Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

на 4.02.2018 г. в 20:28, XECUTIONER написа:

Малко странна покупка от моя страна на процесор 4-та генерация, но го взех от щатите на добра цена. И понеже не ми се разделя със сегашната конфигурация реших да ѝ вдъхна малко живец.:D

Intel Core i7-4790K...

0YuBGZ1yQBGr2HGC8dgAfA.png

Бях забравил RAM-та...:)

Умрял в кожата си тоз хаспел, ще те видя като се опече маджуна под капачката. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, Росен Р. Александров написа:

като се опече маджуна под капачката

Ще му вдигне капата да диша, не го мисли

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Росен Р. Александров написа:

Умрял в кожата си тоз хаспел, ще те видя като се опече маджуна под капачката. :)

Да не ти пука. Повече от 91 градуса под стрес не е вдигал, а всички знаем, че за да си свариш яйца са ти нужни около 100°C при средно атмосферно налягане от 1 физическа атмосфера или приблизително 1000 hPa, което е и средното за гр. София, където пребивавам.:D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Да не ти пука. Повече от 91 градуса под стрес не е вдигал, а всички знаем, че за да си свариш яйца са ти нужни около 100°C при средно атмосферно налягане от 1 физическа атмосфера или приблизително 1000 hPa, което е и средното за гр. София, където пребивавам.
Начи искаш да готвиш на него

Изпратено от моят Swift 2 Plus с помощта на Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моя Xeon не е кой знае какво, но става все още за всичко, дори и за най-новите игри в комбинация с GTX 970:

https://browser.geekbench.com/v4/cpu/7475459

https://browser.geekbench.com/v4/compute/2139226

като се има в предвид, че има няколко програми за мониторинг и други на заден фон, а и utorrent дърпа 3-6% CPU...

Ето и лаптопа:

https://browser.geekbench.com/v4/cpu/7475579

https://browser.geekbench.com/v4/compute/2139262

Процесор с максимални множители през Intel(R) Extreme Tuning Utility, видеото и то е клокнато - 860м - ядро +251MHz, памет +275 MHz.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Скромен резултат, но като за 280 левчета мисля е добра покупка:

Intel Core i5-8400...

Untitled.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеше да е с далеч по-добрия ryzen 1600 :>

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, Росен Р. Александров написа:

Можеше да е с далеч по-добрия ryzen 1600 :>

Така е, но процесора се използва предимно за игри, а там 1600 отстъпва, дори клокнат на 4GHz, което не всеки постига. А е и с по-висока цена. 

П.П. Ако баба ти беше мъжка...няма смисъл да се занимаваме с глупости. :-)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, XECUTIONER написа:

Така е, но процесора се използва предимно за игри, а там 1600 отстъпва, дори клокнат на 4GHz, което не всеки постига. А е и с по-висока цена. 

П.П. Ако баба ти беше мъжка...няма смисъл да се занимаваме с глупости. :-)

Брех, че му го начука.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Специално в този тест трудно. Ей ви го 1600 на 3,85 - на толкова си го карам да не го тормозя и с понижен волтаж.

https://browser.geekbench.com/v4/cpu/8228727

И да, в игри 1600 би отстъпил...с 1080Тi на 1080р ;). Иначе разлика, кога бабата стане мъжка. Разликата е когато човек реши да си прави нещо друго, но за лична употреба пак никакво значение. Дали ще ми рендне за 1 час или за час и 5 минути е все тая. Интересно би станало чак ако тръгнем да се занимаваме със стрийм и да мерим фреймтайминги, което е безидейно.

За 280 лева 8400 е наистина супер покупка, аз съм дал над 200 евро за моя миналата година. Към днешна дата на една цена бих си купил пак Райзъна ,но ако единия е по-евтин и както вече има евтини дъна за Интелите ,стават интересни и те. Мисля че Стив от Harware Unboxed подготвя голямо видео за 8400 срещу 2600 с различни карти,памети и клок. Ще бъде интересно, защото пича е обективен и покрива всички аспекти. Включително и цената на системата ако решиш да клокваш  и да вземеш скъпа памет. Както казах, преди една година дъно,памет процесор и ССД малко над 800 евро...а това е далеч от бюджетно решение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Single-Core Score Multi-Core Score
Geekbench 4.2.2 Tryout for Windows x86 (64-bit)
4204 19342

Result Information

Upload Date May 19 2018 11:01 AM
Views 1

System Information

System Information  
Operating System Microsoft Windows 10 Enterprise 2016 LTSB (64-bit)
Model Gigabyte Technology Co., Ltd. AB350-Gaming
Motherboard Gigabyte Technology Co., Ltd. AB350-Gaming-CF
Memory 16384 MB DDR4 SDRAM 1464MHz
Northbridge AMD Ryzen SOC 00
Southbridge AMD B350 51
BIOS American Megatrends Inc. F23d
Processor Information  
Name AMD Ryzen 5 1600
Topology 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads
Identifier AuthenticAMD Family 23 Model 1 Stepping 1
Base Frequency 3.69 GHz
Package Socket AM4 (1331)
Codename  
L1 Instruction Cache 64.0 KB x 6
L1 Data Cache 32.0 KB x 6
L2 Cache 512 KB x 6
L3 Cache 2.67 MB x 2

Ето Ви едно с ryzen 5 1600 на 3.7 със стоковия охладител, а предимствата му пред i5 8400 не са никак малко. Примерно когато рендваш видео, компютъра си е на пълно използваем, а като за човек като мен, които работи на photoshop, lightroom и premiere едновременно е голям + това. Примерно вчера събирах панорама от 28 снимки и в същото време рендвах видео, да разбира се имаше забавяне в двете задачи, но в рамките на нормалното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, sakuraki написа:

а предимствата му пред i5 8400 не са никак малко

Тоест си тествал и i5 8400 с приложенията, с които работиш и си стигнал до този извод?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да в работата работя на компютър с i5 8400 и когато работя успоредно с трите програми е по - бавен, смисъл ако рендвам видео и едновременно сглобявам панорама, става доста по - бавно, но за човек, които не са занимава професионално едва ли ще намери разлика в двата процесора, ако прави нещата едно по едно.

Примерно обаче i5 8400 по - бързо стабилизира видео от ryzen-a и то с доста, но пък когато се сложат ефекти и lut-ове на клиповете, тогава пък ryzen-a по - бързо го пресмята. Общо взето за непрофесионална работа, без корекции по клиповете, като цветове,ефекти, транзишани и т.н i5 8400 работи по - бързо или успоредно с ryzen 5 1600. Обаче когато се стигне до повече натоварване на проекта с описаните неща ryzen-a е по - бърз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, slav40 написа:

Ето още 1  дядо i7-3770к@4,8ghz,ram 2133 cl10 :D

https://browser.geekbench.com/v4/cpu/9572200

Добре се представят дядовците,само не разбирам защо при мен показва такава максимална честота като е сток?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, slav40 написа:

Екстра е. Ама дай малко зор, да видим колко може сингъла. :yanim:

За сега съм още със стоковото охлаждане и не смея да го юркам :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@slav40 Еха, ''дъртия бръшлян'' има по-добър single-core резултат от R5 2600X. Нормално ли е или е заради бенча ? Предполагам си го ''скалпирал'' (delid-нал), каква ти е паметта и бутал ли си честотата на кеша ?

п.с Чакай малко, пич ти май трябва да си ''Hasegade'' от HWBG като ти гледам подписа ? Бях чел твой коментар че си изгърмял единия от каналите на дъното хаха, така става като напъваш стареца :D. Този резултат предполагам е със един канал ? Дано да му намериш хубава Z77-ца.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Същият съм :)

Оказа се, че като сменях охладителя(без да вадя дъното от кутията) съм скъсал едната писта на гърба на платката, свързваща далечните 2 слота на паметта. Дъното беше на "майстор" и двуканалният режим е възстановен. Процесора на 4,9ghz работи на 1,46v и няма начин нещо да се повреди с такива напрежения ако температурите са в норма а и аз го пускам само за бенч с такива честоти иначе си стои на 4,[email protected],2v. Процесора е делиднат и си сравнително студен. А колко пъти съм го пускал на 1,6v(над 100-тина). Паметта е gskill sniper 2400 cl11(фабрично), но работи на 2400mhz cl10/2600 cl11. На 2800 не иска да запали.

От бенчовете по сайтовете съм забелязал че 3770 му трябват средно около +500+600мхц над честотата на райзън за да е пред него в сингъл-а. Средно са такива стойностите Ryzen 4,2/4,3ghz ~Ivy bridge 4,8/4,9ghz

п.п. тук няма ли cinebench тема?!

Ето снимка и от другия форум:

75V0Ln5.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   1 потребител

• Подобни теми

• от An0n
      Valley Benchmark
      /Официална информация/
      Valley Benchmark е ново GPU стрес-тестинг устройство от разработчиците на силно популярния Heaven Benchmark. Долината покрита с гора, заобиколена от огромни планини, изумява с мащаба си от птичи поглед и е изключително подробна до всяко листо и цвете. Този не-синтетичен бенчмарк показва пълен набор от най-съвременни графични технологии с динамична среда и изцяло интерактивни режим на разположение на крайния потребител.

Предлагайки редкия шанс да опитате глътка неизползван, кристално чист въздух, Valley Benchmark ви позволява да изживеете сутринта високо в планината, когато заснежените върхове са едва проблясващи под изгряващото слънце. Било то на полет над обширни зелени пространства или туризъм по скалисти склонове, това пътуване продължава толкова дълго, колкото желаете. Уникалност във всеки ъгъл, този пространствено отворен свят осигурява чудесно релаксираща обстановка под спокойната музика и звуци от природата.

Характеристики
      [*]Extreme hardware stability testing [*]Per-frame GPU temperature and clock monitoring [*]Advanced visual technologies: dynamic sky, volumetric clouds, sun shafts, DOF, ambient occlusion [*]Multi-Platform support for Windows, Linux and Mac OS X [*]64 000 000 square meters of extremely detailed, seamless terrain [*]Procedural object placement of vegetation and rocks [*]The entire valley is free to be explored in interactive fly-by or hike-through modes [*]User-controlled dynamic weather [*]Support for stereo 3D and multi-monitor configurations [*]Benchmarking presets [*]Command line automation support [*]Highly customizable reports in CSV format

Какъв е смисълът на темата?
      Вчера съвсем случайно попаднах на този софтуер и като цяло не се занимавам, а и не обичам особено "Benchmark" ориентирани приложения, но това излезе доста оригинално. Различното при него и че във всеки един момент може да превключите камерата в режим "Walk" и съвсем спокойно да се разходите по цялата площ показана на клипа. Интересно е като форма на изкуство и като пример за това какво ще виждаме в бъдещите игри.

Също като човек, който все още не може да дефинира дали "Dear Esther" се класифицира като игра или не - реално тук е правилното и място. Вид реалистичен симулатор с "benchmark" възможности. Ако някой е харесал виртуалната разходка та, то задължително трябва да пробва и Valley Benchmark.

Самия проект доста ми напомня и на Skyrim - Ultra Realistic Graphics Pack, който мислих, че е последните висоти от към графични възможности. Не знам какво ще видим през следващата година на пазара и колко игри ще използват "unigine" енджина, но едно е ясно - поели сме на път където виртуалното вече застига реалното, поне на визуално ниво.

• от Evoluti0n
      Направете Cache & Memory Benchmark с Aida64 Extreme Edition

Публикувайте вашите резултати тук и коментирайте

• Дарение

• Добави ново...