Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 3 минути, Shiyanu Neko написа:

https://en.wikipedia.org/wiki/Egyptian_mythology

https://creation.com/egyptian-history-and-the-biblical-record-a-perfect-match

шок и цирк . 

това че "вярвате" в религията си фанатично не означава че не е фалшива.

Аз ще ти цитиран Библията : Битие 1:1 В начало Бог създаде небето и земята.

По това време къде е бил Египет с неговите богове? А ако са били истински, къде са сега? 

проблема ти е че приравняваш Истинския Бог с измислените от хората богове. 

"шок и цирк ":wink12:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Aumi написа:

И не само, има и още по-древни!

А вашият Исус тогава не е съществувал.
А може и да е съществувал под друго име, и отново да се е преродил преди две хиляди години.
Но ти пък не вярваш в прераждането...
Та...би ли отговорил на въпроса, откъде се е появил вашият бог, след като твърдите за него че е вечно съществуващият, алфата и омегата?

от измамата откъде.

"в началото салама създаде света" книгата на салама битие 1 великият салам.

поуката: Всеки може да пише кото си иска. 

тоест на кратко ако някой сега реши че свещеният салам е истинският бог то той може да каже че свещеният салам е единственият на света бог и датира преди всички богове . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Aumi написа:

И не само, има и още по-древни!

А вашият Исус тогава не е съществувал.
А може и да е съществувал под друго име, и отново да се е преродил преди две хиляди години.
Но ти пък не вярваш в прераждането...
Та...би ли отговорил на въпроса, откъде се е появил вашият бог, след като твърдите за него че е вечно съществуващият, алфата и омегата?

Щом като е Вечно съществуващ, значи от вечността. Щом като е  Творец на земята, означава също, че е съществувал преди  шумерските, египетските, гръцките и всякакви други измислени от хората богове и вече забравени. Много просто,  записано е в Библията, а не измислено от източно азиатски гуру. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Shiyanu Neko написа:

както казах света ни е потенциално не повече от 50 000 квадратни километра

бебчо - та ти още не можеш да правиш разлика между линейни километри (за растояние, каквато е екваториалната обиколка) и квадратни километри ( за площ ).  :)

А още - обиколката на екватора е съотносима към кълбовидна планетно тяло, а не за плоска тава. За плоската няма как да има екватор и той да се води че "обикаля". Не е и ясно дали плоската е кръгла, точно форма на кръг ли е, или не е. Щото при това положение "екватора" може да е дължината на окръжността.

Понеже си виден и гениален математик и знаеш за заблудите на числата и колко са грешни те - любопитно е да се изпражниш относно нещо просто - ако дължината на окръжност е 40 000 км, то колко би била нейната площ ? :)

Всяка блондинка има повече мозък от теб, бебчо. Гънките са още в зародиш, но както гледам налице са тенденции към заглаждане... :)

Последните диалози между двата ментални научни гения направо къртят и е нещо като състезание - кой колко повече глупости да изпише.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом като е салам съществуващ, значи от салама. Щом като е  салам на земята, означава също, че е съществувал преди  салама, египетските, гръцките и всякакви други измислени от хората салами и вече забравени. Много просто,  записано е в салама, а не измислено от източно азиатски гуру.

рамус продължавай да се излагаш не се трогвам от лапета.

реално прител разбирам фанатичното ти мислене но това не значи че библията не е фалшива религия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Shiyanu Neko написа:

от измамата откъде.

"в началото салама създаде света" книгата на салама битие 1 великият салам.

поуката: Всеки може да пише кото си иска. 

тоест на кратко ако някой сега реши че свещеният салам е истинският бог то той може да каже че свещеният салам е единственият на света бог и датира преди всички богове . 

Във времето, временните неща изчезват както саламите и техните книги, за разлика от Бога на Библията.  И ако е истински бог, защо не го следваш и покланяш като такъв, а само ми го цитираш ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, realno написа:

Щом като е Вечно съществуващ, значи от вечността. Щом като е  Творец на земята, означава също, че е съществувал преди  шумерските, египетските, гръцките и всякакви други измислени от хората богове и вече забравени. Много просто,  записано е в Библията, а не измислено от източно азиатски гуру. 

Само че! има една много важна подробност! Исус не е Твореца на света!
Той е роден от жена, страдал е като обикновен човек/според твоите думи/, и се е молил на Бог-Твореца на света да го отмине тази участ, но Бог-Творецът на света не се е смилил над него. Което още веднъж доказва безсилието на Христос, като на един обикновен човек!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Shiyanu Neko написа:

не се трогвам

ма как ще се трогваш - ти си своеобразен шампион. Таман се намерихте с 'побратим' да си "поговорите".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не се кланям на салама 1. защото съм атеист 2. защото това е измислен герой както и библията.

разбирам че е трудно за всеки религиозен фанатик да проумее че религията му е грешна но това са фактите всяка една религия на света е измислица.

рамус не ти ли умръзва да се излагаш ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Shiyanu Neko написа:

Щом като е салам съществуващ, значи от салама. Щом като е  салам на земята, означава също, че е съществувал преди  салама, египетските, гръцките и всякакви други измислени от хората салами и вече забравени. Много просто,  записано е в салама, а не измислено от източно азиатски гуру.

рамус продължавай да се излагаш не се трогвам от лапета.

реално прител разбирам фанатичното ти мислене но това не значи че библията не е фалшива религия.

"реално прител разбирам фанатичното ти мислене но това не значи че библията не е фалшива религия."

И Корана твърди същото, но само толкова. Покажете и докажете най после това твърдение или го твърдиш, защото така ти се иска. Кажи, кой, кога, къде и защо го направил? И аз мога да твърдя всичко, но когато няма доказателства, това е чиста  спекулация. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

защо трябва другите да доказват нещо което дори ти неможеш да докажеш ? 

ти неможеш да докажеш истинността на твоята религия но другите трябва да докажат тяхната ??? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Aumi написа:

Само че! има една много важна подробност! Исус не е Твореца на света!
Той е роден от жена, страдал е като обикновен човек/според твоите думи/, и се е молил на Бог-Твореца на света да го отмине тази участ, но Бог-Творецът на света не се е смилил над него. Което още веднъж доказва безсилието на Христос, като на един обикновен човек!

"Исус не е Твореца на света!"

Йоан 1:3 Всичко това чрез Него стана; и без Него не е ставало нищо от това, което е станало.

"...като на един обикновен човек!"

Библията също твърди, че Христос е 100 % човек. Как искаш да се държи един обикновен човек. 

Без да искаш потвърждаваш написаното в Библията. :wink12:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

как искаш хората да смятат че твоят бог е истински като ти самият неможеш да докажеш че библията съеществува ? 

искаш да завали дъжд без да имаш облаци. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Shiyanu Neko написа:

защо трябва другите да доказват нещо което дори ти неможеш да докажеш ? 

ти неможеш да докажеш истинността на твоята религия но другите трябва да докажат тяхната ??? 

"защо трябва другите да доказват нещо което дори ти неможеш да докажеш ? "

Бога на Библията се е доказал и продължава да се доказва сам, потвърждава Словото си и  няма нужда от моята помощ, но твоите думи са празни приказки, без покритие.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аха ти не трябва да доказваш фалшивият си бог но другите трябва да доказват техните богове ? не е ли малко лицемерно  ?

малко си нагал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, realno написа:

"Исус не е Твореца на света!"

Йоан 1:3 Всичко това чрез Него стана; и без Него не е ставало нищо от това, което е станало.

Кога и къде е станало, след като Христос се е родил от Мария?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Shiyanu Neko написа:

професор рамус земята е 20 000 километра в 2 кълба което е 40 000 километра няма как българия да е 111 хиляди километра поне се образовайте преди да пишете глупости .

Добре бре човек, ама то далеч не е само правописа .......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Aumi написа:

Кога и къде е станало, след като Христос се е родил от Мария?

Вече не знам колко пъти съм ти обяснявал това. Върни се назад и виж обясненията ми отново, защото имам усещането, че не четеш това, което ти пиша. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
преди 5 часа, sound написа:

Добре - енергийно създание да е, нямам против, само кажи за чисто математическата вероятност.

Математическата вероятност, нещо извън вселената да я е създало, е точно 100% и не съществува  абсолютно никаква друга възможност.Това е пряко следствие от втория принцип на ТД.

Редактирано от badr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, realno написа:

Вече не знам колко пъти съм ти обяснявал това. Върни се назад и виж обясненията ми отново, защото имам усещането, че не четеш това, което ти пиша. 

Кое си обяснил? Кой по-точно се е родил от тялото на Мария - Бог, или Божият син?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, realno написа:

Твоите обяснения са толкова абсурдни, че повече човек не е възможно дори да си го представи.

Ако Исус е Бог, както ти твърдиш, то той няма как да каже: - "Боже мой защо си ме оставил", защото това означава, че сам е оставил себе си.Това е просто някаква нелепост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, M.Николов написа:

За теб може и да са абсурдни, но не и за над 2 милиарда християни по света.

Ти би ли обяснил този казус? Как един Бог ще изрече: - "Боже мой, защо си ме оставил"??

Това най-малкото е неистина.В такъв случай, Бог, трябва да е оставил себе си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...