Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

За Иисус, Мохамед, Буда или да поговорим за религия

Препоръчан отговор

Не се тревожи, Дагпо. Форум е. Всеки да си каже приказката.

Пространството е информация :) . Отговаряме на един и същ въпрос, по едно и също време и по много сходен начин

Готино...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 6,1k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Не, поразрових се, не е точно така. Не са бягали, а са били изгонени след специален едикт. Било е нещо подобно на "голямата екскурзия" на турците от 80-те тук, и даже за също толкова кратко време, и с

Русия е освободитеЬка и она не е освободителЬка. Но аксиома е, че ние българите сме благодарни.   

Как са се появили думите? Кой ги е измислил, маймуно-човекът ли? Маймуно-човекът ли, например, е измислил думата “съ-вест”. Вест от къде? Или “с-мисъл” или “съ-знание”? Защо излизт от там, от където в

Публикувани изображения

От себе си, Лу. Така мисля. В групата се чувства защитен и сигурен в целта си, знаейки че и другите преследват същата цел, а и винаги може да оправдае себе си, ако нещо се обърка.

Пример с националсоциалистите на Хитлер. Той е психопат. Но всички, които са изпълнявали заповедите му и са издавали от своя страна заповеди за унищожаването на толкова хора... не, не мисля, че всички са психопати.

Същото е с религиите.

Много лесно се манипулира човешкия страх, алчността и гордостта. Вина-обещание за нещо си-ти вече си по-велик от другите, защото те са заблудени овце... ето я схемата. Работи безотказно.

За съжаление.

Не се тревожи, Дагпо. Форум е. Всеки да си каже приказката.

Браво, Нел!Страшен пример даде! :ph34r::lol6: :lol6: Хитлер е бил имплантант?

Или имплант? :cool:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Браво, Нел!Страшен пример даде! :lol6: :lol6: :lol6:Хитлер е бил имплантант?

Или имплант? :cool:

Уникални неща има в този материал. Напр.:

Всъщност конфликтът Сириус - Орион, продължава в Галактиката от хилядолетия. Марс и Меркурий били въвлечени във втората междугалактическа война и стават жертва на ядрено унищожение. Малдек (Фаетон) е била взривена в астероидния пояс, а планетите в Плеядите, Орион и другите системи са се превърнали в ядрени пустини. Земята е преживяла две ядрени войни през последните 13 000 години и извънземните от Сириус и Орион внасят технологията за третата

В началото на 30-те години Тесла е добър приятел на Рузвелт и вероятно му е организирал тайна среща с представителите на Плеяданците, които са предупредили президента на САЩ за

контактите на Хитлер със сивите извънземни,

които са снабдили нацистите с технологии, даващи им възможност да завладеят целия свят и да използват генетиката за създаването на извънземни хибриди, които ще могат да живеят в нашата атмосфера. Плеяданците също са предложили технологии на американците чрез Тесла, за да бъде неутрализирана атаката на нацистите

Всяка битка, всяка политическа акция е внимателно изчислявана от нацистките астролози и психолози, които са обучавани в Тибет...

Кой е “той”? Вероятно става дума за Сивите извънземни, които са изчислили, че нацистите по-бързо ще извършат генетичните им експерименти. Сивите сключват договор с нацистите и пренасят своите тайни подземни бази в Германия десетилетия преди същата драма да се повтори в САЩ. Вероятно атакуващата империя Орион, в рамките на продължаващата от 50 000 години война се опитва да си върне Земята, която е загубена след падането на Атлантида през първата галактическа война.

Има достатъчно основания да се счита, че Сивите са използвали военната сила на нацистите, за да измъкнат планетата от новите владетели от Сириус, които пък тайно контролират САЩ.

Бил е до такава степен контролиран от Сивите, че днес много учени предполагат, че е бил имплант. Той е бил наясно, че има господари, които живеят на Земята от империята Орион, от съюза на Сириус и поне 30 други извънземни цивилизации.

Благодаря Нео! По-забавно нещо скоро не бях чел! Имплант ще да е бил :ph34r:

Тоз сюжет не можем ли да го продадем на Лукас или Спилбърг напр.

ПП Но що я нападаш така Нел, т.е. тя е умна и свестна. Понякога прекалено нюансира нещата, но пък и от това има полза някаква... ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За съжаление не можем, dagpo . Не е мой текста, просто ми се стори с подобни вибрации като обощенията и клишетата които Нел ни предлага, та затова го показах.Защо смяташ, че нападам Нел?Аз просто и отговарям на постове. ;) /или поне така си мисля/ :help:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде и аз да поразбъркам темата: Според древните писания хората(имам предвид разумните хора)съществуват от почти 6000 години,както е и по някои хроники при католиците. Исус Христос се ражда преди 2000 години,а мохамед се появява едва преди 1400 години. Според легендите на арабите-Мохамед е бил овчар когато е слушал разказите за Исус Христос 600 години след неговото разпятие и решил и той да отиде в пустинята където е бил Исус 40 дена. След като се завърнал Мохамед започмнал да проповядва исляма или казано иначе вярата в един бог,като целта му е била да обедини хората от различните племена за да не се избият. И Мохамед както и Исус проповядвал любов и послушание,както и вярата в един бог. Но освен това Мохамед проповядвал и джихад(свещенна война срещу неверници които са ги нападали),но този джихад не е бил с цел завземане а с цел опазване на селцата им. Както католици,православни и ред други отци,попове,абати и ред други използвачи така и при мюсюлманите има такива които се възпокзват от вярата на хората за да се облагодетелстват. Та бог е един и същи и при евреи,юдеи,християни и мюсюлмани,с тази разлика че при различните векове се създават различни предпоставки за сформирането на религията,не забравяйте че в момента християните се делят на католици,протестанти и православни,а другите които не ги признаваме са четвъртите вярващи-мохамедани! И накрая-нормално е да има богове и то много,сигурна съм че ние не сме сами,но нашите гости не можем да ги видим защото тяхната материя е съвсем друга от нашата,а Бог си е Бог защото няма как иначе да си обясним нашето същестествуване по друг начин освен този:help:

Редактирано от merylin30 (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За съжаление не можем, dagpo .

Жалко...

Защо смяташ, че нападам Нел?Аз просто и отговарям на постове. ;) /или поне така си мисля/ :help:

Щото и мен понякога ми идва да реагирам като теб ;) Всъщност, тя винаги търси някаква различна от общоприетата гледна точка...

Бог си е Бог защото няма как иначе да си обясним нашето същестествуване по друг начин освен този;)

Ми няма как... Извинявай, но прочете ли http://e-vestnik.bg/3796 ?

Ето един откъс:

В: Но хората ще кажат - небето, птиците, дърветата, цветята, хората - не са ли те доказателство, че Господ съществува?

О: Не са. Те са доказателство за озадачаващо сложно творение, чийто произход остава загадка, и е загадка за всяка специализирана наука, която изучава въпроса. Космолозите ще кажат, че не знаят как вселената е започнала съществуването си. Няма нищо лошо в това. Парадоксът е, че религиозните хора мислят учените за арогантни, защото не признават Бог за висшия творец. Всъщност арогантно е именно тяхното поведение. Високомерие е да се намесва Господ в тази откровена мистерия. Ученият казва, че не знае. Религиозният твърди, че знае и че Господ е направил всичко и „аз имам книга, която е съвършеното Божие слово и е съвършена за човечеството и занапред, и ако не вярваш в това, в което вярвам аз, ще прекараш вечността в ада”. Това е една арогантна система от постановки. Учените просто си признават, когато не знаят нещо, и мисля, че такова поведение трябва да бъде поощрявано на всички нива на обществото и културата.

Изобщо, освен Библията и Корана има и нещо дето му викат наука.

Редактирано от dagpo (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стаден комплекс. В група човек се чувства по-сигурен, най-малкото заради сравнението с останалите.

Така е Нел, но мойта гледна точка е че всички сме 'овце', разликата идва единствено в това че стадото има пастир-Йоан 10:11. Тогава шансът на овцете в стадото да намерят паша е по-голям от онези, които я търсят самостоятелно. Овцете без пастир търсят навсякъде, защото имат нужда да се хранят и прекарват огромна част от времето си в търсене на паша, е, понякога попадат и на оскъдица, на бодили, на трънаци, на вълци, а овцете водени от пастир нали знаеш, са винаги добре нахранени...

Повишава самочувствието си, започва да си вярва, че само неговата(и на групата) истина е вярна.... От себе си, Лу. Така мисля. В групата се чувства защитен и сигурен в целта си, знаейки че и другите преследват същата цел, а и винаги може да оправдае себе си, ако нещо се обърка.

Това са два поста, но ги сложих заедно, защото мисля че имат връзка. Нали си чувала приказката "ти акъл не ми давай, пари ми дай". Всеки човек! си мисли че неговата истина е баш-истината, и дали е в групата или извън нея, това изобщо не променя нищо. Я да видим, кажи честно, да си убедила някога някой човек в нещо? А има и такива хора, които толкова много си вярват, че тяхната истина е единствено вярната, че дори не си спомнят че преди време са вярвали в противоположното, на това в което вярват сега. И понеже верите постоянно се променят тук идва и отговорността. Факта, че си избрал определена група или определено поведение(вътре-вън) изобщо не снема отговорността от индивида, защото той е направил вече избора си. Виждаш ли, имал е избор, възползвал се е от правото си, тогава не може да се надява на снизхождение или да прехвърля отговорността на другите.

Тук вече яко се включва присъщата горделивост и... ето ги големите сблъсъци.

А истината винаги е някъде там... по средата на всички полуистини. Тя е една. Тя е Светлина. Тя е Любов. K

Няма начин да не се съгласим с теб, така е, но...

Всъщност освободиш ли се веднъж от страха да си жив, изобщо не е трудно да разбереш, че имаш един-единствен господар и това е собственото ти сърце. Наречи го свой Бог и му се довери. Опознавай себе си, обичай себе си и бъди

сигурен, че това ще ти даде невероятно голяма сила да обичаш всичко около теб! А недопускаш ли в себе си злоба, гняв, омраза... ти ще си един щастлив човек!

...това, което ни предлагаш е точно онова, за което ни предупреждаваш. Ако направим Себе си свой Бог, резултата може да е точно същия, гарантирам, прекомерната вяра в себе си може да доведе до същото възгордяване. 'Обичай себе си' е добре, но и един добавил 'обичай ближния си, както себе си', а онези които обичат само себе си изпитват много повече и много по-често злоба, гняв, омраза... Така мисля.

Ето, поздвав за теб-

Редактирано от arenas (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е Нел, но мойта гледна точка е че всички сме 'овце', разликата идва единствено в това че стадото има пастир-Йоан 10:11. Тогава шансът на овцете в стадото да намерят паша е по-голям от онези, които я търсят самостоятелно. Овцете без пастир търсят навсякъде, защото имат нужда да се хранят и прекарват огромна част от времето си в търсене на паша, е, понякога попадат и на оскъдица, на бодили, на трънаци, на вълци, а овцете водени от пастир нали знаеш, са винаги добре нахранени...

.......

Пропускаш обаче едно важно нещо - пастирят не е някакъв овцелюбец, който прави всичко това единствено и само за благото на овцете.

Той им осигурява паша, защитава ги от вълците, но за сметка на това :

1.)овцата не може да разполага със времето и живота си-трябва да ходи само там, където и казва пастирят, да спи там, където и казва пастирят и т.н.

2.)пастирят стриже вълната на овцете и си я взема за свои си нужди

3.)издоява ги редовно и им взема млякото

4.)взима им малките и си ги яде по празници

5.)когато една овца остарее - той не я оставя сама да си умре с достойнство, ами я заколва за да я изяде и нея.

Общо взето във отношенията пастир-овца повече полза има пастирят, отколкото овцата.

Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този разговор май трябва да стъпи на някаква основа. Например 1. Какво/кой разбираме под "Бог"? 2. Какво точно за нас е божията истина и кой как я разбира? По втора точка ще си позволя един цитат В гл. 90 на Евангелие на дванадесетте четем следното: „Дванадесетте отново се събраха в кръг под палмовите дървета; и един от тях, Тома, зададе следния въпрос: Какво е истината? Едно и също нещо бива възприето от различните мислители по различен начин и даже едни и същ човек възприема едно нещо по различен начин в различно време. Какво тогава е истината? Тогава Иисус се появи в средата им, и каза: Единствената пълна истина е в Бог, защото няма човек или група от хора да знае това, което Бог - Този, който е всичко във всичко, знае. Истината се разкрива на хората в съответствие с тяхната способност да я разберат и възприемат. Една истина има много аспекти, а един човек може да види само един от тях. Друг вижда друг неин аспект, а някой вижда повече от другите, всеки според възможностите си да я възприеме. Вижте този кристал: как едната светлина се отразява в дванадесет страни, да, в четири пъти по дванайсет страни; и всяка страна отразява един лъч от светлината; един човек вижда едната страна, а друг - другата, но това все е едната светлина, която се излъчва от всичко. Истината за всеки човек е това, което той може да схване с неговия разум, докато не дойде време, когато най-висшата истина ще му бъде разкрита. На душата, която може да възприеме повече светлина, се подарява повече от нея. Затова не съдете другите, за да не бъдете съдени. Мнозина ще се обърнат към мен: „Господи, Господи, ние се стараехме за твоята истина”, но аз ще им отвърна: „Не, вие се старахте за вашата истина и не приехте никаква друга истина.” Както казват нашите именити футболни босове "Но комент!"

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам, Аренас, но знам и друго-ако слепец води слепци, вероятно всички ще се сринат в пропастта.

Примери бол. Добре е, че все се намира някой да прогледне в движение, та да чуят виковете му.

Мисля, че някъде в предните си постове го казах-убедена съм, че има хора, за които религията е спасение и единствения начин за продължаване напред, нарекох го "патерици". В това няма нищо лошо, стига да помага на себе си, без да вреди на другите. Това е тънката струна, Аренас, мисля че ти много добре го знаеш. Трудно е да отличим полза от вреда.

И се и преливат на всичкото отгоре.

Нали си чувала приказката "ти акъл не ми давай, пари ми дай". Всеки човек! си мисли че неговата истина е баш-истината, и дали е в групата или извън нея, това изобщо не променя нищо. Я да видим, кажи честно, да си убедила някога някой човек в нещо? А има и такива хора, които толкова много си вярват, че тяхната истина е единствено вярната, че дори не си спомнят че преди време са вярвали в противоположното, на това в което вярват сега. И понеже верите постоянно се променят тук идва и отговорността. Факта, че си избрал определена група или определено поведение изобщо не снема отговорността от индивида, защото той е направил вече избора си. Виждаш ли, имал е избор, възползвал се е от правото си, тогава не може да се надява на снизхождение или да прехвърля отговорността на другите.

Абсолютно съм съгласна с мнението ти. Затова за себе си съм избрала вариант да не се опитвам да убеждавам никого в нищо, защото ми е ясно, че ако сам не се убеди...

Точно отговорността е нещото, което най-често забравяме, Аренас. Затова и е по-лесно да обвиняваме, дори и незамисляйки се, че с обвиненията си наливаме масло в огъня, т.е. изобщо не се замисляме, че носим отговорност за това, което говорим и вършим.

...това, което ни предлагаш е точно онова, за което ни предупреждаваш. Ако направим Себе си свой Бог, резултата може да е точно същия, гарантирам, прекомерната вяра в себе си може да доведе до същото възгордяване. 'Обичай себе си' е добре, но и един добавил 'обичай ближния си, както себе си', а онези които обичат само себе си изпитват много повече и много по-често злоба, гняв, омраза... Така мисля.

Безсилни са думите, приятелю. Тези, които угаждат само на себе си, са самовлюбени, злобни, завистливи и арогантни.

Говоря за онази обич и самоуважение, които ни отварят очите, за да видим, че не сме по-различни от другите хора, от там да се опитаме да ги разберем, да ги приемем. Мисля, че само тогава можем да ги обичаме, така както обичаме себе си и бихме се опитали да не им причиняваме това, което самите нас би могло да нарани. Толкова е трудно това... Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В резултат от танцовите риалита по няколко телевизии, много хора започнаха да се интересуват от танци, появиха се много нови клубове и всъщност много хора започнаха да танцуват. Което е много хубаво. И се случва за много кратко време. Представете си резултата от всичкото насилие във филмите които гледаме, в комютърните игри които играем. Даже детските приказки са пълни с насилие. Представете си какъв пример и какъв е резултата от книги които описват Бог, като ревнив, гневен, отмъстителен. Умът ни е като градина. Каквото посеем, това ще жънем.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В резултат от танцовите риалита по няколко телевизии, много хора започнаха да се интересуват от танци, появиха се много нови клубове и всъщност много хора започнаха да танцуват. Което е много хубаво. И се случва за много кратко време.

Представете си резултата от всичкото насилие във филмите които гледаме, в комютърните игри които играем. Даже детските приказки са пълни с насилие.

Представете си какъв пример и какъв е резултата от книги които описват Бог, като ревнив, гневен, отмъстителен.

Умът ни е като градина. Каквото посеем, това ще жънем.

Вало, нали не смяташ че всичко това е случайно?Точно тези които следват заветите на книгите описващи Бог, като ревнив, гневен и отмъстителен дяват възможност да се правят тези филми, прекрасно знаейки какъв ще е резултата от това!И гласовете на разума и хуманизма се губят в общата какафония.

Ти си напълно прав, но колко са хората които разбират това?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този разговор май трябва да стъпи на някаква основа.

Например

1. Какво/кой разбираме под "Бог"?

2. Какво точно за нас е божията истина и кой как я разбира?

Две "елементарни" въпросчета.

Ще се опитам обаче да отговоря по възможно най-разбираемия начин и така както аз го разбирам, без претенции за истинност.

Бог е вечността, Абсолюта. Бог е всичко около нас, Бог е и в нас. В Бог сме, а Той е в нас.

Не мога по-просто да го кажа.

Божествената Истина е заключена в сърцата ни. Тя е Любов.

И който е стигнал до там... за съжаление не успява да го обясни с думи. Няма как с несъвършените и сковаващи думи да се опише магията на съвършенството, когато фрагментите са образували едно цяло.

Колкото повече фрагменти от Божествената истина успеем да "видим", толкова ще сме по-близо до Него.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Две "елементарни" въпросчета.

Ще се опитам обаче да отговоря по възможно най-разбираемия начин и така както аз го разбирам, без претенции за истинност.

Бог е вечността, Абсолюта. Бог е всичко около нас, Бог е и в нас. В Бог сме, а Той е в нас.

Не мога по-просто да го кажа.

Божествената Истина е заключена в сърцата ни. Тя е Любов.

И който е стигнал до там... за съжаление не успява да го обясни с думи. Няма как с несъвършените и сковаващи думи да се опише магията на съвършенството, когато фрагментите са образували едно цяло.

Колкото повече фрагменти от Божествената истина успеем да "видим", толкова ще сме по-близо до Него.

Та с три думи: Ние сме Бог. Можем да ограничим това "Ние" с всички хора, понеже Бог е човешко творение или понятие, но ще е неправилно.

Нел, ти си с година по късно в този форум и някои събития явно си ги пропуснала.Затова явно пишеш неща, дето най малкото не са уместни.Но след като не само на мен ми прави впечатление/по-скоро не само мен дразниш с откровено заядливи постове/ явно причината не е точно в моя монитор. :go ahead:

П.П. ти явно си смяташ че си стигнала до някакви Божествени прозрения, които ти е трудно да обясниш на нас заблудените?Не се притеснявай, няма да си нито първата , нито последната дето така си е помислила. ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трих, някъде четох, че свободата е в егрека. Погледнато от гледна точка, на това, че пастирът ни е вътре в нас, то твърдението е напълно вярно, според мен. Сами си се гоим, стрижем и т.н.

Нел, ти си с година по късно в този форум и някои събития явно си ги пропуснала.Затова явно пишеш неща, дето най малкото не са уместни.Но след като не само на мен ми прави впечатление/по-скоро не само мен дразниш с откровено заядливи постове/ явно причината не е точно в моя монитор. :yanim:

П.П. ти явно си смяташ че си стигнала до някакви Божествени прозрения, които ти е трудно да обясниш на нас заблудените?Не се притеснявай, няма да си нито първата , нито последната дето така си е помислила. :yanim:

Неуместни неща... клишета... :)

Ами толкова си мога, Нео.

Би ли обяснил "за протокола", а и заради всички, които сега пък идват в този форум, с какво събитята от преди година и лицата, участващи в тях, би трябвало да повлияят на моето мислене и... наречи го моята вяра?

Радвам се, че си толкова сигурен от кога съм тук, какво и колко съм прочела... на твое място не бих била толкова сигурна, Калдейта е доста популярен сайт...

Това, че теб нещо те дразни, повярвай... мен изобщо не ме касае, имаш свободата да казваш всичко, което мислиш и чувстваш(по отношение на мен и мнението ми). Не пиша каквото и да било за да се харесам непременно или пък на някого.

Виждам, че дори се опитваш да гадаеш какво мисля... Моля! Гадай на воля :)

Но ще ти е доста трудно, защото не мисля линейно и логично. Жена съм щото... :P

Редактирано от Нел (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трих, някъде четох, че свободата е в егрека. Погледнато от гледна точка, на това, че пастирът ни е вътре в нас, то твърдението е напълно вярно, според мен. Сами си се гоим, стрижем и т.н.

Неуместни неща... клишета... :yanim:

Би ли обяснил "за протокола", а и заради всички, които сега пък идват в този форум, с какво събитята от преди година и лицата, участващи в тях, би трябвало да повлияят на моето мислене и... наречи го моята вяра?

Радвам се, че си толкова сигурен от кога съм тук, какво и колко съм прочела... на твое място не бих била толкова сигурна, Калдейта е доста популярен сайт...

Това, че теб нещо те дразни, повярвай... мен изобщо не ме касае, имаш свободата да казваш всичко, което мислиш и чувстваш(по отношение на мен и мнението ми). Не пиша каквото и да било за да се харесам непременно или пък на някого.

Виждам, че дори се опитваш да гадаеш какво мисля... Моля! Гадай на воля :yanim:

Но ще ти е доста трудно, защото не мисля линейно и логично. Жена съм щото... :)

Не, не бих ти обяснил нищо за протокола.Няма нужда да гадая за неща написани черно на бяло.Не мога да разбера, що смятате че нелогичното и нелинейно мислене е достъпно само за вас ? :) Редактирано от N e o (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Условието , за да стигнеш до това съждение е "пастирът да е вътре в нас".

Върни се малко по-нагоре и ще видиш какво обаче ти казва arenas :

Тоест -приема се, че пастирът е външен , спрямо овцете субект, който ги води, храни и предпазва от оскъдица, трънаци и вълци.

Първи ( частичен) отговор на въпрос 1 на Вальо - първото условие за дефинирането на БОГ - да бъде външен спрямо субекта обект.

( ще има и още отговори относно същината и атрибутите на Бога , но (10 Вальо ги знае и (2) по-интересни са другите отговори -тези, които с него не ги знаем )

Не, не бих ти обяснил нищо за протокола.Няма нужда да гадая за неща написани черно на бяло.Не мога да разбера, що смятате че нелогичното и нелинейно мислене е достъпно само за вас ? :yanim:

защото и те са хора, Neo.Нищо , че носят поли Публикувано изображение Не бъди чак такъв сексист.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Неуместни неща... клишета... :P

Виждам, че дори се опитваш да гадаеш какво мисля... Моля! Гадай на воля :)

Но ще ти е доста трудно, защото не мисля линейно и логично. Жена съм щото... :P

Не, не бих ти обяснил нищо за протокола.Няма нужда да гадая за неща написани черно на бяло.Не мога да разбера, що смятате че нелогичното и нелинейно мислене е достъпно само за вас ? ;)

Самия факт, че си пропуснала най-важната част от поста ми , а тръгваш да ми се заяждаш на дребно е много показателен. :)

защото и те са хора, Neo.Нищо , че носят поли Публикувано изображение Не бъди чак такъв сексист.

Не съм сексист, Док!Точно Нел е тази , която си мисли че има някакви особени предимства в начина си на мислене заради пола си!Това е сексизъм.А понеже аз не съм такъв, като я видя че пише глупости, ще и го кажа , вместо да замълча като кавалер. :)

П.П.Какво е това нововъведение , да не можеш да си изтриеш постовете , бай дъ уей? :yanim: :yanim:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пропускаш обаче едно важно нещо - пастирят не е някакъв овцелюбец, който прави всичко това единствено и само за благото на овцете.

Точно такъв е- 'овцелюбец', но има разлика между 'пастирят', и 'пастирите'.

И единият и другите оставят следи след работата си или дейността си, но следите които оставя 'пастиря' са невидими, освен това е умрял за стадото. Той няма нужда нито от мляко нито от вълна, работата му е само тази- да води стадото.

Той им осигурява паша, защитава ги от вълците, но за сметка на това :

1.)овцата не може да разполага със времето и живота си-трябва да ходи само там, където и казва пастирят, да спи там, където и казва пастирят и т.н.

2.)пастирят стриже вълната на овцете и си я взема за свои си нужди

3.)издоява ги редовно и им взема млякото

4.)взима им малките и си ги яде по празници

5.)когато една овца остарее - той не я оставя сама да си умре с достойнство, ами я заколва за да я изяде и нея.

Общо взето във отношенията пастир-овца повече полза има пастирят, отколкото овцата.

Но пък, следите които са оставили 'пастирите' са навсякъде, ето една нищожна част като резултат от дейността им- тук, тук, тук, тук и т.н. Те 'пастирите' имат мноого голяма нужда и от вълна и от мляко...и стрижат ли, стрижат, доят ли, доят... Редактирано от arenas (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно Нел е тази , която си мисли че има някакви особени предимства в начина си на мислене заради пола си!Това е сексизъм.А понеже аз не съм такъв, като я видя че пише глупости, ще и го кажа , вместо да замълча като кавалер. :cool:

Ех, Нео, Нео... Дали не си чувал това: Не се мъчете да разбирате жените, обичайте ги.

Това не е сексизъм. Устроени сме различно и мислим различно, макар че е напълно възможно да стигнем да една и съща истина, просто алгоритъмът ще е различен.

Не мисля, че сме богове и затова прескочих най-важното от поста ти, но мисля, че можем да се слеем с Бог.

Учениците Му Го запитаха:

Кога Царството ще дойде?

Исус отговори:

То никога няма да дойде, ако го очаквате.

Никой няма да каже виж тука е, или там е.

При все това, Царството на Отца е разстлано върху земята,

и никой човек не го вижда.

Тома-113

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ех, Нео, Нео... Дали не си чувал това: Не се мъчете да разбирате жените, обичайте ги.

Това не е сексизъм. Устроени сме различно и мислим различно, макар че е напълно възможно да стигнем да една и съща истина, просто алгоритъмът ще е различен.

Не мисля, че сме богове и затова прескочих най-важното от поста ти, но мисля, че можем да се слеем с Бог.

Учениците Му Го запитаха:

Кога Царството ще дойде?

Исус отговори:

То никога няма да дойде, ако го очаквате.

Никой няма да каже виж тука е, или там е.

При все това, Царството на Отца е разстлано върху земята,

и никой човек не го вижда.

Тома-113

Ами аз ти казах, че не ме разбираш правилно, Нел.С тоя си пост го потвърди категорично.Никога не съм ти казвал, че сме богове.Сигурен съм, че можеш да ме разбереш, ако поискаш. :cool:

П.П. С цитатчета от разни книжки, трудно ще стане обаче.Преди хиляда години беше много важно да се цитират разни "мислители". :baby::lol6: :lol6: :lol6: :lol6:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Исус Христос се ражда преди 2000 години,а мохамед се появява едва преди 1400 години.

Според легендите на арабите-Мохамед е бил овчар когато е слушал разказите за Исус Христос 600 години след неговото разпятие и решил и той да отиде в пустинята където е бил Исус 40 дена.

А дали Исус е бил 40 дни в пустинята, кой ще ми каже? :biggrin: Според някои изследователи е имало няколко исторически личности с това име в Юдея през този период и от легендите за тях, които са се носели сред тамошното население в онези времена, се е сформирала общата настояща легенда за човек на име Исус. http://www.fortunecity.com/greenfield/bp/890/history.html

Той и Буда се скитал преди да просветне, според легендата. Ала дали е било така... кой ще ми каже?

Защо, ако има наистина бог, е сътворил така човека, че да бъде сляп за бъдещето си, за живота и смъртта, да тъне в догатки, да умува вечно кое как е и защо, да се измъчва, ако не намери отговорите, да страда, да умира, да не може да промени миналото, да е подвластен на времето. Защо? И защо този бог не ми се покаже сега на мен да го питам той като е любов и като е навсякъде, какво е греха, защо е допуснато злото между хората, нещо поизтървал ли се е богчо и ако се е поизпуснал, защо не си поправи грешките, а дири от човека съвършенство. Съвършеният бог, а допуснал греха и смъртта... ми не е съвършен изобщо, тогава. И защо ли? защото, според мен, е продукт на човешкото несъвършено съзнание. И колкото човеци и нрави - толкова богове. Богове - архетипи на съвършенството, днес един - утре друг, според сезона... които само разделят хората.

От момента в който Адам послушал жена си и хапнал и той от онази ябълка, това е много трудно, Нел. Мъжът винаги (понякога тайно и от самия себе си) ще вижда в жената причината за своите страдания. Я виж Трих какви подписи праска, макар, че го дава джентълмен... :zipper:

Еееееех, Ево, Ево, защо не изяде ти цялата ябълка?!

Между другото, Ева на иврит е жена, а на арамейски било... змия. :hush:

:jeer:

Готино - ако питате мен, страхотно е да си змия - поне няма опасност да паднеш. :biggrin:

Редактирано от Lucia_free (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уау, каква дискусия!

Така е Нел, но мойта гледна точка е че всички сме овце

Не всички, да се надяваме... Редактирано от dagpo (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Условието , за да стигнеш до това съждение е "пастирът да е вътре в нас".

И така лека-полека достигаме до възгледа на Адвайта-Веданта, който съвсем опростено е:

Нашата истинска природа е Атман, който е идентичен Брахман, Абсолютът. Според Адвайта Брахман е творецът, но също и творението. Вселената не е сътворена ex nihilo, а Брахман посредством своята сила на трансформация(Мая) се е проявява като видимия свят. Това не променя същинската му природа, която е неизменна и се описва като недуалност на битие, осъзнаване и блаженство (Сат-Чит-Ананда). Следователно Бог (Брахман) е реалността, а всичко друго (материалните обекти и съществата) са илюзия. Той хем е трансцендентен, хем е иманентен на творението и затова се описва като „нито това, нито това“ (санкр. нети-нети) защото не може да се ограничи до някакво определение. Той е Абсолютът,източник на Вселената, която е негова илюзорна трансформация.Поради индивидуалното невежество (авидя) ние възприемаме Брахман дуално като субективния ни аз и външните обекти, но всъщност Бог няма атрибути и форма и не се подава на дефиниране. Бог (Брахман) е напълно трансцендентен, но се отразява изоморфно в структурите на материята и съзнанието... Висшият Аз (Атман) е изначално неотделим (адвайта) от Бог (Брахман).

Доста го опростих, ама карай :baby:

При всички случаи подобни недуални теистични възгледи, независимо дали идват от христянството или индуизма, са далече по-смислени и защитими от представата за пастира и овцете, според мен...

Мъжът винаги (понякога тайно и от самия себе си) ще вижда в жената причината за своите страдания.

Впрочем причината за страданието е невежеството. Във Ваджраяна-будизма жените представляват мъдростта (шераб) изначалното сознаване (йеше), пространствената природа на ума (шунята) :cool:

Мнозина ще се обърнат към мен: „Господи, Господи, ние се стараехме за твоята истина”, но аз ще им отвърна: „Не, вие се старахте за вашата истина и не приехте никаква друга истина.”

Хубаво казано. Прости невежеството ми - това е от т. нар апокрифни евангелиета, така ли?

Редактирано от dagpo (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Готино - ако питате мен, страхотно е да си змия - поне няма опасност да паднеш. :mad:

Жените по -принцип са като змиите – по-малките са по-опасни :mad:

Хубаво казано. Прости невежеството ми - това е от т. нар апокрифни евангелиета, така ли?

наистина -и на мен ми е интересно от къде е взет този цитат ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване