Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Ми, сам знаеш, че в действията на Бог не трябва да се търси човешка логика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, M.Николов написа:

Ми, сам знаеш, че в действията на Бог не трябва да се търси човешка логика.

А трябва ли да се приписват на Бог, човешките абсурдни измислици?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А кой решава кое е измислица и кое не?

Живял ли е проповедник на име Исус в Юдея, разпънат на кръст, погребан и след това гроба му намерен празен?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, badr написа:

Математическата вероятност, нещо извън вселената да я е създало, е точно 100% и не съществува  абсолютно никаква друга възможност.Това е пряко следствие от втория принцип на ТД.

Питах за математическа, а не философска, където от втория принцип на ТД може да следва каквото ни щукне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, M.Николов написа:

Живял ли е проповедник на име (1)Исус в Юдея, (2)разпънат на кръст, (3)погребан и след това гроба му (4)намерен празен?

1, 2, 3 - Да.

4- и гробовете на много фараони(че и други гробове в различни места по света по различно време) са намерени празни, ама това не означава, че погребаните там са  възкръснали.

преди 8 часа, Shiyanu Neko написа:

няма телескоп който да показва слънцето като горяща топка освен компютърната анимация на космическите агенций

Написах ти за знанията ти темата за плоската Земя. Та, за пореден път потвърждаваш това, което съм написал. С подобно твърдение е много вероятно да ви виждал телескоп само с просто око и то на картинка. Хора, които са виждали и пипали телескоп такива неща не приказват. А този или тези агенциЙ някакъв/ви римляни ли са?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, A.com написа:

4- и гробовете на много фараони(че и други гробове в различни места по света по различно време) са намерени празни, ама това не означава, че погребаните там са  възкръснали.

Кога са намерени празни?След три дни или след триста години?:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, M.Николов написа:

Кога са намерени празни?След три дни или след триста години?:)

Какво значение има кога?  :)

Умира човек, погребват го(в гроб, гробница, саркофаг), отиват на другия ден други хора и трупът изчезва. Трупове са крадени, за да се продават на университети и учени, а те да ги "изследват".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има голямо значение, защото много от гробовете на фараоните са намерени празни заради иманяри.

преди 3 минути, A.com написа:

Умира човек, погребват го(в гроб, гробница, саркофаг), отиват на другия ден други хора и трупът изчезва. Трупове са крадени, за да се продават на университети и учени, а те да ги "изследват"

Говорим за преди 2000 години, какви университети, какви учени!Има ли друг такъв случай от това време записан някъде?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има голямо значение, защото много от гробовете на фараоните са намерени празни заради иманяри.

Говорим за преди 2000 години, какви университети, какви учени!Има ли друг такъв случай от това време записан някъде?

Това, че не е записано означава ли, че не се е случвало? Този случай са го записали, защото са имали причина да го направят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А означава ли, че се е случвало?

Май не обичаш да си признаваш, когато си сгрешил.

Това за което говориш ти, се е случвало в Европа през средните векове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, M.Николов написа:

Не знам. И двете вероятности са възможни. Обаче не знам коя е станала реалност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно, как никъде не е записано за друг случай от това време, а само този, при който от Рим са изпратили дори пратеник да провери какво точно се е случило с гроба!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, M.Николов написа:

Май не обичаш да си признаваш, когато си сгрешил.

Това за което говориш ти, се е случвало в Европа през средните векове.

Когато сгреша си признавам.

Дадох ти примери, че трупове са изчезвали поради най-различни причини. Не съм твърдял, че някой е извадил трупът на Исус, за да го даде на учени или университети, та да го изследват. Случките с трупове и учени и университети наистина са се случвали в Европа през доста векове. Не съм твърдял обратното.

Интересно, как никъде не е записано за друг случай от това време, а само този, при който от Рим са изпратили дори пратеник да провери какво точно се е случило с гроба!

Интересно е, защото е имало кой да възбуди този интерес и тогава и сега.

И пак ще напиша - това, че не е записано не означава, че не се е случило. Може някога да е било записано и записите да са изчезнали. Вероятности много. Знаеш ли на колко места в Египет може да видиш надписи(йероглифи), с които да се "съобщава", че армията на еди кой си фараон е претърпяла поражение от еди коя си чужда армия. Такива поражения е имало, ама египтяните не са ги записвали. Ако разчитаме само на тях...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, A.com написа:

Дадох ти примери, че трупове са изчезвали поради най-различни причини.

Когато ми покажеш записан пример за изчезнал от гроба труп три дена след погребението от преди 2000 години, тогава може да обсъждаме въпроса, до тогава не виждам смисъл да влизам в безсмислен спор!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Shiyanu Neko написа:

аха ти не трябва да доказваш фалшивият си бог но другите трябва да доказват техните богове ? не е ли малко лицемерно  ?

малко си нагал.

Нагло е а сипеш глупости без дори да си прочел и един ред за това. Има външни вътрешни доказателства за истинността и достоверността на Библията. 

Достоверността на Библията е доказана от много източници. Има повече от 14 000 съществуващи старозаветни ръкописи и фрагменти, преписани в целия Близък изток, средиземноморските и европейските региони, които се съгласяват драматично един с друг.

Ръкописните доказателства на Новия завет също са драматични, с над 5300 известни копия и фрагменти от оригиналния гръцки език, около 800 от които са преписани преди 1000 сл Хр. Някои ръкописни текстове датират от началото на втори и трети век, с време между първоначалните писания и нашите най-ранни съществуващи екземпляри забележително кратко от 60 години. Интересното е, че тези ръкописни доказателства далеч надхвърлят надеждността на ръкописите на други древни писания, на които ние вярваме като автентични всеки ден. Погледнете тези сравнения: Юлий Цезар "Галските войни" (останали 10 ръкописа, като най-ранния датира от 1000 години след първоначалния запис), Плиний Млади "История" (7 ръкописа; 750 изминали години); Тукидид "История"(8 ръкописа; 1300 изминали години); Херодот "История"(8 ръкописа; 1300 изминали години); Софокъл (193 ръкописа, 1400 години); Еврипид (9 ръкописа; 1500 години) и Аристотел (49 ръкописа; 1400 години). 

Освен това вътрешните доказателства са хилядите записани пророчества. Коя друга книга има толкова пророчества? Много от тях вече са се изпълнили дословно. Сам си направи труда и провери кои са. 

Други доказателства за истинността и достоверността на Библията са променените животи на милиони хора днес. Говоря за изцеления, изгонване на демони и промяна като поведението на хората, които са приели Исус за Господ. 

Ако това не ти е достатъчно, следващата стъпка е сам Бог да ти се яви, но това няма как да стане, защото няма да останеш жив. Но Исус казва, че ако някой не вярва на Библията и от мъртвите възкръсне някой пак няма да повярва в Бог. Така,че според Бог, Библията е достатъчно голяма доказателство за съществуването Му. 

Както няма нужда ти да ми се явяваш,че да разбера, че си неграмотен и духовно невеж, защото писаниците ти са доказателство за това, така няма нужда и Бог да се явява, че да повярва някой в Него, защото Словото Му Го доказва, че съществува. 

Сега чакам от теб само едно доказателство, която да обори тази информация и да докаже, че Библията е променена. Посочи кой, къде, как и защо го е направи. Ако не го направиш ще бъдеш втория  празнословец  игнориран от мен  когото няма да чета и отговарям. Чакам доказателства. 

преди 8 часа, badr написа:

Твоите обяснения са толкова абсурдни, че повече човек не е възможно дори да си го представи.

Ако Исус е Бог, както ти твърдиш, то той няма как да каже: - "Боже мой защо си ме оставил", защото това означава, че сам е оставил себе си.Това е просто някаква нелепост.

Знаеш ли кое е абсурдно, че нямаш отговор на тези въпроси:

С какво Аллах, Корана и Мохамед превъзхождат Бог от Библията, Библията и Христос? Посочи САМО ПО ЕДНО нещо от изброените?  Дано имаш отговор поне на този въпрос. "

За теб има ли значение истината

Ако обичаш отговори само с Да или Не!  

Когато ти ми отговориш на тези тогава аз ще ти отговоря на твоите. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, A.com написа:

Какво значение има кога?  :)

Умира човек, погребват го(в гроб, гробница, саркофаг), отиват на другия ден други хора и трупът изчезва. Трупове са крадени, за да се продават на университети и учени, а те да ги "изследват".

Не е възможно да бъде откраднат, защото е имало римска стража, която е пазела гроба  Му.

Матей 27:63 Господарю, спомнихме си, че Оня измамник приживе рече: След три дни ще възкръсна. space.gif
64 Заповядай, прочее, гробът да се пази здраво до третия ден, да не би учениците Му да дойдат и да Го откраднат, и кажат на народа: Възкръсна от мъртвите. Така последната измама ще бъде по-лоша от първата. space.gif
65 Пилат им рече: Вземете стража; идете, вардете Го както знаете. space.gif
66 Те, прочее, отидоха и вардиха гроба, като запечатаха гроба с помощта на стражата.

Този вариант отпада напълно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, M.Николов написа:

А кой решава кое е измислица и кое не?

Живял ли е проповедник на име Исус в Юдея, разпънат на кръст, погребан и след това гроба му намерен празен?

А живели ли са древногръцките богове като Зевс, Аполон, Дионис, Хермес и древноегипетските като Изида, Озирис, Амон Ра, и т.н. множество богове от плеядата на боговете, след като преди хиляди години почти всички хора са вярвали в тях и в тяхното съществуване, също както и днес ти и още милиони хора вярвате в съществуването на Христос?

преди 1 час, realno написа:

Нагло е а сипеш глупости без дори да си прочел и един ред за това. Има външни вътрешни доказателства за истинността и достоверността на Библията. 

Достоверността на Библията е доказана от много източници. Има повече от 14 000 съществуващи старозаветни ръкописи и фрагменти, преписани в целия Близък изток, средиземноморските и европейските региони, които се съгласяват драматично един с друг.

А има ли ръкопис от самият Исус Христос, и ако няма - защо няма нито един такъв?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 7.01.2019 г. в 14:12, Кючеци от махалата написа:

Потърси спешно лекарска помощ.

Нямаш проблем човек. Утре ше звъня да си уреждам годишния преглед. Какво трябва да питам лекаря?

на 7.01.2019 г. в 14:56, sound написа:

Не е за лекар - просто толкова си може.

То, да ти кажа и на това берекет...

на 7.01.2019 г. в 16:09, Кючеци от махалата написа:

След като прочетох неадекватния му коментар в тема ''Богомилството'' (цитиран по-горе), със съжаление заявявам, че с него разумен диалог не може да бъде проведен. Не съм от ''тукашните'' (и нямам никакво намерение да бъда, гледайки самовлюбените им мнения, лишени от каквато и да било научна основа в конкретната област на разискване), но таях надежди, че поне с него може да се проведе стойностна дискусия. Уви, вече съм напълно убеден, че той се слива превъзходно с форумния пейзаж на крещяща посредственост. Инак, Саунде, надявам се да отстояваш все така научно обосновани позиции, като тази с Льометр, а не, както съм забелязал и при теб в доста случаи, становища от типа ''звездите ми го говорят''.

Ако за теб разумен диалог е да пращаш хората на лекар, ми няма как да бъде проведен...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, realno написа:

Достоверността на Библията е доказана от много източници

достоверноста на библията е доказана колкото и че света е произлязал от парче салам

все едно да взема "Курама" и да кажа " достоверността на курама е доказана още преди библията .  едно и също нещо е.. 

неможе да кажеш "моята религия е доказана защото е доказана"

абсолютно всичко написано в библията е фалшиво и доказателството за това е че над 90% от човешката история е фалшива и изфабрикувана което е доказано от израза " историята се пише от победителите"

вече ти дали вярваш че твоята религия е истинската си е  изцяло твой проблем.

Всеки фанатик смята че неговата религия е "истинската" . 

както разумните хора бяха казали напоследък ако дявола е "лошият и е контра на бог" то тогава вашият бог обича Бедноста, крадцийте  , убийствата изнасилванията и т.н

факти извадени от самата библия е че там има повече убийства и драма отколкото добри случки нещо като турските сериали по телевизията  .

хората обичат драма помнят драмата.. за това дори  и нелогичният ви бог който е по скоро убиец и демон за вас е "ангел" защото "ще живеете вечно при него в "рая" "

вие фанатиците си мислите че сляпата ви вяра че спаси душата ви а реално ви сами си пъхате душата в устата на демона  след което дори и истинският господ няма да може да ви спаси

преди 8 часа, A.com написа:

аписах ти за знанията ти темата за кръглата Земя. Та, за пореден път потвърждаваш това, което съм написал. С подобно твърдение е много вероятно да ви виждал телескоп само с просто око и то на картинка. Хора, които са виждали и пипали телескоп такива неща не приказват. А този или тези агенциЙ някакъв/ви римляни ли са?

трол излагаш се пак .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

толкова бързаш да се излагаш че дори объркваш темите.

преди 9 часа, A.com написа:

1, 2, 3 - Да.

Написах ти за знанията ти темата за плоската Земя. Та, за пореден път потвърждаваш това, което съм написал. С подобно твърдение е много вероятно да ви виждал телескоп само с просто око и то на картинка. Хора, които са виждали и пипали телескоп такива неща не приказват. А този или тези агенциЙ някакъв/ви римляни ли са?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Shiyanu Neko, това си го писал ти, в тази тема: страница 156, 7-ми коментар като броиш от горе на долу.

преди 19 часа, Shiyanu Neko написа:

няма телескоп който да показва слънцето като горяща топка освен компютърната анимация на космическите агенций

преди 53 минути, Shiyanu Neko написа:

толкова бързаш да се излагаш че дори объркваш темите.

преди 10 часа, A.com написа:

1, 2, 3 - Да.

преди 1 час, Shiyanu Neko написа:

трол излагаш се пак .

Та как точно съм объркал темите и съм се изложил?

Да ти го напиша и тук: ще се радвам и старая никога да не достигам нивото ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

какво общо имат телескопите с религията и фараоните  ?

понеже за вас троловете рационалното мислене е прекалено сложно начинание ще го обясняа точка по точка

1. всеки може да твърди че е видял нещо тоест учените твърдят че са прочели видели с телескопите нещо > същите тези твърдят че са видели слънцето/историческите книги .

1.1 всеки които реално е ползвал чел такива книги може сам да си направи изводите .

1.1.1 да за разлика от ТЕБ имам приятели които имат телескоп и такава огнена горяща топка което според учените твърдят е слънцето никой не е виждал независимо колко скъп е твоят телескоп .

2. Не отричам че илюзията с кръглата въртяща се като пумпал земя с 1600 км час също е вид религия защото за нея единственото доказателство е същото което и в библията

"така го прочетох от учебника/библията"  

не си по малко фанатичен от тези дето вярват сляпо в "собственият си бог"

3. Най тъжното е че ти си просто един тролл който се опитва постояно да криви някви призми само си "хвърляш камъни по краката"

ти няма как да постигнеш моето ниво най вероятно тялото ти ще деградира от житейските ти навици преди да си осъзнал 1% от истината/ или ще получиш някой инфаркт от яд …  РезÑлÑÐ°Ñ Ñ Ð¸Ð·Ð¾Ð±Ñажение за shrug meme

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Shiyanu Neko написа:

какво общо имат телескопите с религията и фараоните  ?

понеже за вас троловете рационалното мислене е прекалено сложно начинание

Телескопите кой ги спомена първи в темата? Аз или ти? Нещо за рационално мислене ще напишеш ли?

преди 6 минути, Shiyanu Neko написа:

1.1.1 да за разлика от ТЕБ имам приятели които имат телескоп и такава огнена горяща топка което според учените твърдят е слънцето никой не е виждал независимо колко скъп е твоят телескоп .

За разлика от ТЕБ аз имам телескоп. Схана ли разликата?

Изясни ли ти се кой е объркал темите и кой се излага?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

бТВ ако бяхте само ти и рамус в тоя форум дори нямаше да ви отговарям на простотиите 

аз пък имам сувалка . 

п.с

споменал съм ефекта на слънцето а не дали телескопите са достоверни или не 

ама толкова ти е акъла.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Shiyanu Neko написа:

споменал съм ефекта на слънцето а не дали телескопите са достоверни или не

Не каза кой е объркал темите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...