Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

За Иисус, Мохамед, Буда или да поговорим за религия

Препоръчан отговор

Солипсистът

Фредрик Браун

Уолтър Б. Джехова, за чието име нямам намерение да се извинявам, тъй като той наистина се казваше така, беше солипсист през целия си живот. Солипсист, в случай, че не ви се е налагало да знаете думата, е човек, който вярва, че той самият е единственото нещо, което наистина съществува, че останалите хора и вселената най-общо съществуват само във въображението му, и че ако той престане да си ги представя, те ще престанат да съществуват.

Един ден Уолтър Б. Джехова стана практикуващ солипсист. В рамките на една седмица жена му избяга при друг мъж, той изгуби работата си на чиновник в параходна агенция и си счупи крака, опитвайки се да прогони една черна котка, за да не му пресече пътя.

В болничното си легло взе решение да сложи край на всичко.

Гледайки навън през прозореца, взирайки се в звездите, той пожела те да изчезнат, и те повече не бяха там. Тогава пожела всички останали хора да изчезнат и болницата стана необичайно тиха даже и за болница. После дойде ред на света и Уолтър Б. Джехова се оказа увиснал в пустотата. Отърва се от тялото си почти толкова лесно и тогава предприе последната стъпка - да изличи самия себе си.

Нищо не се получи.

Странно, помисли си той, нима може да има ограничение за солипсиста?

- Да - каза един глас.

- Кой си ти? - попита Уолтър Б. Джехова.

- Аз съм този, който създаде вселената, която ти току-що пожела да изчезне. И сега ти зае моето място - тук последва дълбока въздишка. - Аз мога най-накрая да прекратя своето съществуване, да намеря забрава и да те оставя да властваш.

- Но... как мога аз да престана да съществувам? Точно това се опитвам да направя, разбираш ли?

- Да, разбирам - каза гласът. - Ти трябва да постъпиш по същия начин, по който постъпих и аз. Да създадеш вселена. Да почакаш, докато някой в нея най-накрая повярва в това, в което ти си вярвал, и да пожелае да го изличи. Тогава можеш да се пенсионираш и да го оставиш да властва. А сега довиждане.

И гласът изчезна.

Уолтър Б. Джехова стоеше сам в пустотата и имаше само едно нещо, което би могъл да стори. Той създаде небето и земята.

Това му отне седем дни.

Преводът е на Адриан Лазаровски: http://www.slovo.bg/old/litvestnik/202/lv0202016.htm

Уникално-прекрасен разказ...

Да наистина разказа си го бива,а сега за нашата тема-

за всичко което е непознато и необяснено,понякога и необяснимо-ето това е основната причина да има богове.

Е има и други причини но те са се появявали в последствие.

В началото са били по много богове,с един главен бог,като всеки е имал някаква задача-било за зло или добро.

По късно когато хората преминали от племена в селища и дори държави се появила нуждата от нещо което да ги обвърже здраво,за да е по-стабилно обществото-примера е с евреите когато са били при египтяните буквално поробени,тогава се появява Мойсей и започва да им проповядва за бога който е единствен и най-силен,по-силен дори и от боговете на Египет.

В пустинята пак така се наложило да бъдат единни и да вярват в един бог.

Именно това сплотило хората и по-късно са създали еврейската държава.

600 години след Христа,Мохамед (според легендите за аллах)става пророк и така обединява племената в региона,за да могат да дадат отпор на другите които са ги ограбвали и унижавали.

Лично за мен бог е светлина,любов и добрина,както и информация за всичко.а необяснимото рано или късно ще се изясни.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 6,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Не, поразрових се, не е точно така. Не са бягали, а са били изгонени след специален едикт. Било е нещо подобно на "голямата екскурзия" на турците от 80-те тук, и даже за също толкова кратко време, и с

Русия е освободитеЬка и она не е освободителЬка. Но аксиома е, че ние българите сме благодарни.   

Как са се появили думите? Кой ги е измислил, маймуно-човекът ли? Маймуно-човекът ли, например, е измислил думата “съ-вест”. Вест от къде? Или “с-мисъл” или “съ-знание”? Защо излизт от там, от където в

Публикувани изображения

Лично за мен бог е светлина,любов и добрина,както и информация за всичко

Моята жена също излъчва светлина,любов и добрина, а и има информация за всичко. Богиня ще да е, както отдавна подозирах :bighat:

Редактирано от dagpo (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

Уебсайтове някакви ми цитират...

Докато не сканирате страницата от официалното издание на български и не постнете пред очите на всички подчертан пасажа, все едно си постваме "Logoc e гей, а Neo му е приятелката". Ама как така гей, сигурен ли си? Ми ей така, в един сайт го пише.

Аз първия официален превод на Корана (БАН, деветдесет и някоя си) съм чел и нищо подобно не помня.

Детска работа е вашето.

Тоя човек определено има нужда от спешна медицинска помощ.И понеже ни прекъсна иначе интересната дискусия си позволявам да прехвърля разговора тук.

Има ли някой който да обясни на младежа, че текстовете от корана които са на ислямските сайтове са аблоютно същите, като тези на хартиен носител, ако разбира се са едни и същи преводи.Та ако искаш нещо да си сканираш, Веселяче, си е изцяло твой проблем, не ни замесвай нас в твойте филми.

Не лошо и да се пробваш да отговориш на въпроса на Логос, че е много точно поставен:

Връзката между Корана и Сунната се дава чрез Сура 33, аят 21 -

21. Пратеника на Аллах е прекрасен образец за вас ­ за всеки, който се надява на Аллах и на Сетния ден, и често споменава Аллах.

и Сура 68, аят 4

4. Ти наистина имаш велик нрав.

Това го пише и в един чисто мюсюлмански сайт на български!

http://www.islamforb...dith/index.html

И това го знаят всички мюсюлмани!

Накрая имам въпроси:

Как разбра, че сипя омраза, след като в поста, на който ми отговаряш, съм използвал цитати само от Корана?

Кои мой думи определяш като думи на омразата и кой думи от Корана намираш за думи на любовта?

Благодаря!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не лошо и да се пробваш да отговориш на въпроса на Логос, че е много точно поставен:

Приятели,

Моля не се карайте!

Сега ще обясня всичко на v2.0 .

Уеб сайтове някакви ми цитират...

Докато не сканирате страницата от официалното издание на български и не постнете пред очите на всички подчертан пасажа, ...

Аз първия официален превод на Корана (БАН, деветдесет и някоя си) съм чел и нищо подобно не помня.

Детска работа е вашето.

Това е много уместно искане Приятелю! Ако прочетеш моите по-стари постове ще разбереш, че в момента в света са в сила 7 Корана от 7 различни рецитатори и всеки с по двама предаватели, т.е. общо 14 Корана!!!

Тук - http://www.kaldata.c...00#entry1547619

Искам дебело да подчертая, че единствен превод на Корана, одобрен от Главното мюфтийство на мюсюлманското изповедание в Република България е преводът на проф. Цветан Теофанов преподавател по арабска литература в Софийски университет и директор на Центъра за източни езици и култури.

Използването на други преводи са нелегитимни в България с днешна дата.

Пояснения:

"Единственият одобрен превод на Св. Коран на български език е на проф. д-р Цветан Теофанов - преподавател по арабска литература в Софийски университет и директор на Центъра за източни езици и култури."

Източник - http://www.minaretbg.com/morelinks.htm

"Единственият одобрен превод на Св. Коран на български език е на проф. д-р Цветан Теофанов - преподавател по арабска литература в Софийски университет и директор на Центъра за източни езици и култури."

Източник: http://sites.google....ebsitesforislam

"Превода на Свещения Коран от арабски оригинал на български език е направен от доц. д-р Цветан Теофанов, преподавател по арабска литература в Софийския университет и директор на Центъра за източни езици и култури, и е одобрен от Главно Мюфтийство на мюсюлманите в Република България."

Източник - http://islaam.hit.bg/koran.htm

Сега ще ти извадя подчертаните знаменията, които съм ползвал от два Корана - единият от сайта на Аднан Октар / по-известен като Харун Яхя и в момента се счита за един от най-добрите тълкуватели на Корана в света / и на проф. Теофанов!

Ще видиш, че и двата Корана знаменията са еднакви като две капки вода.

Да започнем под ред:

Сура 33, аят 21 -

21. Пратеника на Аллах е прекрасен образец за вас ­ за всеки, който се надява на Аллах и на Сетния ден, и често споменава Аллах.

От Харун Яхя

Източник - http://www.harunyahy...anslation33.php

От Проф. Теофанов

21. Пратеника на Аллах е прекрасен образец за вас -; за всеки, който се надява на Аллах и на Сетния ден, и често споменава Аллах.

Източник - http://www.islamforb...33.Al-Ahzab.htm

Сура 68, аят 4

От Харун Яхя

Източник- http://www.harunyahy...anslation68.php

От Проф. Теофанов

4 Ти наистина имаш велик нрав.

Източник - http://www.islamforbulgaria.com/koran/quran/68.Al-Kalam.htm

Редактирано от Logoc (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:hush: Любопитно ми е,за разбирателство и мир по света,дали има такова послание в Корана,както това? :huh:

И, ето, някой законник се изправи и Го изпитваше, като каза: Учителю, какво да правя, за да наследя вечен живот?

26. А Той му каза: Какво е писано в закона, какво четеш?

27. А той отговори: “Да възлюбиш Господа, твоя Бог, с цялото си сърце, с цялата си душа, с всичката си сила и всичкия си ум и ближния си както себе си.”

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има много религии, но всички са грешни. Лично аз ми е смешна историята за исус. За други не съм ии чувал, но и аз съм ходил в църква особенно когато стоя 2 часа с свещ която ми капи восък на ръката, но поне ядох и пих до насита. От всички тъпи и грешни религии аз съм си харесъл Древногръцката...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:blink: Любопитно ми е,за разбирателство и мир по света,дали има такова послание в Корана,както това? :blink:

И, ето, някой законник се изправи и Го изпитваше, като каза: Учителю, какво да правя, за да наследя вечен живот?

26. А Той му каза: Какво е писано в закона, какво четеш?

27. А той отговори: "Да възлюбиш Господа, твоя Бог, с цялото си сърце, с цялата си душа, с всичката си сила и всичкия си ум и ближния си както себе си."

В Корана има посочен само един единствен пример, в които Аллах обсипва някого с ЛЮБОВ!

За друг или други думата ЛЮБОВ в Корана не е употребена!

И колкото и да е странно това - този човек е юдеин ...

И това е Мойсей !!!

Сура 20, аят 39

39. "Положи [Муса] в сандъка и го метни в морето, и ще го изхвърли морето на брега. Ще го вземе един враг и на Мен, враг и на него." И те обгърнах с любов от Мен, за да бъдеш отгледан пред Очите Ми."

Източник - http://www.harunyahy...anslation20.php

А вярващите мюсюлмани / както и друг път съм споменавал / са проклети от Аллах!

Сура 19, аят 71

71. И всеки от вас ще мине през Ада. Това е окончателна присъда от твоя Господ.

Източник - http://www.harunyahy...anslation19.php

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Религията е метод за заблуда на народа и изкарване на пари. Пример Католическата църква,поповете,джамиите и изкревената исляминизация Ако има БОГ,дайте ми доказателства.Защото аз нямам такива,но до колкото знам има за това че няма

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Корана има посочен само един единствен пример, в които Аллах обсипва някого с ЛЮБОВ!

И това е Мойсей !!!

Сура 20, аят 39

39. "Положи [Муса] в сандъка и го метни в морето, и ще го изхвърли морето на брега. Ще го вземе един враг и на Мен, враг и на него." И те обгърнах с любов от Мен, за да бъдеш отгледан пред Очите Ми."

Сура 19, аят 71

Почвам да се чудя дали по това време са употребявали опиум и други дроги, или само виното им е било достатъчно.Определено тая сура е много объркана.Всъщност за всички без изключение им е казано че ще минат през ада. Явно така Мохамед е разбрал идеята за чистилището. :hush::tease:
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почвам да се чудя дали по това време са употребявали опиум и други дроги, или само виното им е било достатъчно.

Коноп се пуши по тези места ( както и у нас) от древността :tease:

Днес е Богоявление.

Честит имен ден на всички именници, именячки и т.н.Мерлото е чудесно в момента.

Наздраве !

Публикувано изображение цоп.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Коноп се пуши по тези места ( както и у нас) от древността :)

Днес е Богоявление.

Честит имен ден на всички именници, именячки и т.н.Мерлото е чудесно в момента.

Наздраве !

Публикувано изображение цоп.

Наздраве, Трихи!

Благодаря че ме подсети!Отивам да гледам кой ще извади кръста от реката.

Мерлото обаче ще го оставя за довечера!

И честит имен ден на всички именници! И специални поздрави на WhiteHart ! :cheers: :cheers: :cheers: :cheers: :cheers:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерлото обаче ще го оставя за довечера!

няма "довечера".

От сега съм го започнал - поверието нали знаеш какво е - ако на Йорданов ден водата замръзва и виното е хубаво -цялата година ще е здрава и плодородна :cheers:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

няма "довечера".

От сега съм го започнал - поверието нали знаеш какво е - ако на Йорданов ден водата замръзва и виното е хубаво -цялата година ще е здрава и плодородна :cheers:

:cheers::):) Ами наздраве тогава, няма как да не те послушам.Особено както поизмръзнах преди малко! :cheers: :cheers: :cheers:
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Алкохолисти такива! Ей на какво се случва с препилите... http://www.youtube.com/watch?v=5e4caLZUrFw Особено по Йордановден, при това при поледица /тази сутрин синът ми охака колата на жена ми точно на един заледен участък.../

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж ся :ph34r:

Щом и самият Иисус е превърнал водата във вино на купона в кана Галилейска - значи не е греховно на такъв празник да се комкаме от сабахлям с винце.Публикувано изображение

Публикувано изображениецоп.

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=VbClX9AAYr4&feature=PlayList&p=445080BF229FC9DE&index=1&playnext=2&playnext_from=PL

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има много религии, но всички са грешни.

Лично аз ми е смешна историята за исус.

За други не съм ии чувал, но и аз съм ходил в църква особенно когато стоя 2 часа с свещ която ми капи восък на ръката, но поне ядох и пих до насита.

От всички тъпи и грешни религии аз съм си харесъл Древногръцката...

Приятелю,

Я дай да помислим малко - Действително има много религии грешно! Но до колкото разбирам - Ти симпатизираш на християнството!

Дали християнството е грешна религия или по-скоро има неправилно тълкуване - на това да си отговорим?!

Както сам казваш - "... аз съм ходил в църква особенно когато стоя 2 часа с свещ която ми капи восък на ръката ..."!!!

Първото нещо, което ще ти кажа е, че свещта не е от восък, а от парафин със съдържание на не повече от 20 % церезин и обагрена с цвят на восък!

И Второто - Би ли посочил или поне би ли попитал този, които ти продаде въпросната свещ - Къде в Библията е записано, че християните трябва да палят свещи?

Отдавна търся това разпореждане на Бог и не мога да го намеря!

Религията е метод за заблуда на народа и изкарване на пари.

Пример Католическата църква,поповете,джамиите и изкревената исляминизация

Ако има БОГ,дайте ми доказателства.Защото аз нямам такива,но до колкото знам има за това че няма

Аз бих поискал обратното - дай ми доказателства, че идеята за еволюцията е вярна!

Ето какво казват едни от най - известните еволюционисти за идеята за еволюциата:

Чарлз Дарвин: „Защо всеки геологичен слой не е пълен с междинни

биологични видове? Може би това ще е най-силното възражение

срещу моята еволюционна, теория!"

Александър Опарин: „С опитите си Пастьор разреши въпроса за

самозараждането на живота в отрицателен смисъл..

Той доказа, че живот произлиза само от живот."

Ърнест Кахан: „Абсурдно и безумно е да се вярва, че една жива клетка

възниква от само себе си, но въпреки това аз го вярвам,

понеже не мога да си представя нищо друго."

То май излиза, че еволюционистите вярват в абсурдни неща! Вярвам в нещо - понеже не мога да си представя нищо друго!

По-голям абсурт, от това не съм срещал!!!

И теорията им не подлежи на никакви научни факти, а по-скоро вяра в някакви абсурди!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съзнанието продукт на мозъка ли е или не :down: Съзнанието е загадка за науката. Затова не сме създали мислещ компютър... Редактирано от dagpo (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих поискал обратното - дай ми доказателства, че идеята за еволюцията е вярна!

Ето какво казват едни от най - известните еволюционисти за идеята за еволюциата:

Чарлз Дарвин: „Защо всеки геологичен слой не е пълен с междинни

биологични видове? Може би това ще е най-силното възражение

срещу моята еволюционна, теория!"

Александър Опарин: „С опитите си Пастьор разреши въпроса за

самозараждането на живота в отрицателен смисъл..

Ърнест Кахан: „Абсурдно и безумно е да се вярва, че една жива клетка

възниква от само себе си, но въпреки това аз го вярвам,

понеже не мога да си представя нищо друго."

То май излиза, че еволюционистите вярват в абсурдни неща! Вярвам в нещо - понеже не мога да си представя нищо друго!

По-голям абсурт, от това не съм срещал!!!

И теорията им не подлежи на никакви научни факти, а по-скоро вяра в някакви абсурди!

Остава да се кажат няколко думи за произхода на Създателя и ще можем да кажем, че сме намерили добър заместител на еволюционната теория...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И това е Мойсей !!!

Сура 20, аят 39

Сура 19, аят 71

Интересно,а още по-интересно ми е колко пъти е спомената думата любов или поне думата доброта?И какъв е точният пример за вярващ човек,т.нар. угоден на Бога? Редактирано от safiray (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно,а още по-интересно ми е колко пъти е спомената думата любов или поне думата доброта?

Установил съм, че думата любов е употребена както следва:

Сура 42 : 23

23. С това Аллах благовества Своите раби, които вярват и вършат праведни дела. Кажи [о, Мухаммад]: "Не искам от вас отплата за това, а само любов към ближните." А който стори добрина, ще му въздадем с по-добро за нея. Аллах е опрощаващ, признателен.

Сура 49 : 7

7. И знайте, че сред вас е Пратеника на Аллах! Ако той се вслушваше във вас за много дела, щяхте да пострадате. Но Аллах вдъхна у вас любов към вярата и я разкраси в сърцата ви, и пробуди у вас омраза към неверието, нечестивостта и неподчинението. Тези са вървящите по правия път.

Сура 89 : 20

20 И обичате богатството с голяма любов

Сура 30 : 21

21. И от Неговите знамения е, че сътвори за вас съпруги от самите вас, за да намерите спокойствие при тях, и стори помежду ви любов и милост. В това има знамения за хора мислещи.

Сура 19 : 96

96. На онези, които вярват и вършат праведни дела, Всемилостивия ще отреди любов.

Сура 20 : 39 - Единственият случай, когато Аллах обгръща някого с любов и го казва в прав текст!

Сура 5, аят 82 - Изключчително важно знамение за мюсюлманите! В него в прав текст се казва, че тези, които изразяват най-силна любов към вярващите мюсюлмани, са Християните! Вярват ли мюсюлманите в това знамение?

82. Ще откриеш, че хората, най-силни по вражда към вярващите, са юдеите и онези, които съдружават, и ще откриеш, че от тях най-близки по любов към вярващите са онези, които казват: "Ние сме християни." Така е, защото сред тях има свещеници и монаси, и защото не се възгордяват.

Сура 12 : 30

30. И заговориха жени в града: "Жената на господаря съблазнява своя слуга. Омая се по него от любов. Виждаме, че тя е в явно заблуждение."

Това е истината Приятелю! Никъде Аллах не е споменал, че е възлюбил мюсюлманите.

А трябва да знаеш, че в арабския език има 9 степени на думата любов!Най-ниската се превежда като обич, а най-високата като обожание!

Единственият случай на любов от Аллах към човек е спрямо юдеина Мойсей. Единствените хора, които обичат мюсюлманите са християните!

Това е казал Аллах - всичко друго са варияции по темата любов!

И какъв е точният пример за вярващ човек,т.нар. угоден на Бога?

Ако говорим от гледна точка на исляма - този, които спазва петте стълба в исляма!
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сура 5, аят 82 - Изключчително важно знамение за мюсюлманите! В него в прав текст се казва, че тези, които изразяват най-силна любов към вярващите мюсюлмани, са Християните! Вярват ли мюсюлманите в това знамение?

82. Ще откриеш, че хората, най-силни по вражда към вярващите, са юдеите и онези, които съдружават, и ще откриеш, че от тях най-близки по любов към вярващите са онези, които казват: "Ние сме християни." Така е, защото сред тях има свещеници и монаси, и защото не се възгордяват.

Сура 12 : 30

30. И заговориха жени в града: "Жената на господаря съблазнява своя слуга. Омая се по него от любов. Виждаме, че тя е в явно заблуждение."

Това е истината Приятелю! Никъде Аллах не е споменал, че е възлюбил мюсюлманите.

А трябва да знаеш, че в арабския език има 9 степени на думата любов!Най-ниската се превежда като обич, а най-високата като обожание!

Единственият случай на любов от Аллах към човек е спрямо юдеина Мойсей. Единствените хора, които обичат мюсюлманите са християните!

Това е казал Аллах - всичко друго са варияции по темата любов!

Ако говорим от гледна точка на исляма - този, които спазва петте стълба в исляма!

Всико е идивидуално,но по принцип добрият християнин или добрия мюсюлманин би трябвало да приема друговерците,нали все пак посланията са такива.Мисля,е в източно православието,католицизма и протестанството,няма значение за раса и религия.Хората се приемат еднакво и се следва примера на Христос(разбира се има малко т.нар.богоизбраничество,както и в исляма).За исляма не мога да кажа със сигурност,но като че ли има едно по-особено отношение към християните.Към Европа,запада,към жените...

30. И заговориха жени в града: "Жената на господаря съблазнява своя слуга. Омая се по него от любов. Виждаме, че тя е в явно заблуждениеТази прословута любов или Похот...

Любовта на вярващия,любовта към семейството наистина е нещо искрено и чисто(от страна на мъжа или жената е еднакво).В исляма на теория е същото,но на практика...?Самото поставяне на мъжа над жената,като че ли доста променя.

Ако говорим от гледна точка на исляма - този, които спазва петте стълба в исляма!Това,че следваш правилата,не означава че си добър или морален.

Като,че ли се контролира строго индивидуалното взаимоотношение между човека и Бога.

Редактирано от safiray (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всико е идивидуално,но по принцип добрият християнин или добрия мюсюлманин би трябвало да приема друговерците,нали все пак посланията са такива.Мисля,е в източно православието,католицизма и протестанството,няма значение за раса и религия.Хората се приемат еднакво и се следва примера на Христос(разбира се има малко т.нар.богоизбраничество,както и в исляма).За исляма не мога да кажа със сигурност,но като че ли има едно по-особено отношение към християните.Към Европа,запада, към жените...

30. И заговориха жени в града: "Жената на господаря съблазнява своя слуга. Омая се по него от любов. Виждаме, че тя е в явно заблуждениеТази прословута любов или Похот...

Любовта на вярващия,любовта към семейството наистина е нещо искрено и чисто(от страна на мъжа или жената е еднакво).В исляма на теория е същото,но на практика...?Самото поставяне на мъжа над жената,като че ли доста променя.

Отношението към християните е продиктувано от съвременните арабски тълкователи на Корана! Омраза към християните в Корана няма, дори е казано, че християните най-много обичат мюсюлманите! А отношението към жената не е претърпяло промени през вековете - Исляма е дълбока обида за жената.

А знамението от Сура 12 : 30 , което си цитирал се отнася за по-скоро за Юсуф и от него не могат да се правят изводи за отношението към жената.Трябва обаче, за да се разбере случката, да се разгледат повече знамения:

Сура 12

19. И дойде керван, и пратиха своя водоносец, и той спусна ведрото си. И рече: "О, радостна вест! Това е юноша." И го скриха като стока. Аллах знае техните дела. 20. И го продадоха на ниска цена, за броени сребърници. И се отнесоха спрямо него с пренебрежение.

21. И рече на жена си онзи египтянин, който го купи: "Отнасяй се добре с него! Може да ни е от полза или да го осиновим." Така укрепихме Юсуф на Земята, за да го научим да тълкува сънищата. Аллах надделява в Своята повеля, ала повечето хора не знаят.

22. И когато достигна зрелостта си, Ние му дадохме мъдрост и знание. Така награждаваме благодетелните.

23. И го съблазняваше онази, в чийто дом пребиваваше. Тя залости вратите и рече: "Хайде ела!" Рече: "Опазил ме Аллах! Моят господар се отнасяше добре с мен. Не ще сполучат угнетителите."

24. Вълнуваше я той, но и тя щеше да го развълнува, ако не бе видял довода на своя Господ. Така бе, за да отклоним от него злото и покварата. Той бе от Нашите предани раби.

25. И се погнаха към вратата, и жената скъса ризата му отзад. И се натъкнаха на господаря й при вратата. Тя рече: "Какво е възмездието за онзи, който е поискал зло за твоето семейство, освен да го затворят, или пък болезнено мъчение?"

26. Рече [Юсуф]: "Тя ме съблазняваше." И заяви свидетел от семей ството й: "Ако ризата му е скъсана отпред, тя казва истината, а той лъже.

27. А ако ризата му е скъсана отзад, тя лъже, а той казва истината."

28. И когато [господарят] видя, че ризата му е скъсана отзад, рече: "Това е от коварството на вас, жените! Коварството ви е огромно.

29. Юсуф, не споменавай това! А ти, жено, моли опрощение за своето прегрешение! Ти си от съгрешилите."

31. И когато чу за техните сплетни, тя ги покани и им приготви гощавка, и даде на всяка по един нож, и рече [на Юсуф]: "Излез при тях!" И когато го видяха, те му се възхитиха и порязаха ръцете си, и рекоха: "Пречист е Аллах! Това не е човек. Това е само един прекрасен ангел."

32. Рече тя: "Това е онзи, за когото ме упреквахте. Аз го съблазнявах, а той отказа. Но ако не изпълни онова, което му повелявам, непременно ще го затворят и ще бъде един от унизените."

33. Рече той: "Господи, предпочитам затвора пред онова, към което ме подканят. И ако не отклониш от мен тяхното коварство, ще се увлека по тях и ще съм от безразсъдните."

Това е цялата история! В нея има едно противоречие - отбелязал съм го с червено:

1. "Тя залости вратите " - означава, че не може да се влиза в стаята;

2. "И се натъкнаха на господаря й при вратата. " - означава, че господаря няма как да влезе през залостена врата! Ако все пак е влязъл, то означава, че знамението - "тя залосто вратите" - не е истина!

Ако говорим от гледна точка на исляма - този, които спазва петте стълба в исляма!Това,че следваш правилата,не означава че си добър или морален.

Като,че ли се контролира строго индивидуалното взаимоотношение между човека и Бога.

В исляма се иска практически само това - петте молитви, закат и пост през рамадан! Иначе хаджа е според възможностите на мюсюлманина, а шахадата се споменава само веднъж! Да не говорим, че закат е пак според възможностите, а поста през рамадан в някой случай / като болест, бременност и пр./ не се допуска.

Така, че единствено задължителни остават петте молитви на ден. Тези молитви обаче са напълно режисирани и едва ли има полза от тях.

Между другото - петте молитви са получени по времето на въздигането / Ал Исра / на Мохамед до Аллах. Както вече споменах- такова въздигане не е имало, защото Джамията, от която е станало въздигането на Мохамед, е била построена едва след смъртта му!

Източник - http://www.kaldata.c...howtopic=141689

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Между другото - петте молитви са получени по времето на въздигането / Ал Исра / на Мохамед до Аллах. Както вече споменах- такова въздигане не е имало, защото Джамията, от която е станало въздигането на Мохамед, е била построена едва след смъртта му!

Не е ли по-правилно да кажеш "Такова въздигане не е имало, защото аз не съм имал подобно изживяване"? С допълнение "реших да кастрирам възможността... Първо ще я осмея и омаловажа, защото иначе ме притеснява. "Клати ми вярванията". Харесва ми да хуля Аллах, но образът му в Исра тотално се различава от това, което фантазията ми съгражда. Така е, ограничен съм да си фантазирам и приемам това за истина. А Мохамад разказва житейски си опит...".

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е ли по-правилно да кажеш "Такова въздигане не е имало, защото аз не съм имал подобно изживяване"? С допълнение "реших да кастрирам възможността... Първо ще я осмея и омаловажа, защото иначе ме притеснява. "Клати ми вярванията". Харесва ми да хуля Аллах, но образът му в Исра тотално се различава от това, което фантазията ми съгражда. Така е, ограничен съм да си фантазирам и приемам това за истина. А Мохамад разказва житейски си опит...".

Мечи, разбрахме че ти не си ограничен да си фантазираш колкото си поискаш.И от къде черпиш информацията какъв опит разказва Мохамед?Ако е нещо различно от собствените ти сънища, посочи един достоверен източник.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато човек не представя данни за твърдението си, той винаги се стреми да даде грешна информация.

Ако смяташ, че моята информация е грешна, то моля представи достоверна информация, за това, кога е построена Ал Акса, за да ме дискредитираш!

Посочил съм източниците си : един на ООН, един мюсюлмански и един от туризма! Да видя твоите източници , моля!

Само едно ще ти кажа - такава информация до сега не е представил нито един ислямски теолог!

Аз не съм твърдял, че джамията, от която се е въздигнал Мохамед и е извършил молитва е нея е построена след неговата смърт. Това го твърди доклад на ООН и един от най-добрите тълкуватели на Корана в днешно време - Аднан Октар / Харун Яхя /, който е написал до сега над двеста произведения за религията ислям. Ако той ви лъже, то и аз ви лъжа.

Пак казвам - не го твърдя аз - твърди го Аднан Октар! Дали той си представя възнасянето - не мога да кажа?!

В доклад на ООН се твърди, че Джамията / Масджид / Ал Акса е изградена след 637 год., т.е. повече от 5 години след смъртта на Мохамед!

След разделянето на Римската империя 400 г. след н.е. Палестина остава под управлението на Византия до завоюването й от арабите през 637 г. Върху изоставения по това време Соломонов храм били изградени джамиите Ал Акса и Куббат ал Сахра, наречени Харам ел Шариф.

Източник – Доклад на ООН : http://www.mesbg.org...udies&Itemid=55

Аднан Октар / Харун Яхя / пише на друго място по повод на Палестина - следното:

„Региона преминава под Ислямско управление с превземането му от Халиф Юмер през 637 г.."

Източник –http://us2.harunyahy...%90%D0%95%D0%9B

„След завладяването на Йерусалим от арабите през 637 г., градът е известен също като Ел Кудс (свещена земя). Над развалините на някогашния Соломонов храм с благословението на халиф Омар халиф Маруан построил величествена джамия, която съществува до днес, известна под името Омар джамия…"

Източник - http://www.chitanka....ib/text/11471/0

Аз задавам следните въпроси:

- Как се е въздигнал Пророка от Джамия, която не е построена докато е бил жив?

- Как е обслужил молитва в непостроена Джамия?

- Кои е допълнил Корана с думи на смъртни?

- Кога е получил 5-те молитви за мюсюлманите Мохамед и ходил ли е в Рая и Ада?

В очакване съм?!

Редактирано от Logoc (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване