които обаче "те да си направили преценката"... Кукуруку, Палома!

преди 42 минути, vlad_vl написа:

За онези които не са разбрали, темата е пусната за да покаже поведението на Байчинска в дадената ситуация.

О, да - всички разбраха за какво е "пусната темата". Жертвичката се играе на спасител, на излъган, на добър и благ - е банална фантазна игричка.

Не спомена за психичните ти проблеми и се правиш че не го четеш... :) Един и същ рефрен - що била пусната темата. Ако го повториш още веднъж - ще е да първи път, но може ли пак да го декларираш - за тия, дето "не са разбрали"? 

преди 47 минути, vlad_vl написа:

други хора те обвиниха в надменност. Ти не отговори.

Няма нужда - те не питат нищо. И ти  да ме "обвиниш" това с нищо не е важно - нищо че калдата не е съд, нито ти си прокурор или съдия.

А рамус не е подсъдим и това че някой ще го "обвинил за нещо си, според него си' не ми пречи да развалям кутийки от фантазни театри.

Фантазните игрички на "обвинения" са някъде в детската градина, сред която те имат някакво значение за малки дечица.

Ти - кога ще пораснеш, или не бързаш особено?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, _ramus_ написа:

.... опит си натрупал с 'токсичните психоложки" ...

токсични хора имах предвид тази Милена Христова, към която Байчинска продължаваше да ме насочва да поддържам връзка с нея. Останалото са празни приказки от този пост написани няколко пъти и въртяни по много начини. Без нищо конкретно.

Когато отидем на психолог или терапевт отиваме за да се чувстваме добре след това. Все пак е услуга за която се плаща. А това че аз не се чувствам добре е показателно. Ако Байчинска не Може да се справи добре да ме насочи към друг. Това е професионализизъм Дали няма и други които да се чувстват зле след терапия. Но след изказани мнения да са се появили много такива които да нападат общо без нищо конкретно. Със неясни отношения с дадени психолози или терапевти. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, vlad_vl написа:

токсични хора имах предвид тази Милена Христова

ми толкова хора късат с "токсичните" Милени и без каквато и да е нужда от "психоложки" (дето не са такива).

Толкова хора нито дават пари за тия работи, нито ходят на терапии. Интересно - ти защо отиде за толкова просто нещо си?

Нали е ясно - токсична била неква си - айде баста. Странно - а сигурен ли си дали ти не си точно 'токсичния" - във вашата 'сложна" връзка? :)

преди 12 минути, vlad_vl написа:

А това че аз не се чувствам добре е показателно.

Въх... Ти "не се чувстваш добре"... :lol6:Ми да - "показателно е"!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, vlad_vl написа:

Когато отидем на психолог или терапевт отиваме за да се чувстваме добре след това. 

Те и анорексичките  ходят при психоложки, ама рядко си възстановяват нормалното тегло.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, _ramus_ написа:

ми толкова хора късат с "токсичните" Милени и без каквато и да е нужда от "психоложки" (дето не са такива).

Толкова хора нито дават пари за тия работи, нито ходят на терапии. Интересно - ти защо отиде за толкова просто нещо си?

Нали е ясно - токсична била неква си - айде баста. Странно - а сигурен ли си дали ти не си точно 'токсичния" - във вашата 'сложна" връзка? :)

тази терапия я започнах преди това обясних защо но нека да повторя с цел по добро фокусиране мотивация и справяне със стрес. Е то четенето не ти е силна страна май :). И по  предложение на Байчинска започна тази връзка (май го написах но явно имаш проблеми с четенето). Почти всяко нещо в живота си го обсъждаш с психолог за това му плащаш. Байчинска никой не я обвинява за това какво е Било поведението на тази жена. А само за заетите позиции и за това че прекъсваше всеки опит да поговоря с нея на тази тема.(То май и това го написах ама като имаш толкова проблеми с четенето). Значи това е тосична връзка за мен (то и това ..... абе сещай се). А за тази Милена си е нейн проблем вече.

преди 12 минути, Белгиеца написа:

Те и анорексичките  ходят при психоложки, ама рядко си възстановяват нормалното тегло.

ако им помогне за тва за което са отишли е добра, ако не са си давали напразно парите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 29 минути, vlad_vl написа:

с цел по добро фокусиране мотивация и справяне със стрес.

Може ли пак да го повториш че "не разбра никой"? :)

Шампион си по глупости и в игрите на това че някой отишъл при "психолог", дето иначе е терапевт, да дава пари, да го учи на "фокусиране, мотивация и справяне със стрес". И съветите на психоложката били - "ми хвани си връзка с токсичната Милена", докато същата си намерила "мутра" да я пази от добрия, умния ценен мъжкар. Който - отгоре на всичко, си загубил работата, щото го заплашвали, хокали и пак му се карали и ругаели заплашително. :) 

Ще ти порасне носа от лъжи бре - "Пинокио"!  Как ще си прибираш личната карта, като дългият нос ще пречи да я пъхаш в джоб?

И по-щедри фантазии и измишльотини са снасяли тук списващите с душички на дечица...

Някъде по форума корабчета плуват, делфини ръфат чесън с локум, докато малкият зелен каменояд бавно глозга тиквени семки, а белгиеца медитира и става просветлен  (комплексар).. Така го приемат сред почетните просветлени и възнесени вселенски учители (на Калдата). :lol6:

=========

ЪЪЪ - може ли пак да напишеш какви са ти били "целите" че така и така никой не чете, никой не разбра - хората да се научат, да разберат колко е важно да късат с "токсичните хора' и да не са излъгани от гадни психоложки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, _ramus_ написа:

=========

Останалата част от поста са празни неконкретни приказки . Ако има конкретни въпроси отговарям. Е не съм лъгал в нито един пост за нищо.

В крайна сметка всеки един психолог или терапевт ти влияе на живота. Уви, границата между злоупотреба и добра терапия е тънка. Тези хора имат влияние върху нас. И им плащаме. Кога спират да помагат и защо е друга тема на разговор. Аз миналото няма да го върна. Останалото всеки си го преценява.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, vlad_vl написа:

Кога спират да помагат и защо е друга тема на разговор.

И аз това му казвам, но той взел че точно с такова заглавие отворил тема. :)

Пък той казва - това за друга тема, а "разговори' няма. Той просто имал мисия гадните психоложки да не злоупотребявали с хората, вместо да им правят 'добри терапии' . Те са длъжни да са добри вещици, щом им се плаща. Ако магията не мине и се окаже че била "токсична" - кофти и ще им се пишат имената по форумите, от прецаканите клиенти.

Тази тема е уникално съкровище - в нея се говори че някой платил на терапевт, за да имал по-добър фокус (!!!), вещицата му казала да държи връзка с токсична Милена ( пък той се дърпал), а последната била лека жена, отровила вече много други, но взела че си намерила мутра за да се спаси от Терапевтирания. Той е тотално губещ и прецакан, вкл и пари, нищо че НЕ пише че заради токсичната била терапията, а за някакъв си фокус. Нищо не казва за "фокуса", но пък с пойзън-Милена била голема драма.

В една връзка - интересно че всеки наранен смята другия за "токсичен". Всеки смята себе си за добър, за жертва, а другия - за хищник и лошия. Странна работа са това - връзките... :) и хората!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 часа, _ramus_ написа:

Щото цирка е със сценарий, дето ти да си "жертвичка", а лошата психоложка - да е използвачката

Ами то сценарият е основата на театралната постановка, която има едно доста адекватно като описание име, според мен. За първи път като го срещнах и с описание много се впечатлих как с три думи може да се опише цялото действие в постановката, целяща да прикрие част от действителното от очите на самият изпълнител и "го замести" с "по-щадящ" вариант на субективна реалност....и цялата енергия за изиграването на постановката е почти изцяло от изиграващия я....+ който се закачи на играта с отделено внимание.

Цялата постановка може да се нарече "Драмата Горкият Аз".

А в драматургията на постановката "лошият образ" задължително се олицетворява не само от реален човек, на който се проектират негативни качества и действия, ами винаги е комплексен обект - било то обществото, било то социална група (с която е налично диференциране), науките, религията, жените, мъжете, илюминатите, планетите, вселената и т.н.

В смисъл, че "лошата психоложка" е част, но и изразител на "лошия във филма", защото сама по себе си е недостатъчна. Ролята задължително е във връзка и с други субекти (прим. "леката жена"+"любовниците й") , за да може да се проведе от несъзнаваното и събирателния, трансперсоналния образ на "Злото", който е бая комплексен, щото е "тъмен"(съответно не се виждат детайли). А е "тъмен", щото е "неосветен". А пък щото е "неосветен" не може да "се види" "съдържанието" му. А баш там се съдържа "горивото" за целия циклаж, около който като вортекс е завихрена цялата вътрешна мисловно-чувствена психодинамика. Защото е съставен от неприемливи за "моралното сито" на изживяващия го лични характеристики, който са "изтласкани" в "дълбоките дебри" на подсъзнанието, до които не стига кураж да се хвърли съзнателен "поглед", тъй като не би се "харесал".

Кофти моментът, изразен от изживяване на страдание, се обуславя от "ефектът на бумеранга". Защото тези "неприемливи" личностни черти са си таман "лични". И колкото и да "се бяга" от "срещата с тях", те отново и отново се връщат "на дневен ред". А по-кофти моментът е, когато няма предприемани действия по "разплитане на възела", защото тази "драма" се "прехвърля" и в действителността и се съпътства от постоянни конфликтни ситуации, в които "странно", но пък често се "озовава" "зациклилият", изживяващият "Драмата Горкия Аз".

Заддържането, самоблокирането от липсата на адекватни лични действия по самоопознаване, само може да влошава психичното здраве и "пропастта да се разширява". (Егото му към момента никога не би приело образът му на "неграмотник", "невежа", "задръстеняк", "предател", "блудник" и т.н., при положение че това са личностни черти, които е неизбежно да притежава и който се оформят при всеки подрастващ човек след взаимодействието му със средата, в процеса на социално учене, когато се сблъсква с огромно количество нови знания в сфери, по които няма как да е компетентен). Избива и на "свръхконтрол" в опитите да се "балансира над пропастта".

"Пропастта" може да стане толкова "широка", че разходът на енергията нужна за постигане на вътрешен баланс да е толкова, че да изтощава на моменти тотално човека. Да "губи фокус и мотивация", защото просто "кранчето" сякаш е спряло, незнайно защо....пък и чучурчето да му е трудно да подрипа....

Често прекаленото "заддържане" във времето, без личностно развитие, може да "избие" и на параноя...което се видя в предни постове, че се случва и в конкретния случай на момчето. Съответно да се съпровожда от сънища, в който пропада, пада от високо, или пък да го преследват и да го убиват...в подсъзнанието ни можем да родим секви филми... 

Обективно погледнато през призмата на аналитичната психология (юнгианската психоанализа, за която цитираната психоложка се предполага, че е спец, тъй като прочетох, че е от основателите и първи председател на Българското общество по аналитична психология „К.Г.Юнг“), имаме класически случай на личностни проблеми в процеса на индивидуация, касаещи интегрирането на Сянката   и доста далечна позиция от интегрирането на Анимата....за последната - към момента не мога да си представя, че момчето би могло да придобие представа, че е прехвърлял идеалния си майчин образ върху псевдоприятелката му, която няма как, като реален друг човек, да може да отговори на изискванията му...същото се касае и за "психоложката му".  

А пък в основата на тази нереализираща се интеграция на Сянката стои неинтегрираната форма на архетипът на "Детето" или по-специализирано използваното - puer aeternus, пуер. В тази връзка, рамусе, използването на "рицар" ти беше яко попадение! Щото пуера, "детето", често се проявава като въздействие в преживяването на(идентифицирането с..) идеализирания образ на "рицар", както и "Малкият принц", "Питър Пан", "Рицарът на бялата роза", често е в основата на описани като отделни архетипи - "шутът", "клоунът", "странникът", "измамникът", с които не само, че се идентифицира неинтегриралият ги, ами и стават стил на социалният му живот.

И когато на подобни хора с проблеми по надрастването на "детето" им кажеш, че е време да порастнат, веднага включват защитните механизми, и се почват едни битки, едни препирни, едно обвиняване в неразбиране, в липса на съчувствие...директно цялата помия се изсипва към дръзналия да посочи недостатък, в опити да се отклони вниманието към другия субект, само и само да не се "вглежда навътре". И тука, в тази мистификация, в съзнанието на изживяващия "детето" вече влиза и изместването на темата на разговора - вече "детския" е започнал неусетно да смята, че темата е лична атака към него и се почват "огледалните" обръщания на аргументите и безспирни спорове и изяснявания на позициите...ако другия човек не се откачи от тази бутафория на разумен разговор.

Изисквал бил, щото си плащал - поредно завоалиране за пред него си, с което да прикрие липсата на кураж да се впусне в неква "опасна" и "деградираща" връзка с "лека жена", в която да се сблъска с неистовия си страх от провал, от допускане на грешки, от липса на доверие към жените и от цял билюк възможни събития, свързани с потиснати страхове. И тоз свръхконтрол, като върхът на айсбера - той разрешава или определя кой как да пише, кой как да се отнася към него и т.н. 

"Директната атака на страха" е нещо, което навремето са минавали младите момчета още до 17-18г. възраст, ама вече в налагащите се тенденции в стил "бг.мама", и свръхпротекциониското отношение и подход към подрастващите, изобщо не е чудно, че се увеличава възрастта, при която могат да се срещнат "деца в тела на възрастни".

А пък момчето с претенциите иска всичко това да му се обясни, при положение, че няма как да го разбере към момента, а е трябвало да скочи във връзката, както го е посъветвала "психоложката" му, ама пусти свръхконтрол - да го обмисли, да го премисли....и накрая - влакъ тръгна и друг ми е виновен, та и дай да го оплюя, като спестя цялото мое допринасяне (щото вече съм си го скрил в подсъзнанието).

Не мисля, че е нужно да се пълни още темата, но това си е мое мнение....

В нашия край казваме - "остави го да си строши главата, да види от къде изгрева Слънцето".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, kipen написа:

остави го да си строши главата

че никой не го е "хванал", нито го 'стиска'.

Питам се - тя главата дали не е вече "строшена". Щото поуките са за хора с поне умерена интелигентност... А тук - няма шанс, щото "слънцето вече е залязло".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, kipen написа:

А пък момчето с претенциите иска всичко това да му се обясни, при положение, че няма как да го разбере към момента, а е трябвало да скочи във връзката, както го е посъветвала "психоложката" му, ама пусти свръхконтрол - да го обмисли, да го премисли....и накрая - влакъ тръгна и друг ми е виновен, та и дай да го оплюя, като спестя цялото мое допринасяне (щото вече съм си го скрил в подсъзнанието).

То психоложката като не е могла да ми обясни да ме е препратила на друг, който може, ама явно не е била квалефицирана. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, _ramus_ написа:

Щото поуките са за хора с поне умерена интелигентност... А тук - няма шанс, щото "слънцето вече е залязло".

"Надеждата умира последна", а той си я има...неизбежно е наличието й. Сега ще се възмути, след месеци на препрочитане (щото актът на публично излияние е свързан и с реализирана възможност да се погледне отстрани) ще вземе леко да се пречупва и да преразглежда. Накрая, може би и след години, ще си казва - добре че направих еди какво си..... а за "буксира" няма и да има спомен вероятно....после ще му дойдат следващи предизвикателства по пътя на растежа и така....кучетата си лаят, кервана си върви....

виж още в първите три поста, как концентрирано си изказаха мненията некой хора, дето явно им е пределно ясна картинката... 

..най-възпитателното е, когато те оставят да се киснеш в собствен сос....тогаз си вижда откъде изгрева слънцето...и колкот и да обвиняваш, сичко се връща след време...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, _ramus_ написа:

И аз това му казвам, но той взел че точно с такова заглавие отворил тема. :)

всъщност аз отговор от Байчинска не получих за това, макар да бих искал. Защо и какво целеше с това. Аз от нея не получих отговор. Очакванията ми са дотук. Не въртене и гадаене кой какво имао впредвид. Какво е имала впредвид Байчинска само тя си знае. Не ги получих. Просто въртележки на думи от теб и още няколко човека.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, _ramus_ написа:

Питам се - тя главата дали не е вече "строшена"

Не е! Още блъска като овен влака, :lol6: ... кът се строши тимбата и се долавя вече смирение....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване