Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Кога Един психолог започва да ти вреди а не да ти помага

Препоръчан отговор

преди 13 минути, Търсещ истини написа:

При зъболекаря винаги е неприятно, но не вреди, а помага.

Но не винаги - може и да вреди и то повече, отколкото да помогне.

преди 13 минути, Търсещ истини написа:

Пак с извинение, фокусирай се върху вредата. 

Тя също е относително понятие - също като отровите, които могат да вредят, но могат и да помагат.
И да - тровенето на психиката е не по-малко вредно от тровенето с отрови.
Просто продължи напред и ЗАБРАВИ за тия персони.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Търсещ истини написа:

Прощавай, че се намесвам, но заглавието на темата е КОГА ВРЕДИ, а не КОГА МИ Е НЕПРИЯТНО. При зъболекаря винаги е неприятно, но не вреди, а помага. Пак с извинение, фокусирай се върху вредата. 

Ами в дадената ситуация, ми е навредила, но факторите са външни. Тя не носи отговорност за тях. Тя ноже да ги дискутира и анализира. Отказът и да дискутира вички възможности води до насочване към конкретни възможности и манипулация, което от своя страна към неприятни и дори травмиращи ситуации. Съветите и също не са директна вреда. Нейната вреда е индиректна. Четох че терапевта трябва да осъди всички възможности с клиента. Което тя не направи.

Още една гледна точка, когато ходиш на подоба терапия би следвало цялостно да се чувстваш по добре, било след всяка сесия или накрая. Ако не се постига значи индиректно ти вреди защото отделяш пари и време. Ако се гони цел е добре да се обсъди със вреди и ползи. Ако всичко е обсъдено безпристрастно терапевта е направил максимума, повече не може да ти помогне. Накрая живота е мой и решението е мое. Ако исползва влиянието си да те насочва и решенията доведат до ползи според твоите разбирания, ти помага индиректно. Ако те насочва и резултатите от тези насочвания са ти навредили според теб, то ти вреди, отново индиректно. Неговата работа е да ти помогне индиректно да живееш по добре според самия теб.

Понякога може да ти се наложи да минеш през трудности. Но според мен е длъжен да те подготви за тях. Ако проблеми се появят, а той не те е подготвил възниква въпросът, дали е компетентен, дали ти вреди, а ако има нещо наум защо го крие.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, цър-вул написа:

Просто продължи напред и ЗАБРАВИ за тия персони.

Колкото и човека да му го напишат - той не го прави. Ако го беше направил нямаше да я има темата.

От друга страна - се повтарят едни и същи думи. Виждат се всичките му коментари - в тях е едно и също. Ползва всеки друг коментар, за да си напише едно и също. Не му е достатъчно някой да се съгласи, не се влияе и от някаква съпричастност..., а просто се списва едно и също. Всеки път едва ли е видял че вече го е написал - има нужда просто да си пише онова, което му е в главата, а то е едно и също...

Сеща ли се някой защо е налице тогава темата... и защо са "повторенията" на автора й в нея? :)  

Цялата история няма никаква обосновка. И се приема на доверие, а няма как да има доверие, защото историята издиша отвсякъде, пълна е с противоречия и несъответствия. Тя е пълна и с измислици и премълчавания - никой не го интересува, защото разказването на личните сънища за мнозина са просто вселената и си търсят мегдан да си докарат рефлексии, докато за други - потвърждения и усещаненето за 'социална конекция'. И понеже не са един или двама - си ги намират помежду си.

Следващата тема трябва да е "защо не дойде дядо коледа за да ми подари БМВ, след като платих да му пратят заявка в луксозен колет". :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, vlad_vl написа:

Неговата работа е да ти помогне индиректно да живееш по добре според самия теб.

Това, че не ти е помогнал да живееш по- добре не означава, че ти е навредил. Коментарът на колегата цър-вул добре постави въпроса за неяснотата на това що е вреда. Заради това и попитах какво ти е навредила? Пропуснатите ползи не са вреда. Не се знае с нея или без нея, или с друг дали би ги осъществил.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Търсещ истини написа:

Това, че не ти е помогнал да живееш по- добре не означава, че ти е навредил. Коментарът на колегата цър-вул добре постави въпроса за неяснотата на това що е вреда. Заради това и попитах какво ти е навредила? Пропуснатите ползи не са вреда. Не се знае с нея или без нея, или с друг дали би ги осъществил.

Ми то около терапията не е ли всичко свързано с това да се чувстваш добре. Може би защото товае едно от нещата които поисках. Аз така го разбиам ако ти помага с всичко да си концентрирани да се чувстваш добре значи помага, ако се чувстваш  и си по разконцентриран напрегнат значи пречи или поне за целите които аз съм поставил.

Технически погледнато това което за един е полза за друг може да е вреда, един може да иска да се влюби друг да не се влюби до края на живота си. Това е просто пример.

Още нещо когато се случи всичко Аз изсках да изтрия и загърбя всичко максимално бързо. Байчинска ме връщаше с неясни цели. Всеки път се стигаше до въпрос защо не сме обсъдили раздяла и всеки път ми се караше и от там окончателно си развалихме отношенията с Байчинска. Да казжем връщането в миналото по време на сесиите ми е навредило също, в дадената ситуация.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, vlad_vl написа:

връщането в миналото по време на сесиите ми е навредило също, в дадената ситуация.

Напълно съм съгласен с липсата на информирано съгласие в сесиите. Това е важно и заради това го повтарям. Обаче неяснотата относно вредите остава.

Как ти навреди връщането в миналото? Неприятното усещане не е някакъв сериозен посттравматичен стрес, нали? Има ли "травма" и ако да, в какво се състои? Във въпроса ми няма провокация, а само интерес. Търся истини. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Търсещ истини написа:

Напълно съм съгласен с липсата на информирано съгласие в сесиите. Това е важно и заради това го повтарям. Обаче неяснотата относно вредите остава.

Как ти навреди връщането в миналото? Неприятното усещане не е някакъв сериозен посттравматичен стрес, нали? Има ли "травма" и ако да, в какво се състои? Във въпроса ми няма провокация, а само интерес. Търся истини. 

по отоношението ти вждам че си прав. Ами ако се връщаш към неприятни събития се случа това. Особенно ако смяташ че човека с когото ги обсъждаш е виновен за това, индиректно в случая. Байчинска анализираше някакви неща. Но всеки път се скарвахме когато я питах защо не искаше да обсъдим раздяла с тази жена. Всеки път дори с презрение и надменност заявяваше "да беше имал смелост да го беше направил". Оставаше чувство на неизясненост, дали не ми вреди. Много загубено време и доста неприятен край за тази връзка. А цялостно самата  връзка с изключение на някой и друг хубав момент имаше доста обидни ситуации. Исках да я зачеркна, максимално бързо. 

Но просто казано за въпроса ти, тя отказваше всеки  път да ми даде този прост отговор и така се връщахме в миналто пак и пак. Което повече вредеше отколкото помагаше

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, vlad_vl написа:

Особенно ако смяташ че човека с когото ги обсъждаш е виновен за това, индиректно в случая. Байчинска анализираше някакви неща. Но всеки път се скарвахме когато я питах защо не искаше да обсъдим раздяла с тази жена. Всеки път дори с презрение и надменност заявяваше "да беше имал смелост да го беше направил". Оставаше чувство на неизясненост, дали не ми вреди. Много загубено време и доста неприятен край за тази връзка. А цялостно самата  връзка с изключение на някой и друг хубав момент имаше доста обидни ситуации. Исках да я зачеркна, максимално бързо. 

Но просто казано за въпроса ти, тя отказваше всеки  път да ми даде този прост отговор и така се връщахме в миналто пак и пак. Което повече вредеше отколкото помагаше

Да речем, че Байчинска е намерила в теб проблем, който е сметнала, че ще се промени към добро след една извънсемейна връзка. Свързала те е с някаква своя клиентка, която охотно би влязла в такава връзка. Ти обаче, като джентълмен искаш връзката да се основава на искрени чувства, което няма как да стане, нито ти е нужно. Ако е така, целият проблем е, че планът не е бил съгласуван с теб. Това наистина е некоректно от нейна страна. Все едно, вероятно греша. Обаче има нещо на което трябва сам да си отговориш и не е необходимо да го пишеш на всеочетене (неологизъм по подобие на всеослушание :) )

Какви изводи си направи от тази важна случка?

Вероятно 1. ще бъде да отиваш при психолог след някакви препоръки. Естествено може и да питаш в предварителен разговор какви техники използва и т.н.

Може би 2 ще се отнася също за психолога, но 3 трябва да е непременно към другия пол. Дано имаш свои изводи по това. Ако имаш, все едно какви, значи терапията има някакъв резултат. 

Трябва да имаш оценка на всяка ситуация, а на тази, отнела ти толкова време и средства, че те гложди и на нас да я разправяш, значи е важна и тем паче :) трябва да има извод. Направи го!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 9.12.2021 г. в 22:56, Търсещ истини написа:

Да речем, че Байчинска е намерила в теб проблем, който е сметнала, че ще се промени към добро след една извънсемейна връзка. Свързала те е с някаква своя клиентка, която охотно би влязла в такава връзка. Ти обаче, като джентълмен искаш връзката да се основава на искрени чувства, което няма как да стане, нито ти е нужно. Ако е така, целият проблем е, че планът не е бил съгласуван с теб. Това наистина е некоректно от нейна страна. Все едно, вероятно греша. Обаче има нещо на което трябва сам да си отговориш и не е необходимо да го пишеш на всеочетене (неологизъм по подобие на всеослушание :) )

Какви изводи си направи от тази важна случка?

Вероятно 1. ще бъде да отиваш при психолог след някакви препоръки. Естествено може и да питаш в предварителен разговор какви техники използва и т.н.

Може би 2 ще се отнася също за психолога, но 3 трябва да е непременно към другия пол. Дано имаш свои изводи по това. Ако имаш, все едно какви, значи терапията има някакъв резултат. 

Трябва да имаш оценка на всяка ситуация, а на тази, отнела ти толкова време и средства, че те гложди и на нас да я разправяш, значи е важна и тем паче :) трябва да има извод. Направи го!

Личната ми догадка е ,че  Байчинска искаше раздяла с жената която съм. Но просто избра кофти подход.

Прав си за изводите мерси. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бабичката просто е искала да ходиш възможно най-дълго време при нея да ѝ даваш пари.
За целта те обърква още повече, та да ти стане истинска боза в съзнанието и да ходиш и да ходиш при нея до безкрай.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

"Бабичката" може и "парите" да не й е бил основния мотив, а да се опита да му помогне да преодолее свръхконтрола и липсата на доверие към жените. Но за две години да му взима само парите?!? нещо не се връзва..... Самият стил на представяне на информацията от момчето, на мен лично ми буди подозрение, че доста неща премълчава, за да се изкара жертва. Включително и че не му е обяснила идеята в избора на подхода. 

Ама продължавайте да му "помагате", подавайте му рамо да си поплаче... следващата криза в интимните му взаимоотношения с жени ще му е със същия емоционален оттенък. Дали ще сте до него, когато се срине отново?!?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, kipen написа:

да му помогне да преодолее свръхконтрола и липсата на доверие към жените.

Може би, но ето че фиаското стига до там че въпросната "бабичка" е включена в редицата на "недоверието" и оплакването.

Разказът издиша отвсякъде. Това е просто нагласен репертоар - целта е ясна и ти си я написал. Това му е нужно и това стреми. Тук сред форума веднага се намериха дежурните елементарни 'играчи' по тая игра. Тук-там имаше и по-смислени опити, но твърде редки. То така е сред всяка тема

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, kipen написа:

"Бабичката" може и "парите" да не й е бил основния мотив, а да се опита да му помогне да преодолее свръхконтрола и липсата на доверие към жените.

Това ти си го измисляш.
А той нищо не казва, по-точно крие почти всичко.
Ами да се оправя както намери за добре, никой не му е длъжен да вади думите му с ченгел от устата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Лудар написа:

Психолозите са като адвокатите- вредни са от самото си раждане.

Значи, ако те пуснат с два патрона в пистолет в стая с убиец, крадец и адвокат, ще изстреляш и двата в адвоката? :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 14.12.2021 г. в 19:45, Белгиеца написа:

Ами да се оправя както намери за добре, никой не му е длъжен да вади думите му с ченгел от устата.

Ами опитах се да дам инфо за това което  ми е направило впечатление в бабичката. Наистина в началото изглеждаше че има полза от терапията. И после множество противоречия. По отношение на непълнота може би е така. Въпреки, че обикновено темите които пускам са доста по-сбити, но когато се зададе въпрос да отговарям.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 14.12.2021 г. в 13:48, kipen написа:

"Бабичката" може и "парите" да не й е бил основния мотив, а да се опита да му помогне да преодолее свръхконтрола и липсата на доверие към жените.

Това ти си го измисляш.

Не съм съгласен, че си го измислям! Просто преразказвам версията му по различен начин. Виж си сам поредния му циклаж:

на 16.12.2021 г. в 20:20, vlad_vl написа:

Ами опитах се да дам инфо за това което  ми е направило впечатление в бабичката. Наистина в началото изглеждаше че има полза от терапията. И после множество противоречия. По отношение на непълнота може би е така. Въпреки, че обикновено темите които пускам са доста по-сбити, но когато се зададе въпрос да отговарям.

И отношението към "бабичката" и загатването, че е имало полза, все пак...някога... + нищичко за момичето, с което е бил преди неква си "Маряна" - все изрази на липса на доверие към жените = неизраснат Едипов комплекс.

А пък "темите, които пускам" = свръхконтрол ~> страх ~> тъга ~> враждебност ~> агресия ~> интроверт=насочване навътре ~> автоагресия ~> липса на фокус и концентрация.  И за гарнитура - самосъжаление!

На мен лично ми е такова алгоритъмчето му, което не го описва изцяло, но пък е достатъчно зациклил в тая рекурсия.

А той нищо не казва

Напротив! Цяла тема, в която изказва неоснователни твърдения, без да съзнава, че така набеждава друг човек, като си спестява обективно описание, щото просто все още няма очи да си види гредата в неговото око.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Цитирам:
"... не бива излишно да се надяваме на психологизма. Спомням си, в университета един студент се беше начел 
психологическа литература и на лекциите твърдеше, че човек може всичко, главното е да повярва.
Преподавателят му предложи да премести сградата на университета на 10 метра по-навътре от 
сегашното положение, защото не му достига място за паркиране ...
За съжаление се оказа, че вярата не е достатъчна ..."

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А откъде го цитирахте това: От фейсбук или от разговор на пазара, пред щанда за зеле?

Ако ставаше с 'начитане на психологическа литература'  щеше да е друго. Пък и популярната литература не е психологическа, а художествени измишльотини, направени като за некомпетентни и аматьори.

От друга страна - много адекватно е "твърдеше че човек може всичко, главното е да повярва" - това няма да го намерите в никъде в психологичното познание, а само в народното, битовото и религиозното бърборене.

Ходенето на психолог или терапевт няма нищо общо с чалгата дето се лее по популярните четива. Заради това писането в тая тема, и в този раздел, блика от некомпетентници по тия работи, които обаче се надпреварват да се дуят кой какво мнение имал.

Сега е модерно всеки да си има мнение за всичко, без никакво значение какво е - заради анонимността и отпадането на отговорността и нуждата всеки да се покаже напред дори и с глупости да е... само да се изиграе на интересен - поне в главата си така да му изглежда.

В сайта тук могат да се зачетат волните глупости на невежи хора относно геополитиката, вирусологията, молекулярната генетика, медицината, анатомията и физиологията, политиката, футбола, икономиката, философията, будизма и езотеризма... и това си е норма по чалгата на целия виртуал. Извън виртуала същото се вижда и по баровете, кръчмите ресторантите или кафенетата или на другарски срещи... Това им трябва на хората, с това се фукат - кой го интересува че било глупости - важното да носи вживяване и чесане на лични сърбежи.

Снощи на един открит минерален басейн станах свидетел на разговори между млади момчета, които направо ме потресоха с пълната простотия дето се разказваше от двама от тях и другите слушат в захлас... :) И за които никой няма да се трогне нещо да провери или помисли, а на свой ред ще се дуе пред други неграмотници и некомпетентници колко е светнат. 

Темата не прави с нищо изключение - това са народните и клюкарски простори и невежеството живее в своя пълен блясък.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 часа, NVJ написа:

Цитирам:
"... не бива излишно да се надяваме на психологизма. Спомням си, в университета един студент се беше начел 
психологическа литература и на лекциите твърдеше, че човек може всичко, главното е да повярва.
Преподавателят му предложи да премести сградата на университета на 10 метра по-навътре от 
сегашното положение, защото не му достига място за паркиране ...
За съжаление се оказа, че вярата не е достатъчна ..."

А, не. Има и алтернативни решения, като да подпали колата например. Така няма да трябва място за паркиране и проблемът е решен.

Извън шегата, при психичното въздействие целящо постигането на даден резултат, трябва да се визуализира самия краен резултат, а не пътят до постигането му. Иначе се внасят допълнителни условия в задачата, за които става по-вероятно да са неизпълними. Така или иначе ако се знае пътят за постигане на нещо, то може да се реализира и по "обичайния" начин. С умствената концентрация върху даден въпрос трябва да се внимава, защото прекалената упоритост води до създаване на образи от които човек може буквално да бъде обсебен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 часа, _ramus_ написа:

В сайта тук могат да се зачетат волните глупости на невежи хора

вкл и относно

преди 3 часа, Just a Stranger написа:

психичното въздействие

Едно мноооого специално и народно понятие - психично въздействие. Типично за народната чалга, защото то може да означава който каквото му хрумне. Това е и идеята на няколко човека - сред подходящи виртуални среди да се намери подходящата за личното фантазно говорене и надувкане. (комбинация между надувка и бълбукане) :)

преди 3 часа, Just a Stranger написа:

целящо постигането на даден резултат, трябва да се визуализира самия краен резултат, а не пътят до постигането му.

Всъщност авторът на тия леки и волни измишьотини има предвид преди всичко "себе си" и начина по който той религиозно се е "самовъздействал". Най-детинските форми на "въздействие" е да се обещае и визуализира "крайния резултат", като това е и най-краткият начин за сугестия, но и най-нетраен и неустойчив. Защото крайният резултат не става без пътя към него, а да се държи само на 'фантазно обещание и шарени описания' е начин само на потъналите сред свой личен фантазен балон, 'деца'.

Някои хора... дето не са по законите на "психичното въздействие" на колегата, се занимават преди всичко с "пътищата" и "пътуването". Но това не е за деца и начални форми на възпитание.

преди 21 часа, _ramus_ написа:

Заради това писането в тая тема, и в този раздел, блика от Некомпетентници по тия работи, които обаче се надпреварват да се дуят кой какво мнение имал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, Just a Stranger написа:

постигането на даден резултат, трябва да се визуализира самия краен резултат, а не пътят до постигането му.

Това е добра и използвана техника. Зная за спорта, зная в краткосрочната терапия, наверно и другаде.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Търсещ истини написа:

зная в краткосрочната терапия

"Знаете"... но доста повърхностно.Сигурен ли сте че можете да изведете понятийната фраза "психично въздействие" какво точно значи? Освен това - според израза на колегата - означавало нещо точно определено... И то е твърде абсурдно, което означава че и двамата си нямате понятия какво точно всеки си каканиже наум и какво точно изразява.

Отделно от това означава също и че и двамата си нямате понятие от материята за която уж и двамата си говорите, пък всеки си кара негово си нещо. Но пък изглежда на "диалог"... :) Въобще ли не се досетихте въпросния "колега" защо точно това му са  представите на 'психичните въздействия" и откъде ги е сглобил?

Всъщност горното "визуалиризане на крайния резултат, а не пътя за постигането му" - няма никакво отношение към краткосрочната терапия, която е съвсем млад клон в терапията, с доста спорно значение, похвати и резултати.

Уж четете по виртуала, уж линкове, уики... Но то само с четене не е достатъчно. Но и с четене, можехте да видите дори популярните описания на "въпросната терапия", като това, например:

https://studiomilen.com/психологическо-консултгиране-и-тера/фокусирана-към-ресурси-и-решения-крат/

и така - по линка ето извадка:

...Един от ключовите моменти на терапевтичния процес е задаването на въпроса „ чудо”. Въпросът “чудо” се състои в следното: клиентът да си представи, че тази нощ докато спи се случва  чудо и утре сутринта проблемът е решен, целта е постигната, болестта е изчезнала и т.н. (в зависимост от конкретния случай). Той трябва да опише подробно утрешния ден – какво ще прави, какво ще бъде по-различно, кой ще забележи промяната и пр.

След това терапевтът пита: “Какво от това вече се случва?”. На този етап имаме две задачи.

За първата вече стана дума – конкретизиране на целта, ако тя е била неясна. Например, клиентът може да каже: “искам да съм герой” или “искам да сме нормално семейство”. Чрез детайлното описание на “деня след чудото” всъщност се опитваме да разберем какъв смисъл влага той в тези думи.

Втората задача е свързана с едно понятие в психологията, наречено “локализация на контрола”. Ако клиентът вижда причините за неуспеха в  себе си, той е с вътрешна локализация на контрола, а ако ги вижда в обстоятелствата – с външна. В последния случай, образно казано, той не може да види целта заради препятствията пред нея. С въпроса “чудо” препятствията се прескачат, външната локализация на контрола се игнорира и се насочва вниманието към това “какво правиш? ” и «какво вече си направил?»...

Гледам, гледам... пък не виждам никъде горните разтегателни локуми на колегата. Но се оказа че "вие ги знаете..." :)

И в спорта въобще няма подобни положения. Вие въобще как си представяте на спортиста да му визуализират "целта", като подминат "пътя за постигането й"? В спорта има специален клон на психологията, който участва в психичната подготовка на спортистите.

Друг е въпросът че в елитните отбори има и хора от психотерапевтичните клонове, защото върховата подготовка изтощава състезателите и често им стартира психични девиации, кризи, потъвания... защото именно в критичните моменти и изтощението и изчерпването се обаждат разни "наслоения от детството", за които никой треньор няма как да познава. Със спортуването голяма част от тия "психични негативни наследства" се тушират, но в дадени моменти избиват напред и заплашват да провалят - и личността, и постиженията й...

Идва ли ви наум, че с тия общи приказки спомагате за фейка по темите? Какво толкова има ако човек не е наясно с нещо и просто си замълчи, или поне попрочете, попремисли... ? Все си мисля че интелигентните хора умеят да го правят...

Интелигентните хора биха намерили с няколко клика в гугъл и общите принципни критични бележки към краткосрочната терапия и според познанията и опита ми значителна част от тях са основателни и съвсем адекватни:

https://bg.realityandmyths.com/kratkosrochna-terapiya/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 54 минути, _ramus_ написа:
преди 3 часа, Търсещ истини написа:

зная в краткосрочната терапия

Сигурен ли сте че можете да изведете понятийната фраза "психично въздействие" какво точно значи? Освен това - според израза на колегата - означавало нещо точно определено...

За цитати от друг участник, моля обръщайте се към него.

Проблемите в краткосрочната терапия бих обсъждал, но не и с агресивен невежа, като вас. Вашият стил не позволява размяна на мнения, а от размяна на простотии не бихме имали полза нито вие, нито аз, нито който и да е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, Търсещ истини написа:

Проблемите в краткосрочната терапия бих обсъждал

Да, да - "знаете ги" . "Добра техника" ... и в спорта и в наверно другаде? :)

Агресивен невежа - сигурен ли сте че визирате рамус? 😂

А себе си погледнахте ли - още от емотикона? Направо ги "разбирате терапиите", че и дори "бихте обсъждали..."  Вие и агресивността ли я разбирате като 'краткосрочната терапия"... И я измерихте по личното си раздразнение ли?

С лекота се присъединихте до фейка и раздувките сред раздела. Вероятно - заради "разбирането на проблемите в краткосрочната терапия". :) То така е с 'разбиранията'... 

==========================

нали се сещате че сипете "реакции" под коментарите... :) После - давате оценки и привиждате агресивност в някой си рамус...

Нали ги разбирате "тия работи" - пък за терапии става въпрос? Вас кой ще терапевтира? Не бяхте така, изглежда че бавно и неусетно ви понася реката на инерцията от форума.

Не сте ли чували сред сбирките с пенсионерите народната фраза "с каквито общуваш, ставаш като тях". Нестабилността и неустойчивостта на характера с лекота се поднасят от рефлексията с 'другия', за да се стигне до "изравняване на нивата".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...