Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Благодаря , всъщност една от причините за този клок към момента е липсата време да докарам стабилен процесора на по висока честота . Другата е,че кулера също се предава на prime95 . Достига 90-93градуса , което е много , но пък за мен бе важно да е стабилна системата  .  (Предполагам теста ще го изкара и на по-висока честота , предвид факта ,че при гейминг и други синтетики не минава 60-65 градуса ) .  Към момента направих на тази честота тестове на 6 игри (както на 2K така и на FHD) и вече имам що годе някакви повърхностни наблюдения. Общо взето съм със смесени чувства от резултатите . Процентите са точно тези , които спомена (при различните заглавия разликата варира) .   Обещавам следващите дни като се освободя да споделя резултатите , съответно и вие да дадете вашите мнения .  Лека вечер !   

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слаба ракия, но ще го тормозя по-нататък, оти нема време😁:

5GHz/AVX Offset - 0/1.35V

Untitled.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубав резултат. При мен не знам какво се случва , но по някаква причина само на този тест получавам по-ниски резултати. Клокнах процесора на 5,1Гхц AVX-0, 1,35V и на всички останали бенчове Cinebench , Aida64, cpu-z, Performance Test получих подобрение на Multi-core  между 5 и 6% , а тук резултата ми падна на ~21000т.  Върнах след това отново на предходните настройки и пак същия резултат. Нямам идея къде бъркам , та само тук се влоши резултата.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен пък не ми дава никаква разлика(почти) между 3,85 и 4 гхц. А на 4,1 е Prime стабилен а не може да мине този тест.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 19.03.2019 г. в 10:27, pepy86 написа:

Хубав резултат. При мен не знам какво се случва , но по някаква причина само на този тест получавам по-ниски резултати. Клокнах процесора на 5,1Гхц AVX-0, 1,35V и на всички останали бенчове Cinebench , Aida64, cpu-z, Performance Test получих подобрение на Multi-core  между 5 и 6% , а тук резултата ми падна на ~21000т.  Върнах след това отново на предходните настройки и пак същия резултат. Нямам идея къде бъркам , та само тук се влоши резултата.  

Предполагам някакъв проблем с тестовата програма. Увери се, че използваш последна версия(4.3.3). 

П.П. Споделям последна актуална информация за i5 9600K, ако някой се поинтересува:

С наличния охладител 5GHz са максимума за стабилна работа(24/7 както някои обичат да изписват). При това при синтетични тестове от сорта на ''LinX'' и ''Prime95'' няма как да не се пусне офсет на AVX(-2 става). Иначе процесора прегрява. То и без това си е една скапана печка. Явно заварката е калпава. 

Последно тествах с няколко профила на паметите и има нелош прираст, но невинаги оптимален. 

Ето един резултат, който за мен е оптимален:

Untitled.png

Максимума на моите памети се явява на 3866, но резултатите са противоречиви.

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Версия 4.3.3 ползвах. Много странно защо при мен се омаза този тест :(  . Здраве да е.  Аз лично върнах отново клока на 4.8 за 24/7. За съжаление не видях положителен прираст при гейминг  при 5.1Гхц (тествах far cry поредицата) , освен че играя на 65-75 градуса , +10 градуса спрямо 4.8Гхц , никаква друга разлика не видях :)   Нищо , ще се топлим (лошо ,че идва лято )  .  Остана ми , ако се освободя тези дни да си поиграя малко с таймингите на паметта както и да тествам колко е максимума и при мен (но не мисля да надхвърлям 1.35V, нещо ме лови страх). Дано успея да я докарам стабилна на 16-16-16- 36 -2T при 4000/4133mhz и 1.35v  .      Да видим дали така ще подобря малко цялостната картинка.

Иначе 3866 на твоята памет си е направо перфектен резултат  .  Ето нещо , което колкото и да НЕ ми се иска да го кажа , при АМД все още е недостижимо /към момента/ .   

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 22.03.2019 г. в 0:23, pepy86 написа:

Версия 4.3.3 ползвах. Много странно защо при мен се омаза този тест :(  . Здраве да е.  Аз лично върнах отново клока на 4.8 за 24/7. За съжаление не видях положителен прираст при гейминг  при 5.1Гхц (тествах far cry поредицата) , освен че играя на 65-75 градуса , +10 градуса спрямо 4.8Гхц , никаква друга разлика не видях :)   Нищо , ще се топлим (лошо ,че идва лято )  .  Остана ми , ако се освободя тези дни да си поиграя малко с таймингите на паметта както и да тествам колко е максимума и при мен (но не мисля да надхвърлям 1.35V, нещо ме лови страх). Дано успея да я докарам стабилна на 16-16-16- 36 -2T при 4000/4133mhz и 1.35v  .      Да видим дали така ще подобря малко цялостната картинка.

Иначе 3866 на твоята памет си е направо перфектен резултат  .  Ето нещо , което колкото и да НЕ ми се иска да го кажа , при АМД все още е недостижимо /към момента/ .   

Сетих се и аз да пробвам на 5.1, но вече отидох на 1.4V. 5.2 не става с наличната дънна платка. А при новата версия на ГийкБенч не се харесаха памети на повече от 3600:

Untitled.png

Връзка^

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Леко стегнах паметите от скука(15-15-15-35/2Т)-3600:

Untitled.png

Може още надолу, но ме домързя. А и няма смисъл...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 16.08.2019 г. в 22:45, Jorge написа:

Леко стегнах паметите от скука(15-15-15-35/2Т)-3600:

Добре е .  Днес и на мен ми остана малко време и успях да подкарам моите на 16-16-16- 3866Mhz .  Установих, че при гейминг с CL16 -3866Мхц , както и с 5Гхц клок на процесора , вадя същия FPS спрямо 5.1Гхц на cpu-то и 4133Мхц на паметта при CL19.  

На Айда64 дори имам една идея по-добри резултати.  GeekBench-а продължава да ми е омазан , но не ми се занимава да преинсталирам джама само заради него. Всички други синтетики показват коректно прираста след клок с изключение на него.  Както и да е. Чудя се сега, дали да не пробвам с още по-ниски тайминги на 3866Мхц какво ще е положението, но леко ме е страх да задам над 1.4V на паметта, макар за b-die чиповете уж твърдят , че не е проблем . 

едит:  Линк към снимка с по-добро качество ТУК .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, pepy86 написа:

Добре е .  Днес и на мен ми остана малко време и успях да подкарам моите на 16-16-16- 3866Mhz .  Установих, че при гейминг с CL16 -3866Мхц , както и с 5Гхц клок на процесора , вадя същия FPS спрямо 5.1Гхц на cpu-то и 4133Мхц на паметта при CL19.  

На Aйда64 дори имам една идея по-добри резултати.  GeekBench-а продължава да ми е омазан , но не ми се занимава да преинсталирам джама само заради него. Всички други синтетики показват коректно прираста след клок с изключение на него.  Както и да е. Чудя се сега, дали да не пробвам с още по-ниски тайминги на 3866Мхц какво ще е положението, но леко ме е страх да задам над 1.4V на паметта, макар за b-die чиповете уж твърдят , че не е проблем . 

едит:  Линк към снимка с по-добро качество ТУК .

Не е само до памети/чипове. Зависи много от дъното дали подава коректно напрежение. При мен постигнах => 3866/15-15-15-35 на 1,45V, но след време на синтетики се оказа нестабилна тази b-die. И то поради скапаното дъно. Пуска едни инжекции, които развалят синхронията. На по-ниско напрежение се получава boot loop, което ми скъса нервите. Пробвай и ти, но тези заигравки не водят до нещо велико в реални приложения. А бре важното е да има екшън.:)

П.П. Накрая ще си взема един рязън да ми е мирна главата. Писна ми от сините глупости.:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

R5 3600X изцяло на сток .  РЕЗУЛТАТ

Монтирах го на ab350 Pro 4, при това с 1-вия биос за zen2 ( AMD AGESA Combo-AM4 1.0.0.1). Боднах 2х8ГБ бюджетен Team group. Паметта запали от раз на XMP 16-18-18 - 1.35V на 3000Мхц.  Нямах никакво време да флашвам биоси , да качвам чиста инсталация на Win-a ,да пускам PBO и т.н. Впрочем последното с бокса май няма да е смислено. Ако реша да си го запазя това цпу ще му мисля друго дъно , макар на тоя етап AB350 Pro4 да ме изненада повече от приятно.  За 4-5 часа не можах да измисля смислена причина да сложа по-скъпо дъно. 😁 

Успях да развъртя няколко други бенчмарка , както и бърз тест на Far cry 5 и Assassin's creed odyssey . На 1-вата игра очаквано интел е по-добър , на втората клокнат i5-8600K на 4.8Гхц едвам води с 3-4% при това в комбинация с памет на 3866/4133. За сега това са ми първите впечатления от тези райзени.

Hwinfo

cinebench r15

cinebench r20

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 часа, pepy86 написа:

R5 3600X изцяло на сток .  РЕЗУЛТАТ

Монтирах го на ab350 Pro 4, при това с 1-вия биос за zen2 ( AMD AGESA Combo-AM4 1.0.0.1). Боднах 2х8ГБ бюджетен Team group. Паметта запали от раз на XMP 16-18-18 - 1.35V на 3000Мхц.  Нямах никакво време да флашвам биоси , да качвам чиста инсталация на Win-a ,да пускам PBO и т.н. Впрочем последното с бокса май няма да е смислено. Ако реша да си го запазя това цпу ще му мисля друго дъно , макар на тоя етап AB350 Pro4 да ме изненада повече от приятно.  За 4-5 часа не можах да измисля смислена причина да сложа по-скъпо дъно. 😁 

Успях да развъртя няколко други бенчмарка , както и бърз тест на Far cry 5 и Assassin's creed odyssey . На 1-вата игра очаквано интел е по-добър , на втората клокнат i5-8600K на 4.8Гхц едвам води с 3-4% при това в комбинация с памет на 3866/4133. За сега това са ми първите впечатления от тези райзени.

Hwinfo

cinebench r15

cinebench r20

Колкото и странно да изглежда, но според мен най-логичен/смислен процесор в момента е i7 9700K/KF. Обаче цената му в Европа респективно България е кофти. В US е към 350$/612.00BGN еквивалент. Аз лично бих дал 285$ за този процесор, но това е реалността в момента.

П.П. 8 физически ядра на висока честота и без HT. Безценно.:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интел сами си го монтираха с екосистемата. Или ако го погледнем иначе , АМД им го монтираха. В момента са интересни само за паралии, търсещи всеки последен кадър.

Заключените нямат нито предимство като честота, нито вече като IPC. А отключените искат сериозно охлаждане и дъна. И струват майка си и баща си...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, killchain написа:

Intel и AMD са в картел, change my mind.

Mного ясно. Кока-кола и Пепси. БМВ-Мерцедес-Ауди/ФВ

Иначе , хайде на 5-та по темата.

https://beta.geekbench.com/v5/cpu/2912

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето и резултат с вкл. PBO и High Performane power plan на 3600Х. Без допълнителен клок. Паметта е същия Team group на 3000Мхц  

РЕЗУЛТАТ - Geekbench 4.4.1

CPU-Z

Performance test 9

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз да обновя малко резултата с друго дъно. Има разлика с един и същ процесор и lenovo срещу asrock:

https://browser.geekbench.com/v4/cpu/14430171

Затегнал съм и таймингите на паметта колкото позволява. Ето го и стария резултат преди година и нещо (March 14 2018):

https://browser.geekbench.com/v4/cpu/7475459

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 26.08.2019 г. в 10:21, pepy86 написа:

Ето и резултат с вкл. PBO и High Performane power plan на 3600Х. Без допълнителен клок. Паметта е същия Team group на 3000Мхц  

РЕЗУЛТАТ - Geekbench 4.4.1

CPU-Z

Performance test 9

Доволен ли си от покупката? Би ли го препоръчал на приятел?:D За игри е ясно, че отстъпва леко(при някои не толкова леко), но все пак процесорите са комплексни и не са предназначени специално за тази цел. Пак да те попитам - как го усещаш като респонз?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да си изкривя душата, процесорчето е много добро.  Аз лично 3600Х не бих го препоръчал заради високата цена (освен , ако не го вземете почти като подарък , както беше в моя случай). При всички варианти r5 3600 мисля е по-разумния избор. На FHD клокнат интел като нашите i5-ци е по-добрия вариант, ако се търси да се изцеди последния FPS. Разликите варират доста според самата игра (от 0 до над 15%). На 2К нещата вече са буквално на кантар. Сравнявах го с чистия I7-8700 (които ми изпадна преди месец за тестове) , както и с моя 8600К OC.  От 2 до 5% е максимума , в които интел води при тази резолюция. На някои заглавия като Shadow of the Tomb Raider дори райзена е с леко предимство. Тествах CPU-то предимно на игри (7-8заглавия), на Cinebench  и други тем подобни не ме интересува предимството на Райзена.  За ежедневна работа , браузване , офис пакети , програми всичко е гладко , бързо и мазно. (не че при интела е различно).  Аз на този етап райзена мисля да го командировам другия месец на село и да ползвам въпросната конфигурация само когато се прибирам там (демек веднъж месечно). Каквото ме интересуваше , вече го видях. В моя случай с AB350 Pro4 при зададен PBO на enable и High Perf power plan нуждата от ръчен клок се обезсмисли. Още повече се зарадвах като видях с каква лекота най-накрая дори бюджетните памети палят от раз на XMP честотите си (не ми се занимаваше да тествам и tridentZ да видя с b-die чипове какво е положението)  Относно интела , все още не мисля да го сменям от основния ми компютър , така че го чака още човъркане и нито секунда почивка :)

Това са моите впечатления за сега. По натам ще разкарам бокс кулера и ще пиша как е с NH-D15-ката (мисля да комбинирам рязания с него, а CLC240 да си го оставя за интелчето).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да , на тази конфигурация съм поставил Evga SC2 Hybrid 1080Ti. Рам паметта както споменах е евтин Team group Vulkan 3000Mhz.

edit: Ако искате мога да кача някоя друга снимка от тестовете , но ме притеснява да не омажа темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, pepy86 написа:

edit: Ако искате мога да кача някоя друга снимка от тестовете , но ме притеснява да не омажа темата.

Е нали темата е точно затова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Far cry 5

2K:  i5-8600K 4.8Ghz, ram 3866Mhz FTW3 stock      vs     i7-8700, ram 3866Mhz FTW3 stock  vs  r5 3600X + PBO , ram 3000Mhz, SC2 Hybrid 1080ti OC

FHD:  i5-8600K 4.8Ghz, ram 3866Mhz FTW3 stock  vs  i7-8700, ram 3866Mhz FTW3 stock  vs  r5 3600X + PBO , ram 3000Mhz, SC2 Hybrid 1080ti OC

Far cry New Dawn 

2K:       i5-8600K 4.8Ghz, ram 3866Mhz FTW3 stock  vs  i7-8700, ram 3866Mhz FTW3 stock   vs   r5 3600X + PBO , ram 3000Mhz, SC2 Hybrid 1080ti OC

FHD:    i5-8600K 4.8Ghz, ram 3866Mhz FTW3 OC  vs  i7-8700, ram 3866Mhz FTW3 stock   vs   r5 3600X + PBO , ram 3000Mhz, SC2 Hybrid 1080ti OC 

FAR CRY PRIMAL

2K: i5-8600K 4.8Ghz, ram 3866Mhz FTW3 stock    vs    i7-8700, ram 3866Mhz FTW3 stock   vs  r5 3600X + PBO , ram 3000Mhz, SC2 Hybrid 1080ti STOCK

FHD:  i5-8600K 4.8Ghz, ram 3866Mhz FTW3 stock   vs    i7-8700, ram 3866Mhz FTW3 stock    vs    r5 3600X + PBO , ram 3000Mhz, SC2 Hybrid 1080ti STOCK   

METRO EXODUS

2K:     i5-8600K 4.8Ghz, ram 3866Mhz FTW3 stock  vs     i7-8700, ram 3866Mhz FTW3 stock     vs   r5 3600X + PBO , ram 3000Mhz, SC2 Hybrid 1080ti STOCK

FHD:   i7-8700, ram 3866Mhz FTW3 stock     vs    r5 3600X + PBO , ram 3000Mhz, SC2 Hybrid 1080ti STOCK    

Shadow of The Tomb Raider

2K:     i5-8600K 4.8Ghz, ram 3866Mhz FTW3 OC  vs    i5-8600K 4.8Ghz, ram 3333Mhz FTW3 stock    vs     i7-8700, ram 3866Mhz FTW3 stock     vs    r5 3600X + PBO , ram 3000Mhz, SC2 Hybrid 1080ti OC

FHD:  i5-8600K 4.8Ghz, ram 3866Mhz FTW3 OC   vs   r5 3600X + PBO , ram 3000Mhz, SC2 Hybrid 1080ti OC

Assassins Creed Odyssey

2K:      i5-8600K 4.8Ghz, ram 3866Mhz FTW3 stock  vs   i7-8700, ram 3866Mhz FTW3 stock   vs   r5 3600X + PBO , ram 3000Mhz, SC2 Hybrid 1080ti OC

FHD:    i5-8600K 4.8Ghz, ram 3866Mhz FTW3 stock  vs  i7-8700, ram 3866Mhz FTW3 stock  vs    r5 3600X + PBO , ram 3000Mhz, SC2 Hybrid 1080ti OC

World of the tanks

FHD:  i5-8600K 4.8Ghz, ram 3866Mhz FTW3 OC  vs    r5 3600X + PBO , ram 3000Mhz, SC2 Hybrid 1080ti OC

CINEBENCH R20:

i5-8600K 4.8Ghz, ram 3866Mhz  vs  r5 3600X + PBO , ram 3000Mhz

CINEBENCH r15: 

i5-8600K 4.8Ghz, ram 3866Mhz   vs    i7-8700, ram 3866Mhz  vs    r5 3600X + PBO , ram 3000Mhz

Performance test 9: 

i5-8600K 4.8Ghz  vs    i7-8700, ram 3866Mhz    vs  r5 3600X Stock , ram 3000Mhz    vs     r5 3600X + PBO , ram 3000Mhz, SC2 Hybrid 1080ti OC

В повечето тестове ползвах SC2 Hybrid-a овърклокнат .  Къде по инерция , къде с цел да компенсирам мързела да тествам с хубава памет на по-висока честота и райзена .  Повечето ми резултати с i5-8600K  са при клок 4.8Гхц , понеже това е честотата , на която го ползвам за 24/7 , а паметта е 3886Мхц , а не 4133мхц (на някои бенчове на 3866 дава една идея по-добри резултати).

Дано не съм объркал някой линк ,че ми се доспа рязко.  Ако  случайно ми даде някой модератор утре да си редактирам поста ще добавя и r7 1700 , а може и i3-8100.

Лека вечер от мен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 24.08.2019 г. в 23:32, Tommygun написа:

Иначе , хайде на 5-та по темата.

https://beta.geekbench.com/v5/cpu/2912

Вече официална версия:

Untitled.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пускам и аз с версия 5.0.1.

1:  ryzen 5 2600 - изцяло на сток.

Резултат

Линк

2: Ryzen 5 3600X - сток честоти , PBO-enable.

Резултат

Линк

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от An0n
      Valley Benchmark
      /Официална информация/
      Valley Benchmark е ново GPU стрес-тестинг устройство от разработчиците на силно популярния Heaven Benchmark. Долината покрита с гора, заобиколена от огромни планини, изумява с мащаба си от птичи поглед и е изключително подробна до всяко листо и цвете. Този не-синтетичен бенчмарк показва пълен набор от най-съвременни графични технологии с динамична среда и изцяло интерактивни режим на разположение на крайния потребител.

Предлагайки редкия шанс да опитате глътка неизползван, кристално чист въздух, Valley Benchmark ви позволява да изживеете сутринта високо в планината, когато заснежените върхове са едва проблясващи под изгряващото слънце. Било то на полет над обширни зелени пространства или туризъм по скалисти склонове, това пътуване продължава толкова дълго, колкото желаете. Уникалност във всеки ъгъл, този пространствено отворен свят осигурява чудесно релаксираща обстановка под спокойната музика и звуци от природата.

Характеристики
      [*]Extreme hardware stability testing [*]Per-frame GPU temperature and clock monitoring [*]Advanced visual technologies: dynamic sky, volumetric clouds, sun shafts, DOF, ambient occlusion [*]Multi-Platform support for Windows, Linux and Mac OS X [*]64 000 000 square meters of extremely detailed, seamless terrain [*]Procedural object placement of vegetation and rocks [*]The entire valley is free to be explored in interactive fly-by or hike-through modes [*]User-controlled dynamic weather [*]Support for stereo 3D and multi-monitor configurations [*]Benchmarking presets [*]Command line automation support [*]Highly customizable reports in CSV format

Какъв е смисълът на темата?
      Вчера съвсем случайно попаднах на този софтуер и като цяло не се занимавам, а и не обичам особено "Benchmark" ориентирани приложения, но това излезе доста оригинално. Различното при него и че във всеки един момент може да превключите камерата в режим "Walk" и съвсем спокойно да се разходите по цялата площ показана на клипа. Интересно е като форма на изкуство и като пример за това какво ще виждаме в бъдещите игри.

Също като човек, който все още не може да дефинира дали "Dear Esther" се класифицира като игра или не - реално тук е правилното и място. Вид реалистичен симулатор с "benchmark" възможности. Ако някой е харесал виртуалната разходка та, то задължително трябва да пробва и Valley Benchmark.

Самия проект доста ми напомня и на Skyrim - Ultra Realistic Graphics Pack, който мислих, че е последните висоти от към графични възможности. Не знам какво ще видим през следващата година на пазара и колко игри ще използват "unigine" енджина, но едно е ясно - поели сме на път където виртуалното вече застига реалното, поне на визуално ниво.

• от Evoluti0n
      Направете Cache & Memory Benchmark с Aida64 Extreme Edition

Публикувайте вашите резултати тук и коментирайте

• Дарение

• Добави ново...