Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Fifa

Германски учени отричат Баташкото клане

Препоръчан отговор

Да, но нямах тази възможност :hush:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно колко от "германските" учени са германци....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Да, но нямах тази възможност :hush:

Преятел незнам дали качват някъде "Часът на Милен Цветков " из нетпространството но намеря ли веднага ще ти дам линк !

А предаването бе супер !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами то в германия турците са доста! даже футболисти ИМА!

Както са тръгнали след 50 години ще кажат че и в Босна е нямало кланета, и снимките и кадрите са фалшификати
Това обаче е друга гледна точка,даже е коз в Мюсюлманските кървави ръце :eek: Редактирано от манол (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурно ще се появи в Арена скоро.

Искам да дам един пример. Историята за Артур и Ескалибур. Мисля, че всички я знаем. Митът за Англииски крал с вълшебен меч не дава ли причина на англичаните да си мислят, че те са по-добри от нас? Следователно трябва да я променим, за да се чустваме равни. Звучи глупаво да изменим точно тази история,независимо че няма никакви доказатлества, нали? А ние тук спорим за нещо толкова реално, с хиляди записи, жертви и разкази, дали всъшност се е случило. Но не е глупав този, който яде баницата, а този който дава да я ядат.

Помните ли случая с Арена. Опитаха се да я бутнат, но благодарение на протеста на потребителите, кампанията се обърна срещу самите тях. Аз казвам "Нека се съберем!", нека им братя гордо докажем, че не могат да ни тъпчат, нека изобличим лъжата. Ще дадем чуден пример на младото поколение. На 1 май трябва да излезем на протест.

Редактирано от estario (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А ние тук спорим за нещо толкова реално, с хиляди записи, жертви и разкази, дали всъшност се е случило.

Днес сутринта (в интервю, дадено за БТВ) Красимир Каракачанов поясни, че преди репортажите на Макгахан е имало вече сведения за кланетата в Батак. Великобритания получава "сигнали" за това, което се случва тук - на Балканите - и изпраща свои пратеници да видят дали сведенията не са преувеличени. Пратениците (чиито имена са известни днес) се оказват почтени хора и не само не отхвърлят, но потвърждават и допълват информацията за зверствата. Доста от техните описания са спестени днес в нашите учебници - заради децата най-вече. В цяла Европа тогава водещи интелектуалци от различни държави (дори и туркофилски настроени) "надигат глас" против това, което се случва "толкова близо до сърцето на цивилизована Европа" ( Виктор Юго, Чарлз Дарвин, Лев Толстой и много други). Нима всички те са били организирани, манипулирани?!?! В тази Империя кланетата са били неоспорим факт от 17-ти век та чак до първите десетилетия на 20-ти век - при това с десетки хиляди.

Но не е глупав този, който яде баницата, а този който дава да я ядат....нека им братя гордо докажем, че не могат да ни тъпчат, нека изобличим лъжата.
Каракачанов съобщи новината, че съвсем скоро (доколкото помня каза "днес") от името на ВМРО ще бъде внесено предложение държавата да застане официално в подкрепа на "историческата истина". За да се спрат вече всякакви спекулации (трудно възможни в другите държави в пределите на бившата Османска империя, пострадали от подобни зверства - Армения, Гърция). На гласуването на това предложение щяло да стане ясно чии интереси стоят зад този абсурден "проект".

Той заяви също: "Стига са ни мачкали, стига сме се извинявали за реакцията на държавата срещу всички онези терористични актове, станали ПРЕДИ т.нар Възродителен процес - дори тази реакция да е била пресилена. Стига паметници на терористи сме издигали - с официалната подкрепа на висши "български" държавници.

(цитат по памет)

А накрая исках да прегърна телевизора!!!

Редактирано от ivosla (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А накрая исках да прегърна телевизора!!!

Аз също... Красимир Каракачанов отдавна е най-уважаваният от мен политик в България. Заедно с Божидар Димитров.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

sad.gif Германците първо да предъвчат и преглътнат собствената си история и след това да се ровят в нашата. Явно в някоя "чистокръвна" чиновническа глава се е зародила идеята, че баташкото клане е мит. Безобразие!

М-да... и там има скудоумни, които по нищо не се отличават от родните.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И Президента Първанов се обяви против германските глупости angry.gif

Прочети ме

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прадядо ми е едно от децата, оцелели криейки се между труповете в църквата. По-голямата част от рода му е изклана пред очите му.

Обявили са, че ще дават пресконференция. Журналист съм. Нека дойде. Нека ми каже в очите и пред свидетели, че прадядо ми е лъжец и жертва на масова самоизмама. Няма съд, нито в България, нито в Германия който да може да я спаси след това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Сигурно ще се появи в Арена скоро.

Искам да дам един пример. Историята за Артур и Ескалибур. Мисля, че всички я знаем. Митът за Англииски крал с вълшебен меч не дава ли причина на англичаните да си мислят, че те са по-добри от нас? Следователно трябва да я променим, за да се чустваме равни. Звучи глупаво да изменим точно тази история,независимо че няма никакви доказатлества, нали? А ние тук спорим за нещо толкова реално, с хиляди записи, жертви и разкази, дали всъшност се е случило. Но не е глупав този, който яде баницата, а този който дава да я ядат.

Помните ли случая с Арена. Опитаха се да я бутнат, но благодарение на протеста на потребителите, кампанията се обърна срещу самите тях. Аз казвам "Нека се съберем!", нека им братя гордо докажем, че не могат да ни тъпчат, нека изобличим лъжата. Ще дадем чуден пример на младото поколение. На 1 май трябва да излезем на протест.

Прадядо ми е едно от децата, оцелели криейки се между труповете в църквата. По-голямата част от рода му е изклана пред очите му.

Обявили са, че ще дават пресконференция. Журналист съм. Нека дойде. Нека ми каже в очите и пред свидетели, че прадядо ми е лъжец и жертва на масова самоизмама. Няма съд, нито в България, нито в Германия който да може да я спаси след това.

МАШАЛЛАХ, бе! o050.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тия да си гледат тяхната си история,а не да вдигат костите на нашите герои sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Тия да си гледат тяхната си история,а не да вдигат костите на нашите герои sad.gif

Точно така!! И сега ще изкарат цялото Априлско въстание махленска свада и ще избият рибата с патък. angry.gifangry.gif

А как ужасно много ми мяза тая история с Баташкото клане на книгата на Оруел - 1984 в частта й с преправянето и нагаждането на историческите факти...и как отдавна никой не помни какво наистина се е случило.

Който контролира настоящето, контролира и бъдещето.
Редактирано от SKY (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изненадвашо за мен, всички сме почти на едно мнение. Тогава какво ще показва тая в България? Предполагам, че единственото, което може да се случи е подклаждането на етническа омраза, ако някои от малцинствата я подкрепят. Мисля, че Европа много се престара с тия права. ОК, разбрахме се за правата отдавна, защо трябва да продължаваме?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Изненадвашо за мен, всички сме почти на едно мнение. Тогава какво ще показва тая в България?

:ph34r: bilder - и двамата с теб знаем , че има един потребител на форума , който сигурно и затова няма да е съгласен :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
:yanim: bilder - и двамата с теб знаем , че има един потребител на форума , който сигурно и затова няма да е съгласен ;)

Чудех се къде се е запилял, но той се губи от време на време. А може би не иска да настройва и останалите срещу себе си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Чудех се къде се е запилял, но той се губи от време на време. А може би не иска да настройва и останалите срещу себе си.

;) Браво браво, умна мисъл казана от теб звучи невероятно,от приятеля ти също. Най добре е вие да застанете начело на защитата с исторически факти и да оборите ония немци,неможе току така да се гаврят с историята . А за Сидеров и внесеното в парламента,пак си е популизъм за мен,беше се позагубил,но май иска да се появи отново в медийна светлина ,това е пределно ясно. Не че идеята му не е добра,но трябва малко да се доизпипа ,все пак някои държави имат подобни закони,посочвам Турция на първо място :)

П.С Обаче не мога да не вметна че след като прочетох статията в Култура,в мен се появиха въпроси. Не бях се замислял по този въпрос,едно време ни набиваха в училище главите че това е така,ходехме на екскурзионни до Батак,Перущица,гледахме историческите музеи,и не се запитвахме кое откъде иде. До този момент,сега разбирам че наистина дори не ни поясняваха,казваха че е така,но откъде,какви източници се ползваха не споменаваха. Дам,наистина ,интересно са анализирали немците някои факти,не го знаех признавам си.

Редактирано от Morfey_A (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без никакви извинения, но на тази Балева (А дали няма общо с Милко Балев, май му беше снаха, че и съседка ми е, ако е тя!) да и пикая на муцуната!

Подобни простотии не бях чула дори от български дали се на араби, цигани, турци...! Ако Батак, Перущица и Панагюрище бяха митове, щяха ли да бъдат описани от толкова независими "извори"?!?!?!

Имам съученичка, чийто прадядо е умрял в клането в Панагюрище, тя е от там,а да ви кажа-не мисля, че лъже.

Тея немци, по добре да си останат "немци" (наричат се така от Времето на Петър І Велики, няма да обяснявам тук защо, но смисълът е "неми"). Виждат сламката (дори да е мираж) в чуждото око, а не виждат гредата в своето (която колкото дърта секвоя!).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
:yanim: Браво браво, умна мисъл казана от теб звучи невероятно,от приятеля ти също. Най добре е вие да застанете начело на защитата с исторически факти и да оборите ония немци,неможе току така да се гаврят с историята . А за Сидеров и внесеното в парламента,пак си е популизъм за мен,беше се позагубил,но май иска да се появи отново в медийна светлина ,това е пределно ясно. Не че идеята му не е добра,но трябва малко да се доизпипа ,все пак някои държави имат подобни закони,посочвам Турция на първо място ;)

П.С Обаче не мога да не вметна че след като прочетох статията в Култура,в мен се появиха въпроси. Не бях се замислял по този въпрос,едно време ни набиваха в училище главите че това е така,ходехме на екскурзионни до Батак,Перущица,гледахме историческите музеи,и не се запитвахме кое откъде иде. До този момент,сега разбирам че наистина дори не ни поясняваха,казваха че е така,но откъде,какви източници се ползваха не споменаваха. Дам,наистина ,интересно са анализирали немците някои факти,не го знаех признавам си.

Ама, те май теб имаха предвид :P , тъкмо и аз се чудех кога ще дойдеш да ни се опълчиш, задето си уважаваме историята...Все едно някой на вас да ви каже-Мустафа Кемал е лъжа, мит...Надявам се, че сега ни разбираш, вече :P

Редактирано от Fixt00l (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

[OFFTOPIC]Немахте си друга работа с AXL, a? :P Да бяхте говорили поне за милион $.... :P [/OFFTOPIC]

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До кога ще търпим разни псевдо-българи и интелектуално ограничени чужденци да се гаврят с историята ни. По тяхната логика сигурно никога не е имало и Стара Велика България, Първо и Второ Българско царство. Сигурно и славните победи на Аспарух, Крум, Симеон, Калоян, Иван-Асен ІІ са също пропаганден мит за повдигане на националното ни самочувствие. Сигурно ослепените самоилови войници са мит за насаждане на омраза към гърците, а спасение "на сила" от газовите камери български евреи са били доброволци за сапун, с който дядовците на въпросните господа е трябвало да си подмият дебелите гъзове. Сигурно арменския геноцид в началото на 20-ти век и продължаващия в наши дни геноцид над кюрдите в Турция също са някакъв мит.

До кога ще бъдем народ без история или по-право народ с удобна НЯКОМУ история. Защо празноглави чужденци и техните нашенски подлоги не си затворят мръсните устенца и не спрат да сквернят свещената дума БЪЛГАРИН.

Господа, подредете си първо вашите къщички и си изперете вашите кирливи ризи, а тогава се занимавайте с другите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Авторите на Анти Батак в отбой, признавали клането

Германските организатори на спорната конференция за Батак обявиха, че замразяват проекта “Мит ли е Баташкото клане?”

Планирата за май конференция за Батак няма да се проведе, съобщиха от германската фондация “Памет и бъдеще”, съорганизатор на проекта, предаде БНТ. Като причина те изтъкнаха разгорещените дебати и емоции в България. Друг аргумент е отказът на Националната галерия да предостави картината на Антони Пиотровски “Баташкото клане”. Пресаташето на фондация “Памет и бъдеще” Франка Кюн разказа, че проектът за конфереция със заглавие “Митът Батак”, който предизвика възмущение в България е бил изпратен за одобрение в Министерството на културата в София. По-късно авторите Улф Брунбауер и Мартина Балева са преработили представения вариант и от него са изчистени спорните текстове. Така в окончателния си вид проектът носи заглавието “Батак като място на паметта” и в него по никакъв начин клането през 1876 година не се оспорва, а както и не се подставя под съмнение броят на жертвите. Кратко съдържание на преработения проект с новото заглавие е поместено и на страницата на българското посолство в Германия. Улф Брунбауер коментира изрази пред “По света и у нас” съжалението си, че в България никой не иска да чуе неговите обяснения. При така създалата се ситуация, е абсолютно безмислено да провеждаме конференцията, коментира още Брунбауер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Улф Брунбауер коментира изрази пред “По света и у нас” съжалението си, че в България никой не иска да чуе неговите обяснения. При така създалата се ситуация, е абсолютно безмислено да провеждаме конференцията, коментира още Брунбауер.

Охохо , нека дойде.. Бая обяснения ще му се ударят в главата на тоя дебил ( така де - учен )

Радвам се , че отзивите бяха такива и че стигнаха до Германия. Надявам се обаче , да не се спре до тук!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Авторите на Анти Батак в отбой, признавали клането

Германските организатори на спорната конференция за Батак обявиха, че замразяват проекта “Мит ли е Баташкото клане?”

Планирата за май конференция за Батак няма да се проведе, съобщиха от германската фондация “Памет и бъдеще”, съорганизатор на проекта, предаде БНТ. Като причина те изтъкнаха разгорещените дебати и емоции в България. Друг аргумент е отказът на Националната галерия да предостави картината на Антони Пиотровски “Баташкото клане”. Пресаташето на фондация “Памет и бъдеще” Франка Кюн разказа, че проектът за конфереция със заглавие “Митът Батак”, който предизвика възмущение в България е бил изпратен за одобрение в Министерството на културата в София. По-късно авторите Улф Брунбауер и Мартина Балева са преработили представения вариант и от него са изчистени спорните текстове. Така в окончателния си вид проектът носи заглавието “Батак като място на паметта” и в него по никакъв начин клането през 1876 година не се оспорва, а както и не се подставя под съмнение броят на жертвите. Кратко съдържание на преработения проект с новото заглавие е поместено и на страницата на българското посолство в Германия. Улф Брунбауер коментира изрази пред “По света и у нас” съжалението си, че в България никой не иска да чуе неговите обяснения. При така създалата се ситуация, е абсолютно безмислено да провеждаме конференцията, коментира още Брунбауер.

Тия май сега ще се пробват по заобикалките да прокарат теорията си.Стига догановски работи huelga3wl.gifhissyfit8wr.gif

Редактирано от Fixt00l (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...