Премини към съдържанието
Алморот

Как можем да познаем човека?

Препоръчан отговор

Как можем да познаем човека? - "По светлината на неговите мисли, желания и действия" е казал Дънов и аз мисля, че е прав. А вие по какво познавате човека срещу вас какъв е??? Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прав е Дънов, но той вижда.

Защото човека представя пред себе си и света една светлина, която е негово дело, но тя е фалшива - нали добре познаваме падналия носител на светлина...

А истинската светлина може да се улови само от себе си.

Човек не може да познае човека, освен на повърхността, която самите ние, всъщност, наричаме човек...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Как можем да познаем човека? - "По светлината на неговите мисли, желания и действия" е казал Дънов и аз мисля, че е прав. А вие по какво познавате човека срещу вас какъв е??? Поздрави!

По действието!

Не вярвам много на думите , а гледам, какво върши !На думи всеки е велик и праведен и незнам къв, обаче ако се наложи да действува в определена ситуация,ако не е това което е говорил преди -се компрометира!

по делата ще ги познаете ,са казали древните

ама това не е от 2000 г то е много по старо,просто е взаимствано!

Опознаването е труден и продължителен процес и във времето позициите се променят!!

поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А когато ги нямаш...?

...тогава...вЕрвам му :huh:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
В такъв случай отношението ни е резултат от нашата настройка, и не зависи от обекта насреща...

Само.

И щом това е така, ако нямаш очите и аромата, ще бъде така и когато ги имаш. Или не...?

Да, да...

само - очите и аромата идват с измиването... тоест - малко по-чистичко ще бъде тогава

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
В такъв случай отношението ни е резултат от нашата настройка, и не зависи от обекта насреща...

Само.

И щом това е така, ако нямаш очите и аромата, ще бъде така и когато ги имаш. Или не...?

Преди това всичко е фикция, нещо, което е резултат на мисленето ни. От сетивата се "оцветява" бледия контур на формата, еманирана от пинеалиса...и това е. Просто модел, не истината.

Сега вече мога да разчитам и на очите и обонянието, което ми е от огромна полза при контактите "лице в лице" /но носи и голяма болка/ - на тези ми възприятия единствено вече вярвам безусловно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По добротата,която се излъчва от него. А тя се съдържа във всеки един аспект - във физиката му,в поведението му... И си личи...

Всичко друго е второстепенно...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично - гледам в очите... Там откривам, повечето от нещата, които ме интересуват. Слушам внимателно, първите думи, а след това отделям внимание и на цялостното излъчване на човека срещу мен. Вече, мога да си направя накаква преценка biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Сега вече мога да разчитам и на очите и обонянието, което ми е от огромна полза при контактите "лице в лице" /но носи и голяма болка/ - на тези ми възприятия единствено вече вярвам безусловно.

Това не е ли закостенелост - просто с малко по-други измерения?!

И съвсем - атрибути на личността...

Авторитет - демек голям тумбак...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да... Всеки си има свои методики. Присъединявам се към Висоцки, за мен това си е най- добрата, разбира се- днес в малко по-широк смисъл, но пак на нея се осланям.

" Если друг оказался вдруг

и не друг и не враг, а так,

если сразу не разбереш

плох он, или хорош,

парня в горы тяни, рискни,

не бросай одного, его,

пусть он в связки одной, с тобой,

там поймешь, кто такой"

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По светлината на мислите му? ohmy.gif

И как по-точно ще видим мислите му, ако смея да попитам ?

По желанията?

И откъде, по дяволите, ще знаем, дали това , което изказва гласно са истинските му желания ?

По действията?

Ами ако той е будист, който си е седнал под едно дърво и само си гледа пъпа ?Какви действия ще имаме тогава?

Да не говорим за това, че действията са отговор на определени дразнения от външната среда.

По кои по-точно действия ще отсъдим кой е човек, кой не е ?

Не!

Не съм съгласен с подобни лустросани мистично звучащи изречения, на които като се замислиш, и забравяшщ от къде си почнал........

p.s.лично аз предпочитам да си седя в бъчвата.фенерът ми е зареден с масло,бъчвата ми е тола и уютна.....

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
p.s.лично аз предпочитам да си седя в бъчвата.фенерът ми е зареден с масло,бъчвата ми е тола и уютна.....

ко ми съ прайш на древногръцки философ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ми
?!?

И това е нишан... :speak:

Редактирано от Багира (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ко ми съ прайш на древногръцки философ

ми-прочети ЛС-то, което ти пратих преди малко biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Алморот

По следите, които оставя в очите на другите...

усмивка или сълзи...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По какво да познаем човека ,по очите ,те са

огледало на душата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Алморот

усмивка или сълзи...

Е-виж това си е вярно :) Наистина.

И ако си позваоля да помисля още малко по въпроса-някой беше казал някъде, че "другите хора са като огледало"-и като свържем двете мисли, се получва нещо наистина завършено ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми гледаш очите, и ако успееш да "изтъчеш" "нишката на Ариадна" значи това е твоят човек, другото е губене на време и енергия (грубо звучи ... но е изпитано)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

усмивка или сълзи...

Но спомни си за клоунът: "И през сълзи дори, да бъде весел" ( по памет). Понякога усмивката може да бъде продиктувана от много дълбока болка (която има своята Божествена красота естествено) и обратно, сълзите да са продиктувани от много дълбоко и красиво чувство. Да, очите са важни, най - важни бих казала, но аз гледам и устата ;) защото те са символ на любовта. Но преди всичко важен е първият поглед, общото излъчване - то никога не ме е излъгало. Аз съм се лъгала в последствие, но то НИКОГА! Поздрави на Maat kiss.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз си имам простичко златно правило - вслушвам се в поговорката "Не ти е приятел този, който ти трие сълзитe, а този, който не ти ги причинява."

Да знаеш - проверено е и е вярно поне за мен.

А пък клоуните ще ги оставим да правят клоунадата. :cheers:

Ние ще сме от зрителите. Ти нали си падаш по комедии. Аз много.

Редактирано от Maat (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз нали съм си доверчива маймуна та все си мисля че всички са добри

Да,ама не sad.gif

Артисти колкот щеш-за едно се представя-след време ауу дявол рогат става

ohmy.gif

Парен каша духа-вече си имам едно на ум

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз си имам простичко златно правило - вслушвам се в поговорката "Не ти е приятел този, който ти трие сълзитe, а този, който не ти ги причинява."

Да знаеш - проверено е и е вярно поне за мен.

А пък клоуните ще ги оставим да правят клоунадата. ;)

Ние ще сме от зрителите. Ти нали си падаш по комедии. Аз много.

Ааааа тук съм съгласна :wors:biggrin.gif

Аз нали съм си доверчива маймуна та все си мисля че всички са добри

Да,ама не sad.gif

Артисти колкот щеш-за едно се представя-след време ауу дявол рогат става

ohmy.gif

Парен каша духа-вече си имам едно на ум

Що имам чувството, че аз съм го писала това sad.gif. Едно наум друг път, все съм си същата... (уфсъ :lol6: )

Редактирано от Алморот (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Овца е думата в българския език, която може да бъде изписана напълно погрешно - уфсъ, но значението й да не се променя. biggrin.gif

Алморот

все съм си същата

и Слънцето е все едно и също...

kiss.gif

Редактирано от Maat (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как можем да познаем човека?

Не можем да го познаем.

Големи актьори ,голям театър.Спектакъла живот -в едното действие е един ,в другото съвсем различен.

Аз споделям мнението на haidukpikaso, отказала съм се отдавна,не искам да ги познавам хората ,приемам ролята която са си избрали и гледам театро.

Дълбочината на подсъзнанието е толкова голяма ,че дори себе си не знам дали познавам.

Редактирано от didi_ts (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.