Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Войната в Украйна

Kalin Karaboychev
 Сподели

Препоръчан отговор

преди 1 час, Реджеп Иведик написа:

Рашистите затуй са рашисти, щот са прости и секи път настъпват една и съща мотика

-------------

Реджэпкин, ти ако на улицата срещнеш руснак, какво ще направиш?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 66,5k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

• Реджеп Иведик

5433

• miro20

2984

• Coco1

2926

• BANKATA

2479

преди 12 минути, gagodrago написа:

САЩ не смятат да обявят Русия за терористична държава

Оръжие да дават, берекет версин

преди 4 минути, N1K17Y написа:

Русия планираше да се изтощава така ? 

Се идет по плану.

Акъла му е толкоз бре

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, Реджеп Иведик написа:

Дойде време за новия колет, стария вече го няма.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, gagodrago написа:

САЩ не смятат да обявят Русия за терористична държава

https://dnes.dir.bg/svyat/sasht-ne-smyatat-da-obyavyat-rusiya-za-teroristichna-darzhava

:Dхванал си се - тя е обявена отдавна за спонсор на тероризма

Белият дом реши: Русия няма да е в списъка на САЩ със страни, спонсориращи тероризма

преди 9 минути, gagodrago написа:

-------------

Реджэпкин, ти ако на улицата срещнеш руснак, какво ще направиш?

каквото правиш ТИ - като срещаш украинци, всеки ден:D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, kosyo написа:

Ми не се вързва нито с действията нито това дето майора от Плевен точно ни е учил по тактика. По спомен "-Падне ли столицата пада и държавата.-единствено изключение Москва ама с условности". 

Че викаш сега тия загуби са били само прикрият настъплението към Донбас дето почти не е мръднало , още малко територия дето после я върнаха .. и смело пропускаме факта че стана точно каквото казаха американците, които неотлъчно следяха къде какво става. Парадните униформи точно на това направление дето намериха в танковете са за параван само, едни камиони със щитове за борба с безредиците просто са ги объркали къде да ги пратят . Въобще няма да споменаваме че в началото искаха да свалят правителството руснаците , а дето украинците казаха че е имало престрелки точно до президентския дворец са журналистически  измислици и/или просто заблудени ихтамнет-овци тръгнали на лов за работи? Интересна тактика- да пуснем войските и да изразходим моторесурса на тежкото въоръжение с една разходка до Киев..

Уффф, омръзва ми да пиша едно и също по няколко пъти...

Задай си простия въпрос, защо ако са искали да превземат Киев, не го направиха по американски, авиация и ракети, при условие, че тогава украинската ПВО на практика вече не съществуваше...

Освен това, как така стигнаха без проблем до Киев и точно когато всички очакваха, че всичко приключва и хоп, решиха да се дръпнат назад...

За парадни униформи и щитове не се наемам да коментирам, но по принцип не е задължително участващите да са наясно с истинските планове...

Иначе не биха могли да ги мотивират...

Що се отнася до официални изказвания за сваляне на правителството, то официалната версия е, че операцията е за денацификация...

Вярваш ли, че е за това?

Някога да си виждал руски военен, на който му пука за ресурса - било жива сила или техника?

Дали ще върнат взетите територии или не, е въпрос все още с неясен отговор...

Но това е важния за Русия регион от Украйна...

Цяла Украйна няма как да задържат, дори и да сложат прокси правителство...

Затова майора ти от Плевен е бил прав, но не за точно тази война...

Не държавата Украйна е целта на всичко, което се случва днес...

Дали го приемаш или не, няма никакво значение за мен...

Аз така виждам нещата, така смятам и така ги казвам...

Хайде сега ти кажи как ги виждаш, без ползване на сарказъм и без клипчета и препратки към статии...

Може да приема, а може и да не приема аргументите ти, но поне ще ги прочета внимателно...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, Реджеп Иведик написа:

-----------------

Какво оръжие да дават бе, Реджэпкин?!

След края на комунизма и след разпада на бившия СССР, американските ни партньори са принудили украинците да си предадат всички ядрени оръжия на руснаците. И много правилно са постъпили. На такива откачалки не трябва да се дават в ръцете опасни разрушителни оръжия.  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 минути, gagodrago написа:

-----------------

След края на комунизма и след разпада на бившия СССР, американските ни партньори са принудили украинците да си предадат всички ядрени оръжия на руснаците. И много правилно са постъпили. На такива откачалки не трябва да се дават в ръцете опасни разрушителни оръжия.  

Защото на руснаците трябва.

Може да не е след войната, но в близко бъдещв.ще ги докарат до ядрено разоръжаване.

Ако не си докарат гражданска еойна.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

-----------------

обаче в замяна на това Русия трябваше да пусне Украйна в НАТО

гледай се - родата ти избяга на запад, - и те остави да си кукаш сам, или както казваш

И много правилно са постъпили. На такива откачалки не трябва да се дават в ръцете опасни разрушителни оръжия.  

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, N1K17Y написа:

Война на изтощение викаш, ама сигурен ли си, че и Русия планираше да се изтощава така ? 

Не само Русия се изтощава, но на руснаците донякъде им харесва да са изтощени, национална чарта, свикнали са...

Иначе държавата им нямаше да бъде такава, каквато е днес, нито да ги управляват политици като Путин...

Със сигурност са предвидили и санкциите, и доставките на оръжие за Украйна и изолацията...

Обаче Асланчик вика, че да отговаряш на въпрос с въпрос било руско...

Ще благоволиш ли първо да отговориш на този, който аз ти зададох, пък после пак ме питай квото искаш...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, andiay написа:

но на руснаците донякъде им харесва да са изтощени, национална чарта, свикнали са...

искаш да кажеш че на Рускините им харесва да избиват децата и на фроста - та това е мазохизъм, психично заболяване:D

току що изикара руснаците с тежко психично заболявате - а сега познай кой се кефи на откачалки

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 29 минути, kosyo написа:

По спомени това не значи ли д а се обяви мобилизация (явна/скрита) преди да започне патакламата?  И всичкото заводи да започне да произвежда каквото се полага, а не да обявят във фалит май беше един от големите си танкови заводи -онзи с армата?

На няколко пъти вече казах, че лично аз не мога да си обясня по друг начин, защо изчакваха точно до сега...

Идеалният момент за нещо подобно бе по времето на Майдана, както сториха преди две години в Беларус...

Тогава и общественото мнение в Украйна би било по-благосклонно към подобно действие...

След анексията на Крим, вече и дума не може да става за благосклонност...

При всички случаи са се готвили за ставащото днес, как и на какво разчитат, предстои да разберем...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, andiay написа:

Със сигурност са предвидили и санкциите, и доставките на оръжие за Украйна и изолацията...

преди 10 минути, andiay написа:

Значи, няма смисъл да си приказваме за каквото и да е, благодаря ти :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, Без умствен капацитет написа:

искаш да кажеш че на Рускините им харесва да избиват децата и на фроста - та това е мазохизъм, психично заболяване:D

току що изикара руснаците с тежко психично заболявате - а сега познай кой се кефи на откачалки

Ма то склонността на руснака към страдание е отдавна описан в самата Русия...

Като почнеш от класиците им и стигнеш да изследователите на народопсихологията...

Няма нищо общо с мазохизма...

Макар и в по-лека степен и българите сме така...

Няма майка, на която да й допада смъртта на детето й...

Не спекулирай така отвратително...

току-що, N1K17Y написа:

Значи, няма смисъл да си приказваме за каквото и да е, благодаря ти :D

Е, както винаги си точно по темата...

Значи според теб те са очаквали да няма санкции, да няма изолация, НАТО да не подпомага Украйна?

"Свещена простота"...

Е, сега ясно ли ви е, защо му викам Тъпио?

И защо Тъпио никога досега не казал, защо се случва всичко, как ще завърши...

Иначе аз не съм говорил по темата, нъл тъй...

Тъпио, Тъпио, май след излагацията ти в коронатемата, вече не смееш да даваш лично мнение, а...

Само кот е написано в окастрената ти програма....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, andiay написа:

Е, както винаги си точно по темата...

Значи според теб те са очаквали да няма санкции, да няма изолация, НАТО да не подпомага Украйна?

И още много неща, като да бяха спечелили в Украйна преди месеци :giggle1:

Хубавото на "неутралните", дори на такива празнославци като теб е, че все пак идва момент да напишеш нещо конкретно и естествено лъсвате, като пишете тъпотии подобни на твоята. 

Цитат

И защо Тъпио никога досега не казал, защо се случва всичко, как ще завърши...

Казвал съм го няколко пъти :giggle1:

Цитат

Тъпио, Тъпио, май след излагацията ти в коронатемата, вече не смееш да даваш лично мнение, а...

От месеци ме цитираш да ми спамиш безсмислици и други теми, напълно свободен беше да ме питаш конкретен въпрос за личното ми мнение и щях да го дам. Ти няма как да питаш нещо конкретно разбира се, не е записано в инструктажа на троловете. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 23 минути, BANKATA написа:

Малко "новини" от руските форуми

https://www.yaplakal.com/forum1/topic2536120.html

Тези дали са ги затворили?

Юзърите, форума гледам, че бачка...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 36 минути, andiay написа:

На няколко пъти вече казах, че лично аз не мога да си обясня по друг начин, защо изчакваха точно до сега...

Идеалният момент за нещо подобно бе по времето на Майдана, както сториха преди две години в Беларус...

Тогава и общественото мнение в Украйна би било по-благосклонно към подобно действие...

След анексията на Крим, вече и дума не може да става за благосклонност...

При всички случаи са се готвили за ставащото днес, как и на какво разчитат, предстои да разберем...

Според мен има някаква договорка между Русия и САЩ за която си траят и двете а тази война е вид театро за пред света, е знам че малко на спиране на коне го докарах ама така си мисля де

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, N1K17Y написа:

И още много неща, като да бяха спечелили в Украйна преди месеци :giggle1:

Хубавото на "неутралните", дори на такива празнославци като теб е, че все пак идва момент да напишеш нещо конкретно и естествено лъсвате, като пишете тъпотии подобни на твоята. 

Значи, аз казвам, че смятам, че не са търсили блицкриг, а водят война на изтощение и са очаквали рестрикциите, ти обаче твърдиш, че това е тъпотия, защото видиш ли Тъпио не смята така, а щом той не смята така, значи е прав...

Затова не пишеш нищо конкретно, Тъпио, затова...

преди 6 минути, N1K17Y написа:

Казвал съм го няколко пъти :giggle1:

Извинявай, явно съм го пропуснал...

Би ли повторил?

преди 7 минути, N1K17Y написа:

От месеци ме цитираш да ми спамиш безсмислици и други теми, напълно свободен беше да ме питаш конкретен въпрос за личното ми мнение и щях да го дам. Ти няма как да питаш нещо конкретно разбира се, не е записано в инструктажа на троловете. 

От месеци цитирам твои глупави заяждания и безсмислици...

Тази вечер те попитах за личното ти мнение, конкретно....

преди 1 час, andiay написа:

Хайде сега ти кажи как смяташ, че ще се развият нещата и защо смяташ така...

Е, що доживея ли да прочета обосновано лично мнение от теб?

току-що, petie1 написа:

Според мен има някаква договорка между Русия и САЩ за която си траят и двете а тази война е вид театро за пред света, е ѝнам че малко на спиране на коне го докарах ама така си мисля де

Малко вероятно, да не кажа никак...

В момента тече все още игра на нерви и тестване кой на какви компромиси е склонен...

Миналия декември всеки представи "пълната си програма", сега остава да се разбере, кой от какво се е отказал...

Ако не се направят компромиси, то ядрената война в даден етап ще стане все по-вероятна...

Но силно се съмнявам някой реално да я желае...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 29 минути, andiay написа:

Ако не се направят компромиси, то ядрената война в даден етап ще стане все по-вероятна...

Но силно се съмнявам някой реално да я желае...

Не се съмнявам че и тогава ще твърдиш че Путин не е имал избор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, BANKATA написа:

Не се съмнявам че и тогава ще твърдиш че Путин не е имал избор.

Пак ще цитирам Сун Дзъ от трактата му "Изкуството на войната"...

Цитат

Дори на заобградения враг трябва да се остави път за бягство.

Можеш ли да го осмислиш?

А ако се стигне дотам, то едва ли ще съм в състояние да твърдя, каквото и да било...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, maxthon написа:

Именно.... Във вечерната сводка Генералният щаб на въоръжените сили на Украйна по изключение реши да игнорира отстъплението на въоръжените сили на Украйна южно от Артемовск и загубата на четири населени места.

Украинските (Западните) пропагандисти винаги, абсолютно винаги игнорират загубите на Украйна. Така работи деморализиращата пропаганда: твърдят, че при тях всичко е наред, че военните им са безсмъртни и никога на умират - само Русия има загуби и само руските военни са смъртни... че руската икономика и правителство ще паднат ей сега, всеки момент... са-а-а-а-а-амо още мъничко и готово.

FiTCr1xUcAIBeJl.thumb.jpeg.693957f9f13eb0410e6018ba9789ba9f.jpeg

Още от повече от 20 години насам, медиите за фалшиви новини твърдят, че е болен и умира. Можеш да видиш, "the many deaths of Putin".

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Каква ви война в Русия са го ударили на туризъм

https://www.fontanka.ru/2022/11/05/71793491/

преди 8 часа, andiay написа:

Пак ще цитирам Сун Дзъ от трактата му "Изкуството на войната"...

Можеш ли да го осмислиш?

А ако се стигне дотам, то едва ли ще съм в състояние да твърдя, каквото и да било...

Пътя за бягство си му стои отворен от февруари.

Да си тегли куршума и да връща войската в Русия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, andiay написа:
Цитат

Дори на заобградения враг трябва да се остави път за бягство.

Можеш ли да го осмислиш?

О да, на Путлю му предоставяха мнооого възмоности и години да "излезе с чисто лице" .

От 2014г  с леките санкции и не толквоа висока подкрепа към  Украйна, дори си затвориха очите за Крим .

Путлю обаче вместо да се вразуми, видя в това слабостна Запада  и че "ще му се размине" каквато и гадория да направи още.

Е, след февруари 2022 г вече "е късно либе за китка" .

:hush:

преди 2 часа, PigMan9 написа:

Така работи деморализиращата пропаганда: твърдят, че при тях всичко е наред, че военните им са безсмъртни и никога на умират - само Русия има загуби и само руските военни са смъртни...

Фекомет , вече няколко пъти последните дни бях цитирал как почитат украинците своите загуби. Никой не ги крие, напротив - дават им се най високи почести , погребенията са широкопублични и съмцитирал видеота с километрични колони украинци на колене пред траурните кортежи , отдаващи последна почит на героите си !

Такова нещо няма в Рашистан .

Там преди официалната война загубите са криени, солдатите погребвани анонимно и засекретени, роднините сплашвани !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...