Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 6 часа, realno написа:

Проблема е , че  Корана твърди, че  Исус не е Бог и не е умрял на кръста. Ако има промени в Евангелията чак сега, следователно старите преписи не са променени, а те разказват, че  Исус е Бог и умрял на кръста, а не както твърди Корана, че не е.

Не само Корана твърди, че Исус не е Бог, а и самата Библия доказва това.
Защото е малоумно да се вярва и твърди, както че Бог може да умре, така и че Бог може да бъде толкова безсилен, че да бъде бит и унижаван.
А също така, самата Библия твърди, че Исус непрекъснато се моли на Бог да го отмине тази чаша и че изобщо не му се е искало да умира на кръста, нито за твоя грях, нито за нечий друг.  Както и че е безумно да се вярва и твърди, че Бог може да бъде шизофреник и да се моли сам на себе си!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Aumi написа:

Не само Корана твърди, че Исус не е Бог, а и самата Библия доказва това.
Защото е малоумно да се вярва и твърди, както че Бог може да умре, така и че, Бог може да бъде толкова безсилен, че да бъде бит и унижаван.
А също така, самата Библия твърди, че Исус непрекъснато се моли на Бог да го отмине тази чаша и хич не му се е щяло да умира на кръста, нито за твоя грях, нито за нечий друг грях. И е безумно да се вярва, че Бог може да бъде шизофреник и да се моли сам на себе си!

:laughing5:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Sleda написа:

:laughing5:

Само толкова ли успя да "кажеш" в защита?!
:basketball3:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 часа, dagpo19 написа:

Да. В обратния случай, то осъзнаването от един автоматично би довело до осъзнаването на всички, което не се наблюдава.

Аз помня един индивид, който участваше в безброй форуми и навсякъде се бореше с исляма. Бадр също го помни, вярвам. Неговото ниво на компетентентност беше сходно с твоето. Този потребител изчезна в небитието, а сега се появи ти. Това, което казвам е, че това е де жавю, т.е. за втори или трети път гледам този филм. В един момент и ти ще изчерпиш, и ще изчезнеш някъде. Но ако наистина вярваш в бог и търсиш бог, то защо не се посветиш на това наистина. Що се занимамаеаш с препирни и ги провокираш? Ясно е защо, но всичко ще приключи като предния път, понеже имате сходен профил. Схващаш ли какво казвам?

Със сигурност няма да пиша вечно тук и един ден ще престана.  Но записаното ще остане след мен и ще се чете дълго време. Може би ще  продължат още по - умни и знаещи от мен хора да пишат тук. Това може би ще накара някой да се замисли що за религия е исляма, що за религия изповядвам като мюсюлманин, а други т.н. християни  ще разберат, че  няма нищо общо между християнството, и исляма както се опитват да ни заблуждават, но точно обратното. Трети сами ще потърсят информация и ще я намерят. 

Но по - интересно ми е каква полза имаш ти и другите като теб та искате да спра? За Бадр,  разбирам, но другите?  Никаква! Ще продължите с безсмислените си писаници и да се правите кой е по - умен от другия, без това да носи полза на никого. Все така ще продължите да си живеете в невежество и неверие. И още по интересното ми е как така защитавате една агресивна религия като исляма, а хулите християнството и хората, които я изповядват, въпреки, че вътрешно осъзнавате погрешността на написаното в Корана. Кое ви мотивира за защитавате Корана, а да сте против Библията? 

P.S. Тъй и тъй пиша в навечерието на нова година, искам да те попитам, кое те мотивира да се  радваш на новата година?  Това е въпрос към всички. 

Желая ви приятно посрещане  на новата година !!! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, realno написа:

Но записаното ще остане след мен и ще се чете дълго време.

Хм... И моите рими все ще се четат... Това сериозно ли? Да не си дядо Вазов, бе човек? :)

преди 9 минути, realno написа:

хулите християнството ,

Къде хуля христянството? Цитирай такъв мой пост, моля.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, dagpo19 написа:

Хм... И моите рими все ще се четат... Това сериозно ли? Да не си дядо Вазов, бе човек? :)

Къде хуля христянството? Цитирай такъв мой пост, моля.

Някои май са се взели за Паисий Хилендарски на новото време :)) техните писания ще останат вовеки веков докато се свети двоичния код на компютрите :))))

Разубеждаването не помага, трябва по сериозната намеса на 4-ти километър  ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Sinbad_ написа:

Някои май са се взели за Паисий Хилендарски на новото време :)) техните писания ще останат вовеки веков докато се свети двоичния код 

http://www.slovo.bg/showwork.php3?AuID=14&WorkID=3919&Level=2 Мда. Какво да кажа, освен че фантазията може да е градивна, когато е съчетана със здрав разум, знания и скромност, и да е проклятие, когато изброените липсват. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 31.12.2018 г. в 17:05, dagpo19 написа:

Това сериозно ли?

мизансцена от личната библия го изискват. Нужна е мисия, дето да е "по-голяма от него", да е добра, да е заради другите, да е спасителна... за да се получи нужния му ореол  и получат нужните изживявания от фантазиите. Малкия човек, измисля голям свят, в който той поне да докосне какво означава "да си голям". Проблемът е - че дори и така - той копира наготово от 'Големите'... Това е неговият единствен шанс да докосне - чрез изживяване породено от неговия конструиран реал. Дори и негов не е, но пък предпоставящ възможност да изживее. То и изживяване не е точно - но поне илюзията... като няма друго - няма как да разграничиш кое е илюзия от реалност и само играеш на избори, като настояваш колко правилен, смислен, логичен, доказан, истинен, научен, историчен, групово приет... е твоят вариант... А дори не си го избрал, нито е избор... Просто - единствената възможност.

на 31.12.2018 г. в 16:56, realno написа:

без това да носи полза на никого.

ето това е вечния ключ - просто и ясно. Винаги - ползата... Личната, скрита полза или привидяна като 'групова'...

Но и - ПОЛЗАТА в личен или групов план - като основен критерий, мяра, норма, правило, котва и канон... Винаги ПОЛЗАТА - това е маймунката в нас. Дали ще се нарече ЕГО, или ще се скрива зад груповия му аналог - е една и съща маймунска игра.

на 30.12.2018 г. в 14:49, Shiniasu написа:

Всеки човек, без значение на какъв етап се намира, носи някаква вяра в себе си. Най-малкото човек вярва, че след 5 минути ще е жив, а може да падне метеорит примерно и да го убие. Това е само един груб пример, но мога да дам много други. В момента ти също приемаш на вяра липсата на прераждания, а от това зависят много от последващите ти разсъждения.

Ши... можеше и малко по-сериозно. Обаче - колкото и сериозно да е - оправданието зад обяснението - е очевидния мотив. Съвсем очевиден... Съвсем. Ти дори не си в състояние да приемеш че е налице качествена разлика между това - че вярвам ( че има или няма прераждане) или въобще да няма значение за мен нито един от двата варианта. Защото има сценарий и за трета възможност... и за още много други възможности. Но опита на уплашеното дете да фантазира за света извън утробата му и да се успокоява колко то е добре, колко е на "правилното място", колко е подредрен света и колко има смисъл в него... е заради страхът му.

ПЕТ ПАРИ не давам дали има или няма прераждане. Не ми е нужно, нито потребно, нито има каквото и да е значение за мен. Ясно е за кого има значение и именно нуждаещите се ползват патерички като това и всичко останало...

Опита да оправдаеш собствената си вяра, да я закрепиш като нужна, важна... и неизменна част - е само заради твоя живот. Само за твоя живот има смисъл - ШИ. Вярата участва и в колективния, но винаги само от личната полза започва смисъла - някъде дълбоко... И там си остава. Дори жертвата и героите, дори мисията "заради другите" - носи в себе си ядрото на личната полза...

Наивно е да опитваш да разглеждаш вярата през призмата на вярата. Но дори това не е най-голямата самозаблуда - тя започва с идеята че вярващия фантазира че е възможен свят, вселена, битие - отвъд рамките на верското, а винаги стига до отрицание...  Защото той има потребност именно от ОТРИЦАНИЕТО. Ако положи допускане с положителен момент, ако допусне че губи, че няма особена полза от вярата, че тя го спира от развитие, че си я измисля заради страхът от смъртта, от небитието, от неопределеността и изменчивостта... - това става огромен и много дълбок дисонанс... И не става да го поемат "деца"... 

Това е съвсем аналогично с опитите тук да се разглеждат религиозни и верски казуси, канони и норми от гледна точка на рационалното и разума... А парадокса е, че точно Разглеждащите само фантазират какво е "РАЦИУМ", защото те самите са твърде далеч от това...

Безпредметно е и да се разглеждат и казуси, свързани с рациума, от гледна точка на вярата и на верските основи, с които започваме всички живота си... Нуждата от решение на дисонансите и конфликтностите играят ролята на мотив сред хитрата игра на несъзнаваното в нас и задачата му на всяка цена... на всяка цена - да създаде нужната за фундамента АЗ, реалност. Да я лиши от противоречия, от които фантастичната й конструкция се 'гъне' и напуква...

Играта е съвсем проста... съвсем елементарна. Ако искаш да си рационален, ако възнамеряваш сериозно да погледнеш на света от съвсем другата гледна точка - тази на рациума - първо е нужно да израснеш нуждата си от основи, от страха, неизвестното, от шелтера на познатото, на предаденото, на измисленото, видяното, усетеното, чутото и наученото... Ама НЕ ТИ СТИСКА!!! :) И идват измислиците, нагласациите, игрите на псевдологики и "доказателства" които са

Не може да се стои вечно в утробата... Все някога дори утробата се напуска, въпреки съпротивата на плода...  Така, че ШИ - самото изстрелване да твърдиш кой как бил сред "всички етапи" е най-малкото несериозна и наивна, и издава важността да оправдаеш нещо преходно, като вечно и абсолютно и неизменно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не мислиш, че някой се интересува какво пишеш? Но за теб това е поредната доза без която не можеш. И аз не съм първият, който ти го казва. Ама ти си пиши, няма проблем....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:) Нито "мисля" - по този въпрос, нито ми е нужно. 

има проблеми... няма проблеми - все едно, защото "проблемите" са израз на някого за когото "ги има" или "ги няма". Направил си пореден опит за защитаване на личната истина... Поредния - както и всеки друг. Ето това е "порция, без която не е възможно да се преживее".

Всеки който е в публичен сайт и декларира писмено претенции, попада под четенето и интерпретацията на всеки друг. Попада и под критичното разглеждане, особено когато става въпрос за несъответсътвие между декларации и ниво на изразяване при което се извежда и нивото на осмисляне. Това е елементарно положение и с него се създават множество възможности за тълкувания на което и да е написано. Тия :множество възможности" не са вече само "едната версия" на Тоя, дето пише. Освен това няма как да останат и "неговата истина" която той задължително афишира, представя и защитава. Дори и да е групова конвенция, това не променя принципното положение с нищо. 

Сблъсъка между различни гледни точки върху един и същ писмен материал, се отразява през защитниците на личната си библия и истини - защото за тях, както и за всеки религиозен субект - има значение само един избор за истина, за отражение, за интерпретация, за реалност, за възгледи. Множеството възможности... и то - еднакво валидни, вероятни, възможни... и еднакво неистинни - са неприемливи за субекти, които се крепят и са основани на "един вариант" и задържащи го неизменен, само и само да крепят на него идента си.

Така, че - темата се превръща в поредната витрина на защитаващите идента си и борещи житейските си дисонанси, които неизменно възникват. Да се скъсат от защитаване, оправдание, позоваване... с каквито и да са средства и възможности, не прави с нищо пълната невъзможност да останат незасегнати от неопределеността или изменчивостта на битието . Просто няма как... отвъдно, бог, канони, обяснения, спасения или души, истории или легенди, минало или корени... всичко това подлежи на неизбежно изменение и естествена преходност. Както и на нас - самите. И да вярва... или да не вярва, да мисли или да не, да чувства или да емоционира, да защитава или се бори за убежденията си... - всички умираме и това е естеството на живота. Ако приемеш че си жив, то има значение какво приемаш, защо го приемаш и дали си даваш сметка за всичко това. 

Патеричките имат значение само за сакатите. И само за същите те са 'въздух, вода и слънце". Но куците могат само да фантазират за живота на вървящите и бягащите (с краката си). Това е и единствената им възможност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, _ramus_ написа:

Направил си пореден опит за защитаване на личната истина...

Истината се защитава в живота и се изпитва с времето. Който защитава истината пред глупаци е глупак. Ти си този, който постоянно изнася един и същ рецитал. Аз повечето неща, които мога да кажа ги премълчавам. Ако искаш можем данаправим експеримент. И двамата няма да пишем през тази година във форума. Можеш ли да го издържиш? Или си прекалено зависим. Ако си съгласен, само го потвърди и започваме експеримента.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, Shiniasu написа:

Истината се защитава в живота и се изпитва с времето.

чия истина? :)

това е едно и също, всяко твое написано, без никакво значение дали го пишеш или не.

И да спреш да пишеш тук, и за цяла вечност, за "твоята истина" нищо няма да се промени, защото вече над 4 години нищо не се промени. Съвсем нищо. Мен това ме интересува - дали някой се променя, как, заради какво и в кое е вкопчен и... защо.... Така че ти ми предлагаш експеримент, но ти си моя експеримент от няколко години.

Въпросът е, че всеки досег на личната ти вяра с дисонанси, води към една и съща стратегия на самосъхранение на основните ти убеждения. Трикът че ти си бил "премълчавал голямата част", или че имало значение за защитаването "пред кого" е... са просто наивинитети и продължаваш да ги ползваш пред мен, при положение че са напълно компрометирани и нелепи. От друга страна - повторението издава невъзможност за друго, липса на гъвкавост, на мислене, и съпротива към тия...

Защитаването си го пишеш навсякъде, дори и в темата за будизма. Идеите не ти принажлежат, нито ти ги пораждаш, а ти служат само за котва. И това е въпроса - че ти е нужна КОТВА. Това прави и всяка религия - служи за котва и координатна система на последователите си. Това е естествено, за заместител - докато не си направят своя, през своя живот, през взаимодействието си с контекста около тях, който винаги е уникален.  Но уникалната възможност се пресича до закотвянето и блокажа... И вкопчването в котва - мисли, интерпретации, описания, писано слово, идеи...

Но когато котвата е хваната за "ЗАкотвения" той няма как да се развива - защото котвата е котва, когато е неподвижна и тя свързва нещо подвижно и изменчиво, но объркано, с нещо неподвижно, за да може Объркания и Търсещия котви, да се спаси ( в религията - под предлог че "спасява душата си" ) . В едничката полза е цялата работа... и в едничкия страх. Нима е толкова голям проблема да забележиш страхуването си и го вземеш предвид, без да се налага да обясняваш че е важно.... и каквото и да е оправдание от няколкото повторения които неспирно въртиш.

Всяка възможност за развитие, започва през пускането на котвите... Само че не ти стиска. Това не е ирония, нито е присмех, нито е негативизъм или лично отношение - просто извод... защото аз не съм по-различен от теб, просто търся възможностите за пускане на котвите в самия себе си...

Ето това за мен е експеримента и ти си в него вече няколко години.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъпото зомби решило да променя хората... И какво повече може да постигне, освен да ги направи свое копие? За него всичко различно от него самото е осъдително и неприемливо. И трябва да бъде изядено. Има само една индивидуалност - неговата. Какво може да промени зомбито?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Христо Стоичков сподели, че като младеж са му казвали да се откаже, щото "не бил кадърен". Пък виж го къде стигна.

На мене Рамус 2008 година ми написа "псевдосъчиненията на Дънов". От тогава съм изчел над хиляда беседи  плюс много книги с извадки. И те ми дадоха толкова много, че с ръка на сърцето мога да кажа: колко загубен е този ramus. Подценява, подценява хората а не може да разбере приказките за малки деца като "Мечката и лошата дума".

"Матея 18 гл. - В прочетената глава Христос изнася основните принципи в живота. Той казва, че не трябва да се презират децата. За да придобие човек великата Божествена Истина, за да влезе в Царството Божие, не е нужно да бъде философ. Философията е нужна за земята,за физическия свят, но не и за небето, т.е. за Царството Божие. Ако хората не са разумни, сами се излагат на нещастия. Следователно, философията е за хората, а Царството Божие - за децата."    Учителя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 31.12.2018 г. в 17:05, dagpo19 написа:

Нямам претенциите да съм някого, но истината си е истина независимо кой  я е написал.  С ръка на сърцето си признавам, че в Корана също има някои истини: 

Сура 5:46 И изпратихме по следите им Иса, сина на Мариам, да потвърди Тората, която бе преди него, и му дарихме Инджила, в което има напътствие и светлина, и е потвърждение на Тората, която бе преди него, и напътствие, и поучение за богобоязливите.

Истината трябва да се търси, приема и пази, а лъжата, изобличава. Ако на теб ти харесва някой да те лъже, то си е за теб.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да кажем, че аз не разбирам исляма, Корана и арабски и този ли бивш мюсюлманин от  Египетски произход  и бивш сунитски имам не  разбира написаното в Корана и исляма  и пише глупости? Ето няколко статии за един "объркан", "неграмотен " и "заблуден" човек. 

https://offnews.bg/analizi-i-komentari/paranoite-na-proroka-mohamed-562591.html

Параноите на пророка Мохамед

"Време е да погребем един опасен идол"

"Хамед Абдел-Самад е син на сунитски имам и от дете изучава Корана и писанията за пророка Мохамед. Роден е в Кайро през 1972 година. На 19-годишна възраст се присъединява към „Мюсюлманското братство”. По-късно го напуска заради радикалните възгледи на „братята” и заминава за Германия. Новата му книга, която излиза на 1 октомври, се казва „Мохамед. Да излезем начисто” и съдържа както остра критика срещу култа към Мохамед, така и призив към мюсюлманите да се еманципират от посланията на пророка. През 2013 година ислямски книжовници в Кайро произнасят фатва срещу Абдел-Самад и призовават да бъде убит. През 2014 година той публикува нашумялата си книга „Ислямският фашизъм”. Работи в различни германски университети като изследовател на исляма. Намира се под постоянна полицейска защита."

https://www.lentata.com/page_8248.html

Хамед Абдел-Самад :”Ислямът не е религия на мира”

Участници във форума и борци за световен мир и разбирателство между религиите  могат да коментират и в същото време да  отговорят на въпросите  ми: възможно ли е ревностен мюсюлманин изпълнител на Корана да има мир с човек изповядващ друга религия? Можете да отговори на същия въпрос, но вече отнасяш се ревностен  християнин?

За да отговорите по - лесно на въпросите,  ето  жокер:  разликата между ревностен мюсюлмани и християнин  е разликата между Мохамед и Исус. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Учен от Саудитска Арабия стана християнин: “Христос покори сърцето ми с любовта”

Бивш мюсюлманин от Саудитска Арабия (родом от град Джида) прие Християнството. Известният микробиолог доктор Халид ал-Шамри днес проповядва Христос на мюсюлманите, съобщава “Orthodoxy Cognate Page”.
“Братя и сестри, да пребъде върху всички вас благословението на Господа Иисуса Христа! Както виждате това е благодарение на нашия Господ и Изкупител Иисус Христос. Той покори сърцето ми със Своята любов, открих Го и вече Го следвам, и никога няма да Го оставя. Иисус е Алфата и Омегата; Иисус ме спаси в Саудитска Арабия, в Йордания, когато бях бежанец, а най-важното е, че Господ ме спаси от вечната смърт. Възползвам се от възможността да благодаря на Иисус за неговата любов към мен, семейството ми и народа ми. Бог да благослови всеки християнин!
Моля ви, молете се за моя народ всеки ден за да разбере и той истината чрез Иисус Христос”, - пише доктор Халид.

«В продължение на 33 години Халид ал-Шамри бил предан последовател на исляма.»

Въпреки това, бидейки учен, той си задавал въпроси. В крайна сметка тези въпроси довели микробиолога до вярата в Иисус Христос.

Днес доктор Халид Шамри свидетелства за Христос пред много хора. Той завършва университета в Саудитска Арабия “Абдул Азиз” с отличие, получавайки магистърска степен в областта на микробиологията. В университета изучава ембриология.

“Аятът 23:14 от Корана споменава първоначално костите, а след това плътта. Като ембриолог аз знаех, че от научна гледна точка това е грешно, но не обръщах внимание на този стих”, - разказва доктор Халид. Но по-късно, четейки Библията, ученият за своя голяма радост открил този стих в Книга Иов: “с кожа и мускули си ме облякъл, И с кости и  жили си ме оплел” ( Иов 10:11)

През 1997 година след сватбата си Халид отишъл на меден месец в САЩ. Именно там за първи път го поканили да посети църква. От любопитство ученият решил да отиде в храма, където го представили на мисионери, а те му дали съвет: “Молете се с тези думи:

«“Господи, покажи ни истината и ни дай смелост да я приемем, покажи ни злото и ни дай сила да го избегнем”.»

И той започнал да се моли така.

“След медения месец се върнах в Саудитска Арабия. Скоро там в сън ми бе открито, че Иисус е Син Божий и Спасител. Но това беше трудно за приемане, все пак бях мюсюлманин 33 години. Тогава реших да прочета Библията: отворих интернет и изтеглих от сайта Свещеното Писание. Почувствах огромна сила в Божието Слово. Четейки Новия Завет забелязах препратки към Стария Завет. Удивително, но всички тези откъси от Стария Завет говореха за бъдещото идване на Спасителя на земята! Чета Библията около 8-9 години. Тя е толкова хубава, че не искам да се разделям с нея никога” - си признава ученият.
На доктор Халид, научил наизуст 3/4 от Корана преди, винаги му било жалко за християните: той знаел, че въпреки че са добри хора те “непременно ще попаднат в ада” - на това ги учел Коранът и ислямското училище. След като  познах Иисус като моя Спасител по време на четене за кръстните страдания на Христос в Новия Завет, Светият Дух ми откри, че Иисус е умрял за греховете ми, въпреки че е трябвало аз да умра за греховете си” - разкрива той.

Халид ал-Шамри желае от цялата си душа всеки мюсюлманин да познае великата Истина: че Христос е умрял за греховете на човечеството и, че Той е единственият път към вечното спасение. След приемането на Християнството сърцето на доктор Халид бие заради Иисуса. 

«Днес той е един от водещите на  “Ал Хайят ТВ” и проповядва Евангелието на диалекта на провинция Хиджаз.»

Превод: Елена Зелямова
Източник: http://www.pravoslavie.ru/

Възникват следните въпроси:
1. Може ли Аллах да е бог, да не знае как е  сътворен човека? 
2. Ако Корана противоречи на науката и греши / показах много примери и преди това/ , възможно ли е да греши за духовните неща? Възможно ли е написаното в Корана по отношение на Исус, Библията, Авраам, прошка на греха, отиването в рая и самия рай, отношението към жените, децата и невярващите хора и т.н. ?
3. Ако Корана е дошъл за да поправи "променената" Библия, защо в Библията няма фактологически грешки, а в Корана са преброени около 225? 
4. Ако Мохамед е по - голям пророк, защо той не се явява на сън, а Исус? 
5. Защо Аллах, Корана и Мохамед не пленяват хората с любов, а ги изнасилват, обезобразяват, режат ръце и глави, изнасилват, отвличат, продават като роби или войници в името на Аллах? 
6. Защо много образовани мюсюлмани се отказват от исляма и приемат вярата в Исус и словото Му?  Като казвам образовани имам предвид такива, които са грамотни и били ревностни мюсюлмани, а не невежи и в двете? 

Дано има някой да отговори на зададените въпроси, защото много мюсюлмани също си задават подобни въпроси, а имамите нямат удовлетворителни отговори или нищо не казват, а в най - лошия случай заплашват мюсюлманите, които ги питат. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със сигурност няма да пиша вечно тук и един ден ще престана.  Но записаното ще остане след мен и ще се чете дълго време. Може би ще  продължат още по - умни и знаещи от мен хора да пишат тук.

Естествено никой няма да пише вечно, естествено написаното остава.Но твоите писания въобще няма да се четат.И преди теб със абсолютно същия нелеп репертуар писаха други хора.Ти прочете ли ги?? Не разбира се, ако ги бе прочел нямаше да ги повтаряш  тъй дословно.

Но по - интересно ми е каква полза имаш ти и другите като теб та искате да спра? За Бадр,  разбирам, но другите?  Никаква! Ще продължите с безсмислените си писаници и да се правите кой е по - умен от другия, без това да носи полза на никого. Все така ще продължите да си живеете в невежество и неверие.

За Бадр нищо не разбираш, аз не искам да спираш да пишеш, а да пишеш качествено.Дотук само нелепости, че и продължаваш в същия стил.Не е ли липса на скромност, човек с мъка дотикал средно, да обвинява в невежество вишисти.

И още по интересното ми е как така защитавате една агресивна религия като исляма, а хулите християнството и хората, които я изповядват, въпреки, че вътрешно осъзнавате погрешността на написаното в Корана. Кое ви мотивира за защитавате Корана, а да сте против Библията?

Едва ли го осъзнаваш, но единствения , който плюе по християнството си ти.

преди 23 часа, realno написа:

Да кажем, че аз не разбирам исляма, Корана и арабски и този ли бивш мюсюлманин от  Египетски произход  и бивш сунитски имам не  разбира написаното в Корана и исляма  и пише глупости? Ето няколко статии за един "объркан", "неграмотен " и "заблуден" човек. 

Оказва се, че ти не си разбрал нищо.Касае не за сунитски имам, а за сина му.Ти би ли отишъл да те лекува сина на лекаря?

Особено смешно е че учил в германски институти за Ислям.Не учил в Кайро, където е Ал Азар, а в Германия.Това е като да учиш медицина от бръснар, при положение че баща ти е лекар.

Какъв тогава да бъде резултата освен плачевен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, badr написа:

Честито!!!!:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, valkiria1 написа:

Честито!!!!:)

"Честито" и на теб и на твоята теория за безопасен и толерантен Египет и ислям !!! Препоръчвам ти да прочетеш по долния разказ на имам, който е напуснал исляма. 

преди 21 часа, badr написа:

Естествено никой няма да пише вечно, естествено написаното остава.Но твоите писания въобще няма да се четат.И преди теб със абсолютно същия нелеп репертуар писаха други хора.Ти прочете ли ги?? Не разбира се, ако ги бе прочел нямаше да ги повтаряш  тъй дословно.

За Бадр нищо не разбираш, аз не искам да спираш да пишеш, а да пишеш качествено.Дотук само нелепости, че и продължаваш в същия стил.Не е ли липса на скромност, човек с мъка дотикал средно, да обвинява в невежество вишисти.

Едва ли го осъзнаваш, но единствения , който плюе по християнството си ти.

Оказва се, че ти не си разбрал нищо.Касае не за сунитски имам, а за сина му.Ти би ли отишъл да те лекува сина на лекаря?

Особено смешно е че учил в германски институти за Ислям.Не учил в Кайро, където е Ал Азар, а в Германия.Това е като да учиш медицина от бръснар, при положение че баща ти е лекар.

Какъв тогава да бъде резултата освен плачевен.

"Не е ли липса на скромност, човек с мъка дотикал средно, да обвинява в невежество вишисти."

Може да си висшист и  пак да си духовно невеж. Това би трябвало много добре да го знаеш. 

"Касае не за сунитски имам, а за сина му. Ти би ли отишъл да те лекува сина на лекаря?" 

Ако Хамед Абдел-Самад е "син" на "лекар" то тогава ще повярваш ли на бившия египетски имам Марк Гариел , който е бил преподавател по история на исляма?  Виж какви интересни неща разказва. Неща, които ти разбира се отричаш. На кого да вярваме? На теб или на него? 

Как имамът от Гиза стана християнски проповедник

ЕГИПТЯНИНЪТ МАРК ГАБРИЕЛ НА 12 Г. РЕЦИТИРАЛ ЦЕЛИЯ КОРАН Шейх Омар Абдел Рахман учел студентите, че унищожаването на неверниците е същността на исляма Габриел е уволнен от университета “Ал Ажaр” заради еретични мисли и 15 дни е изтезаван в полицията. Днес той не желае да се споменава мюсюлманското му име.

През 1994 г. ­ по времето, когато Робърт Хюсеин влиза в църква в Кувейт сити и приема кръщение, един друг мъж, бивш преподавател по история на исляма в египетския университет Ал Ажар, бяга от родината си, отлъчен от своето семейство и обществото.

Това е Марк Габриел. Роден в заможно и авторитетно семейство със 7 деца, на 12 години той рецитирал наизуст целия Коран ­ 6346 стиха в 114 сури и вече знаел, че един ден ще стане имам. По-късно в книгата си "Ислямът и тероризмът" си спомня, че първите съмнения във вярата, в която е израсъл, го споходили като студент в първи курс. Един ден попитал своя преподавател, сляп шейх, защо на лекциите говорят само за убийства на неверници, а никога не споменават любовта и прошката между хората. Разгневен, шейхът отвърнал: "Джихадът и унищожаването на неверниците са същността на нашата вяра. Ако ги изключим, все едно отрязваме главата на исляма".

Името на този сляп шейх, комуто е поверено обучението на студентите, е Омар Абдел Рахман. През 70-те години на миналия век Рахман е сред духовните водачи на "Ислямски джихад" ­ групата, която на 6 октомври 1981 г. уби президента Ануар Садат заради подписания мирен договор с Израел. От началото на 80-те години Рахман, заедно с Айман ал Зауахири, е начело на "Ал Джамаа ал исламиа" ­ друга въоръжена група за джихад, която се бори срещу светския режим в Египет. Тя организира няколко масови убийства на "неверници", включително и кървавия атентат в Луксор през 1997 г., при който загинаха над 57 туристи от Европа, сред които една българка. Преминава през войната срещу руснаците в Афганистан през 80-те години и в началото на 90-те се установява в САЩ, където организира силна терористична клетка. През 1996 г. слепият шейх бе осъден на доживотен затвор заедно с още 9 свои съмишленици заради атентата в Световния търговски център през 1993 г.

Марк Габриел (който не желае мюсюлманското му име да се споменава дори като биографичен факт) завършва с отличие университета "Ал Ажар" в Кайро най-авторитетната теологична институция в ислямския свят. Понеже е втори по успех сред 6000 абсолвенти, веднага го назначават за преподавател по история на исляма, а в почивните дни работи като имам в джамията в Гиза.

По това време светското египетско правителство вече е "санирало", по израза на Габриел, обучението по ислям с оглед на политическия си дневен ред. Убийството на Ануар Садат, заради което в страната е обявено извънредно положение, продължило 25 години, и мирът с Израел, заради който пък САЩ плащат на Египет по $1.7 милиарда на година и до днес, задължават Кайро да поддържа поне формално представата, че се бори с фундаментализма.

Санираната версия, която Габриел нарича "християнизиран ислям", изключва или перифразира почти цялото учение на пророка за джихад, което иначе заема 60% от Корана. Тази политика обаче се оказва безсилна ­ клерикали като Омар Абдел Рахман разпространяват автентичното послание на Аллах. А то е, че неверниците трябва да приемат исляма или да станат роби на мюсюлманите, като междувременно плащат данък джизя, за да практикуват вярата си.

Трудно може да се намери някакво друго, по-облагородено значение на сурите от Корана, които повеляват: "Сражавайте се с дарените с Писанието (християни и юдеи ­ б.а.), които не вярват в Аллах и не изповядват правата вяра ­ докато не дадат данък джизя безусловно и с покорство! Аллах ще ги накаже с вашите ръце и ще ги опозори!"

"Египет бе залят от насилие срещу неверниците, убийствата на християни-копти и взривяването на църкви бяха ежедневие. Един мой приятел, химик, беше член на група за джихад. Попитах го защо избиват християните", разказва Габриел. Привърженикът на джихада отговорил: "От всички мюсюлмани ти най-добре трябва да знаеш защо. Те не приемат зова на исляма, а вече не плащат и джизя. Коранът казва, че в такъв случай трябва да изпитат меча на ислямския закон."

Пред Габриел, който по това време завършил доктората си по история на исляма, имало два пътя ­ или да продължава да преподава "християнизирания", политически коректен ислям, за да не загуби работата и положението си, или ­ ако иска да бъде верен на духа на исляма, да стане член на някоя от многобройните въоръжени групи за джихад.

"Ислямът прелива от дискриминация към жените и особено към немюсюлманите, с които Аллах иска да "засели ада" (сура 32:13). Не можех да говоря пред студентите, че Коранът проповядва мир, след като самият пророк е живял като военен диктатор ­ нападал всеки, който не му се подчинява, опустошавал села и градове, грабил, за да финансира империята си. Разбирах, че историята на исляма, моята тясна специалност, може да се оприличи единствено на река от кръв", пише Марк Габриел. Не се боял да споделя тези си мисли пред студентите, някои от които били членове на групи за джихад и, естествено, доложили на ректората, че той "напада Корана".

През декември 1991 г. го извикали да даде обяснение. "Не мога да ги лъжа, че Коранът е словото на Аллах. Това не може да бъде откровение на истинския бог", директно отговорил преподавателят, за да съкрати процедурата по отстраняването си. Един от присъстващите се изплюл в лицето му. Бил уволнен мигновено.

В 3 часа същата нощ в огромната 3-етажна къща на баща му нахлули 20 въоръжени мъже и го повели в неизвестна посока. Габриел бил в ръцете на тайната египетска полиция.

Последвали дни без храна и вода, после разпити и мъчения с нажежен ръжен и бой с пръчки, чиито следи носи до днес. Искали да признае, че се е покръстил. Марк отговарял: "Не съм изменил на исляма ­ той е моята кръв, моят живот. Но аз съм доктор по теология. Аз изследвам исляма, следователно мога да обсъждам всичко, включително да изразявам съмнения."

Една нощ го оставили в бетонна кула с вода, която достигала до раменете му, и много плъхове. "Те се качваха по раменете ми, играха си с косата ми, но нито един не ме ухапа", спомня си днес ужаса Габриел и с насмешка добавя: "И сега, като видя плъх, усещам прилив на симпатия." После бил затворен гол в една стая с гладен, настървен пес, който по замисъла на мъчителите му трябвало да го разкъса. "Седнах в средата на стаята и започнах да се моля от цялото си сърце. Животното направи няколко кръга около мен, помириса ме, после седна от дясната ми страна. Не зная кога съм заспал. Когато се събудих, то стоеше в единия ъгъл", разказва Габриел. Тогава за първи път му хрумнало, че някаква добра сила го пази. След 15 дни бил освободен с ходатайството на чичо си, депутат в египетския парламент.

От полицията обяснили на семейството му, че са получили донос от университета "Ал Ажар". Смятали, че тайно се е покръстил, но следствието не намерило доказателства за това. Баща му приел, че колегите са наклеветили сина от завист.

Марк Габриел започнал работа във фабриката на баща си. Последвала една година "без вяра", най-мъчителната в живота му. Имал непрекъснато главоболие, ниска кръвна захар и често посещавал аптека, собственост на християнско семейство. Една вечер аптекарката го запитала: "Какво стана с вас? Бяхте известен професор."

Габриел є разказал, че бил уволнен, защото открил фалшификации в Корана. "Сега живея без бог, без вяра, без път", заключил той. Жената му дала един екземпляр на Новия завет и го посъветвала да прочете няколко страници, преди да си вземе лекарствата. И , както става не само в приказките, Габриел се прибрал, отворил на произволна страница и попаднал на Евангелие от Матея: "Слушали сте, че бе казано "око за око и зъб за зъб". Аз пък ви казвам да не се противите на злото. Но, ако някой ти удари плесница по дясната страна, обърни му и другата. И на тоя, който поиска да се съди с теб и да ти вземе ризата, дай му горната дреха. Слушали сте, че бе казано "Обичай ближния си и мрази врага си". Аз пък ви казвам: обичайте враговете си, благославяйте онези, които ви проклинат, добро правете на ония, които ви мразят, и молете се за ония, които ви обиждат. Защото, ако обикнете, които вас обичат, каква вам награда? Не правят ли същото и митарите? И ако поздравявате само братята си, какво особено правите? Не постъпват ли тъй и езичниците?"

Марк Габриел разбрал, че пред него е истинският Бог. Същата година, при едно пътуване до Южна Африка, той се покръстил. Върнал се в Кайро с кръстчето, което южноафриканският свещеник закачил на врата му. Когато разбрал какво е станало, баща му поискал да го убие. Марк потърсил убежище в дома на сестра си. Тя му дала колата си, малко пари и в същия ден, 28 август 1994 г., той завинаги напуснал родината си.

Пресякъл Северен Египет, Либия, Чад, Камерун и, болен от малария, спрял в Конго. След няколко месеца се добрал до Америка.

"Минаха близо 10 години, откак Господ Бог Иисус Христос ме повика. Оттогава не съм спирал да плача за моя мюсюлмански народ. Моля Бога да го избави от мрака на исляма. Тази книга ще ви покаже колко дълбок е този мрак", пише Марк Габриел, днес доктор по християнска теология и протестантски проповедник, в книгата си "Ислямът и тероризмът" (2002г., изд. "Каризма хаус", Калифорния). В нея обяснява защо ислямът генерира тероризъм и анализира политическата конюнктура, заради която в християнския свят се разпространява лъжата за някаква "мирна", "традиционна" форма на исляма. Широко известни са и книгите му "Иисус и Мохамед" и "Ислямът и евреите". Д-р Марк Габриел е особено популярен сред мюсюлманските общности в Западна Европа и САЩ, пред които често прави сравнителен анализ на двете религии.

"След 11 септември стотици хиляди мюсюлмани напуснаха исляма. За няколко години в християнството преминаха повече мюсюлмани, отколкото през последното столетие. Но много други в момента водят тежка борба със себе си. За един мюсюлманин да приеме християнството не е лесно. Те имат нужда от помощ, за да намерят пътя към Иисус", пише той.

Марк Габриел непрекъснато получава заплахи, има и няколко опита за покушение срещу него."

Отново възникват куп въпроси:

1. Защо ислям се разпространява основно с насилие , тероризъм, обезобразяване, обезглавяване, изнасилване и др. Аллах безсилен ли е да привлече при себе си невярващите по друг начин? Защо?

2. Защо желаещите искащи да напуснат исляма се задържат насила или се убиват? Аллах безсилен ли да ги задържи, че е нужно насилствена човешка намеса?

3. Защо се крие историята за насилственото разпространяване на исляма? Някой срамували се от нея или е неприятна, защото разкрива истинската същност на исляма?

4. Защо има дискриминация към жените и особено към невярващите, които са подложени на изнасилвания, продаване в робство, обезобразяване, осакатяване и др? 

5. Защо в Корана има фалшификации, както твърди самия разказващ? 

6. Защо поредния образован мюсюлмани и имам напуска исляма ако той е от Бог?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, realno написа:

Не е ли липса на скромност, човек с мъка дотикал средно, да обвинява в невежество вишисти."

Може да си висшист и  пак да си духовно невеж. Това би трябвало много добре да го знаеш. 

"Касае не за сунитски имам, а за сина му. Ти би ли отишъл да те лекува сина на лекаря?" 

Ако Хамед Абдел-Самад е "син" на "лекар" то тогава ще повярваш ли на бившия египетски имам Марк Гариел , който е бил преподавател по история на исляма?  Виж какви интересни неща разказва. Неща, които ти разбира се отричаш. На кого да вярваме? На теб или на него

Разбира се може да си вишист и да ти липсват моралните принципи, но не може да си невеж и да обвиняваш другите в своите прегрешения, на такъв човек вече със сигурност липсва морал.

Но нека ти припомня, че точно ти си написъл за Хамад Абдал Самад, че  е бивш имам.А оказва се, че това не е така.Така, че на теб не трябва да се вярва със сигурност.Никой не те караше да послъгваш нали!Но ти реши да придадеш повечко тежест на  съчиненията си.Съжалявам, но както един потребител казваше: "Истината винаги има значение"

Второ историята на Марк Габриел ми е известна поне от 5г.Също е писано и за него в темата.Въобще всички тия твои "сензации" отдавна се изписаха в темата, както и всички твои щуротии.

Не виждам смисъл да се повтаря едно и също, но за теб ще направя изключение.

Марк Габриел пише под политически натиск.Колкото го накарат толкова ще напише.Исляма не е мнението на този или онзи за него.Колкото и да ми цитираш антиислямска пропаганда е все тая.Проблем на всички тези писания е, че не издържат критика.

Но да хванем бика за рогата.Ислямска Държава е формирование официално финансирано от конгреса на САЩ.В подфорума политика отдавна има изложени снимки на шефа на ДАИШ заедно с сенатора Маккейн.Има и проектодоговори  и стенограми от конгреса с решенията за финансиране.А известно е, че особено влиятелна в Конгреса и Сената е групата на протестантите.Такива ми ти работи.Иначе до утре може да си говорим за тероризъм. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, badr написа:

Разбира се може да си вишист и да ти липсват моралните принципи, но не може да си невеж и да обвиняваш другите в своите прегрешения, на такъв човек вече със сигурност липсва морал.

Но нека ти припомня, че точно ти си написъл за Хамад Абдал Самад, че  е бивш имам.А оказва се, че това не е така.Така, че на теб не трябва да се вярва със сигурност.Никой не те караше да послъгваш нали!Но ти реши да придадеш повечко тежест на  съчиненията си.Съжалявам, но както един потребител казваше: "Истината винаги има значение"

Второ историята на Марк Габриел ми е известна поне от 5г.Също е писано и за него в темата.Въобще всички тия твои "сензации" отдавна се изписаха в темата, както и всички твои щуротии.

Не виждам смисъл да се повтаря едно и също, но за теб ще направя изключение.

Марк Габриел пише под политически натиск.Колкото го накарат толкова ще напише.Исляма не е мнението на този или онзи за него.Колкото и да ми цитираш антиислямска пропаганда е все тая.Проблем на всички тези писания е, че не издържат критика.

Но да хванем бика за рогата.Ислямска Държава е формирование официално финансирано от конгреса на САЩ.В подфорума политика отдавна има изложени снимки на шефа на ДАИШ заедно с сенатора Маккейн.Има и проектодоговори  и стенограми от конгреса с решенията за финансиране.А известно е, че особено влиятелна в Конгреса и Сената е групата на протестантите.Такива ми ти работи.Иначе до утре може да си говорим за тероризъм. 

"Но нека ти припомня, че точно ти си написъл за Хамад Абдал Самад, че  е бивш имам.А оказва се, че това не е така.Така, че на теб не трябва да се вярва със сигурност.Никой не те караше да послъгваш нали!Но ти реши да придадеш повечко тежест на  съчиненията си.Съжалявам, но както един потребител казваше: "Истината винаги има значение""

Моите дребни грешки, а не лъжи /защото съм показал статията/ не омаловажават изложените факти от историите. Освен това те са безобидни, с грешките на Мохамед в Корана, които така удобно подминаваш. 

"Марк Габриел пише под политически натиск."

Това разбира се са пълни глупости, защото не е възможно някой бивш мюсюлманин да рискува живота си като изостави исляма, да се отрекат от него всички близки, да бъде изтезаван и заплашван за да се остави да бъде манипулиран от някой политик. Освен това не бъркай ревностните християни с мюсюлманите. Нито  Христос е имал политически амбиции, нито последователите Му, за разлика от Мохамед и последователите му. 

Има една арабска поговорка: малка е ползата от очите, ако ума е сляп.

"Но да хванем бика за рогата.Ислямска Държава е формирование официално финансирано от конгреса на САЩ.В подфорума политика отдавна има изложени снимки на шефа на ДАИШ заедно с сенатора Маккейн.Има и проектодоговори  и стенограми от конгреса с решенията за финансиране.А известно е, че особено влиятелна в Конгреса и Сената е групата на протестантите.Такива ми ти работи.Иначе до утре може да си говорим за тероризъм. "

Това признание ли е , че за мюсюлманите е важен човека политик, а не Аллах и Корана? И това по какъв начин прави учението на Корана да не противоречи на всяка наука  и да бъде истинско Божие слово?  Това някаква ислямска тактика ли е да се отклонява въпроса вместо да се отговаря на конкретни въпроси? Аз не коментирам и не задавам въпроси свързани с действията на политици, а с учението на Корана, а там не пише за Маккейн, а за Аллах и учението му. Ако нямаш мотиви, с които да обясниш или обориш казаното от мен, продължавай с политиците. Но това не говори добре за теб и вярата ти. 

Бадр, отгори ми ясно само на един въпрос, с какво Аллах, Корана и Мохамед превъзхождат Бог от Библията, Библията и Христос? Посочи САМО ПО ЕДНО нещо от изброените?  Дано имаш отговор поне на този въпрос. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Потвърждение на думите на пророка Мохамед, че слънцето може да изгрее от запад:

Цитат от Фейсбук:

"За отбелязване е, че Учителят Дънов говори за това събитие преди половин век като за неоспорим бъдещ факт с определена ДАТА дори :
"С това не искам да вселявам страх, но казвам, че има изключения и всеки човек трябва да бъде готов на поста си да ги посрещне.
И Христос казва: "Блажен онзи раб, който стои будно на поста си, за да не би, като дойде господарят му, да го намери заспал."
Ако вие мислите, че като ядете и пиете, животът ще си върви тихо, спокойно, лъжете се..""

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, realno написа:

... с какво Аллах, Корана и Мохамед превъзхождат Бог от Библията, Библията и Христос?

Дано имаш отговор поне на този въпрос. 

Колко пъти трябва да ти се дават цитати и от Библията, и от Корана, за да разбереш, че Бог е Един и друг няма!

За пореден път ще ти дам такива цитати, но ти явно не вярваш на казаното не само в Корана, но и на казаното в Библията.

Второзаконие 4:35
На тебе се даде да видиш това, за да познаеш, че Иеова, Той е Бог, и няма друг освен Него.
Второзаконие 4:39
Познай, прочее, днес и вложи в сърцето си, че Иеова е Бог на небето горе и на земята долу; няма друг.
3 Царе 8:60
така щото всичките племена на света да познаят, че Иеова Той е Бог; няма друг.

Исая 43:11 
Аз, Аз съм Господ; И освен Мене няма спасител.

Исая 45:21 
Изявете и приведете ги; Да! нека се съветват заедно; Кой е прогласил това от древността? Кой го е изявил от отдавнашното време? Не Аз ли Господ? и освен Мене няма друг бог, Освен Мене няма бог праведен и спасител.

...

Разликата е само в това, че Йеова е заменено с Аллах!

29 -22 И не можете да възпирате нито на земята, нито на небето. И освен Аллах нямате нито покровител, нито избавител.

29 -46 И спорете с хората на Писанието само по най-хубавия начин, но не и с онези от тях, които угнетяват, и кажете: “Вярваме в низпосланото на нас и в низпосланото на вас. Нашият Бог и вашият Бог е един и същ. Ние сме Нему отдадени.”

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 3.01.2019 г. в 20:48, badr написа:

Не е ли липса на скромност, човек с мъка дотикал средно, да обвинява в невежество вишисти.

на 4.01.2019 г. в 19:19, badr написа:

Разбира се може да си вишист и да...

Тежко и горко на държава с подобни виСшисти! Кога ще се научиш да пишеш грамотно, че поне до основно да изтикаш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...