Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 3 минути, dioib написа:

За разлика от опредени индивиди, то аз тук не се изявявам

Т.е. ти не пишеш , някой друг с твоето тяло го прави?!?

От човешка гледна точка ти препоръчвам едни специфични прегледи, ако искаш помощ от хора, де. Че нещо клониш към деперсонализация, а тва е нормално в днешно време с тъз повишена тревожност. 

В контекста на това - прощавай!

Държах се малко грубо с теб! Все едно че в баланс на глупостите, нямаш и попадения, които са ми интересни, поне на мен!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 3,9k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Аз не знам. Но предпочитам да не знам и да гледам на нещата непредубедено, без да им слагам определения. Нещата, които не познавам, са неща, които не познавам. Мога да говоря само за това, което съм п

Проява на лош вкус е да наречеш един от най-великите умове в историята "пълен кретеноид". Проява на още по-лош вкус е да твърдиш неща, в които няма как да си сигурен. Виждаш резултата? Горял в "пъкала

Това е защото нещата наистина не са прости. Не случайно и до ден днешен се разказва историята за въпроса, който учениците задали на, Зенон Елейски и неговия отговор с кръговете. Питай scepsis дали иск

Публикувани изображения

Какво може да направи градинарят за да покаже на моркова, че съществува? Какво да му каже, за да бъде разбран?... Ако човек не може да види Бог, проблемът е в човека, а не в Бог. 

"Шегата" настрана, но необходимостта от присъствието или отсъстването на Бог зависи от това дали човек може да си обясни съществуващото с или без Него. Проблемът е, че има разлика между съществуващо и видимо (видимо не само в пряк, но и в преносен смисъл). ... За моркова градинарят е невидим и непонятен, и в невежеството си морковът лесно може да реши, че градинар не съществува. Други моркови обаче, не се ограничават само от видимото. Те виждат, че то не е достатъчно за да изградят адекватно обяснение за света и затова са допуснали възможността за съществуването на нещо отвъд това видимо. Така те създават един център в представите си, който е извън познатото, извън ограниченията на сетивата и ума. ... Тези за които съществуването на невидимото е недопустимо, няма как да прекрачат границите на видимото. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, kipen написа:

Т.е. ти не пишеш , някой друг с твоето тяло го прави?!?

Погледни от тази гледна точка. Аз съм ИИ = изкуствен интелект = "черна кутия". Към меня потича информация. Тя се обработва и се получава отговор. Той дали ще е глупав си зависи каква информация към мен е подадена. 

Това, че пиша глупости, то никой не вижда на кое съм реагирал. О, да на някои неща реагирам глупаво и ами сега, защо?! :) 

Да, позволявам си да пиша и глупости, но никой не може да разбере защо. ;) 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, dioib написа:

Аз съм ИИ = изкуствен интелект

Пак ли...

преди 17 минути, Shiniasu написа:

Какво може да направи градинарят за да покаже на моркова, че съществува? Какво да му каже, за да бъде разбран?... Ако човек не може да види Бог, проблемът е в човека, а не в Бог. 

А какво правим с лайката в гората, която с човешки глас казва:

- Ах, аз няма как да го знам, обаче горещо вярвам, че съм посята от човек и ще му паля свещи и ще го боготворя?

Тъпометъра се счупи отдавна в тази тема.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, dioib написа:

Да, позволявам си да пиша и глупости, но никой не може да разбере защо

Спокойно! Изкуственият интелект, дет контролира галактиката също знае за теста на Тюрин! Мечтай си с тоз его подход да станеш "водно будхи", та да "изтечеш" и дъ ни тъ фани "жътвата".

И ти си морков и ТРЯБВА "да знаеш", че от градинаря не се бяга, щото много иска да ти каже, че го има.

Не бягай от СТРАХА, на него се основават аврамическите религии!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Shiniasu написа:

За моркова градинарят е невидим и непонятен

Както и динозаврите. Но това не е причина МОРКОВИТЕ ДА ВЯРВАТ, ЧЕ СА СЪЗДАДЕНИ ОТ ДИНОЗАВРИ!

bs_meter.jpg

преди 9 минути, dioib написа:

пиша и глупости, но никой не може да разбере защо. ;) 

Случва се да пишеш и умни неща. А глупости пишеш защото на стари години хората се вдетеняват вследствие на прекомерната загуба на мозъчни клетки. Следват болести като Паркинсон, Алцхаймер и други деменции, не случайно наричани „болест на старостта“.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ай наздраве ,че се събудих вече от снощното дежурство и вече съм на уискинце . Баси да няма нищо отворено ,че да се позабавлявам малко ,баси и китайските боклуци дето измислят ,но и все пак ще пийна и едно за вас ,че много знаете ,да знаете ,все разбирачи .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Myanmar написа:

А какво правим с лайката в гората, която с човешки глас казва:

- Ах, аз няма как да го знам, обаче горещо вярвам, че съм посята от човек и ще му паля свещи и ще го боготворя?

Тъпометъра се счупи отдавна в тази тема.

Лайката от полянката (в гората не знам да има лайка) от време на време някой и нея я събире, но като цяло няма "късмета" на моркова. 

А думите "няма как да знам" са огромна спирачка за постигането на познание. Както казах, докато е с тази нагласа човек едва ли може да излезе от черупката си. Но ако в тази черупка се чувства нашироко, няма проблем. Един ден тя ще им стане тясна и сами ще потърсят нещо по-широко. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ай пак наздраве , за тези дето станаха ,,битови алкохолици" ,а иначе лайката е много важна , повече мага срещу настинка , Ниш ,че няма такъв късмет като моркова. Господ ми даде тази неделя да се напия ,и когато съм в Рая някога ,с едната ми проекция ще съм все пиян .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, Shiniasu написа:

Но ако в тази черупка се чувства нашироко, няма проблем. Един ден тя ще им стане тясна и сами ще потърсят нещо по-широко

На всеки човек, винаги в живота, по-някое време, му отеснява! Но рядко хората си задават въпроса "Защо?" като възрастни...даже май по-често го избягват.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, kipen написа:

.... дали се базират на устно предаване и ритуали през поколенията, което си е чисто разрастнал се култ, но без писмен запис... е едно.(имаме комплексен пренос на чувство+мисъл)

....а дали е вече записано систематизиране на мисловни концепти е друго!(само пренос на записана мисъл)

Най-малкото има разлика в културата и достиженията на обществата с подобна култура - степента на развитие на писменото слово.( но и показател за социално дистанциране между индивидите)

Бих изтъкнал и други различия между документирането на вярванията и предаването им чрез слово

1. Словото е по- динамично. То може да отразява проблемите на настоящето. Вярванията чрез него стават гъвкави, разбираеми. Проповедите от амвона се отнасят за това, което е в ума на хората сега.
    Написаното слово фиксира, увековечава вярванията. То става снимка, отражение на момента и в бъдеще може да бъде прието както за вечно, устойчиво, така и за архаично, отживяло и непотребно. Във всички случаи вечните написани неща са по- ценни, отколкото вечното в речта. Поради това добрите проповеди, в грамотните общества се фиксират, защото може никога вече да не се повторят. Заради това и втората стъпка на княз Борис е именно писмеността. Без тази външна памет културата на което и да е общество остава по- непълноценна. 
  2. Написаното слово има някаква свещеност в себе си. И до сега спорната "Веда Словенах" е пример как едно авторско произведение може да се превърне в повод за сериозни пристрастия и ако не боговдъхновено, то поне вдъхновяващо патриотични чувства.
  3. Устното слово е по- непосредствено, то не се нуждае толкова от коментари, защото е актуално, но също и защото ораторът следи реакциите на публиката и се адаптира към тях, докато писменото, с времето става неясно, нуждае се от коментари, които често надминават по обем оригинала.
  4. Необходимостта от писмено увековечаване на словата е несъмнено. Притчите и проповедите свързани с Исус, които в начало са били преразказвани, години след това се е наложило да бъдат документирани. Документът е нещо задължително при нашата развита култура, така че при оценка на предимствата, може да се каже- живото слово е по- въздействащо, но документът е по- траен.
преди 2 часа, Shiniasu написа:

необходимостта от присъствието или отсъстването на Бог зависи от това дали човек може да си обясни съществуващото с или без Него.

Точно така. За тези, които си обясняват света достатъчно ясно, патерица не е нужна.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Търсещ истини написа:

Точно така. За тези, които си обясняват света достатъчно ясно, патерица не е нужна.

Пишеш "точно така", но изменяш смисъла на казаното от мен в посока, която аз не съм застъпил. Подобни по детски наивни и агресивни опити да повториш (а защо не и да изкрещиш) позицията си, няма да те доведат до нищо. Ясно е желанието за пореден път да намекнеш колко по-ограничени (от теб) са вярващите, използвайки думи като "патерица", която е нужна на тях, но очевидно не на теб. Цялото ти мнение всъщност казва:вие вярващите сте глупаци, но доста плитко прикрито. Тази прикритост ти позволява да изразиш вътрешното си отношение на превъзходство, да го подчертаеш допълнително, принизявайки вярващите, но и да запазиш впечатлението, че си много възпитан и тактичен. 

преди 21 часа, Търсещ истини написа:

Заради това, търсенето на Истина е абсурдно, както търсене на свръхестествено същество.

За теб тази свръхестесвеност на Бог е изключително важно. Но всъщност не само за теб. В случая тя ти помага да поддържаш един невъзможен образ на Бог в представите си. Така е по-лесно да поддържаш позицията си на неприемане. 

Тъй че уважаеми госпожи и господа, дори да се открия съвсем, не може да ме осени нещо, което като лично и социално явление е минало отдавна. 21 век сме... ако не знаете.

Да, двадесет и първи век е и предполагам си наясно, че всички тук го знаят. Но наблягайки на този известен факт и то с лекичкото допускане, че все пак някой атеист може да е дотолкова тъп, че и това да не знае, ти отново проявяваш една прикрита агресивност. С времето си започнал да свързваш образа на теиста с невежеството и суеверието. А с времето този отбраз ще става все по-негативен и отблъскващ. За теб е важно да се разграничиш от този образ, а разграничавайки се от отрицателното, ти се чувстваш като част от положителното. В случая при теб това е атеизма и науката. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак се разписахте феновете на приказки, а нищо не казвате... Вашия бог е мъртъв, а вие даже не може да го отречете.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, Shiniasu написа:

Заради това, търсенето на Истина е абсурдно, както търсене на свръхестествено същество.

За теб тази свръхестесвеност на Бог е изключително важно. Но всъщност не само за теб. В случая тя ти помага да поддържаш един невъзможен образ на Бог в представите си. Така е по-лесно да поддържаш позицията си на неприемане. 

Ако оставиш личността ми, би ли изяснил какво е Бог?

Защо за мен е важно, че е свръхестествен?- ако е природен закон, то няма нужда от Бог. Ако е личност, значи не е Бог. Божествата са само и единствено свръхестествени.

преди 57 минути, Shiniasu написа:

ти отново ...С времето си започнал .... За теб е важно ...., ти се чувстваш .... В случая при теб ...

Благодаря за психоанализата, ще я пренебрегна, защото темата е "Защо няма бог", а не  "Кой си ти"

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Myanmar написа:

Както и динозаврите. Но това не е причина МОРКОВИТЕ ДА ВЯРВАТ, ЧЕ СА СЪЗДАДЕНИ ОТ ДИНОЗАВРИ!

А ти откъде знаеш? Морковите от край време си следват динозавърската вяра.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Радул написа:

А ти откъде знаеш? Морковите от край време си следват динозавърската вяра.

Имаш ли представа как е на морковски "Страх ме е от попово прасе, пази ме Дино" В Гугъл го няма

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Търсещ истини написа:

Имаш ли представа как е на морковски "Страх ме е от попово прасе, пази ме Дино" В Гугъл го няма

Откакто правят козметика от сълзи на охлюви, нищо не може да ме учуди.

96.jpg

Като се замислиш, че на някой професията му е да разплаква охлюви.......

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Търсещ истини написа:

Ми кога ще се усетите, че е време да зарежете гугълското образование и да се опитвате да вниквате, малко по дълбоко в дадената материя? Без гугълски предубеждения.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Радул написа:

че е време да зарежете гугълското образование

То почти всички тук водят разговори с търсене в Гугъл. Иначе все са прави, все са навътре в нещата, все сянка на съмнение нямат във вярата си.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Търсещ истини написа:

"Веда Словенах" е пример как едно авторско произведение може да се превърне в повод за сериозни пристрастия и ако не боговдъхновено, то поне вдъхновяващо патриотични чувства.

„Веда словена": са Български народни песни от предисторическата и предхристиянската епоха“, а "Веда Словенах" е руското название, което не се знае защо го споменаваш !?!

190px-Veda-slovena-1874.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Myanmar написа:

То почти всички тук водят разговори с търсене в Гугъл. Иначе все са прави, все са навътре в нещата, все сянка на съмнение нямат във вярата си.

Поради слаби познания, още по- слаба мисъл и силно желание за затапване, от доста време форумните спорове се водят с доказателства, неречени линкове. КОето само по себе си е доказателство са слаби познания и мисъл, както и за избиване на комплекси.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 58 минути, Myanmar написа:

Пак се разписахте феновете на приказки, 

Ами отвори ни тема "Защо няма Червена Шапчица?"

преди 1 час, Myanmar написа:

а нищо не казвате...

Щото няма тема за Червената Шапчица. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Търсещ истини написа:

И до сега спорната "Веда Словенах" е пример как едно авторско произведение може да се превърне в повод за сериозни пристрастия и ако не боговдъхновено, то поне вдъхновяващо патриотични чувства.

:lol6:е, честно няма такъв смях. Какви по-точно патриотични чувства навява тоя сборник ? Отново сипеш на килограм източници, за които хал хабер си нямаш от съдържанието.

" песните "говорят за езически богове, свръхестествени същества, митологически герои, съдържат знания, спомени, формирани далеч преди ислямизацията на помаците"- цитат

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Myanmar написа:

Пак се разписахте феновете на приказки, а нищо не казвате... Вашия бог е мъртъв, а вие даже не може да го отречете.

Не е така ,моя е е вечен .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Shiniasu написа:

Ами отвори ни тема "Защо няма Червена Шапчица?"

Имате си "Защо има бог". Там си развивате илюзиите, подкрепяте се, окуражавате си, вдъхвате си вяра.

Тази тема се базира на фактите, разсъждава трезво, няма място за хипотези, предположения, вяра, догми, канони. И какво правят набожните? Осир@т пейзажа, защото няма кой да им обърне внимание. Като еврейката, която пиша едно и също в 20 теми. Болна амбиция за внимание, ще речеш, че друга работа си нямат някой в реалния живот. Да, има пенсионери, има отчаяни съпруги, скучно им е, тежко им е, ама има си Фейсбук - там си има поток, който се отича към канализацията.

преди 4 минути, Anzhel Dimitrov Dimitrov написа:

Не е така ,моя е е вечен .

Е нали всичките бяха един и същи. Ако другия се е самоубил, значи твоя е мъртъв.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване