Премини към съдържанието
Always_Happy

Позитивното мислене пред Религията.

11 гласували потребители

1. 1. Щастливи ли сте?

• Да
      6
    • Не
      5
    • Само когато съм с близък човек
      0

Препоръчан отговор

Позитивното мислене, като цяло звучи банално. За мен, правилното мислене би постигнало много повече от каквото и да било, би променило цял живот... Вие какво мислите ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мислим, че позитивното мислене е част от религията.Така че заглавието звучи странно, освен ако  под "позитивно мислене' се има предвид позитивизъм - философското направление създадено от виенския кръжок.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Позитивното мислене, като цяло звучи банално. За мен, правилното мислене би постигнало много повече от каквото и да било, би променило цял живот... Вие какво мислите ? 

Съгласна съм. Всичко идва от мисленето.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

освен ако  под "позитивно мислене' се има предвид позитивизъм - философското направление създадено от виенския кръжок.

:lol6: Яко! Сетих се за един пич, който в темата за "Европейската наука и битийната философия" попита дали не става дума за битовизма като начин на живот и светоусещане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мисля че четеш много фантастика

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи кой какво разбира под позитивно и под правилно мислене. В някои случаи двата типа мислене могат да съвпадат, а в други - да си противоречат.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи кой какво разбира под позитивно и под правилно мислене. В някои случаи двата типа мислене могат да съвпадат, а в други - да си противоречат.

А какво според теб е правилното мислене? На каква база определяш кое е правилно и кое не?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А какво според теб е правилното мислене? На каква база определяш кое е правилно и кое не?

За мен правилното мислене се базира, най-общо казано, върху общочовешкия морал. Казано иначе, това е мислене, съобразяващо се с основния принцип в науката за правилните човешки взаимоотношения, изложен от любимия ми духовен учител: непричиняването на вреда. 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така зададен този въпрос е нещо като нищо.Какво излиза ,че всички  мислят позитивно ,а религиозните мислят негативно или са безмозъчни.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да добавиш в анкетата и когато сме с домашния си любимец и ще ти гласувкам

:D

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така зададен този въпрос е нещо като нищо.Какво излиза ,че всички  мислят позитивно ,а религиозните мислят негативно или са безмозъчни.

По-скоро това се отнася за заглавието на темата, а не за въпроса от поста. А че позитивното мислене на "религиозните", т.е. на последователите на някое от традиционните вероизповедания може всъщност да бъде негативно, не ми изглежда толкова парадоксално - като се има предвид, че с персонифицирането на Бога, което те правят, се създава явен или скрит негативизъм към друговерците.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Позитивното мислене няма нищо общо с Бога религията и съдбата.Нима един глух човек , ще си възвърне слуха с позитивно мислене или един бедняк ще стане милиардер .Едно е позитивно отношение друго е позитивно мислене.Разбира се ,че позитивното мислене помага на хората да се справят с тегобите ,но те не могат да променят съдбата на човек.Всеки идва на този свят с мисия.Всеки един от нас, носи част от  Христос или Адонай или Аллах и както те са се жертвали за нас .Така и ние се жертваме за близките и приятелите си.Всеки човек е месия .Нима за детето ,родителя не е месия ,той му дава първите наставления за добро и зло и морал.Един престъпник ,не може да стане министър .Това е съдбата ,като училище .И престъпника има свободна воля да се промени , но не може .За да разбере човек какво е закона трябва да страда , за да разбере цената на живота и смърта ,трябва да си изживее живота на престъпник.Темата е дълга.

Редактирано от родина (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Позитивното мислене няма нищо общо с Бога религията и съдбата.Нима един глух човек , ще си възвърне слуха с позитивно мислене или един бедняк ще стане милиардер .Едно е позитивно отношение друго е позитивно мислене.Разбира се ,че позитивното мислене помага на хората да се справят с тегобите ,но те не могат да променят съдбата на човек.Всеки идва на този свят с мисия.Всеки един от нас, носи част от  Христос или Адонай или Аллах и както те са се жертвали за нас .Така и ние се жертваме за близките и приятелите си.Всеки човек е месия .Нима за детето ,родителя не е месия ,той му дава първите наставления за добро и зло и морал.Един престъпник ,не може да стане министър .Това е съдбата ,като училище .И престъпника има свободна воля да се промени , но не може .За да разбере човек какво е закона трябва да страда , за да разбере цената на живота и смърта ,трябва да си изживее живота на престъпник.Темата е дълга.

Разбира се, че беднякът чрез промяна на мисленето може да стане и милионер и милиардер. А глухият и незрящият може да превърне живота си от такъв без смисъл, в такъв със смисъл.Примери има много.

А както виждаме, повечето депутати и министри днес, са бивши престъпници.

Всеки чрез волята си, може да промени мисленето и нагласите си. А оттам и живота си.

Редактирано от АУМ (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Глухия може да подобри живота си ,но не може да си възвърне слуха.Чети ,преди да оспорваш.И не можеш от бедняк, само с мислене да станеш милиардер.Нали се искат и други качества за това .Говориш колкото да не заспиш.А това за бивши  престъпници, го оставям без коментар..;Разбира се ,че позитивното мислене помага на хората да се справят с тегобите ,но те не могат да променят съдбата;.Това ,не го ли прочете преди да коментираш.Или по навик да се заяждаш.Лека ти вечер.

Редактирано от родина (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Глухия може да подобри живота си ,но не може да си възвърне слуха.Чети ,преди да оспорваш.И не можеш от бедняк, само с мислене да станеш милиардер.Нали се искат и други качества за това .Говориш колкото да не заспиш.А това за бивши  престъпници, го оставям без коментар.Лека ти вечер.

:weather2:  :basketball3:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напълно съгласен съм с колегата. Освен това той отговаря на Always_Happy и ако това не е просто твой клонинг, пуснат с цел да отвори темата в която пишем,..Няма как да очакваш още с този коментар да е развил отговора си, за да отговори и на твоите очаквания.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбира се, че беднякът чрез промяна на мисленето може да стане и милионер и милиардер.

Toва звучи много позитивно и оптимистично, но е доста нереалистично. Или вярваш в историята за този, който си купил една ябълка, после я продал и т.н. докато накрая станал милионер? Чрез промяна на отношението/мисленето е възможно наистина да се случи всичко. С това съм съгласен. Не съм съгласен, обаче, че това е нещо просто и лесно. Навиците, нагласите и стереотипите са неща, които са заложени много дълбоко в неосъзнаваната част на ума и са много устойчиви. Тези неща трябва да бъдат "изровени" от там и изследвани, но не в смисъл на анализирани, а по-скоро стопени и разтворени. Много малко хора изобщо им стиска да пробват нещо подобно.

–––––––––––––––––––––

В този смисъл, позитивното мислене не е от полза, ако под "позитивно" се разбира да си заравяш главата в пясъка като щраус (те не го правят, но така е лафа).

Редактирано от scepsis (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Toва звучи много позитивно и оптимистично, но е доста нереалистично. Или вярваш в историята за този, който си купил една ябълка, после я продал и т.н. докато накрая станал милионер? Чрез промяна на отношението/мисленето е възможно наистина да се случи всичко. С това съм съгласен. Не съм съгласен, обаче, че това е нещо просто и лесно. Навиците, нагласите и стереотипите са неща, които са заложени много дълбоко в неосъзнаваната част на ума и са много устойчиви. Тези неща трябва да бъдат "изровени" от там и изследвани, но не в смисъл на анализирани, а по-скоро стопени и разтворени. Много малко хора изобщо им стиска да пробват нещо подобно.

–––––––––––––––––––––

В този смисъл, позитивното мислене не е от полза, ако под "позитивно" се разбира да си заравяш главата в пясъка като щраус (те не го правят, но така е лафа).

Не, казвам го от личен опит. :popcorn2:

А който не вярва, че един напълно сляпо-глух човек може да "вижда" и "чува", по-добре от зрящите и чуващите, нека прочете историята на Хелън Келър. :lighter:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не може ли някой пример от родната действителност?! Не знам това маниакално преклонение пред чужбински идоли откъде иде, след като си имахме Ванга.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не може ли някой пример от родната действителност?! Не знам това маниакално преклонение пред чужбински идоли откъде иде, след като си имахме Ванга.

Примерът, който съм дала няма нищо общо с пророчици и гадателки като Ванга. Добре е всеки да прочете невероятната история на великолепната Хелън Келър. Ние, зрящите и чуващите, има какво да научим от една незряща и нечуваща жена, чийто живот, борбеност и позитивизъм, са пример за всеки един човек. А от родната действителност имам честта да познавам много незрящи и глухи хора, които имат великолепно чувство за хумор и се радват на живота, толкова добронамерени, слънчеви и позитивни са, че се чудя, как повече от зрящите хора, не могат да бъдат като тях.

Едно такова момче e създал група във фейсбук в подкрепа на животните и се е отдал на тази кауза. Други пеят, свирят, пишат поезия.Моето впечатление е, че са невероятно добри и позитивни, което качество доста често липсва при нормалните хора.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой е казал ,че незрящите са по долу от нас.Или изместваш темата.Незрящите имат друго светоусещане от нас зрящите.И не ми говори колко щастливо си живеят.Гледам инвалид и знам какво е.Не могат да бъдат пълноцени , защото условията в България ,не са добри.Ти и от едно куче или котка може да научиш повече.За твое сведение едни от най - негативните хора са зодия скорпион.Но ,от тях излизат най-добрите икономисти и ръководители и винаги са имали много пари.Така ,че не опира само до мисленето за да си богат и доволен.Друг пример , едно момиче отива на психолог.И там се оплаква , че каквото и да върши ,постоянно се пита дали Бог няма да я съди и дали не е грях.Няма приятели , не излиза.Но ,така са я възпитали родителите.Именно родителя е създал тези навици в детето.И психолога правилно и казва , че не е от Бог, а от баща и.И трябва да се освободи от опеката на родители те си.Така че , мисленето е едно ,а действията друго.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така че , мисленето е едно ,а действията друго.

Досега не стана ясно (поне за мен) какво се разбира под "позитивно мислене". В популярната употреба, то е да мислим нещо подобно като Мечо Пух:

Прасчо: Като се събудиш сутрин, Пух, какво си казваш най-напред?

Мечо: Какво има за закуска? Ами ти, Прасчо?

Прасчо: Аз пък си казвам: Чудя се какво ли интересно ще ми се случи днес.

Мечо: Че то е същото.

Аз много харесвам Пух, Прасчо, Йори, Кристофър Робин и другите, но да не забравяме, че това са приказни герои. С други думи, подобен тип позитивно мислене е напълно безполезно, когато човек се изправи пред сериозни предизвикателства и проблеми. То е и напълно повърхностно, защото означава, че не се стремим да видим нещата каквито са, а каквито ни се иска да са. Това не решава нищо.
–––––––––––––––––––––––––––––––––
Независимо дали човек има някакви симпатии към ученията дадени от Буда или не, то едва ли ще отрече, че в тях се съдържа мъдрост. Тези учения започват с 1-та Благородна Истина или тази за страданието. Буда не казва просто, че има страдание, защото това е нещо, което знае всеки. Той казва, че обичайния начин, по който екзистираме или преживяваме нещата е страдание. С други думи, цялото ни съществуване е пронизано от страдание, макар обикновено да не осъзнаваме това в достатъчна степен. 2-та Благородна Истина посочва причината за страданието, която (най-общо казано) е невежеството/ неосъзнаването на природата на ума и феномените. Въпросното "невежество" не само не може да се преодолее чрез подобен тип "позитивно мислене", а даже се задълбочава още повече. Мисля, че под една или друга форма всеки автентичен духовен път трябва да съдържа подобно разбиране като това, което е в 4-те Благородни Истини. Инак, това не може да е духовен път, а просто fast-food.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Примерът, който съм дала няма нищо общо с пророчици и гадателки като Ванга. Добре е всеки да прочете невероятната история на великолепната Хелън Келър. Ние, зрящите и чуващите, има какво да научим от една незряща и нечуваща жена, чийто живот, борбеност и позитивизъм, са пример за всеки един човек. А от родната действителност имам честта да познавам много незрящи и глухи хора, които имат великолепно чувство за хумор и се радват на живота, толкова добронамерени, слънчеви и позитивни са, че се чудя, как повече от зрящите хора, не могат да бъдат като тях.

Едно такова момче e създал група във фейсбук в подкрепа на животните и се е отдал на тази кауза. Други пеят, свирят, пишат поезия.Моето впечатление е, че са невероятно добри и позитивни, което качество доста често липсва при нормалните хора.

Напротив, примерът с Ванга е много добър и аз се абстрахирам от останалото и разните способности, които й се приписват. До тук освен буквоедие и както казах маниакално преклонение пред чужбински идоли, нищо не виждам позитивно при теб, същевременно виждам национален нихилизъм.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

нищо не виждам позитивно при теб.

Що бе, виж и интересите под аватара: Pease&Love. Ако по цял ден си го повтаряш като мантра, ще се преизпълниш с много Pease и много Love. :D

Имаше една героиня на Достоевски, май че от "Братя Карамазови", която обясняваше колко много обича цялото човечество. Толкова се вживяваше, че се просълзяваше от състрадание и любов към ближните. Но в момента, в който трябваше да прекара по-дълго време с някой, който не и допада съвсем цялата и любов и миролюбивост се изпаряваха.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.