Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Ако можех да ви го нарисувам Бог-щяхте ли да повярвате че го има?

Само че все още не съм го виждала.

Защото не се прибрах у Дома.

Но чух неговия глас и говорих с него.

Беше 7 декември 2005 година.

И това че живея втори живот,че съм била до Вратата-до момента не ми е помогнало.

Напротив-още по-трудно е.

Но не съм спряла и за миг да вярвам в Него-въпреки новите изпитания.

Само го моля да не ме изоставя.

А аз знам че Той никога няма да го направи.

Бог винаги е бил с мен.

А и все пак аз съм неговото смело момиче-което се престраши да се върне отново :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 647
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

За сажаление е така...Макар всеки да знае че за нещастията ,войните, болестите и гладните деца сме си виновни само ние-хората...И се сещаме за Бог само когато нас самите ни сполети нещо..И когато няма

Вярвам в Бог ,но и понякога се съмнявам. Съмнението някакси ме освобождава, но ми носи пустота. Може би вярата и съмнението вървят ръка за ръка. Какво значи :" вярвам в себе си", звучи някак смешно

Вярвам!

Публикувани изображения

Виждам че повечето от вас тука мислят някак си като че ли схванато.

Забелязал съм че много хора все се опитват да упреличат Бог на нещо

което прилича на човек или нещо такова.Дедазнам какви са ви представите за Бог обаче мисля че много бъркате.

Няма да се мъча да обеждавам никого защото знам че е много трудно това да стане даже е може би почти невъзможно.

Първо незнам дали много от вас са наясно но в действителност така наречената Еволюционна теория отдавна се срина и стана ясно че никое същество не е произлязло от друго.Всички са се появили по едно и също време в готов и завършен вид.

Знам че някой от вас няма да се съгласят с това твърдение, защото

така са ви учили досега, и защото така пише в учебниците по Биология.Или пък така така казват по Discovery.(премерно)

Това се приема за вярно защото уж учените казват така.

21 век сме и науката е много напреднала и така нататак...

Но по света има много хора който се наричат учени и всички казват различни неща.Някои вярват в Еволюцията която казва че нашият свят и ние хората сме се появили в резултат на случайности,Има други учени който са убедени че светът със всичко добро и лошо в него, е бил Създаден от Велик създател с цел и умисъл - Неслучайно.

Кое приемате вие си е лично ваш избор.

Дали ще сте хора който живеят без да се замислят за това от каде идват и накаде отиват или

ще сте хора който се интересуват от себе си и от това защо сте тук.

Аз лично вярвам че не съм тук случайно.

Цялата тази работа ми се струва прекалено подредена.

Само ще ви дам един съвет Интересувайте се маалко повече.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Виждам че повечето от вас тука мислят някак си като че ли схванато.

Забелязал съм че много хора все се опитват да упреличат Бог на нещо

което прилича на човек или нещо такова.Дедазнам какви са ви представите за Бог обаче мисля че много бъркате.

Няма да се мъча да обеждавам никого защото знам че е много трудно това да стане даже е може би почти невъзможно.

Първо незнам дали много от вас са наясно но в действителност така наречената Еволюционна теория отдавна се срина и стана ясно че никое същество не е произлязло от друго.Всички са се появили по едно и също време в готов и завършен вид.

Знам че някой от вас няма да се съгласят с това твърдение, защото

така са ви учили досега, и защото така пише в учебниците по Биология.Или пък така така казват по Discovery.(премерно)

Това се приема за вярно защото уж учените казват така.

21 век сме и науката е много напреднала и така нататак...

Но по света има много хора който се наричат учени и всички казват различни неща.Някои вярват в Еволюцията която казва че нашият свят и ние хората сме се появили в резултат на случайности,Има други учени който са убедени че светът със всичко добро и лошо в него, е бил Създаден от Велик създател с цел и умисъл - Неслучайно.

Кое приемате вие си е лично ваш избор.

Дали ще сте хора който живеят без да се замислят за това от каде идват и накаде отиват или

ще сте хора който се интересуват от себе си и от това защо сте тук.

Аз лично вярвам че не съм тук случайно.

Цялата тази работа ми се струва прекалено подредена.

Само ще ви дам един съвет Интересувайте се маалко повече.

Прекалено подредена?Да, съгласен съм с тебе.Поглеждаш една хубава сграда и със сигурност не си мислиш, че някой безмозъчен тъпак е архитекта.Поглеждаш небето и дали не се чудиш кое и как държи всики тия звезди там?И откъде са се пръкнали законите, физични и химични, управляващи живота ни?Може да се продължи до безкрай, все въпроси без отговор.В Библията пише:Бог създаде човека по Свой образ и подобие, мъж и жена ги създаде.Ние приличаме на Бога, но по ни е комфортно в компанията на маймуните.Не е въпроса да се убеждава някой в каквото и да било, а каква е обективната истина.Когато бъде поднесена, тя или намира прием или се отхвърля, няма средно положение.Знам много известни имена, големи учени, основоположници на съвременните научни теории и на които днешната наука дължи много.Те са обединени от едно нещо.Не е възможно сляпа случайност да създаде уникалната природа, птиците, животните, нас.Познавайки доста по-добре от мен и от вас, естеството на процесите, които протичат в нашият свят, тези умни глави са стигнали до този извод.Не са вярвали в Бога, но в Него са намерили отговорите на своите търсения.Айнщайн казва, човек притежава 1 % от познанието.Това е било в началото на 20 век.Как мислите, този човек глупав ли е бил?Да речем, че в 21 век този процент е станал 10.Макар, че няма база за такава цифра, но да приемем че е така.Изследваната от нас Вселана не може да се каже колко е голяма, по простата причина, че незнаем колко е голяма цялата Вселена.Значи ние притежаваме 10% от познанието за нашият свят, себе си, и Вселената.Ами какво има в другите 90% тогава?Може пък там да е областта на Бога, което е най-малкото една голяма вероятност.Обаче ние с нашите 10% казваме:няма Бог.Ми няма никаква логика в това.Откъде знаем че няма Бог, не притежаваме цялото познание?Всички, които го твърдят, направихте ли си труда да изследвате, да потърсите отговор или просто повтаряте заучени фрази?Дайте да сложим доказателствата на масата и да се аргументираме, не да си говорим просто ей така.Защото ако има Бог, тогава какво правим?И ако няма, пак какво правим?И изобщо на така поставения въпрос, за кой Бог става дума?За Аллах, Исус Христос, някой от хилядите богове на източните религии, кой по-точно?Защото думата "Бог" е много общо понятие.Аз лично я свързвам с личността на Библейския Бог и твърдя, че Той съществува.Не защитавам теза за Аллах или някой друг.Пак ще кажа, дано не ставам досаден, това което е около нас е свидетелство за този Бог, библейския.Природата нарочно е толкова "подредена", това не е случайно.Но ние забелязваме само нейната красота.И се удивляваме и се кефим обаче само това, обаче не се замисляме, кой или какво стои зад тази уникалност.Как мислите, вярвам сте интелигентни хора, ако ви кажа, че имам компютър за 5000$ и вие ще ахнете.Добре нека са 10 000, всъщност няма никакво значение, това е само пример с нещо изключително сложно.Каква машинка, а.После ви казвам, да знаете, този комп, как се сглоби.Гледам аз, една камара части, дънна платка, видео, процесор и аз к'во, хвърлих една пиратка и хоп, всичко си дойде на мястото.Не стига това, ами Windows си имах даже.Хе хе.Ще ми повярвате ли?Едва ли.Но вярвате на много по-голяма небивалица, наречена еволюция.Не сте виновни вие, просто са ни промили мозъците като малки.Всички ядохме тази помия.Е компютъра е сглобен, но му трябва ток за да работи.Добре, че има човек и човека има творческа способност и има въображение, нещо , което му позволява да види неща, които не са станали и не са съществували, да ги проектира и да ги доведе до завършен вид в действителността.Това сигурно е маймунска способност.И имаме електроцентрала, въз основа на тази проста способност и интелекта.И той сигурно е от маймуните или амебите.Ами те откъде са?Амебите, да, те откъде са?От водата на праисторическия океан.Ами тя откъде е?Ами материята?Материята не е вечна, всичко материално на този свят умира.Тогава?Тогава остава едно празно нищо.Но според закона за запазване на енергията, същата не се губи, само преминава в други форми.Значи такова понятие като нищо, не съществува.Защото енергията не е материална и е навсякъде под една или друга форма.Не ви говоря за тока.Схващате ли?В нашият свят няма празни пространства и в най разредения вакуум има атоми.Къде е Бог във всичко това ли?Той го е създал си силата Си.От най-малкия атом, до вашето око, което е един удивителен орган, благодарение ,на което вие се радвате на красотите в нашия свят.Ще се замислите за това, ако го изгубите(което не ви пожелавам).Е, това са моите аргументи.Прекалената подреденост не е случайна.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дали има бог? Хм, аз мисля че все пак има някаква сила , но тя ли е бог и кой може да кръщава нещо , от което не разбира?! Съгласен съм с мнението , че ние /хората/ сме създали бог , а не обратното! Помислете кога са го "регистрирали"?! Точно тогава , когато е бил нужен някакъв "инструмент" за подчинение!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Дали има бог? Хм, аз мисля че все пак има някаква сила , но тя ли е бог и кой може да кръщава нещо , от което не разбира?! Съгласен съм с мнението , че ние /хората/ сме създали бог , а не обратното! Помислете кога са го "регистрирали"?! Точно тогава , когато е бил нужен някакъв "инструмент" за подчинение!
Опитал си се да кажеш нещо, но и ти незнаеш точно какво.

Я ми преведи какво искаш да кажиш с това "регистрирали"?!"

Точно тогава , когато е бил нужен някакъв "инструмент" за подчинение!

Точно кога ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

Много хора казват така: "Нещо, което не се вижда, следователно не съществува". И по тяхната логика: "Бог е невидим, следователно той не съществува". Тази теория е лишена от всякаква аргументация, тъй като не разглежда проблема цялостно. Като се замислим ще разберем, че на Земята има и други неща, които са невидими, но това съвсем не означава, че те реално не съществуват. Тези, които все още твърдят, че невидимите неща не съществуват, бих искала да ги попитам: "Как ще докажете, че въздухът, който не се вижда не съществува, след като ако го нямаше, ние хората нямаше да можем да живеем?"

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Опитал си се да кажеш нещо, но и ти незнаеш точно какво.

Я ми преведи какво искаш да кажиш с това "регистрирали"?!"

Точно кога ?

Човекът много добре се е изразил.А именно регистрирал или създал,не е ли едно и също.Но регистрирал е малко по-правдоподобно.Точно кога ли?А кръстоносните походи,а Светата инквизиция....Господ бил казал...глупости на тракалета,просто всичко е политика...и борба за власт.

Много хора казват така: "Нещо, което не се вижда, следователно не съществува". И по тяхната логика: "Бог е невидим, следователно той не съществува". Тази теория е лишена от всякаква аргументация, тъй като не разглежда проблема цялостно. Като се замислим ще разберем, че на Земята има и други неща, които са невидими, но това съвсем не означава, че те реално не съществуват. Тези, които все още твърдят, че невидимите неща не съществуват, бих искала да ги попитам: "Как ще докажете, че въздухът, който не се вижда не съществува, след като ако го нямаше, ние хората нямаше да можем да живеем?"

Да ама въздухът не говори като Господ нали?Въздуха можеш да го анализираш,да го помиришеш,да го вдишаш,да ти да даде живот...а Господ как да го анализираш?Можеш ли да го сложиш в епрувтка,да му добавиш малко неон или водород и да направиш съвсем ново вещество?

Нещо не ми се вижда удачно това сравнение...измисли друго... angry.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Човекът много добре се е изразил.А именно регистрирал или създал,не е ли едно и също.Но регистрирал е малко по-правдоподобно.Точно кога ли?А кръстоносните походи,а Светата инквизиция....Господ бил казал...глупости на тракалета,просто всичко е политика...и борба за власт.

Да ама въздухът не говори като Господ нали?Въздуха можеш да го анализираш,да го помиришеш,да го вдишаш,да ти да даде живот...а Господ как да го анализираш?Можеш ли да го сложиш в епрувтка,да му добавиш малко неон или водород и да направиш съвсем ново вещество?

Нещо не ми се вижда удачно това сравнение...измисли друго... angry.gif

Мдаа, прав си.За глупостите на таркалета.Сиигурно знаеш, че се е разчитало на невежеството на простолюдието и суеверния страх у хората.Доста подло и гадно занимание, но такива са фактите за съжаление.Сравнение?Закона за гравитацията, не мирише, не се яде, не се пие, можеш само да го почувстваш.От някоя по-висока терса например, с крилата на Икар и фъррр.Анализираш след приземяването.Другите закони, няма да ги коментирам, и те са същата стока.Не съм убеден, че имаш мозък в главата си, не съм го виждал, съмнява ме и ти самият да си го виждал.Това като майтап, не се засягай, просто се сетих за един сервитьорски лаф.Всякакво сравнение с Бога, ще е бледо.То иначе Бог, какъв Бог щеше да е, ако можем да го сравняваме по този начин?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Музиката на това интервю се изпълнява от Грегориан които са пълни сатанисти, покланят се на вавилон и сатана, смятай с кой бог е проведено..

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Музиката на това интервю се изпълнява от Грегориан които са пълни сатанисти, покланят се на вавилон и сатана, смятай с кой бог е проведено..

И как по-точно установи това? :yanim:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами не знам за какво си питал Гугъл,обаче аз си направих справка какъв е оригиналът на филмчето,и можеш сам да се убедиш с кой Бог е интервюто

Чукни ТУК и сам ще видиш cool.gif

А самият автор на филмчето е казал откъде е взел репликите,които излизат:

INTERVIEW

SCRIPTURES

Psalm 145:8

Prov. 11:28

Matt. 6:19-21

Matt. 6:24-34

John 14:6, 7

John 10:27

Eph. 5:2

Phil. 2:6, 7

Mark 12:30, 31

Col. 3:13

Matt. 28:20

Romans 4

Matt. 11:28

Ето ТУК той е описал защо е направил това филмче,и как.

Та така де,Sithrow ,нещо справката ти не е била добре подготвена cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами не знам за какво си питал Гугъл,обаче аз си направих справка какъв е оригиналът на филмчето,и можеш сам да се убедиш с кой Бог е интервюто

Чукни ТУК и сам ще видиш cool.gif

А самият автор на филмчето е казал откъде е взел репликите,които излизат:

INTERVIEW

SCRIPTURES

Psalm 145:8

Prov. 11:28

Matt. 6:19-21

Matt. 6:24-34

John 14:6, 7

John 10:27

Eph. 5:2

Phil. 2:6, 7

Mark 12:30, 31

Col. 3:13

Matt. 28:20

Romans 4

Matt. 11:28

Ето ТУК той е описал защо е направил това филмче,и как.

Та така де,Sithrow ,нещо справката ти не е била добре подготвена cool.gif

Това не е същото филмче за което говориш. Пусни си го и виж

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пусках си го Sithrow ,пусках си го.Преводът е нескопосан,но попаднах на него от първия адрес-чукни "Виж кода на станицата" и там попадаш на :

<body bgcolor="#000000">

<!--url's used in the movie-->

<p><a href="http://zbeng.net/more/interview.html"></a>

<a href="http://www.interviewwithgod.com/theoriginal.htm"></a>

<!--text used in the movie-->

<!--

ёЅВµАІО Б іѕБїѕґ.

ЅХ ЧРСаРТпЩвХ ФР ТЪЫозШвХ ЪЮЫЮЭШвХ бШ.

From Russian & English ver. Dark Angel. Special thanks for Megan.

ІХФЭкЦ ЬШ бХ ЯаШбкЭШ бкЭ, зХ ТЧХЬРЬ 

ШЭвХаТо Юв іЮбЯЮФ

ІХФЭкЦ ЬШ бХ ЯаШбкЭШ бкЭ, зХ ТЧХЬРЬ 

.....................

и т.н.

Разбираш ли-този,който го е превеждал е използвал оригиналното флаш филмче от линка,който ти дадох.

Не дей така с лека ръка да обвиняваш и музиката за "сатанистска" и т.н.,защото музиката си е римейк на грегориански мотиви,Ако пък мислиш,че и григорианскота музика е вдъхновена от Сатаната.... :help: просто тогава ми падаш в очите ....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Разбираш ли-този,който го е превеждал е използвал оригиналното флаш филмче от линка,който ти дадох.

Не дей така с лека ръка да обвиняваш и музиката за "сатанистска" и т.н.,защото музиката си е римейк на грегориански мотиви,Ако пък мислиш,че и григорианскота музика е вдъхновена от Сатаната.... :rolleyes: просто тогава ми падаш в очите ....

Това на което е попаднал той е може би фактът, че два от албумите им се казват "The Dark Side" (единият специално издание на другият май). Там има една песен "Ave Santan":

Sanguis bibimus

Corpus edibus

Sanguis bibimus

Corpus edibus.

Rolle corpus

Satani

Ave

Ave, ave versus Christus

Ave, ave versus Christus

Ave Satani

Sanguis bibimus

Corpus edibus

Rolle corpus

Satani, Satani, Satani

Ave, ave Satani

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Пусках си го Sithrow ,пусках си го.Преводът е нескопосан,но попаднах на него от първия адрес-чукни "Виж кода на станицата" и там попадаш на :

и т.н.

Не дей така с лека ръка да обвиняваш и музиката за "сатанистска" и т.н.,защото музиката си е римейк на грегориански мотиви,Ако пък мислиш,че и григорианскота музика е вдъхновена от Сатаната.... :rolleyes: просто тогава ми падаш в очите ....

Аз говоря за това http://realhelp.hit.bg/iwg/InterviewWithGodBG1.html по различно е от това което ти даваш. Тук Бог е като някво общо понятие което си е типичен ню еидж style и песента която бучи е на групата "Gregorian" и се казва"A Moment of Peace"

На мен ми е ясно че има оригинално филмче което е много по добро, но моят коментар не беше за поредицата от тоя тип а специялно за това което тя беше дала.

http://www.gregorian-music.com/ личи си от разстояние че са сатанисти

http://www.wikimusicguide.com/Gregorian

Редактирано от Sithrow (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За момента приемам твърдението, че бог и обществото са едно и също нещо, а обществото е факт.

Редактирано от yavou (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Това на което е попаднал той е може би фактът, че два от албумите им се казват "The Dark Side" (единият специално издание на другият май). Там има една песен "Ave Santan":

Sanguis bibimus

Corpus edibus

Sanguis bibimus

Corpus edibus.

Rolle corpus

Satani

Ave

Ave, ave versus Christus

Ave, ave versus Christus

Ave Satani

Sanguis bibimus

Corpus edibus

Rolle corpus

Satani, Satani, Satani

Ave, ave Satani

Да,Stalik,попадал бях на това преди време (помниш ли-имахме една тема тук за песни и как се четат думите от зад-напред -не помня коя беше),но според мен просто им е скучно на мочетата,а пък и е добър рекламен трик cool.gif ,не мисля,че трябва да ляво и надясно да се заклеймяват като "сатанисти" и т.н.А темата си е вярвате ли в Бог?

Sithrow ,както е започнал ще стигне и да обвинява в сатанизъм и AC/DC,ZZ-Top и т.н. biggrin.gif Заради това и проверих източника на клипчето.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За добро или не, но споровете за Бога сред руските учени възникнаха едва днес, 2000 г. след раждането на Иисус. Преди никой не се замисляше по този въпрос – религията в СССР по класическия израз на Маркс се считаше „опиум за народа”; материята за нас бе първична, а съзнанието – вторично. С една дума, съветската наука не знаеше пътя към Храма...

Днес неголяма част от известните учени – биолози, физици, астрономи са уверени, че възникването на Вселената не е било възможно без Създател. Развиваме се по твърде сложни закони, за да можем да обясним всичко със законите на еволюцията. Така мисли и Анатолий Акимов – доктор на физико-математическите науки, директор на Международния институт по теоретична и приложна физика, академик на РАЕН.

-Анатолий Евгениевич, какво е отношението към религията на днешните „бащи” на Руската Академия на Науките?

А.А. - Президентът на РАН Юрий Осипов изказа официално мнение за това, че няма основание да твърди, че Бог не съществува. Но аз съм уверен, че това не е всеобща гледна точка на академията. Например, лауреатът на нобелова награда за физика Гинзбург директно отрича Твореца и религията. Той счита, че понятието „бог” не е необходимо на науката. Поради това аз мисля, че позицията, която декларират ръководителите на РАН не е искрена. Нещо ми подсказва, че това е конюнктурен ефект... Президентът на страната ни вярва, и ние вярваме...Обаче Бог съществува и ние можем да видим проявленията на Неговата воля. Това е мнението на много от учените. Те не просто вярват в Създателя, а се базират на някои факти.

- А великите учени в миналото, които ни откриха класическата физика, те вярвали ли са в Бог?

А.А. - Много от тях. До времето на Исак Нютон разделението между наука и религия не е съществувало. Свещениците се занимавали с религия, а те са били и най-образованите хора по онова време. Самият Нютон е имал богословско образование и често повтарял: ”Законите на механиката ги извеждам от законите на Бога”. По-късно, с развитието на математиката и експерименталната физика, науката се откъсва от религията. Макар и последните данни за физическият вакуум да потвърждават по голяма част от фактите, няма противоречия между тях.

- Кант по свое време е формулирал 6 доказателства за съществуването на Бог. Съвременната наука има ли свое „седмо” доказателство?

А.А. - Когато преди около 300 години учените изобретяват микроскопа и започват да изучават какво се случва в клетката – процесите на делене на хромозомите предизвикват в тях зашеметяваща реакция:„Как е възможно това без намесата на Всевишния?!” Действително, ако говорим за това, че човек се е появил на Земята в резултат на еволюцията, то отчитайки мутацията и скоростта на биохимичните процеси за създаване на човека от първичната клетка, ще е нужно много повече време, отколкото е възрастта на самата Вселена!

Да вземем физическите константи, които еднозначно дефинират нашия свят: гравитационна, магнитна, радиус на орбитата на Земята и пр. Преди 30 години един учен доказа, че ако тези константи се изменят само с 1% /а те се отчитат с точност до 30 –я знак след десетичната запетая!/ светът ще бъде неустойчив, няма да съществува ядрото и електронната орбита! Същото можем да кажем за Космоса. Защо планетите се движат по точно определени орбити, а не по произволни?! Изобщо, светът, в който живеем е базиран на сложни закони.

- Излиза, че Бог е гениален физик?

А.А. – През 80-години на миналото столетие става любопитно събитие. Появява се книга, която прогнозира това, което ще се случи след 20 години, т.е. в началото на ХХІ век. Книгата е написана не от физик и не от специалист по научно прогнозиране. Написал я известният писател-фантаст Станислав Лем. Нарича се „Сбор от технологии”. Писателят предсказва как ще се развиват научно-техническите отношения на ХХІ век. Един от разделите е „Бог като супер ІВМ”. Там се задава следния въпрос: ако Бог е мислеща субстанция, то за този свръх разум не съществуват никакви ограничения по отношение на творческата му дейност – било то в създаването на човека или Вселената...

В началото на 80-те бе въведено понятието „физически вакуум”. Какво всъщност е това?

A.A-Това е материална среда, която пронизва цялото пространство, в това число и онова, което е между ядрото и електрона в атома...

- Почакайте, какво пространство има там, след като самият атом е 0,0...?!

А.А. – Ето, ето! Традиционно е мисленето, че светът е плътно вещество. Всъщност, действителността е много сложна... Да вземем най-простият атом – на водорода, който има 1 протон и 1 електрон. Ако хипотетично увеличим атома така, че неговото ядро да достигне размера на футболна топка, то радиусът на орбитата на електрона ще се увеличи съизмеримо, а промеждутъчното пространство ще бъде празно...

- Излиза, че Демокрит е бил прав като е твърдял, че светът се състои от атоми и празни пространства?

А.А. – Без съмнение е бил прав. Понятието „плътно вещество” е съвсем условно. Но да се върнем към физическия вакуум. Изяснихме твърде важни обстоятелства. Бяха направени разчети, които показаха, че броят на квантовите елементи в обема на радионаблюдаемата Вселена не можа да бъде по-малък от 10155 и тя не притежава свръх разум. Ако всичко е единна система и я разглеждаме като компютър, питам: а кое не е във възможностите на изчислителна система с такива размери? Това са неограничени възможности, по-големи от тези на най-модерния свръх компютър несъизмерим брой пъти! И още: как се управлява такава система? Тя непрекъснато „работи” и се променя?! За да премине от единия „край” на Вселената до другия при скорост 300 000 км/s на светлината са необходими 1015 светлинни години?! Ако един сигнал от т.А до т.В пътува толкова дълго, то по нашите земни критерии ще са необходими милиарди години и всякакъв смисъл за ръководство на тази система пропада! Оказва се, че в тази среда сигналите се разпространяват мигновено, за 0 s! Системата като единно цяло не би могла да съществува, ако не е изпълнено това условие. А то се изпълнява! Във всеки момент от времето, Създателят може да прояви Своята воля в най-отдалечения ъгъл на Вселената! Това, което някои учени наричат „Всемирен разум”, „Абсолют” – това е свръхмощна система, която се отъждествява от нас с потенциалните възможности на Всевишния...

- Но в Библията всичко е написано по друг начин...

А.А. – Това не противоречи на основните положения в Библията. Там се говори, че Бог е Вездесъщ, той е винаги и навсякъде. Ние виждаме, че това е така: Бог притежава неограничени възможности за въздействие върху всичко, което става. Както виждате всичко се извършва мигновено, за „отрицателно” време!

- Какво е отношението на Църквата към учените, които привеждат „научни доказателства” за съществуването на Твореца?

А.А. – Преди няколко години Ватикана се обърна към знаменити учени с молба, да докажат научно съществуването на Бог. Доколкото ми е известно, такива трудове регулярно постъпват при римския папа. Научна комисия по обяснение на божествените чудеса /в частност, миротворните икони/ с благословението на московският Патриарх е създадена и в Православната църква. Проблеми във взаимоотношенията ни обаче, има. Едно от основните различия в концепцията на религията е безрезервната вяра в Бога. И щом като ти се опитваш да доказваш, обясняваш, възниква ответната реакция: Нима се съмняваш? Тогава ти си в грях, трябва да те отлъчат от църкват! Но учените са устроени така, че независимо от любовта си - търсят истината. По своето време знаменитият учен Парацелс казал: „Това, което в един век се счита за суеверие, в следващия век вече е научна истина”. В миналото хората се страхували от мълнията, свързвайки я с гнева на Зевс. Днес във всяко училище се правят демонстрират.

- Може би това показва, че няма Бог?...

А.А. – Това показва, че сме в състояние да разберем някои проявления. А Бог е сътворил света така, че тези явления произтичат. Просто някои вече са обяснени от сферата на науката. Изобщо, аз съм убеден, че светът е предопределен и няма нищо случайно. Както казва един от героите на Булгаков: „Керемидата не пада случайно върху главата”. Всичко е предопределено от Всевишния.

- До този извод Вие сте достигнали, вследствие на собствения си опит?

А.А. – Може и така да се каже. Когато в началото на 80-те изучавах структурата на физическия вакуум, често си задавах въпроса: „Какво не е било известно на колегите ми физици до този момент?” Оказа се, че е можело да бъде направено още в 40-те години! А го направихме едва сега. Но, винаги идва момент, когато върху главата на Нютон пада ябълка!

Когато колегите ми се радваха – ту някой открил нещо, друг получил експериментални резултати – аз винаги казвам: „Намалете самомнението си! Ако вие сте направили нещо, то е защото небесата са счели, че е необходимо. Вие просто сте го направили!”

- Казахте небеса. Ако съществува Творец, то тогава къде се намират Рая и Ада?

А.А. – Съгласно религиозните постановки, Раят се идентифицира от хората с небето, а Ада – с подземния свят. Тези хипотетични представи изказани в образна форма имат под себе си напълно реални физически категории.

- ?...

А.А. – Освен магнитното и гравитационно полета в природата съществува торсионно поле, което се явява общо. Тези проявления се наричат „фин свят” или „пространство на финните вибрации”.

- Имате в предвид паралелни светове?

А.А. – Не бих употребил такъв термин. Ние с Вас не виждаме електромагнитните вълни, но те съществуват, както и гравитационното поле. Въпреки това обаче, никой не казва, че това са паралелни светове. Ако хората не виждат нещо, това не означава, че явлението е в друго измерение. Всичко е в нашето измерение...Освен това съществува и понятието „човешка душа”. Това, което наричаме душа са структури, които имат торсионно полева природа. Когато човек умре, казват, че душата му си „отива”. Животът след смъртта е проява на съществуването на тези полеви структури. Всяка подобна структура, припознавана като личност на човека, в действителност е полева структура с голяма плътност. Ако в човека е доминирал праведен образ - той се е самоусъвършенствал, вършил е добри дела – образованието има една структура. Ако човекът е греховен – извършвал е престъпления, деградирал е, след смъртта си попада в други условия – ада. Небето и подземията – това са условности. От научна гледна точка - това е среда на два типа души, но смисълът е верен, съответстващ на каноничните представи. Що се отнася до дявола – един от бившите приближени на Бог – той също притежава неограничени възможности, но в посока на злото. Противодействието на „тъмните сили” е твърде сложен проблем. От тях е по-добре да сме далеч. Адът, макар и да не е в „преизподнята”, смисълът му не се променя. И помнете какво е казано в Евангелията :обичайте се един друг и това е достатъчно!

* Анатолий Акимов е роден в 1938 година в Москва.Когато отишъл в църквата на 55 годишна възраст, свещеникът го попитал:

”Вие вярвате ли в Бог?” „Не, аз просто се убедих, че не може да не съществува!” - отговорил той.

Без съкращения от руски: Сабрина

Източник islam-bg.net

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи за мен Бог може би не съществува ,защото не вярвам човек да възкръсн след 3 дни или пък да ни е създал!НО все пак вярвам че има някаква висша сила,която ни направлява и ни кара да взимаме правилни решения !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е една от любимите ми теми. Не бих могла да вярвам в нещо, което изглежда толкова приказно, което само се отрича и за което няма никакви доказателства. Знам, че религията е нещо хубаво, което помага на хората, които се нуждаят от надежда, които се нуждаят да вярват. Но аз не съм от тези хора, не заради Господ не крада, не убивам, почивам в неделя и т.н. Вярвам, че има нещо, което предразполага някои събития, вярвам в предопределеността на някои неща, може да се каже, че вярвам в съдбата, но не и в Бог. Светът не би бил толкова лесен за едни и несправедлив за други, ако имаше някой всесилен човек с толкова добри принципи, който да ни наблюдава.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Това е една от любимите ми теми. Не бих могла да вярвам в нещо, което изглежда толкова приказно, което само се отрича и за което няма никакви доказателства. Знам, че религията е нещо хубаво, което помага на хората, които се нуждаят от надежда, които се нуждаят да вярват. Но аз не съм от тези хора, не заради Господ не крада, не убивам, почивам в неделя и т.н. Вярвам, че има нещо, което предразполага някои събития, вярвам в предопределеността на някои неща, може да се каже, че вярвам в съдбата, но не и в Бог. Светът не би бил толкова лесен за едни и несправедлив за други, ако имаше някой всесилен човек с толкова добри принципи, който да ни наблюдава.

Защо си мислиш че Бог трябва да е човек :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво означава това:Вярвам в нещо, което предопределя някои събития?За да може това да се случи, трябва наличе на разум, интелект.Как може да се приписват такива качества на някакви "сили"?Съдба, късмет, нещо си, какви са тези неща?Слепи сили, които ни управляват?Звучи нелогично и налудничаво.Всеки случай намирам за много по-логично и последователно да вярвам в Личност с интелект и сила, способна да извърши планирането и сътворението на този изключително сложно и прецизно конструиран свят, в който живеем, вместо да полагам вярата си в гореспоменатите глупости.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Защо си мислиш че Бог трябва да е човек :)

Така изглежда в детските филмчета. :ph34r:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване