Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 21 минути, Myanmar написа:

Е, нещата вече са ясни. Светлината Луцифер е оригиналният бог, а Господ, Аллах и разни други магьосници са изопачен обект на Утринната светлина. И т.к. вие, набожните, не можете да докажете обратното, значи аз съм прав. Позволих си да ползвам вашите методи за доказване, защото моите, логичните, опиращите се на знанието и фактите, трудно ги предъвквате ментално.

Какви доказателства те гонят пак? Никой не те кара насила да приемаш една или друга позиция. Така че доказателствата си ги търси сам. Аз за себе си съм намерил такива, които ме удовлетворяват. Те няма да удовлетворят теб, а и аз няма да ги изложа така или иначе.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 4,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Аз не знам. Но предпочитам да не знам и да гледам на нещата непредубедено, без да им слагам определения. Нещата, които не познавам, са неща, които не познавам. Мога да говоря само за това, което съм п

Проява на лош вкус е да наречеш един от най-великите умове в историята "пълен кретеноид". Проява на още по-лош вкус е да твърдиш неща, в които няма как да си сигурен. Виждаш резултата? Горял в "пъкала

Това е защото нещата наистина не са прости. Не случайно и до ден днешен се разказва историята за въпроса, който учениците задали на, Зенон Елейски и неговия отговор с кръговете. Питай scepsis дали иск

Публикувани изображения

преди 3 минути, dioib написа:

Не ни е даден. Може да го осъзнаеш много преди да ти е казано, че го има. 

Разбира се. Това е толкова очевидно! Доброто и злото са развити норми от позволено и непозволено. Лошо е да минаваш, когато свети червено светофара, заслужаваш упреци и укор, защото така заплашваш своя живот и този на други. Участието на Господ на кръстовището не е нужно за да се осъзнае тази правилност и как е добре да се постъпи.

преди 3 минути, Shiniasu написа:

Какви доказателства те гонят пак?

Никакви доказателства не ме гонят. Само казах, че Луцифер е първия бог и твоят, даже не знам кой е, е препис на хора, които даже не са виждали "моят човек". Свиквай с тази аргументация, все пак вярващите са я съчинили.

the lord of the rings deal with it GIF

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Myanmar написа:

Ти ако не правиш разлика между гега и пушка, всичко за теб е едно и също, като това в главата ти - тюрлю-гювеч. ще се окажеш и ти будалист!

Леле, колко много ме е страх да не се окажа будалист в твоите очи. Ама все пак благодаря за предупреждението, че нарочиш ли ме за лудалист, то направо страшно ще стане.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Shiniasu написа:

Никой не те кара насила да приемаш една или друга позиция.

Ти не можеш и да искаш. Тук говорим защо няма бог. Погледни заглавието. Знам, че си объркан, неориентиран, загубен за този свят, ама усещай се малко накъде върви разговора.

преди 6 минути, Shiniasu написа:

нарочиш ли ме за лудалист, то направо страшно ще стане

То лошото вече ти се е случило. Нали те виждаме, че не умееш да водиш смислен разговор, не знаеш как да ползваш аргументи, вярваш във фантастика, не можеш да асимилираш фактите, не познаваш значението на думите. Това са все симптоми на падналите жертва на будализма. Или симптомите са причината за будализма. Кажи ти, нали правеше разлика haha.png

преди 12 минути, Shiniasu написа:

Аз за себе си съм намерил такива, които ме удовлетворяват.

Е, откога търся такъв човек!!!

Моля те кажи ми какво положително ти носи твоята вяра в магьосници! Бъди най-добрата реклама за твоята вяра. Валкирия1, примерно, смята, че да унижава останалите (хора и религии) прави юдаизма да изпъква над тях. А това, че е еврейка, видимо до нищо добро не е довело в живота ѝ.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Myanmar написа:

Моето лично убеждение е, че към религиите трябва да има уважение и те да се пазят чисти.

На праведните хора не им е необходима някаква защита. Те знаят как да постъпват и определено независимо от заличаване на праведен, то се ражда друг и религията "възкръсва". 

Дали ще са в Църква или не, дали в метох или не, то е без значение. Само обърни внимание кога е създадено първото евангелие. ;) 

п.п. Идеално чисти хора няма. Има такива които дават обет, а не обят (банкет) в служба само и единствено на Бог. След което или спазват същия или го нарушават. 

Не ме питай, защо на Атон не се допускат жени ... останалото е екскурзианти ... ;) А кой ги защитава там е друг въпрос ... :)  

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, dioib написа:

На праведните хора не им е необходима някаква защита.

Казах уважение, не закрила и телени мрежи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, това обяснява защо си вярващ, подредени са ти неправилно представите. Бъркаш следствие с причина, така може да докараш всичко като следствие не на логиката, а на магическо свръхсъщество, което никой не е виждал и чувал, но ти си вярваш, че го има.

Нали си наясно, че това написаното откъм обосновка е нула?

Е нали Църквата е човешка организация в служба. Един бог не е купил една керемида и не е отслужил една литургия и не е взел едни 2000 лв. за кръщене. Ти съвсем се обърка.

Ами ти сам си казваш, че църквата е съставена от хора. Ако някой поп някъде си реши, да вземе пари за кръщене църквата ли е виновна или попът? 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, dioib написа:

Не ме питай, защо на Атон не се допускат жени ...

Да не се изкушават. Там и овцете са забранени. Слаби ангели...

преди 2 минути, Shiniasu написа:

това написаното откъм обосновка е нула

Е, това е моето обяснение. Открил съм логика, споделил съм я. И не е задължително тази логика да доказва изводите. Може да съм богът, в който вярваш, сега да изпитвам вярата ти, и в този случай всичко е точно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Myanmar написа:

Моето лично убеждение е, че към религиите трябва да има уважение и те да се пазят чисти.

Има логика да пазиш една религия чиста, ако си убеден, че тя кореспондира изцяло с действителността. Това предполага да я подкрепяш безрезервно такава, каквато е. Позицията ти е доста странна за човек, който не вярва в нито една религия. Уважението изисква грешките да се посочват, но да се остави отсрещната страна сама да вземе решението дали да се съобрази или не.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Shiniasu написа:

Ами ти сам си казваш, че църквата е съставена от хора. Ако някой поп някъде си реши, да вземе пари за кръщене църквата ли е виновна или попът? 

"Християнската църква... означава християнска институция или организация, с цел проповядване на евангелието"

https://bg.wikipedia.org/wiki/Църква_(институция)

В този ред на мисли, хората организирани в това начинание СА църквата. Както хората се организират в народ.

И "вина" Църквата видимо не усеща, тя се издържа от нашите данъци, но не отказва да точи пари от своите благоверни. 50 лв. за снимки, гасене на свещите и богоИЗгодната безбожна надценка.

"Сякаш душата ми се обръща - запалих я за здраве, а тя горя 5 ли, 10 ли секунди, клюмна и клисарят я хвърли като боклук за претопяване", вайка се забрадена жена на излизане от софийски храм.

Да не бъркаме бизнеса с вярата, Светият синод печели по 16 000 000 лв. на година от свещи:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, dioib написа:

и те да се пазят чисти

... за да се пазят = значи някои се опитват да ги омърсят, което по логика означава, че трябва да има и защита. 

Нещо явно някъде слагаш тъждество между религиозен и праведен човек ... Праведния човек не може да бъде омърсен, за разлика от религиозния ... Дали даден религиозен ще остане чист, то кой ще го опази?! 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никакви доказателства не ме гонят. Само казах, че Луцифер е първия бог и твоят, даже не знам кой е, е препис на хора, които даже не са виждали "моят човек". Свиквай с тази аргументация, все пак вярващите са я съчинили.

Какво значи "свиквай"? Просто няма да я приема и толкова.  С това проблемът за мен е решен. А ако при теб не е, това не ме засяга.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Myanmar написа:

Да не се изкушават. Там и овцете са забранени. Слаби ангели...

Вземи отиди за малко и стани послушник. Може би там ще ти обяснят защо не е редно. После сподели ... 

Аз не смятам да споделя ... 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Myanmar написа:

Ти не можеш и да искаш. Тук говорим защо няма бог.

Ти самият на няколко пъти спомена, че почти никой тук не говори по темата. За мен това, че нещата не се развиват според желанията ми, не е особено голям проблем. Но ти си искай темата да се спазва - няма лошо.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Shiniasu написа:

ако си убеден, че тя кореспондира изцяло с действителността

Ти си фанатик, човече. Виждаш в бяло и черно, пиша ти го за втори път. Това ти пречи да разбираш, а оттам и да учиш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Myanmar написа:

То лошото вече ти се е случило. Нали те виждаме, че не умееш да водиш смислен разговор, не знаеш как да ползваш аргументи, вярваш във фантастика, не можеш да асимилираш фактите, не познаваш значението на думите. Това са все симптоми на падналите жертва на будализма. Или симптомите са причината за будализма. Кажи ти, нали правеше разлика haha.png

Пак почна с безпочвените твърдения и с детските картинки. Ама иначе претенциите за смисленост са големи. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Myanmar написа:

Казах уважение, не закрила и телени мрежи.

Никакво уважение към канибали.
Главната им цел на вярващите е да се стрямят да ми ограничават моята свобода, опитвайки се да гласуват закони противни на моите интереси.
Трябва да отидеш 3 месеца да поживееш в някоя от арабските монархии където магазините затварят задължително следобяд по време на молитва, за да ти просветне дали да ги уважаваш набожните.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, dioib написа:

... за да се пазят ... означава, че трябва да има и защита. 

Имам предвид да се пазят чисти представите, да не се размива значението на думите. Не да се пазят хората. В днешно време всяка ковра има кръстче на шията, за теб това проява на християнството ли е или мимикрия, която не бива да се вписва в проявите на християнството.

преди 17 минути, Shiniasu написа:

Просто няма да я приема и толкова.

Но с това признание ти заявяваш, че твоя избор не е правилният избор, а само твоят избор. Защото друг човек може да мисли другояче и да има твоя аргумент за своята правота на избор:

преди 17 минути, Shiniasu написа:

С това проблемът за мен е решен.

Всъщност това не е новина де, но принципно вярващите претендират, че вярват не защото нещо ги урежда, а защото е било правилно и е такова за всеки.

преди 11 минути, Shiniasu написа:

Пак почна с безпочвените твърдения и с детските картинки. Ама иначе претенциите за смисленост са големи. 

Ти стига плямпа празни приказки. Гледам те, че и на един въпрос не можеш да отговориш. Дай по същество, че темата пак я обърнахте на "аллах акбар".

преди 31 минути, Myanmar написа:

Е, откога търся такъв човек!!!

Моля те кажи ми какво положително ти носи твоята вяра в магьосници!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, Myanmar написа:

да не се размива значението на думите

Няма как да не се "размиват" думите, а от там и значението. В случая става въпрос за слово. То може да е праведно, независимо, че не е правилно. 

Самата вяра в Бог е чрез изповядване, а не правилно рецитиране. Що се касае за обръщение към Бог, то невежите трябва да се обръщат към посредник, който вече е начетен и знае как да отправи вид молитва или извърши тайнство, за да "усили" въпросното изповядване и има "резултат".

Виждам, че "познанията" ти свързани с Бог и "божите неща" не ти са присъщи затова и не ще може да ме разбереш. Особено в тема "Защо няма Бог...".    

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, dioib написа:

Няма как да не се "размиват" думите

Защо пък да няма как. Не може ли християни да си останат хората, които вярват в християнството? И да не се бъркат с други неща.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Myanmar написа:

Защо пък да няма как. Не може ли християни да си останат хората, които вярват в християнството? И да не се бъркат с други неща.

Нали се сещаш, че в християнството има два "основни клона"?! За кои по-точно християни иде реч?! 

п.п. И друго: За клира ли говориш или за миряните?! 

Лесно бих казал : Не може!!! Но нека да видя кои визираш и защо мислиш, че не трябва ... 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, dioib написа:

Нали се сещаш, че в християнството има два "основни клона"?! За кои по-точно християни иде реч?! 

Няма значение, важното е да не празнуват Ханука.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, Myanmar написа:

Няма значение, важното е да не празнуват Ханука.

За някои хора всеки ден е празник (божествен), а как ще възприемат други даден ден от годината и ще считат, че има и специални дни също е без значение ... :)

В случая е по-важно да има денонощно някой да работи ... хм ... Това е потребно на Беглеца ... :) и да не се затварят магазините ... :) 

Ти си се захванал со някаква си Ханука-мънукъ ... :)  

Както и да е ... Запомни: Няма избран народ!!! Има наказан род, но този който повярва в Христос ще бъде спасен. ;) (Това вулгарно и неточно изказано ... ) Останалото е еквилибристики, че родът им е с царска кръв ... :)  

И понеже все пак е тема "Защо няма Бог..." ще си позволя богохулство: Пирамиди, Фараони и балъци милиони ... :) Всичко се свежда от коя страна на въдицата стоиш, а по друг начин дали си от правилната страна спрямо тревата ... :) 

п.п. Има неблагодарни жени ... те вярват в друго, а не в Христос ... ;) Този който ще се жертва в името на бъдещето ... за да възкръсне утре на 13-тият месец (километър), защото "Ние сме на всеки километър от тук до края на вечността ... :) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Myanmar написа:

Но с това признание ти заявяваш, че твоя избор не е правилният избор, а само твоят избор. Защото друг човек може да мисли другояче и да има твоя аргумент за своята правота на избор:

Заявявам, че това е моя избор. Щом го твърдя, значи го намирам за правилен. А другите как ще го възприемат си зависи от тях. Нищо сложно няма. 

преди 2 часа, Myanmar написа:

Ти стига плямпа празни приказки. Гледам те, че и на един въпрос не можеш да отговориш. Дай по същество, че темата пак я обърнахте на "аллах акбар".

Ля иляха илля-ллах

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Shiniasu написа:

намирам за правилен

Как така ги намираш, при положение, че ти е дадено?! 

Считаш, че е правилно, но определено не е праведно. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване