Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

току-що, DarkEdge написа:

Най-вероятно това е в твоя браузър. Пробвай да спреш блокатор на реклами за тест.
Пробвай и с друг/и.

Нямам включени никакви блокатори за рекламите на никой браузър. Със трита е едно и също, може би от тази сутрин. Ползвам Cent, Chrome и Firefox, портативни, последни версии.

При  Linux Mint проблемът не присъства.

Карето вдясно - "Групи" - също

ScreenShot002.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вероятно е свързано с това, за което информира Калин-и при мен е така....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

имах същия проблем
пуснах де що имах чистак-бърсачки и сега всичко си ми е ок

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 55 минути, DarkEdge написа:

Най-вероятно това е в твоя браузър. Пробвай да спреш блокатор на реклами за тест.
Пробвай и с друг/и.

Не е от браузъра защото и при мен беше абсолютно същото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, haidukpikaso написа:

Не е от браузъра защото и при мен беше абсолютно същото.

Твойто аватарче се появи при мен преди около десетина минути. Явно се работи по проблема за който Калин съобщи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Остава да се оправят кориците на някои

току-що, Колев60 написа:

Твойто аватарче се появи при мен преди около десетина минути. Явно се работи по проблема за който Калин съобщи.

аватара се появи, корицата с котаната я няма още

ама когато тогава, ще се върне

:beer:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат
Ммм, форумът нали вече е оправен?
ПС. Оправи се. Нещо инфо по въпроса?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Модератора @Филипов за пореден път заключи моя тема, без тя с нищо да е нарушила правилата, единствено на базата на неговите клевети. Ужасно грозно е някакъв псевдо колега, който клевети, без да му мигне окото трудът и знанията ми градени цял живот. Никой няма нужда в този форум от един тиранин който да прави каквото си иска с правилата, пречупени от собствената му гледна точка. Би трябвало за това дали една тема е опасна или не отговаря на истината да се отсъжда от комисия независими колеги, ама истински професионалисти,  а не да се остави в ръцете на един побеснял, невъзпитан грубиян. Кога най-накрая ще оставите потребителите в този форум да пишат свободно, без да им се налагат тиранични забрани за всяка една написана дума?

Аргументите му в тази тема както всеки път бяха изцяло извън нейната същност, които изобщо не са разглеждани и нямат връзка с тази тематика. Въпреки че аз достатъчно се аргументирах, цитирайки една проста формула за импеданса, с която всеки може сам да си пресметне, но този модератор така удобно я пропусна и довърши с приказките за "Ламският сняг". 

Мисля че всеки може сам да сметне от формулата 74fe3658f39a260a0682b30dc39cfc90e9b86c51с какъв процент се намаля реактивното съпротивление, при повишаване на активното. Ако се затрудните много лесно е с този онлайн калкулатор, като в полетата просто трябва да въведете активното съпротивление и индуктивността. Ориентировъчно за маломощните високоговорители индуктивността е около 2mH. При по-мощните високоговорители тя е по-голяма, но не може да се измери, тъй като мултимерът не успява да ги захрани. От горното уравнение виждаме че реактивната съставка за еднаква индуктивност е по-малка при високоимпедансните  високоговорители. Не е нужно да сте електротехник или физик, достатъчно е да сте учили малко алгебра и да знаете таблицата за умножение и деление.

https://www.translatorscafe.com/unit-converter/EN/calculator/series-rl-impedance/

Сами преценете дали да вярвате на този човек, след като по същата причина той заключи първата ми тема за трансформатора, а по-късно се доказа че той наистина работил, направете си изводите за какво невежество става въпрос. Заради този потребител се налага да защитя тезата си тук, а не в темата където й е мястото. Просто някои потребители не стават за модератори.

И още нещо, защо не се четат личните ми съобщения, чакам със седмици и все пише "Не е прочетено все още"? Технически проблем ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 11 минути, peppone1 написа:

Мисля че всеки може сам да сметне от формулата 74fe3658f39a260a0682b30dc39cfc90e9b86c51с какъв процент се намаля реактивното съпротивление,

да, всеки може да го сметне, само дето ти не вдяна какво ти написа Филипов
аве момко, механичната конструкция не ти позволява да правиш каквото си искаш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, дръндю написа:

да, всеки може да го сметне, само дето ти не вдяна какво ти написа Филипов
аве момко, механичната конструкция не ти позволява да си правиш каквото си искаш

Да, всеки може, ама хората ги мързи да смятат. Когато публикувам тема за "Механичната конструкция на високоговорителите", тогава ще взема под внимание забележките ви.

Ето ви наръчник за лесно смятане на големи числа:

http://bnr.bg/post/101034759/jiviat-komputar-ilia-petrov-s-kniga-za-umnojenieto-na-mnogo-golemi-chisla

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 2 минути, peppone1 написа:

Да, всеки може, ама хората ги мързи да смятат. Когато публикувам тема за "Механичната конструкция на високоговорителите", тогава ще взема под внимание забележките ви.

консултирай се от време на време с братчеда Гуглю, за да не напишеш някой бисер и Филипов да ти затвори темата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

|Off

Нормалния подход е да си правиш сметки. След това правиш опитна постановка. Измерваш резултата. След това променяш някои параметри +/- и виждаш кое къде се променя. Виждаш къде е оптимално. Публикуваш резултата и опитната постановка за да се повтори и потвърди опита. Продаваш резултата от труда си или усъвършенствани изделия на база на това. За високоговорители и ОТ казахме един от добрите автори.

Неслучайно подметнах за намаляването на сметката. Демонстраторите на това слагат реактивен товар, например луминисцентна лампа с дросел и без кондензатор. И демонстрират намаляване на реактивния ток през амперметъра. И на база на това правят неверния извод, че се намалява сметката в електромера. Но удобно премълчават че поне битовите потребители заплащат само активна енергия. И сметката не намалява, а дори и теоретично се увеличава заради светодиода. 

Измисляш си някакви трансформаторчета, които увеличават загубите и кривят, сега пък пасивни резистори пак да внасят загуби и разсейват топло. Докога ? Вземи си оправи теориите. Народна пословица: Луд умора няма.

Спирам с офтопика че темата е за друго. И обясни какво образование имаш. Според мен максимум ПУЦ.

Редактирано от Филипов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това съд ли е и ти в него съдията ли си? Никъде при регистрацията си във форума не ми е изисквано моето образование или диплома, та най-малко на теб ще го покажа. Ако аз го покажа, мое право ще е да изисквам това и от всеки друг от екипа и от всеки новобранец, пишещ в темите ми. Аз показах резултати от измерването, но ми бе отнета възможността те да бъдат публикувани на правилното място. Затова за мен раздел "Аудиотехника" се премести в раздел "Проблеми със сайта". Просто в онзи раздел ми се забранява да пиша по неясни за причини (за мен са ясни, но за другите не са).

Ако такъв е и целият ви "страхотен екип от колеги", то жална му майка на този форум. Аз имам поле в други по-малки форуми с истински техници в тях и много полезна и практична информация и материали, нещо което няма в този форум и хубавото е че този ваш екип го няма там. Видяхме ги и наште изгордяли ритнитопковци преди два дена как се издъниха в последната минута. То българската простотия и горделивост граници няма, много се радвах за победата на Косовците и за загубата на ганьовците. Сякаш те са и в този форум.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, peppone1 написа:

Това съд ли е и ти в него съдията ли си? Никъде при регистрацията си във форума не ми е изисквано моето образование или диплома, та най-малко на теб ще го покажа. Ако аз го покажа, мое право ще е да изисквам това и от всеки друг от екипа и от всеки новобранец, пишещ в темите ми. Аз показах резултати от измерването, но ми бе отнета възможността те да бъдат публикувани на правилното място. Затова за мен раздел "Аудиотехника" се премести в раздел "Проблеми със сайта". Просто в онзи раздел ми се забранява да пиша по неясни за причини (за мен са ясни, но за другите не са).

Ако такъв е и целият ви "перфектен екип от колеги", то жална му майка на този форум. Аз имам поле във други по-малки форуми с истински техници в тях и много полезна и практична информация и материали, нещо което няма в този форум и хубавото е че този ваш екип го няма в онези народни, некомерсиални форуми. Видяхме ги и наште изгордяли ритинитопковци преди два дена как се издъниха в последната минута. То българската простотия граници няма, монго се радвах за победата на Косовците и загубата на ганьовците. Сякаш те са и в този форум.

Съжалявам, но ще те отърва най-после от мъките ти да посещаваш този форум, който явно не е на голямото ти ниво. За постоянни раздори и фантастични теми ти отнемам правото да посещаваш този форум завинаги. Може да посещаваш други форуми на тема научна фантастика и да не те дразни повече тук "перфектният екип от колеги". Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

аз само да попитам, не че мъ бърка нещо де
та начи редно ли е, модератор да бъде блокиран?
та нали трябва да му чета предупрежденията за некоректност...уж
в профилът на "Тъмното кьоше", дет сий турил свещичка за аватар, за да му свети ф тъмното,
може да бъде блокиран, което Вие решавате дали е редно

1153769734_Bitmap.jpg.34ea530e5286ab878152109e8e012442.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва ли да напомням, че темата е  "Проблеми с форума" ? А не проблеми между мъжки и женски пол, бесен феминизъм, и т.н.  и т.н. ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, barbuncela написа:

Трябва ли да напомням, че темата е  "Проблеми с форума" ? А не проблеми между мъжки и женски пол, бесен феминизъм, и т.н.  и т.н. ?

Там е работата, че има проблеми с форума и е точно по темата, защото се трият коментари за бесния феминизъм, и се отстраняват неудобни за феминистките потребители, когато се коментират проблеми между мъжкия и женския пол!

на 18.06.2019 г. в 9:55, дръндю написа:

аз само да попитам, не че мъ бърка нещо де
та начи редно ли е, модератор да бъде блокиран?
та нали трябва да му чета предупрежденията за некоректност

Ако зависеше от мен, не трябва да има изобщо модератори, защото действат субективно-дискриминационно спрямо потребителите, и не може да се разбере реално волята на всеки, решил да каже мнението си анонимно, по наболели въпроси от ежедневието и днешната реалност. Т.е. модераторите са властта тук! И ножа и хляба са у тях, и раздават собствената си справедливост, особено женската!

Цитат

Данък "обществено мнение" не плащам! Оплачи се на данъчните!  "Какво ще кажат хората" Не ме интересува! Невъзпитана съм!

Е, те това е подписа на модератор с огромна власт. Какво ще кажа аз или останалите нея не я интересува, защото била невъзпитана?!. То и поведението и говори красноречиво. Сиреч, да се оплача на Арменския поп (данъчните)!:sobbing:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 минута, herkules2 написа:

Т.е. модераторите са властта тук!

не само тук
във всеки форум собственика си слага модератори, хора на които има доверие

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, дръндю написа:

не само тук
във всеки форум собственика си слага модератори, хора на които има доверие

Така е, но собственика едва ли подозира, какви ги вършат някои модератори, освен ако не следва политиката на либерализма и диктатура на различно мислещите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 10 минути, herkules2 написа:

Така е, но собственика едва ли подозира, какви ги вършат някои модератори, освен ако не следва политиката на либерализма и диктатура на различно мислещите!

виж сега какво
дворът е на собственика, а какво сади в него, не е моя работа
мога само да му дам идеята, освен краставици и домати, да посади дини, че са по сладки
ама той си решава дали му е изгодно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, herkules2 написа:

Прощавайте, Вие да не сте от някой от акционерите на този форум?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, herkules2 написа:

Там е работата, че има проблеми с форума и е точно по темата, защото се трият коментари за бесния феминизъм, и се отстраняват неудобни за феминистките потребители, когато се коментират проблеми между мъжкия и женския пол!

Ако зависеше от мен, не трябва да има изобщо модератори, защото действат субективно-дискриминационно спрямо потребителите, и не може да се разбере реално волята на всеки, решил да каже мнението си анонимно, по наболели въпроси от ежедневието и днешната реалност. Т.е. модераторите са властта тук! И ножа и хляба са у тях, и раздават собствената си справедливост, особено женската!

Е, те това е подписа на модератор с огромна власт. Какво ще кажа аз или останалите нея не я интересува, защото била невъзпитана?!. То и поведението и говори красноречиво. Сиреч, да се оплача на Арменския поп (данъчните)!:sobbing:

Уважаеми, държа да ви припомня правилата на форума, с които сте се запознал (ужким) на 02.05 при регистрирането си тук и най-вече правило 2.19, а именно:

Цитат

2.19 Всякакви теми коментиращи публично действията на модераторите относно затваряне, триене, местене, редакция на теми или друго, без преди това да е потърсена връзка с администрацията ще бъдат третирани като нарушение - затваряни/трити и санкционирани.

Ако не сте доволен от даден модератор/моераторка (или от всички модератори заедно и поотделно), оплачете се на администратора подробно с описание кой/кои са ви потъпкали мъжките права, какви своеволия си позволяват всички жени във форума, как не зачитат мъжката ви приказка и как се опитват да сломят мъжката ви сила, воля и дух с всякакви не толкова законни, мачкащи мъжкия ви морал неприятни и страстоубиващи методи.

Това е кратко, точно и ясно написано и го приемете като предупреждение занапред - ако пишете тук преди да сте потърсил аргументирано съдействие от администрацията, аз ви гарантирам, че ще отнесете една "феминистка" плувка с 200, а дали ще приемете това като потъпкване на мъжкото ви достойнство, ни най-малко не ме интересува.

Приятни мигове във форума!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, дръндю написа:

виж сега какво
дворът е на собственика, а какво сади в него, не е моя работа
мога само да му дам идеята, освен краставици и домати, да посади дини, че са по сладки
ама той си решава дали му е изгодно

Да бе, и аз това казвам. Дори щях да предложа да сади пъпеши, че са още по-сладки от дините, ама пъдаря ме изгони с тоягата, а може и да ме е наклеветил на собстгвеника и вече ме е страх да предложа по-добро нещо, че ще ми счупят краката!

преди 2 часа, ДиоиД написа:

Прощавайте, Вие да не сте от някой от акционерите на този форум?!

И ти ли Бруте?

преди 29 минути, algor написа:

Уважаеми, държа да ви припомня правилата на форума, с които сте се запознал (ужким) на 02.05 при регистрирането си тук и най-вече правило 2.19, а именно:

Ако не сте доволен от даден модератор/моераторка (или от всички модератори заедно и поотделно), оплачете се на администратора подробно с описание кой/кои са ви потъпкали мъжките права, какви своеволия си позволяват всички жени във форума, как не зачитат мъжката ви приказка и как се опитват да сломят мъжката ви сила, воля и дух с всякакви не толкова законни, мачкащи мъжкия ви морал неприятни и страстоубиващи методи.

Това е кратко, точно и ясно написано и го приемете като предупреждение занапред - ако пишете тук преди да сте потърсил аргументирано съдействие от администрацията, аз ви гарантирам, че ще отнесете една "феминистка" плувка с 200, а дали ще приемете това като потъпкване на мъжкото ви достойнство, ни най-малко не ме интересува.

Приятни мигове във форума!

Ясно! Не трябва да изказвам мнението си повече!!! Безсмислено е, споровете тук не са разрешени, а само следване на дадената насока, според правилата!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Горе  пише Проблеми с форума

Имаш ли проблем с форума? Да или не? С форума дали имаш проблеми, не с конкретен человек. Мъж, жена или divers.

преди 4 минути, herkules2 написа:

Да бе, и аз това казвам. Дори щях да предложа да сади пъпеши, че са още по-сладки от дините, ама пъдаря ме изгони с тоягата, а може и да ме е наклеветил на собстгвеника и вече ме е страх да предложа по-добро нещо, че ще ми счупят краката!

И ти ли Бруте?

Ясно! Не трябва да изказвам мнението си повече!!! Безсмислено е, споровете тук не са разрешени, а само следване на дадената насока, според правилата!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, acnekt написа:

Горе вдясно пише Проблеми с форума

Имаш ли проблем с форума? Да или не? С форума дали имаш проблеми, не с конкретен человек. Мъж, жена или divers.

Разбрах, и благодаря за уточнението. Представих абстрактно проблема си във форума, като проблем със самия форум, заради отстраняването ми от тема, където коментирам отношението си към "нещо" от моя гледна точка, след като бях блокиран. Не съм обидил лично никого, но явно не се харесват коментарите ми на някого и ми запушиха устата. Тук в тази тема имаше коментар на същия потребител който ликвидира по странен начин присъствието ми в другата тема и аз отговорих на неговия коментар с коментар в преносен смисъл. След намесата на модератор/ка, коментарите бяха изтрити и се стигна до тук! Това е! Иначе нямам технически проблем с форума, освен ако не ми го създадат умишлено .....знаеш кой!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...